Skocz do zawartości
Jooseeph

Chłodzenie I Wyciszanie Hdd

Rekomendowane odpowiedzi

A ja umieściłem jednotalerzową barkę w Scythe. Mam obudowę chiefteca LCX wykonaną z 1mm blachy stalowej (buda waży ok 15kg i jest raczej sztywna i stabilna). I co? Na drgnia i rezonans Scythe nie pomaga. Trzeba umiścić całą skrzynkę na gumkach od gaci albo stosować inne kombinacje. Liczyłem na więcej <_<

no wlasnie , ja mam BRAVO big towera i tez nei wiem jak moge poradzis sobie z hałasem od mojego WDka ? Czy ktos moze cos poradzic ? Czy pozostaje mi tylko jakis homemade ze starego cd romu ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

W związku z zakupem 500gb dysku (mój poprzedni 120gb bedzie sluzyl jako dodatkowy), pomyslalem sobie ze pomysle o jakims lepszym wytłumieniu drgań i jednoczesnym chłodzeniu (z naciskiem na chłodzenie). Wiadomo że dysk najbardziej oddaje ciepło bokami więc wszystkie wynalazki typu wiatraczek na górze albo na dole są imho bez sensu, potrzeba czegoś konkretniejszego. Po przeszukaniu netu i polskich sklepów zainteresowałem się paroma propozycjami:

 

 

 

GlacialTech IceCrown 1000

 

http://www.cooling.pl/glacialtech-icecrown...odukt,1014.html

 

 

Hdd Heat Terminator 7509

 

http://mcs.pc.pl/produkt620.html

 

 

mCubed Vertical Silence

 

http://mcs.pc.pl/produkt1343.html

 

 

 

PENTAGRAM Freezone HP-Silent HDD

 

http://www.extreme-pc.pl/?module=produkt&&id=49353

 

 

 

Ze względu na jednoczesną redukcja drgań(amortyzujące kołki), i niezłą konstrukcję (4 heat pipy, radiator) zdecydowałem się na Pentagrama (zamówiłem 2 sztuki) , mam świadomość że żeby to działało sensownie trzeba będzie zapewne podszlifować, uzyć pasty na bokach dysku i dobrze docisnąć boki (być może warto też uzyć pasty tam gdzie górny radiator skręcony jest z bokami). Cena tez jest bardzo przystępna , w niektórych sklepach można nabyć już za około 40 zł.

Edytowane przez ZATOICHI

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A mi sie podoba ten Hdd Heat Terminator 7509.

Tylko jak to zwykle bywa, wszyscy uzywaja fotek producenta i sa tak zajebiscie leniwi ze nie chce im sie robic wlasnych fotek.

 

Moze ktos pokazac jak to wyglada w srodku ? Gdzie sie dysk montuje ? Bo musial bym to obnizyc o jakis 1cm tylko nie wiem czy sie da.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gość Damikor

Czy faktycznie SQD schłodzi bardziej dysk aniżeli bez SQD? Bo mój Hitachi 7K160 160GB okropnie się grzeje, czujnik pokazuje 42*C bez nawiewu, a dysk organoleptycznie ma sporo więcej. Natomiast gdy dam 80mm @ 5V to czujnik pokazuje 38*, a obudowa dysku jest letnia

Edytowane przez Damikor

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A mi sie podoba ten Hdd Heat Terminator 7509.

Tylko jak to zwykle bywa, wszyscy uzywaja fotek producenta i sa tak zajebiscie leniwi ze nie chce im sie robic wlasnych fotek.

 

Moze ktos pokazac jak to wyglada w srodku ? Gdzie sie dysk montuje ? Bo musial bym to obnizyc o jakis 1cm tylko nie wiem czy sie da.

 

:blink: :huh: Co za głupkowaty tekst "wszyscy uzywaja fotek producenta i sa tak zajebiscie leniwi ze nie chce im sie robic wlasnych fotek. :-| :-| "

 

Po pierwsze : Jakbyś miał troszke wiecej rozumku to byś zauważył ze mówilismy o rzeczach których sie nie posiada a dopiero chce kupić , wiec uzywamy fotek które są na stronkach, PROSTE JAK SŁOŃCE.

