Skocz do zawartości
Mardok

Conroe/Merom (Core 2 Duo) - Testy i Dyskusja

Rekomendowane odpowiedzi

Chwila chwila.. czy ja dobrze przeczytalem w tym jednym artykule ze jest PO 4 MB L2 cache na kazde jajo? mialo byc chyba 2X2MB czyli w sumie 4!?

To jest blad programu.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gość lechu1777

E6600 poprostu wymiata w swojej cenie i jakości ! Już go kocham :P :P :P

 

Walne ich jak nie będzie PCI na wymarzonej mojej mobo.

Edytowane przez lechu1777

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

sa 4mb kasze na kazde jadro i jest przydzielana tak jak jajka potrzebuja. nie jest to taki podzial jak w obecnych DC.

Dokladniej to jest 1x4 a nie 2x2 czyli cache jest na procesor nie na jajko.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

nf4 pod intelem dziala....... i to by chyba było na tyle :C no ale zawsze chipsety intela byly lepsze od innych.

Dziala , ale nie kreci ;) W sumie to byly chipsety porownywalne albo nawet lepsze ale wszystkie wymiekaly pod wzgledem dawanego fsb niestety.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Coraz bardziej jestem przekonany do conroe mam jeszcze jedno pytanie conroe ma coś jak C&Q w AMD ??

aha i ile ciepła będzie wydzielał E6600?

Edytowane przez Labe

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Coraz bardziej jestem przekonany do conroe mam jeszcze jedno pytanie conroe ma coś jak C&Q w AMD ??

Conroe ma tzw. EIST (Enhanced Intel SpeedStep Technology), najniżej schodzi do 1,6GHz w stanie spoczynku. Może RightMarkiem da się go lepiej zaprogramować.

 

aha i ile ciepła będzie wydzielał E6600?

TDP = 65W. Jednakże należy poczekać na testy. Z pewnością THG w dniu premiery pokaże obszerny test z porównaniem poboru mocy do obecnych procesorów. Edytowane przez FLITH

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gość lechu1777

Była plota lub nie że można założyć sam radiator, ale kto to wie póki się nie sprawdzi. Zreszta chłodzenie ma cpu nie jest znowu takie drogie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Swoja droga ciekawe czy ten conroe-L (jednordzeniowy) co ma byc pod kodowa nazwa allendale bedzie mial polowe TDP "pelnego" Conroe, fajny taki proc tylko ok. 32 W a wydajnoscia tak strasznie duzo nie gorszy od AMD FX-60 (mowie o tym modelu E6300 1.86 GHz co byl gdzies w tescie (link) wyzej w porownaniu do FX-60 i E6400 na stock),

 

ciekawe tez ze jest pewna roznica miedzy allendale a conroe oprocz mniej cache L2 i jednego rdzenia dzialajacego, cache L2 ma latency 3 a w conroe jest 4 (odsylam zowu do tego testu porownawczego co do niego linka zapodal kolega Michaelius, link :

 

http://www.pconline.com.cn/diy/evalue/evaluate...5/791941_8.html

Edytowane przez <Lechu>

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

http://sklep.komputronik.pl/pelny.php?id=20641

Te ramy są kosmicznie drogie, nie kupi się do 600-700zł ramków pod conroe(OC itd) ? 1100zł to poprostu kosmos...

najlepiej to zeby 2x1 gb kosztowały 500zł i sie zarabiscie kreicły :/

 

//edit

 

MOZE KONIEC OFFTOPA? :blurp:

Edytowane przez kszonek

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Sorka za to pytko ale nie jestem zorientowany w temacie. Kiedy ma być "szacowana", polska premiera conroe ?

Dołączona grafika

 

 

W Polsce pewnie z pare tygodni pozniej w sklepach, jednak na allegro bedzie mozna nabyc conroe niemal rownoczesnie z premiera.

Edytowane przez Kas

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Swoja droga ciekawe czy ten conroe-L (jednordzeniowy) co ma byc pod kodowa nazwa allendale bedzie mial polowe TDP "pelnego" Conroe, fajny taki proc tylko ok. 32W

A czy ot chocby P4 530 ma tylko polowe TDP PD 830?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

tylko kto trzyma mobacza 6 lat-w tym czsie to pwewnie będie miała 3 właścicieli :wink:

Zawsze latwiej sprzedac z gwarancja niz bez ;)

 

A jezeli chodzi o plyty Gigabyte to z zalozenia do podkrecania sie nie nadaja...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Stare PCI jeszcze dlugo sie utrzyma (ma ponad 10 lat) bo nikt nie kupi plyty bez PCI jesli posiada wewnetrzny tuner TV

o ile plyta nie bedzie miala podobnego lub lepszego na pokladzie.

Irytuje mnie nieco obcinanie drugiego kanalu PATA w najnowszych plytach pod conroe po podlaczeniu 2 nagrywarek nie ma

gdzie podpiac starego dysku. Trzeba dokupic kontroler i jeszcze raz klania sie PCI.

wcale nie trzeba.

ja mam po 2 abitach ladna przejsciowke

ata na sata.

caviar 80 i stara baracuda dobrze na nich chodza.

przejsciowka bardzo dobrze teraz pracuje z asusem

pzdr

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

tylko kto trzyma mobacza 6 lat-w tym czsie to pwewnie będie miała 3 właścicieli :wink:

Hehe ale jesli za 2 lata spokojnie wrzucisz na mobo 4 rdzeniowca to te 4 latka mozna na 775 wytrzymac, a potem jeszcze na allegro szpan bo plyta glowna na gwarancji :D

Edytowane przez Michaelius

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie



×
×
  • Dodaj nową pozycję...