Skocz do zawartości

Rekomendowane odpowiedzi

Witam,

 

Potrzebuje zakupic nowy dysk twardy. Obecny to Maxtor 80gb ATA. Mam go juz ponad 3 lata i jak narazie bezawaryjny, jednak 80gb przestalo mi juz wystarczac. Moja plytka to ASRock k7s8x, ktora nie obsluguje SATA I a tym bardziej jego nastepcy ;) Nie wiem czy jest sens bawic sie w siakies przejsciowki jesli kupie dysk SATA. Chyba wole kupic ATA i nie miec problemow. Czytalem na forum tez, ze sporo ludzi ma problemy z podlaczeniem dyskow sata i ata jednoczesnie.

 

Wiec wybor padl na:

Samsung SpinPoint P120 250 GB (ATA/133, 8MB cache)

 

Zastanawiam sie jeszcze nad Seagate 250 GB Barracuda 7200.10 (16MB, ATA/100, zapis prostopadły) Ale opinie o nim sa takie, ze jest glosny. A mi zalezy na ciszy ;)

 

Jak sadzicie? ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zamierzam dokupic dysk twardy 250gb do okolo 300zl :)

Moja plyta glowna posiada zlacza sata (tylko?)

Jak narazie mam dysk 80gb seagate barracuda 8mb cachu (sata)

Od nowego dysku chcialbym:

*aby byl w miare cichy

*aby nie byl za wolny (do zwyklego uzytku domowego typu gry, filmy, zdjecia itp)

 

Prosze o porade poniewaz nigdy w zyciu nie interesowalem sie dyskami twardymi

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Seagate jest głośny i z tego co mi wiadomo, nie wynika ta głośność z drgań dysku a z faktu, że wydaje sam z siebie dźwięki (praca głowic). Tak więc nie da się go wyciszyć montując go z wykorzystaniem pochłaniaczy drgań ;)

Dlatego polecam Samsunga - będzie cichszy (mimo sporych drgań) nawet jeśli zamontujesz go bezpośrednio przykręcając do obudowy :D

Edytowane przez piaskoon

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A dokladniej?:)

 

Zalezy mi zeby to pracowalo w miare szybko a z tego co mi wiadomo i co kazdy mowi: seagate jest glosny :(

 

Chcialbym tez znalezc cos w okolicach bardziej 280-300zl ;P

 

A wlasnie: zalezy mi na 16mb cachu :0

Edytowane przez Tompior

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Chce w najbliższej przyszłości zakupic jakiś dysk 250gb bo na moim maxtorze nie mam juz miejsca a po za tym uległ drobnemu uszkodzeniu. Mam tylko pytanie, który dysk będzie cichszy: seagate 7200.10 z zapisem prostopadłym czy 7200.9 takze z zapisem prostopadłym, słyszałem ze 7200.9 są cichsze, ale w sklepie mówili mi ze 7200.10 są sporo cichsze niz starsza wersja, a jest to sklep gdzie przeważnie mówią prawdę. Interesują mnie tylko te modele, chyba że znajdą się jakieś lepsze.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

w sklepie mówili mi ze 7200.10 są sporo cichsze niz starsza wersja

Hmm. No nie wiem czy cichsze. Przynajmniej nie mój Seagate 250 GB 16mb cache ATA. W spoczynku nawet wporzo, ale drażni mnie chrobotanie podczas pracy :angry:. Poza tym słychać świst talerzy przy uruchamianiu PC :mur:.

 

Może trafiłem na felerny egzemplarz... :damage_wall:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

KAZDY dysk jest obecnie glosny, ludzie pogodzcie sie z tym faktem. Dyski > 250GB NIE MOGA byc ciche, chcecie miec cisze to kupcie te skrzynki wygluszajace na dyski itd.

a dlaczego nie moga byc ciche ? przecierz tez np 250GB posiadaja dwa talerze , kreca sie z predkoscia 7200 - tak samo jak stare 120Gb baracudy 7200.7 ktorych wogle nie bylo slychac , nie wibrowaly itp

Skoro kilka lat temu np Seagate dal rady wyprodukowac ciche dyski ktorych wogle nie bylo slychac to dlaczego teraz tego nie moze zrobic - przecierz postep idzie do przodu a nie do tylu i powinno sie ulepszac swoje produkty.

