Skocz do zawartości
Slow

Ati Radeon X1800GTO

Rekomendowane odpowiedzi

Takie pytania to do wątku o BF2

A teksturki i teren ustawione na "średnie"? Chociaż przy 1.5GB powinno ci starczyć na max.

Ja skończyłem z wymuszaniem w sterach. Kiedyś tak mi się w tej grze pokaszaniło, że potem w ogóle nic się nie zmieniało mimo różnych ustawień. Dopiero za którymś razem przy jednoczesnej zmianie rodziałek i AA gra spowrotem zaczęła się stosować do jej własnych ustawień.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Omegi były dobre dla r9800 i to nie do konca. Nie stosuję już omeg bo sie nie nadają . Ostatnio nawet warcatsy cos obnizyły swoją jakosc i przelazłem na stery od panów , którzy robią jeszcze ze zwykłym cp i na takich jade. Mam tylko 1gb ramu i bardzo odczuwam to jak wywalilem dotnet fx z systemu i ccc.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gość Polandmet*2

To jakich sterow uzywac ? tych od ATI ?

Teraz na GF7600GS to gram nawet w detalach ultra high i mam super plynnie (znienia sie to gdzies samemu) wiec po wlozeniu ATI sie doslownie zalamalem.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Kiedy instalowałeś tą grę? Czy nie jak na pokładzie było GF? Może należało by pousuwać konfigi z giery, albo ją przeinstalować. Niektóre gry przecież (np. GTASA) potrafią się nie uruchomić po zmianie grafy i trzeba robić właśnie takie zabiegi, a BF2 robi sobie optymalizację shaderów przy kaźdej aktualizacji sterów. No i z mojego doświadczenia (z wymuszaniem ustawień na X850Pro) wynika, że potrafi ześwirować.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dzisiaj stałem się szczęśliwym posiadaczem X1800GTO Sapphire OEM za 580 zł nówka :D

 

Po zdjęciu chłodzenia ukazały mi się memki Samsung 1,4ns :D Natomiast rdzeń jest "dziwny".

 

ATI MOBILITY RADEON X1800216PQKCKA15 FGN44521.000626AAPTAIWAN

Z tego wnioskuję, że rdzeń jest z 26 tyg 2006 roku :lol:

 

Karta niestety się nie moduje... choć jakoś to nikogo nie zdziwi :wink:

Natomiast OC jest przyzwoite B-)

 

Rdzeń przechodzi marki na 750 - 760 (1,6v)

Memki na 800 - 825 (2,38v)

 

Jak widać memki kuleją (lekko zaostrzone alphy)

 

Chłodzenie to Zalman 700 VFC, nagie memki i na kartę wieją 2x120MM na 12V (Revoltec Airguard).

 

Wyniki są najwyższe dla X1800GTO (12 potoków) w PL (i chyba na świecie :lol: ), Co prawda dużo wkładu ma w wyniki moja platforma (E6600 @ ~ 3,65 GHz, ~ 500 MHz 4-4-4-14), ale jak ścigać się iść na całego :wink:

 

Testowałem marki na omegach 6,7 i 6,9 (i na tych są robione wyniki). Na jakich sterownikach osiągnęliście najwięcej punktów? Bo mam chrapkę na więcej :D

 

System to Win XP bez optymalizacji, nie używałem LOD Biasu

 

Wyniki:

 

03

 

Dołączona grafika

 

05

 

Dołączona grafika

 

To nie jest ostatnie słowo :wink:

Edytowane przez Xtreme Addict

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gość 05_03_1992

noo widzę że szalejesz :) 11k w smarku 05 :brawo:

fajna karta... sprawdź proszę na jakiejs grze (najlepiej fear ) ile masz klatek min avg i max na ust maximum/maximum 1280x9

jak ją będziesz gonił na codzień ?

btw gdzie ją tak wcześnie kupiłeś :) ??

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dałeś 1,6 na zalmanie? Wnioskuje że gdzieś na dworze czy cuś :)

Mamki - żadna rewelacja (bez obrazy) całkiem normalny wynik ale z corem to już dowaliłeś ;) - ponad 40-50 mhz więcej niż wszyscy - no ale nikt nie bawił się z takim napięciem.

Wynik w 3d marku - hehe - oprócz dobrej karty dochodzi c2d (ponad przeciętny - czyli ładny) i wypasiste memki 500 przy 4-4-4-4) No i troche skilla w optymalizacji.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gość 05_03_1992

chuop pewnie znowu szybko pożegna się z grafą :PP ma talent do psucia :P

a tak poważnie to zakłądaj bloczek i jazda !!

no i daj wyniki z feara

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dałeś 1,6 na zalmanie? Wnioskuje że gdzieś na dworze czy cuś :)

Mamki - żadna rewelacja (bez obrazy) całkiem normalny wynik ale z corem to już dowaliłeś ;) - ponad 40-50 mhz więcej niż wszyscy - no ale nikt nie bawił się z takim napięciem.

Wynik w 3d marku - hehe - oprócz dobrej karty dochodzi c2d (ponad przeciętny - czyli ładny) i wypasiste memki 500 przy 4-4-4-4) No i troche skilla w optymalizacji.

 

C2D jest padaką i zalicza się poniżej normy :wink: Pamięci max grafy przechodzą na 871 MHz (standard alphy) ale wyniki są słabsze niż na ciasniejszych ustawieniach (dużo słabsze, 03 -> 21,2k, 05 10,2k).

 

Karta uzyskuje max 75 stopni w stresie, a komputer jest w obudowie :D Nawet nie otworzyłem okna :D

 

Może się zmobilizuję i założę W/C dzisiaj na kartę...

