Skocz do zawartości
[Dante]

Słuchawki Do Muzyki - Temat Zbiorczy

Rekomendowane odpowiedzi

Poleci ktoś jakieś słuchawki do 200 zł, muszą być zamknięte, najlepiej gdyby dobrze wyciszały, i nie było słychać wszystkie dookoła jak na moich aktualnych (philips hp200). Zależy mi na głębokim bassie, będe ich używał tylko do muzyki.

Zaraz mi ktos napisze żebym pojechał do media i sam sprawdził, ok zrobię tak, ale chcę wiedzieć którymi modelami warto sie wogóle zainteresować. Jak zna jakieś w troche większejcenie (max 240zł) to niech też poda, thx.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Te słuchawki świetnie wyciszają, mają potężny bas. Wadą na pewno jest to, że po pewnym czasie zaczynają uszy boleć. Generalnie to w tej kwocie jest całkiem sporo do zaoferowania :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jesli chodzi o wysterowanie słuchawek to już zależy od tego na czym słuchasz. Czy na wzmacniaczu słuchawkowym, miniwieży czy chociażby bezpośrednio z kompa. I to i to daje inne wrażenia odsłuchowe, na jedym dźwięk będzie rozlazły i nieciekawy, na innym dynamiczny z szeroką sceną :) Napisałem jak potrafiłem :)

 

@bazyl Ja widzę takie opcje :) AKG K14P, KOSS Spark Plug, The Plug, SENNHEISER MX400/500. Może jest coś jeszcze ciekawego...

Nie interesuj się nawet SONY MDR-X9 i EP-630 bo w tej cenie to podróby.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

WooDzu, jak przesłuchiwałeś te Philipsy HP805 w MM to na pewno też natknąłeś się na Sennheinery HD 202. Ja się własnie zastanawiam pomiędzy tymi dwoma modelami i sam juz nie wiem co wybrać. Możliwości ich przesłuchania nie mam więc może Ty mi doradzisz? Wiele pozytywnych opinii słyszałem o tych Senkach i podobno w swojej cenie nie mają sobie równych ;) ale napisałeś, że te Philipsy wypadają lepiej od Kossów i Sennków do 200 zł... Patrząc na parametry to Hp805 jest raczej górą, jedna Sennheiser to bardziej renomowana firma i robi lepsze słuchawki, dlatego sam już nie wiem :( Philipsy są otwarte i wadą tego jest to, że je słuchać dookoła. Senki są zamknięte więc przy dłuzszym słuchaniu będą pewnie bolały uszy.. mam już mętlik i naprawde nie mam pojęcia co kupić...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Sennheiser jest renomowana ale niskie modele to masówka, jak dla mnie nienaturalny bas. Mam też Sennheiser HD265 zamknięte i słucham na nich wieczorami bo moja zona nie lubi słuchać brzęczenia otwartych AKG i Beyerdynamic. Kupując słuchawki nalezy ich posłuchać każdy słyszy inaczej, też kiedyś sugerowałem się opiniami innych i zazwyczaj doznawałem zawodu. Parametry słuchawek podawane na opakowaniu o niczym nie świadczą zawsze należy je zweryfikować własnym uchem w środowisku w którym będą pracować mam na myśli żródło do którego będą podłączone.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

zasadniczo wszystkie te headsety typu logitech/creative sa podobne, mozesz sprobowac popytac sie w roznych forach np. cs`a gdzie sporo ludzi to uzywa oni ci doradza,

ja bym sie kierowal tym czy dobrze siedzi mi na glowie bo gdy gram to raczej nie przejmujesz sie az tak jakoscia dzwieku ;) pozdro

 

p.s. chyba ze kupisz jakies lepsze sluchawki + mikrofon oddzielnie za 10zl

Edytowane przez Canti

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Po długim namysle zdecydowałem, że kupie Sennheinery HD 205 :) Za bardzo bałem się okrojonego pasma w HD 202 (18 kHz) i tego, że nie mają regulowanego pałaka. Hd 205 mają lepsze pasmo przenoszenia, regulowany pałąk, pozłacany wtyk, solidniej wyglądają i nie doczytałem się jeszcze złego słowa na ich temat :) A o modelu 202 natomiast spotykałem się z różnymi opiniami.

Jeszcze w tym tygodniu najprawdopodobniej je dostane i napisze swoje zdanie na ich temat (mam nadzieje że optymistyczne) :)

Edytowane przez czokapik

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wybaczcie ze nie przeczytam tematu,ale jestem w UK i nie mam chwili by przegladnac chocby.

Mam szybkie pytanko. Zepsuly mi sie PX 10 i szukam zamiennika. Chce by byly wlasnie takie z palakiem i byly naprawde dobre. Cena: do 35£. Poleccie cos bo bedac na necie raz w tygodniu trudno cos znalezc. Interesowaly mnie PXM 70.

Czekam na podpowiedzi.

Sluchaweczki oczywiscie do uzytku przy mp3 playerze tylko. Firma nie gra roli.

dzieki

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wybaczcie ze nie przeczytam tematu,ale jestem w UK i nie mam chwili by przegladnac chocby.

Mam szybkie pytanko. Zepsuly mi sie PX 10 i szukam zamiennika. Chce by byly wlasnie takie z palakiem i byly naprawde dobre. Cena: do 35£. Poleccie cos bo bedac na necie raz w tygodniu trudno cos znalezc. Interesowaly mnie PXM 70.