Mam dysk 7200.7 120Gb z dwoma talerzami i wcale nie czuc wibrowania , nie slychac glowic itp chociaz ma juz kilka lat. Takze posiadam 7200.9 80Gb ktora posiada jeden talerz i okropnie wibruje , glowice slychac ( a przecierz powinna byc cichrza - jeden talerz , postep itp )

To poprostu producentom dyskow nie zalezy chyba na tym aby byly one ciche a nie dlatego ze nie da sie tak zrobic aby byly ciche - tylko pytanie dlaczego jest takie ich podejscie ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

powoli moja cudowna barka IV 40GB mi nie wystarcza :E

więc szukam czegoś przynajmniej zbliżonego do mojej bezgłośnej legendy :P

dysk koniecznie 250GB i priorytet cisza :D

po lekturze forum skłaniam się ku Samsungowi SP2504C

http://sklep.komputerowy.pl/products/x/2013.html

 

jest coś lepszego pod względem głośności?

pytam tych którzy mają/mieli jakieś porównanie... ludzie chwalą swoje ciche dyski, a nie słyszą ich bo reszta kompa im zagłusza <lol?> mam WC komp idealnie wyciszony i chcę aby tak pozostało :D

 

POzdr.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Też szukam teraz dysku dla siebie, bardziej skłaniałem się ku 320GB ale chyba się nie opłaca (cena/pojemność), Hitachi chciałem ale u mnie w mieście jest nie do kupienia. Zależy mi na bezawaryjności i ciszy (WC mam), wydajność schodzi na drugi plan, co w takim wypadku powinienem kupić? Mogę zamówić hitachi przez net, ale gdyby padł to oznacza dodatkowe problemy (i ok. 2 tyg dodatkowego czekania). Samsung jest tani, Hitachi jakieś 50zł droższe ale chyba lepsze a to najważniejsze. Jakieś rady?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

dysk koniecznie 250GB i priorytet cisza :D

po lekturze forum skłaniam się ku Samsungowi SP2504C

http://sklep.komputerowy.pl/products/x/2013.html

jest coś lepszego pod względem głośności?

pytam tych którzy mają/mieli jakieś porównanie... ludzie chwalą swoje ciche dyski, a nie słyszą ich bo reszta kompa im zagłusza <lol?> mam WC komp idealnie wyciszony i chcę aby tak pozostało :D

Możesz się jeszcze zastanowić nad serią T7K500 od Hitachi. Nie wyglądają na głośne... http://www.storagereview.com/php/benchmark...22&devCnt=4 przynajmniej w idle :) W przyszłym tygodniu będę go zamawiał.

 

W testach wydajnościowych nowa seria również wypada całkiem dobrze:

digit-life

tomshardware

Edytowane przez Kosiarz

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

powoli moja cudowna barka IV 40GB mi nie wystarcza :E

więc szukam czegoś przynajmniej zbliżonego do mojej bezgłośnej legendy :P

dysk koniecznie 250GB i priorytet cisza :D

po lekturze forum skłaniam się ku Samsungowi SP2504C

Miałem barace 60GB oraz 120GB 7200.7 obie genialnie ciche zarówno w idle jaki i load z tym że 120ka bardziej się grzała. Miałem również caviara WD1200JB 120GB głośne bydle nawet w idle ale mniej się grzał niż baraca 120GB. Obecnie posiadam 2xSP2504C (z silnikami Nidec, ponoć trwalsze i cichsze, made in Korea) i mogę powiedzieć, że są chłodne (31*C w budzie, 36*C dyski), lekko wibrują duuużo mniej od w/w caviara i podobnie do baraki 120 (po włożeniu w sanki Chieftec LBX - wibracji brak), w idle b.ciche jak baraka, natomiast w load wyrażnie je słychać, na poziomie load caviara !!!

W moim kompie jest 2GB ramu i wyłączony jest plik wymiany, przy oglądaniu filmów(powerdvd z dysku) czy przeglądaniu neta jest baaardzo bardzo cicho, od czasu do czasu słychać cichutkie pyknięcie dysku. Mnie osobiście odpowiada taka praca dysku i jestem w sumie zadowolony, można spokojnie spać z włączonym kompem i nie będziemy narzekać na upierdliwe dyski, chyba że ktoś ma zaplanowaną w środku nocy defragmentację :wink:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

a dlaczego nie moga byc ciche ? przecierz tez np 250GB posiadaja dwa talerze , kreca sie z predkoscia 7200 - tak samo jak stare 120Gb baracudy 7200.7 ktorych wogle nie bylo slychac , nie wibrowaly itp

Skoro kilka lat temu np Seagate dal rady wyprodukowac ciche dyski ktorych wogle nie bylo slychac to dlaczego teraz tego nie moze zrobic - przecierz postep idzie do przodu a nie do tylu i powinno sie ulepszac swoje produkty.

