Skocz do zawartości
[Dante]

Słuchawki Do Muzyki - Temat Zbiorczy

Rekomendowane odpowiedzi

Najprawdopodobniej Philipsy 8900 zagraja najlepiej, tylko z tego, co wiem to do nich musisz mieć ampa ;]

 

P.S. - do piątku napisze coś o k 518, a pod koniec przyszlego tygodnia zdam pelna relacje, juz po calkowitym wygrzaniu;]

Edytowane przez pwlj

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ofiara - YP-U3J.

Budzet - bez przesady, nie chce kupowac czegos drozszego niz wartosc playka [;

Preferencje - wolalbym pchelki niz dokanalowki... Nauszne odpadaja bo generalnie uzywam padla do jazdy samochodem.

KOSS SPARK PLUG czy VEDIA VP SRS200N :?:

 

Podziwiam seryjne ze wytrzymaly mniej niz miesiac uzywania po 2-3h...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Pomożecie mi wybrać jakieś słuchawki do psp (więc głównie gry i mp3, czasem film)?

Do tej pory używałem Logitech PlayGear, ale padła jedna słuchawka. A że logitech nie produkuje już tego modelu dostaję jakieś nauszne :(

Nie wymagam niesamowitych efektów, chciałbym żeby słuchawki grały w miarę ok i nie zepsuły się za szybko :lol:

No i żebym nie wydał na nie więcej niż 40-50zł ;]

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

KOSS SPARK PLUG

...boomboomboombooooooom, boooooooom!!!!

 

...miałem i bardzo sobie chwaliłem. Jeżeli chodzi o bas, to znosiły cierpliwie każde dowolne obciążenie bez problemu. Grają "tak sobie", ale i tak miło je wspominam. Fajną rzeczą w nich jest to, że idealnie izolują - można zapomnieć o największym nawet szumie tramwaju, czy innym hałasie i puścić sobie muzykę cichutko...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ofiara - YP-U3J.

Budzet - bez przesady, nie chce kupowac czegos drozszego niz wartosc playka [;

Preferencje - wolalbym pchelki niz dokanalowki... Nauszne odpadaja bo generalnie uzywam padla do jazdy samochodem.

KOSS SPARK PLUG czy VEDIA VP SRS200N :?:

Bierz te pchełki od Vedii. Te Kossy do niczego się nie nadają. Ew rozważ oryginalne Creative EP630.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Pomożecie mi wybrać jakieś słuchawki do psp (więc głównie gry i mp3, czasem film)?...

Nie wymagam niesamowitych efektów, chciałbym żeby słuchawki grały w miarę ok i nie zepsuły się za szybko :lol:

No i żebym nie wydał na nie więcej niż 40-50zł ;]

Z tym budżetem do głowy przychodzą mi tylko Technicsy RP-F290 - w Merlin.pl są za < 60 PLN

Recka i foty - by Dex-ter na PCL lub forum mp3store. Zanim kupisz w ciemno idź na odsłuchy do MM/Saturna. Te słuchawki są dosyć wytrzymałe - ja mam "protoplastę" = RP-F200 już z 8 lat i tak wyglądają

xDSCF0679.jpg

 

:lol:

 

PS. do konsolki i filmów jak znalazł bardzo długi kabelek i fakt. że w miarę łatwo je wysterować.

 

Czyli dokanalowki w moim przypadku mowia nara... SRS200N maja cieply dzwiek czy dostane szalu wysokich tonow po HD202? ;]

Jeżeli boisz się izolacji to ten Philips, którego wymenił baols powinien byc OK. Ja generalnie nie skreślałbym IEM'ów (chyba że z powodów zdrowotnych - uczulenie, podrażnienie kanłu słuchowego, ...) obecnie wolę moje Panasonic HJE-200 niż Zenki PX100 :blink:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

PS. do konsolki i filmów jak znalazł bardzo długi kabelek i fakt. że w miarę łatwo je wysterować.

