Skocz do zawartości
surix

Geforce Fx 5900 / U / Xt / 5950 U

Rekomendowane odpowiedzi

No właśnie nie wiem. Jeszcze 5 dni aukcji + czekanie związane z kasą itd.

Mobo i proca kupię w Proline (Lubin) bo jest najtaniej a tato ma nie cały 1km od pracy.

Jeszcze mam nadzieję max 2 tygodnie.

 

Jak możesz, to rób nick'i rankingowe w innym kolorze bo się z Darkness zlewa.

Edytowane przez v.e.n.o.m

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Aaaa zacznynam tracić panowanie nad sobą przez # 2. AAAAAAAAAAA :D

 

Cholera, ale się temat znowu rozhulał. :P Jak nic się nie dzieje to spokój jakby topic był zamknięty, ale jak się coś zacznie to na całego :P :P :P

Edytowane przez v.e.n.o.m

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Heehehe i tak ma być ;)

 

Małe O/C przy 85*C :< i wynik jakby ktoś myślał że nic nie robie :-P

 

LINK bo jak wstawiam to jest w 1024x768 a nie w miniaturce nie wiem dlaczego :-P i sie wszystko rozjezdza

Edytowane przez surix

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Byłem ciekawy ile pójdą moje pamięci na FXie i czy rzeczywiście to 2.2ns... więc ustawiłem je na 950Mhz a rdzeń zostawiłem w spokoju i przejechałem 3dmarkiem, pamięci są gołe bez żadnych radiatorów :twisted: , bez jakich kolwiek artefaktów przeszło.... :)

 

I znowu link :/

 

OT

Jak zrobić minature? OMG

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@yuucOm

Jeszcze tylko skrin proca z CPU-z :wink: ale już dodaje

Teraz testa nie zrobie bo temp za duży ;). Ale moge dać samego skrnia z cpu-z ?

 

Wy fartuch i tak macie fajnie bo macie "termometry" na karcie a ja nie mam :D. Musze palacami badać czy wrzątek czy tylko ciepłe ;).

Narazie wygrywam ale tak długo nie zostanie pewnie. NIe moge sie doczekać full oc + oc procka :D. Niech zyje jeszcze raz 5900xt !!! :P

 

Btw karta moja ma 3,5 roku czy nawet wiecej a spox sie trzyma. Nawet w nowe rzeczy na med-low da sie grać (np Prey). Imo dobry to był zakup :).

Edytowane przez yuucOm

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Co prawda miałem 5950ultre, ale mojego wyniku na poziomie ponad 8300punktów nie pobijesz, hehe...... :twisted: ;)

w starym 3dmarku03 plus lod bias plus "odpowiednie stery" i spokojnie pobije ;d. Zreszta tutaj chodzi o xt ;d. Założe sie ze jak bedzie chłodno dobije do 7000 pkt (bez przekretów ofc) i nawet powyżej. Nie tylko ja pewnie ;). Gdyby liczyć oc a nie pkt w 3dmarku to pietach narazie ołnuje :P

Edytowane przez yuucOm

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

mój najnowszy wynik

żeby rdzeń puścic na więcej musze poczekać na ochłodzenie.

po pierwszym przejściu na 520 jest OK ale jak sie zagrzeje to juz nie włącza się w tryb ultra 3D.

Dołączona grafika

ale chyba was zmartwie bo chyba odpadne z rankinku.

chciałem zmienic paste pod radiatorem i jak zdjąłemradiator moim oczom ukazało się cos takiego:

Dołączona grafika

Niby na pudełku jest 5900XT i w steownikach tez i riva tunerze równiez ale rdzeń.....hehehehe

a tak wygląda obecne chwilowe chłodzenie - wiatrak 12cm

Dołączona grafika

Edytowane przez pietach

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ale chyba was zmartwie bo chyba odpadne z rankinku.

chciałem zmienic paste pod radiatorem i jak zdjąłemradiator moim oczom ukazało się cos takiego:

 

Sprawdź kontrolery napięcia na karcie, prawdopodobnie miałeś fart i możesz wyedytować bios na 1,5V.

Wzrost temperatury nie będzie duży.

Jak jesteś zielony w tych sprawach, to zgłoś się do Adam_u B-)

 

P.S.