Mam dysk 7200.7 120Gb z dwoma talerzami i wcale nie czuc wibrowania , nie slychac glowic itp chociaz ma juz kilka lat. Takze posiadam 7200.9 80Gb ktora posiada jeden talerz i okropnie wibruje , glowice slychac ( a przecierz powinna byc cichrza - jeden talerz , postep itp )

To poprostu producentom dyskow nie zalezy chyba na tym aby byly one ciche a nie dlatego ze nie da sie tak zrobic aby byly ciche - tylko pytanie dlaczego jest takie ich podejscie ?

 

Czlowieku, blagam uzyj czasami jakiegos slownika :-|

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam,

 

Potrzebuje zakupic nowy dysk twardy. Obecny to Maxtor 80gb ATA. Mam go juz ponad 3 lata i jak narazie bezawaryjny, jednak 80gb przestalo mi juz wystarczac. Moja plytka to ASRock k7s8x, ktora nie obsluguje SATA I a tym bardziej jego nastepcy ;) Nie wiem czy jest sens bawic sie w siakies przejsciowki jesli kupie dysk SATA. Chyba wole kupic ATA i nie miec problemow. Czytalem na forum tez, ze sporo ludzi ma problemy z podlaczeniem dyskow sata i ata jednoczesnie.

 

Wiec wybor padl na:

Samsung SpinPoint P120 250 GB (ATA/133, 8MB cache)

Mój kumpel ma ten dysk i jest z niego w 100% zadowolony, szybki, chłodny, cichy(od czasu do czasu, mówił że można usłyszeć hałas głowic).

Co do samsungów na sata, czytałem że ich wadą jest miejsce w elektronice, które lubi się przepalać, z powodu tego złącza.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

hej

Podpinam się pod temat o 250 żeby nie mnożyć bytów ;) Szukam odpowiedniej 320tki.

Do tej pory służył mi samsung p80 160gb i jestem z niego bardzo zadowolony. Dysk przeżył 3lata pracy 24/7. Jest cichy (kiedy nie dotyka obudowy) i chłodny na tyle że nie wymaga chłodzenia.

Szukam czegoś co zapewni mi podobny komfort, będzie większe i szybsze

wymagania:

Cisza i chłód, będzie stał na gąbce na dole obudowy. Zero idle noise (dużo złapie gąbka akustyczna, niemniej musi być cichutko), chłód aby ie wymagał w takich warunkach dodatkowego chłodzenia. W jego stronę będzie wiał fander wciągający powietrze do obudowy, samsung ma w tych warunkach ~32*c idle

Szybkość - musi być czołówka i tyle, dobry dostęp, transfery jak ze snu hiehie ;-)

SataII, ncq etc, pewnie i 16mb cache

 

Wstępnie mam 4 kandydatów:

Nowe hitachi t7k500 klik

Nowy samsung p166 KLIK

Wd aajs ? 320gb odpowiednik tego dysku -> klik

7200.10 ofkorz ;-)

 

heh dwa dni i zero replay ? ;]

Edytowane przez forest kila zbila

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

hej,

chciałbym kupić dysk na IDE około 250 GB prosiłbym o polecenie jakiegoś z dostępnych we Wrocławiu

:)

z tych który byłby najcichszy i bardziej wydajny?

 

http://proline.pl/shop.php?prodid=WD+WD2500JB

 

http://proline.pl/shop.php?prodid=SEAGATE+ST3250620A

 

http://proline.pl/shop.php?prodid=SAM+250+8+SP2514N

 

http://proline.pl/shop.php?prodid=SEAGATE+ST3250624A

 

 

i dlaczego ten ostatni o podobnych parametrach jest tyle droższy??

 

Pozdrawiam i dzieki za każdą pomoc

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mam Samsunga, dziala, nie halasuje nadmiernie, tyle, ze wprowadza mi cala bude w drgania :? Jesli chcesz kupowac ten dysk to zadbaj o porzadne mocowanie (srubki to absolutne minimum, szyny w systemach bezsrubkowych nie wystarcza bez dodatkowych modyfikacji).

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Chciałbym wiedzieć czy WD2500AAJS to to samo co WD3200AAKS tylko ze zmniejszoną pojemnością i cache. Czy 250GB model Będzie tak samo szybki i cichy jak 320-stka? I czy w wypadku WD tak samo jak w seagate dodatkowe 8mb cache'u nic nie daje?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie



×
×
  • Dodaj nową pozycję...