Czekam na podpowiedzi.

Sluchaweczki oczywiscie do uzytku przy mp3 playerze tylko. Firma nie gra roli.

dzieki

W UK w sklepie za 20 F masz MX500 jeśli chodzi o muze to sa naprawde dobrze, przesiadłem się na nie z Spark the Plug. Mozesz też poszukac koss sporta pro ale ja ich w UK nie widziałem w sklepach.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam

 

Mam zamiar nabyć słuchawki Steel Sound 5H USB, przeznaczenie - głównie gry, czasem dobry film. Czy posiadacze tego sprzętu mogą coś napisać na temat przestrzenności dźwięku? Mam mieszane uczucia czytając reklamy zachwalające jego wyrazistość... Czy naprawdę nie ma kłopotów ze zlokalizowaniem kierunku dźwięku ( przód / tył)? Na razie bzykają u mnie głośniczki Logitech X 530 na X-FI Extreme, jakość - taka sobie. Czy jakość dźwięku w Steel Sound'ach jest choćby porównywalna? (cały czas chodzi mi oczywiście o przestrzenność).

 

Pozdrawiam

Edytowane przez Sleepwalker74

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gość hakervip

Witam. Mam pytanie. Chciałbym nabyć słuchawki Sony mdr-v700. Słuchawek używałbym do zastosowań domowych jak słuchanie muzyki lub gry. Posiadam kartę muzyczną X-fi. Czy te słuchawki sprawdzą się w takich zastosowaniach, czy są raczej przystosowane tylko dla dj? Pozdrawiam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dzieki za odpowiedz, w sumie to przekonalem sie ze sluchawki bezposrednio douszne nie sa takie straszne i jakos mi sie w uchu trzymaja wiec takie tez akceptuje. Czy w przedziale cenowym do 30£ jest jeszcze cos ciekawego wartego uwagi?

pozdrawiam serdecznie

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam

 

Moje aktualne słuchawki to Technics RP F-350 i zastanawiam się nad zmianą. Jakie słuchawki (oczywiscie jak najtaniej) bylyby w stanie dac lepszą jakość dźwięku niż obecne Technicsy?

Powinny byc uniwersalne, czyli muzyka, filmy, gry itd :)

Edytowane przez Daamain

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

yo

chce sobie kupic sluchawki douszne do mojej mp3.

max kwota 120zl.

Mysle miedzy AKG k 14P, k 16P, a sennchaiserami MX500.

Co lepsze? ewentualnie moze macie inne propozycje w tej cenie?

p.s. nie lubie duzo basu :]

 

http://www.allegro.pl/item117255701_sennhe...d_edition_.html mx500

http://sound.pl/prod/5386/47.htm k 12 p

http://sound.pl/prod/5498/47.htm k 14 p

 

p.s. nausznych nie chce bo do tego mam moje monitorki w domciu

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Chciałbym się Was poradzić czy w kwocie do 120zł znajde słuchawki lepsze niż Tenchnics RP F290 (link http://www.panasonic.pl/oferta.php?prod=2181)? Już trochę miałem z nimi doczynienia, ale wole się zapytać zanim? Generalnie stosowane do grania (ważny efekt przestrzeni a F290 go mają), słuchania mp3 i oglądania filmów po nocy.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gość hakervip

Witam. Chcę kupić słuchawki. Będę ich używał do słuchania muzyki na kompie (kinie domowym ewentualnie) oraz do grania. Mam dylemat między sony mdr-v700 a seineserami hd555. Czy ktoś może pomóc?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mam problemik. Dzisiaj mi padły moje słuchawki. Muszę jutro kupić jakieś inne w Media-Markt do 100 zł z dobrym bassem i mic'iem ofc :) Interesują mnie sklepy w krk (na wakacjach tam teraz jestem ;) )

Pozdro

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam.

Chciałbym prosić o radę.

Mam zamiar wymienić swoje Icemat Siberia na coś lepszego. Te słuchwaki denerwują mnie nawet przy graniu - same niskie tony. O słuchaniu muzyki to już nie wspomnę, bo jest ból i rozpacz tylko.

Co polecacie w okolicach 300-400zł? W sumie, to myślałem o Grado SR-60, Ale widzę, że Sony v500 też są warte uwagi, tyle, że jakoś nie jestem przekonany co do ich budowy (chociaż łatwiej byłoby z nimi leżeć, bo nie są takie wielkie). Jak się mają v500 do tych Grado? Myślę jeszcze Sennheiserami nad HD555.. Które z tych słuchawek uzyskują pełną dynamikę (chyba tak to się nazywa, ale jeżeli nie, to chodzi mi o to, żeby słyszeć ich pełne brzmienie, maksimum mozliwości) przy niewysokim poziomie głośności?

 

Czy ktoś wie, gdzie we Wrocławiu mógłbym sobie posłuchać tych Grado?

Edytowane przez pwlj

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Grado Sr-60 to są świetne słuchawki, nie spodkałem się nigdy z jakąś negatywną opinią w ich kierunku. Nie miałem okazji ich przesłuchać ale z tego co widziałem to są normalnych rozmiarów. :) Tu jest recenzja.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

W obu długo nie posiedzisz bo te modele mocno dociskają do głowy, ale za to świetnie eliminują dźwięki z zewnątrz. Z tego co mi wiadomo to poza własną charakterystyką różnią się tym, że HD 212 mają zdejmowane nauszniki.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...