 

Po drugie: jak klikniesz w jedną z fotek w linku od tego terminatora, zobaczysz wygląd od spodu....pozatym zawsze masz google, (i kto tu nie jest leniwy :? )

Edytowane przez ZATOICHI

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

:blink: :huh: Co za głupkowaty tekst "wszyscy uzywaja fotek producenta i sa tak zajebiscie leniwi ze nie chce im sie robic wlasnych fotek. :-| :-| "

 

Po pierwsze : Jakbyś miał troszke wiecej rozumku to byś zauważył ze mówilismy o rzeczach których sie nie posiada a dopiero chce kupić , wiec uzywamy fotek które są na stronkach, PROSTE JAK SŁOŃCE.

 

Po drugie: jak klikniesz w jedną z fotek w linku od tego terminatora, zobaczysz wygląd od spodu....pozatym zawsze masz google, (i kto tu nie jest leniwy :? )

sam jestes glupkowaty az mi szkoda slow

To nie jest butelka wody mineralnej czy karta grafiki ktorej wyglad jest nieistotny.

 

Fakt ze po kliknieciu pokazaly sie inne fotki niemniej jednak oczywiste to nie bylo, ze mam kliknac na jakis maly obrazeczek na dole strony. Jakby sklep nie byl "leniwy" to by zrobil dule ladne SWOJE foty produktu ktory sprzedaje a nie bazowal na tych ktore producent laskawie udostepni. I nie czepiam sie konkretnego sklepu tylko wszystkich ogolnie bo przeszukalem wszystkie i wszedzie byly te same zdjecia, dopiero na ebayu.com znalazlem inne.

 

clik

 

Szkoda ze u nas nie dostępny ... :mur:

Ale zobacz film. Ta obudowa to jakas pomylka, dysk zamkniety w puszcze wypelnionej jakas pianka. Co z tego ze jest z aluminium jak bedzie tam 0 chlodzenia ? I nie mow mi ze cieplo bedzie sie odprowadzac przez powietrze do obudowy. Cisza napewno, wyglad zajebisty ale chodzenie marne.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Przymierzalem sie do redukcji drgan w swojej budzie, bo strasznie mnie to irytowalo podczas ogladania filmow. Przed chwila skonczylem. W sumie nic odkrywczego. Zrobilem taka mala bude z blachy, wkrecilem tam dwa dyski Samsung SP1614N, pod to podlozylem dwa zmywalki ( :lol2: :lol2: :lol2: ) Jan Niezbedny i postawilem to na dole budy. Przed tym zabiegiem temperatury to odpowiednio systemowy dysk ~34*C a drugi 43*C (tutaj mam plik wymiany, wiec nie dziwo). Po super zabiegu Jan Niezbedny temperatury ksztaltuja sie systemowy ~31*C i drugi ~35*C. Oczywiscie wszystko w idlu. Troche buda stracila na mobilnosci ale to rozwiazanie tymaczasowe dopoki nie kupie czegos lepszego. Jak kogos wkurzaja drgania to takie rozwiazanie polecam, bo jest w 100% skuteczne (zero drgan, dyskow nie slychac poza cichym dzwiekiem silnika) a kosztuje 1,05zł (5 zmywakow Jan N. z marketu z czego wykorzystalem 2 :-} )

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Chyba każdy zna najlepszy sposób na wyciszenie hdd.

http://forum.dzikie.net/index.php?action=s...at&id=17759

 

W związku z tym iż wreszcie wyciszyłem całego kompa pozostał jeszcze do zrobienia dysk. Ale mam 3 pytania co do tego pudełka.

1.Czym jest taśma plastikowa? :unsure:

2.Trafiłem na forum na opinię, że maty polimerowe są lepsze od bitumicznych. W wygłuszaniu może i prawda, ale jak jest z odprowadzaniem ciepła?

Które w zasadzie maty zakupić? Te z aluminium najwyraźniej drogie i nieopłacalne, ja sam wolę coś taniego. Ale też ciężko mi wyszukać na allegro ze 100% pewnością tego co mam kupić.

3.Te maty są na tyle sztywne by wyłożyć front i back obudowy po cd-romie? To w końcu puste przestrzenie, czy też czymś innym to trzeba wypełnić? Na dzikie.net i na Waszych fotach nie zauważyłem jak to w końcu jest zrobione.

Pytania może troszkę głupawe, ale mam zasadę taką, że nie biorę się za nic póki nie wiem jak to zrobić więc...czekam na pomoc ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

>>Havoc

 

1. Taśma plastikowa? Jak sama nazwa wskazuje zapewne chodzi o zwykłą, szeroką taśmę przeźroczystą wykonaną z tworzywa sztucznego (plastiku). Generalnie chodzi prawdopodobnie o zapobieganie potencjalnemu przyklejeniu się maty do dysku (od spodu).