 

Ale czuję , że jej brakuje napięcia już :? (zresztą jak prockowi - max P5B Deluxe, czyli 1,7v (real 1,64).

 

System nie ma żadnych optymalizacji :D Jak znacie jakieś to się podzielcie :rolleyes:

 

Gdzieś czytałem, że X1800GTO/XL niektóre w ogóle nie pracują na rdzenia na ~ 1,45v i w góre :D

 

@ Kuba

 

Nie sprawdzałem max stable, ale będzie to na pewno 650/700, może i więcej (zależy jakie papu karcioszka będzie chciała B-) ).

Edytowane przez Xtreme Addict

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja max jaki dalem na rdzen to 1.4 Vco dalo mi 730MHz takiego napiecia nawet nie probowalem, pamiatki tez widze niezle pogoniles. 2.1V dalo 735MHz najwydajniej. Max 755 ale wyniki spadaly.

 

Uwazaj na rdzen ;]

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Karta uzyskuje max 75 stopni w stresie, a komputer jest w obudowie icon_biggrin3.gif Nawet nie otworzyłem okna icon_biggrin3.gif

To chyba na chacie nie grzejesz :) ja miałem przy 1,4 80c w stressie przy tym samym chłodziwie:)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

To chyba na chacie nie grzejesz :) ja miałem przy 1,4 80c w stressie przy tym samym chłodziwie:)

Rdzen ~ 80C w stresie na maks taktach, w pokoju temp. 25 stopni (sam jestem zdziwiony tym :| ze taka niska temp).

 

 

powiedz lepiejjakie chlodzenie zalozyles na mosfety od zasilaniai jakie masz tempy przy takim napieciu :]

moze zapodaj jakiegos screena z stawieniami - timingi (najlepiej z rabita) i napiecia - atitray ?

ladne wyniczki

Na mosfety nic nie nałożyłem, jedynie na parę scalaków SMD, gdyż się mocno grzały. Temp otoczenia według Atitoola to 45 stopni...

 

Chłodzenie to zalman + 2x120MM 12v ~ 1450RPM

 

Screen, prosisz i masz! (Dziekuje za biosik :D)

 

Dołączona grafika

 

Jak widać puściłem grafe na 15 min w Atitraytools, co bardziej rozgrzewa grafe od 3Dmarka :wink: Co prawda tylko 730 MHz, ale leci już test 20 min (!) :D

 

a jeszcze niedawno ktos pisal ze 1,5v spokojnie styka na ta grafe :D

1,525 to mam zamiar mieć docelowo na 24/7 (będzie to ok. 700 na codzień)

Edytowane przez Xtreme Addict

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Na rdzeniu ma napis "Mobility" a mobilne karty przecież zawsze sie mniej grzały, może dlatego ma takie niskie temperatury? :>

Mobilne mniej się grzeją , bo pracują przy mniejszym napięciu.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dokładnie, są dużo bardziej wytrzymałe jeśli chodzi o temperaturę pracy oraz maksymalne dopuszczalne napięcie :wink:

 

Najnowsze wieści z boju :D

 

Puściłem Artifact test w ATT na 3h 20 min, zero błędów :wink:

 

Ustawienia -> GPU @ 715 1,6v MEM @ 750 2,1v

 

Wynik na default proc to @ 10100 punktów w 3Dmark 05 :D

 

Póki co jestem zadowolony z karty :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dokładnie, są dużo bardziej wytrzymałe jeśli chodzi o temperaturę pracy oraz maksymalne dopuszczalne napięcie :wink:

 

Najnowsze wieści z boju :D

 

Puściłem Artifact test w ATT na 3h 20 min, zero błędów :wink:

 

Ustawienia -> GPU @ 715 1,6v MEM @ 750 2,1v

 

Wynik na default proc to @ 10100 punktów w 3Dmark 05 :D

 

Póki co jestem zadowolony z karty :)

 

Nie sadze aby karta dlugo pozyla. Napiecie prawie o 50% podniosles.

 

A wyniczki calkiem ladne nie powiem. Sporo procek robi nie ma co.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

To nie koniec, założę W/C na karte tylko i zobaczymy (na proca nie ma sensu, V za mało na Asusie :lol:).

 

Jak padnie to wezmę inną sztuke, może będzie robić takty na niższym V. Lubię sprzęty, które chcą V, czemu? Bo wtedy czuję, że "żyją" :wink:

 

BTW dlaczego mam nick "Xtreme Addict" :wink:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

To nie koniec, założę W/C na karte tylko i zobaczymy (na proca nie ma sensu, V za mało na Asusie :lol:).

 

Jak padnie to wezmę inną sztuke, może będzie robić takty na niższym V. Lubię sprzęty, które chcą V, czemu? Bo wtedy czuję, że "żyją" :wink:

 

BTW dlaczego mam nick "Xtreme Addict" :wink:

HEHE niezle

 

 

Ja swoja karte na razie pobujalem do 700/1320MHz okolo nie pamietam dokladnych taktow. Nie mam screenow.

 

Wyniki i tak mam slabsze niz Ty i to sporo :( Proc nie wyrabia :(

 

3dmark2005

9207 na taktach 621/616 (napiecia 1,25V / 1,9711V)

 

Zrobie wiecej tylko musze troche podlubac. Na karcie docelowo bedzie WC i radiatorki na memki

Edytowane przez mib

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

715/775 (na codzien) na default (2,4 GHz proc) mam 10100 marków. Na 3,6 GHz (OC 50%) i te same takty mam 10600 punktów (równe wartości). Więc proc tak dużo nie daje :wink: 10k jest z samej karty :D

 

 

@ mib

 

Ale ty masz His? (16p)?

Edytowane przez Xtreme Addict

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie



×
×
  • Dodaj nową pozycję...