 

Wątpie aby ktoś się zmartwił... to raczej będzie zazdrość :D

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@pietach

:blink: WOW teraz się nie dziwie dlaczego ta karta idzie na takich taktach :D , podaj jeszcze na jakich sterach i sreen z cpuz to tesh cie dodam :wink: 5950U też może być w rankingu a za tą kase co ją kupiłeś to był bdb interes B-)

 

@suchyjastrzab

hehe puszcze ją na 500/950 i myśle że pójdzie bez problemu :gitarzysta2: na 525/950 przy starej karcie miałem 7075 pkt. i chciałbym na tej tez tyle zrobić :D

 

@yuucOm

Jak zauwazyłeś w naszym rankingu możesz sobie podejrzeć proca kazdego z uczestników więc po to jest potrzebny ten zrzut proca :razz:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

postaram sie zrobic zrzut z CPU-Z ale póki co to na skreenie z marka jest tam napisane jaki proc (Athlon XP 2600+ @2088MHz) czy to nie wystarczy?

 

a po co mam edytowac bios....nie potrzebuje mocniejszego napięcia bo i tak na codzień karta chodzi na zluzowanych ustawieniach (475/750)

stery narazie te najnowsze 91.31

a riva tuner pokazuje że to jest A1

 

a póki nie zmienie chłodzenia to wiecej nie będę jej męczył.

Edytowane przez pietach

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

no szkoda ze nie mam mocniejszego CPU...pewnie bym był troszke wyzej w rankingu..

 

ale...

jaką ja mam kartę?

5950U miała pamięci 900MHz (2.2ns) a ja mam AF 2.8 czyli te z karty 5900XT.....ale rdzeń mam z lepszej partii...no to wkońcu jaka to karta zeby nie kłamać w opisie w rankingu??

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gość Łukasz Tkacz

Tak się teraz zastanawiam... moze sam kupię GF 5900XT. Karta ma dobrą wydajność i nie jest za droga na allego więc może się na nią skuszę ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tak się teraz zastanawiam... moze sam kupię GF 5900XT. Karta ma dobrą wydajność i nie jest za droga na allego więc może się na nią skuszę ;)

Jezeli karte bedziesz montowal w MOBO z podpisu to moze lepiej pomysl nad karta pod PCI-E np. jakis GF7300GT. Za FX'a5900 to uwazam ze nie oplaca sie dawac wiecej niz 180zl.(gorna granica oplacalnosci ale i tak bym tyle nie dal)

Niestety dzisiaj najwieksza slabosc tej karty(czyli wydajnosc j.PS) jest juz widoczna. Kazda nowa gra w coraz wiekszym stopniu wykorzystuje PS a wiec FX bardzo duzo traci na wdajnosci.

Przemysl ten zakup chyba ze cena bedzie atrakcyjna :D

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gość Łukasz Tkacz

O ! Siema Lukas ! Wiesz że do grona userów AMD dołączam ? :)

A zamiast 5900xt (250-300zł) lepiej żebys wziął 6600GT -> na PCIE do 300zł można wyłapać ;)

 

pietach, Lukas miał już 6600GT po niezłym o/c więc zaskoczony za bardzo nie będzie ;)

 

sucker ale ty speeda masz :P wyprzedziłeś mnie !!!!

Siema. Chyba nie wierzę w to co piszesz :D co niby bierzesz (sorki ludzie za oftopa)??? Dziwię się trochę bo teraz wyszedł Conroe i jest zajefajny a jak Cię znam to raczej jesteś za Intelem ;)

 

Chyba nie będę brał ani 5900XT ani 6600GT. Pomyślałem trochę o tym co pisaliście i chyba zdecyduję się na GF 7300GT 1.2ns GALAXY Zalman Edition - karta wymiata! Po podkręceniu jest jak 7600GS Galaxy a to NORMLANIE jest jak 7600GT ;)

 

Pzd. form JAC Zone.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gość Łukasz Tkacz

Wiesz czemu sprzedałem 6600GT? Po to aby zmienić proca i płytę! Nie polecam s754. Weź lepeij tego asrocka co ja mam - karta ma i AGP i PCI-EXpess i nadaje się do podkręcania a to za niecałe 220zł. Poza tym płyta ma wszystko czego potrzeba - dźwięk 8 kanałów, sata2 itp. Procka tańszego to polecam Semprona ale na 939. Dwukanałowy kontroler pamięci robi tam swoje.

 

7300GT kosztuje ok. 430 zł ale mozlie że kuzyn załatwi mi z hurtowni a wtedy będzie kosztować o 50-60 zł mniej :D

Edytowane przez Łukasz Tkacz

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dokładnie. Na tym forum jest bardzo dużo zadowolonych użytwników tej płyty (w tym ja). Poza tym ona ma prawie wszystko co trza (może oprócz zmiany napięci w gore ;)) no i cena jest pr0.

 

Ja czekam aż sie ochłodzi znacznie (może jakiś zimny dzień z deszczem :D) i cpu i gpu krece na ponad 7k w 3dmarku03 :P.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie



×
×
  • Dodaj nową pozycję...