Zapomniałem dodać że słuchawki mają być douszne :)

Bo siedzenia na zajęciach/w pracy w takim sprzęcie raczej nie przejdzie :D

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Plusów pod jakimi względami ?

Jako portable PORTA PRO są zdecydowanie lepsze :) Są mniejsze, lepiej się głowy trzymają. Do użytku w domu PORTA PRO są słabsze dźwiękowo. UR40 mają zdecydowanie lepszy środek, za to dużo mniej basu. Poza tym UR40 są wygodniejsze w domu :) Ostatnio pojawiły się w cenie około 120 zł na alledrogo więc brać póki są :D

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

plusów pod względem lepszej jakości w dźwięku (trance,techno,house,dance)

 

hmm a które będą bardziej uniwersalne... Będą wykorzystywane i w domu i na zewnątrz ;] w drodze do szkoly itp

 

Zastanawiają mnie jeszcze philipsy 2700.. hmm :wacko:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

W URach w trasie do szkoły będziesz wyglądał "nieco" dziwnie :) PORTY pod tym względem są zdecydowanie lepsze :) Na jakości dźwięku ani jednych ani drugich raczej się nie zawiedziesz :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Planuje kupić jakieś słuchawki dokanałowe do sansy c200 [bo te z kompletu wypadają mi z uszu], byłem już niemal pewny na ep-630, ale poczytałem trochę głębiej i wychodzi na to, że są to słuchawki raczej to techno niż do muzyki [głównie metal]. Czy tak naprawdę jest? Jeśli tak to co polecacie w podobnej cenie [nie chciałbym wydawać więcej niż ~75 razem z przesyłką]?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam. Chciałbym zakupić sobie słuchawki. Cena do 200zł. Słuchawki najlepiej aby były duże i wygodne.

Słuchawki mają być podłączone do komputera tak więc wykorzystywane będą do gier i filmów, rzadziej słuchania muzyki - a jak już to jakiś metal (ale to nie jest najważniejsze).

 

Poczytałem trochę na forum o słuchawkach ale nie wiem co będzie lepsze - słuchawki zamknięte (wielki plus że wyciszają) czy też otwarte (niby ucho się tak nie męczy). Właściwie to chodzi o to aby były wygodne (potrafię z pół dnia spędzić ze słuchawkami na uszach) i miały dobrą (oczywiście jak za tą cenę) jakość dźwięku.

 

Pytanie czy słuchawki otwarte brzmią lepiej od zamkniętych (nie będe się upierał przy zamkniętych bo zawsze mogę zamknąć drzwi do pokoju i nie będe nikomu przeszkadzał)

 

Tak więc moje typy to:

Technics RP-F290 -----------------> 50zl

Akg K518dj ----------------------> 210zl

Philips SHP8900 ------------------> 220

Philips Shp2700 -------------------> 100

Koss UR40 ------------------------> 180

 

Wiem że są to zupełnie różnie słuchawki w różnych cenach ale na prawdę nie mam pojęcia o takich słuchawkach i nie wiem co wybrać.

Proszę o pomoc w wyborze, z góry wszystkim dziękuję i pozdrawiam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja bym wybrał: Philipsy SHP8900, zwłaszcza, że są tutaj tanie:

http://allegro.pl/item301760396_sluchawki_...vat_164_99.html

 

Nie używałem ich w grach i filmach, słuchałem tylko na nich muzyki. Dźwięk jest bardzo wysokiej jakości. Bardzo klarowny, naturalny dźwięk. Grają bardzo przestrzennie, co przyda się zwłaszcza w grach (fps). Są również naprawdę komfortowe. Nie jest problemem wysiedzenie w nich kilku godzin.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja bym wybrał: Philipsy SHP8900, zwłaszcza, że są tutaj tanie:

http://allegro.pl/item301760396_sluchawki_...vat_164_99.html

 

Nie używałem ich w grach i filmach, słuchałem tylko na nich muzyki. Dźwięk jest bardzo wysokiej jakości. Bardzo klarowny, naturalny dźwięk. Grają bardzo przestrzennie, co przyda się zwłaszcza w grach (fps). Są również naprawdę komfortowe. Nie jest problemem wysiedzenie w nich kilku godzin.

