Skocz do zawartości
[Dante]

Słuchawki Do Muzyki - Temat Zbiorczy

Rekomendowane odpowiedzi

mam takie słuchawki http://allegro.pl/item101928525_profesiona...atson_hit_.html

mają już pare latek używam je od niedawna do grania w CS'a i słuchania muzyki w nocy (mp3)

czy odczuje DUŻĄ różnice w dzwieku jak zmienie je na jakieś słuchawki za +/- 100zł

napisałem +/- bo chce mieć sprzęt na pare latek i niby te 20 zł moge przeżyć

 

PS. mam Audigy 2 Value

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Na zdjeciu v500-tki wygladaja na malenkie i sztywne. Kiedy sie je trzyma w rekach wygladaja na melnkie i sztywne. Ale kiedy sie je zalozy na łeb to poprostu cud miod i orzeszki ;) Izoluja rewelacyjnie, siedza bardzo dobze na uszach. Nie "obejmuja" malzowiny dzieki czemu nie "wiszą" na uszach, ale sa na tyle duze ze przyslaniaja cale ucho.

 

No co do konstrukcji to panowie z sony zrobili kawal dobrej roboty. Nawet po 5 godzinach sluchania muzyki nie odczuwalem zmeczenia.

 

Z reszta to sa sluchawki djskie tak ze musza zapewniac dobra izolacje, trzymac sie glowy, rewelacyjny dzwiek i komfort.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Czy ktos mógłby mi doradzić w doborze słuchawek? Potrzebuję dobrych słuchawek za ok. 200zł. Typowe pchełki odpadają bo w ogóle nie trzymają mi się w uszach :). Pozostały więc plug'i (z którymi niestety nigdy nie miałem doczynienia i nie wiem "z czym to sie je") lub normalne słuchawki. Rozważałem takie modele jak Koss Porta Pro (ale tutaj odstrasza mnie ich wygląd... mimo że dźwięk podobno bardzo dobry to wydaje mi się, że wygląda się w nich idiotycznie), czy Sennheiser PX 100 (ale tutaj podobno znowu basy nie sa najlepsze co mnie troche odstrasza, bo dobre niskie tony sa potrezbne do muzyki jakiej słucham). Rozważałem także Koss "the plug" ( ok. 60zł) ale jakoś nie moga sobie wyobrazić wsadzania czegoś do kanalika usznego :). Ktoś coś może doradzi?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jak masz $ na px100 to się nimi szczególnie zainteresuj :) Już jakiś czas temu miałem okazję je posłuchać przez chwilkę i zrobiły na mnie duże wrażenie. ;)

 

http://www.dealtime.com/xPR-Sennheiser_SEN...RD-147373002372

 

-----EDIT-----

 

Przed chwilką natknąłem się na polską recenzję.

 

http://mediatune.pl/news.php?extend.111

Edytowane przez Piter6576

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@spider2000 z mojej strony moge polecic sony ex-71sl. Przesluchiwalem duzo sluchawek tego rodzaju i zadne nie zapewnily mi takich wrazen i tak soczystych dolow jak sony. A o izolacji i trzymania sie uszu juz nie wspomne. I nic nie uwiera tak ze mozna sluchac godzinami i jest dalej milo i wygodnie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

WItam,

a czy ktos testowal Sennheisery OMX 52 Street ?

Dokladnie takich sluchawek potrzebuję ,ale nie wiem jak grają i czy nie oplaca się doinwestować trochę i nie kupić PX200. PX100 odpada z powodu trudnodostępnych gąbek.

pozdrawiam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Obecnie mam słuchawki philipsa hp200, po kupieniu porzadnej karty dźwiękowej myslę o zakupie innych. Szukam czegoś do 120 zł max. Czytałem w tym temacie o philipsie hp805, ale nie wiem czy grają dużo lepiej od tych moich. Przedewszystkim zalezy mi na dużym bassie, potrzebne mi tylko do słuchania muzyki, zadnych gier czy filmów. Brać tego philipsa czy moze ktoś poleci coś innego ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie będę oryginalny, ale czy nie lepiej po prostu wybrać się do MM czy gdzieś, gdzie można posłuchać jak grają różne słuchawki? Być może znajdziesz takie, które dla ciebie grają dużo lepiej niż twoje obecne i wcale nie będą to Philips'y - Tylko sugestia...

 

Nawet to, że według kogoś słuchawki A grają lepiej od słuchawek B nie znaczy, że Ty (czyli twoje ucho) się z tym zgodzisz...

Edytowane przez [Dante]

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

' date='10 cze 2006, 23:02' post='2175564']

Nie będę oryginalny, ale czy nie lepiej po prostu wybrać się do MM czy gdzieś, gdzie można posłuchać jak grają różne słuchawki? Być może znajdziesz takie, które dla ciebie grają dużo lepiej niż twoje obecne i wcale nie będą to Philips'y - Tylko sugestia...

 

Nawet to, że według kogoś słuchawki A grają lepiej od słuchawek B nie znaczy, że Ty (czyli twoje ucho) się z tym zgodzisz...

Byłem w MM (Lublin) i słuchałem różnych słuchawek i mam wrażenie, że mużyka, którą tam puszczają, pochodzi z jakiegoś kiepskiego źródła - albo to jest mp3, albo wzmacniacz, który tam mają jest marnej jakości. Moje Tonsile Sd-426 ze wzmacniczem Holdegrona grają o niebo lepiej niż wszystkie modele przesłuchane w MM. Najlepiej byłoby wziąć wzmacniacz pod pachę i odsłuchać na swoim sprzęcie, bo końcowy efekt zależy od wszystkich elementów toru audio a nie tylko od tego, co jest na końcu.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Bo Tonsile to dobre słuchawki. Ja mam słuchawki Beyerdynamic DT880 i DT990 oraz AKG K240 Monitor i używam je w zależności jakiej muzyki słucham. Nie ma słuchawek uniwersalnych, wzmacniacz mam lampowy i na układzie LT 1210.

Edytowane przez Bomarek

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie ma słuchawek uniwersalnych

to prawda-podobnie nie ma zestawu home audio idealnie uniwersalnego - bo przeciez kto posiadałby np. 3 rózne zestawy głosnikowe itp(niemniej zawsze mozna szukac wsród urządzeń tych najbardziej uniwerslanych - w kategorii słuchawek u mnie idealnie sprawdziły sie imo wybitne BD dt-150)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam!

 

Zakupilem Creative X-FI, i do tego chce kupic sluchawki Senheissery HD555.

 

SLyszalem wiele rzeczy na temat Karta dzw. + sluchawki i wiele z nich mowilo o tym, ze lepiej bedzie kupic K. DZW. + WZMACniaCZ + sluchawki, ze dzwiek napewno bedzie czystszy

 

Dobrze, skoro tak mowia, to czy ten wzmacniacz nie bedzie kolidowal miedzy pozostalymi urzadzeniami?

Czy karta Dzwiekowa nadal bedzie potrafila oddac dzeiwk PRZESTRZENNY DLA SLUCHAWEK (taka funkcja w karcie dzw.) itp?.. dzieki za odpowiedz!

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

hmm, myslalem ze wzmacniacz moglby przetwarzac "na swoje" dzwiek... ale skoro zapewniasz, ze tak nie jest, no to ok.. wale na privaa :P

 

EDIT: cos mi priv opcja nie dziala... napisz mi priva z Twoim GG, to zagadam pozniej

Edytowane przez BremkinsCorp.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam

Jeszcze tu nie zagladalem ale jako ze rozwalily mi sie sluchawki (za 25 zl ;) ) chcialbym poprosic was o rade. Na słuchawki mam 50 zlotych, no powiedzmy ze 60 max a potrzebu je ich do kompa czyli do : muzyki, filmow, gier.

Nie wymagam cudow typu dzwiek 3d itp, itd. Po prostu maja grac w miare dobrze (nie trzeszczec na przyklad).

 

Niech za dowod ze audiofilem nie jestem posluzy fakt ze jakosc dzwieku Creative Zen Nano plus na sluchawkach dolaczonych do niego wystarcza mi w 100% ;)

Z gory dzieki za wszystkie sugestie

 

Pozdrawiam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam

Jeszcze tu nie zagladalem ale jako ze rozwalily mi sie sluchawki (za 25 zl ;) ) chcialbym poprosic was o rade. Na słuchawki mam 50 zlotych, no powiedzmy ze 60 max a potrzebu je ich do kompa czyli do : muzyki, filmow, gier.

Nie wymagam cudow typu dzwiek 3d itp, itd. Po prostu maja grac w miare dobrze (nie trzeszczec na przyklad).

 

Niech za dowod ze audiofilem nie jestem posluzy fakt ze jakosc dzwieku Creative Zen Nano plus na sluchawkach dolaczonych do niego wystarcza mi w 100% ;)

Z gory dzieki za wszystkie sugestie

 

Pozdrawiam

To: http://allegro.pl/item110200682_sluchawki_...lka_gratis.html

lub to: http://allegro.pl/item110054276_sluchawki_...per_jakosc.html

:wink:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zamiast HP200 weź HP2000 Nie mają tak dudiącego basu co HP200 ;) a najlepiej to idź chociażby do MediaM**** :) i posłuchaj sobie i już będziesz miał jakieś rozeznanie. My Ci możemy tylko polecić pewne modele, wybrać musisz sam :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Kupilem na dluzsza chwile (bo wciaz nie ma wzmacniacza) senki hd485. W cenie do 300pln w MM nie znalazlem akurat lepszych w odsluchu na ten dzien, dodam ze odsluchiwalem ze dwoch zrodel i bylo ok, dopoki nie porownalaem bezposrednio z uzywanymi w pracy hd570. Noo te graja duzo lepiej i przestal mi sie znowu podobac dzwiek z hd485, choc kabel i wtyk mja lepszy, ale jaka to pociecha:( Przetestuje jeszce w domu, jak nie podejda to oddaje do sklepu. W domu maja jeszce sznse bo polece bezposredni do audigy 4, a w firmie hk670 od razu dal im popalic, poczekam 6 dni moze sie uloza,jak nie to trudno, trza bedzie kupowac drozsze:(

 

 

No i w domu bez wzmacniacza na zywca do k. muz jest zalamka:((( zwyczajnie 300pln wyrzucone w błoto. Spodziewalem sie czegos lepszego po nich, zagadam z szefowa jutro moze zaoferuje je firmie:)) zreszta w studio do nagrywania dzwieku starcza, wole uzywane hd570 niz to, nie jest zle ale razi plytkosc dzwieku i jego natarczywosc, hd 515 mialy podobny objaw a byly drozsze.

Edytowane przez Piet

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie bylo :mur: zrobie tak jak Bog popracuje z nimi 6dni- 7dnia odpoczne czytaj wyladuja z powrotem w MM :angry: niezadowalajaca jakosc. Powod tak oczywisty jak to ze pisze ten tekst w nocy:jakosc nie adekwentna mim zdaniem do ceny, to nie tylko muzyka w grach tez cos nie tak. Zaznaczam ze w media odslucj jest mocno pogladowy. Faktem jest ze hd485 w porownaniu do hd 570 graja w kazdym pasmie gorzej pomimo tego ze robia to 2x glosniej:/. Niech sie wygrzewaja przez noc choc nie licze na poprawe.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...