W pełni się zgadzam.

Mam te słuchawki, z tym że głównie do muzyki, a siedzę w nich czasem od rana do wieczora i mógłbym jeszcze całą noc :)

Wygodne, dźwięk jest świetny.

Kupiłem na allegro za 170zł i zapewniam, że są w pełni oryginalne.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A co powiecie o Philipsah SHP2500? Ostatnio sobie słuchałem ich i wydają mi się całkiem spoko. Bardzo fajny i głęboki bass. Kosztuja około 55zł. Jest może coś lepszego od nich do słuchania muzyki na kompie, grania filmów itp czy można je spokojnie brac?

pozdro

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Hmm a 8900 jak będą grały przy techno,dance, trance, club ? Bo mocną stroną jest góra a z tym bassem jest różnie, więc pytam jak to będzie grało. Czy 8900 podoła w takich klimatach ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

W trance sprawdzaja sie wysmienicie ;) Duza przestrzennosci przy sluchaniu transu przeniesie cie na wyzszy poziom :D A przy techniawkach to nie wiem bo nie slucham. Ale do tego to lepiej cos zamknietej konstrukcji (musi byc efekt wkrecania glowy w imadlo :lol:)

 

ps. dodam jeszcze ze odkad kupilem te philipsy (8900) to uzaleznilem sie od muzyki.

 

 

Proporcje mniej-wiecej takie same jak w moim avku :lol: To nie sa male sluchawki. Poza tym to jest konstrukcja otwarta wiec na miescie sporo halasu bedzie sie przedostawac do twoich uszu.

Edytowane przez CarsonPoland

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

o to fajnie bo na trance najbardziej mi zależy ^^

i jeszcze co do wielkości :P czy one są takie duże jak sie wydają na zdjęciach :P czy troszQ mniejsze i bedzie można z nimi wyjść na zew "bez przypału" hah ;) :>

 

btw może by ktoś poświęcił swoją głowę na fotkę do takiego porównania jak one wygladają założone hehe ^^

Edytowane przez Tymin

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tymin @

 

Tylko weź pod uwagę, że CarsonPoland ma wzmaka słuchawkowego, więc taki konfig dzwiękówka -> wzmak -> słuchawki lepiej gra niż konfig bez tego wzmaka. Wzmacniacz słuchawkowy w zalezności od "jakości" i założeń konstrukcyjnych poprawia kontrolę basu, łagodzi wyostrzoną górę itd. Jak kupisz słuchawki trudne do wysterowania (np AKG K240/271/...) i podepniesz bezpośrednio do karty to nie będzie najlepsze rozwiązanie.

 

IMO skoro chcesz uniwersalne (dom-dwór) i łatwe do wysterowania to poszukaj recek o AKG z serii DJ np K518DJ, a skoro jesteś z Wa-wki to jeszcze skoczyłbym do Złotych Tarasów na stoisko Konsbudu w celu odsłuchu czegoś od AudioTechnica - np ATH-SJ5.

 

Wiem, że one nie są "wokółuszne" ale przetestować nie zaszkodzi - AKG powinny być w SATURNie też w Złotych Tarasach, więc za 1 zamachem obskoczysz 2 sklepy.

 

A w grze bezpośrednio z dziury w karcie jeszcze jako tako sprawdzają się Zenki PX100, ale mi generalnie te słuchawki przestały się podobać po odłsuchach innych, więc nie namawiam (sam zbyt szybko je kupiłem) :mur: , natomiast na jakimś forum wypowiadano się niepochlebnie o grze Philipsów SHP8900 podłączonych bezpośrednio do dzwiękówki Creative. Tych Philipsów też słuchałem i mi nie podeszły.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...