 

2. Z mat wygłuszających APP są dostępne 4 rodzaje:

a - samoprzylepne maty bitumiczne miękkie

b - samoprzylepne maty bitumiczne twarde

c - samoprzylepne maty bitumiczne z warstwą aluminium

d - samoprzylepne maty polimerowe gładkie

c odpada, bo za droga i pewnie za sztywna, podobnie b. Także pozostaje a lub d :)

 

3. To już kwestia Twojej inwencji twórczej ;)

Edytowane przez m15m

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dzięki, właściwie to chodziło mi o taśmę aluminiową ...skąd mi się plastik wziął to nie wiem :D chochlik drukarski ;)

Dzięki. Rozważałem właśnie te twarde maty lub z aluminium. Zdobędę taśmę, maty (a) i biorę się do roboty.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Co wg Was jest lepsze - Scythe Quiet Drive czy starszy Silent Box? Za nowszym przemawia to że jest węższy i na łączeniu box->obudowa jest dodatkowe tłumienie. Silent box ma heat-line (teoretycznie lepsze chłodzenie) ale wchodzi do obudowy bez żadnego luzu więc przenosi na nią drgania. Na allegro oba do dostania za 70-80zł (używane).

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ostatnio przeglądłem allegro i wpadło mi w oko coś takiego: http://allegro.pl/item317171758__pentagram...ysk_twardy.html

Warte to jest uwagi? Wiem o tym że ktoś już o tym temacie ale nie podał jak się sprawuje, jakie miał temperatury przed/po zastosowaniu.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No jak widać Pentagram nawiązuje do Zalmana ale jest praktycznie identyczny jak Xilence Icebox HDD Cooler.

Ktore z tych dwóch urządzeń bedzie bardziej efektywne. Chodzi o porównanie Pentagram'a FREEZONE HP-Silent HDD P 7210 i Zalman'a HDD COOLER ZM-2HC2.

A dokładniej , ze Zalman ma same headpipe'y (11) a Pentagram 4 headpipe'y i radiator.

 

Pentagram

Dołączona grafika

 

Xilence Icebox HDD Cooler

Dołączona grafika

 

Zalman

Dołączona grafika

 

I mam jeszcze pytanie , czy te pasywne coolery montowane w slocie 5.25 wychodzą poza obrys standartowego cd-romu ?

Np. 3 sloty 5.25 w obudowie w srodkowym cooler pasywny , czy bedzie miejsce w slotach 1 i 3 by wsadzić napęd ?

Edytowane przez \\ MarcO //

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mam pytanie.

Warto dopłacić do scythe czy lepiej zrobić samoróbkę quietboxa? Duża jest różnica na korzyść scythe? Bo w sumie guietboxa zrobię spokojnie do 50zł a scythe swoje kosztuje.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mam pytanie.

Warto dopłacić do scythe czy lepiej zrobić samoróbkę quietboxa? Duża jest różnica na korzyść scythe? Bo w sumie guietboxa zrobię spokojnie do 50zł a scythe swoje kosztuje.

róznica jest ale na korzysc własnej skrzynki biutumicznej,raz ze taniej,dwa ze ciszej(oczywiscie wszystko zalezy od precyzji wykonania)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

róznica jest ale na korzysc własnej skrzynki biutumicznej,raz ze taniej,dwa ze ciszej(oczywiscie wszystko zalezy od precyzji wykonania)

Wcale nie tak latwo wykonac samemu cos tak szczelnego i spasowanego jak scythe QD. Z rozwiazan ktore ja widzialem to samorobki wypadaly o wiele slabiej niz scythe (nie liczac mocowania, porownanie skrzynek lezacych na gabce, bo mocowanie na sztywno QD jest fatalne). Mowie tu o wymiarach pudelka po cdromie, mozna nadrobic niedorobki wykonania stosujac wieksze pudlo z wieksza iloscia materialu wytlumiajacego.

 

Wg mnie QD z allegro za 7 dych to dobra opcja, bardzo ciezko wykonac domowymi metodami cos tak szczelnego i dopasowanego do dysku.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Scythe SCH-1000 Himuro Hard Disk Cooler

 

Dołączona grafika

 

Dołączona grafika

 

Dołączona grafika

 

Dołączona grafika

 

Specifications for Himuro Hard Disk Cooler

Model Name: Himuro Hard Disk Cooler

Model Number: SCH-1000

Compatibility: Parallel and Serial ATA 3.5inch Hard Disk

Dimension: 132x178x41mm / 5.2” x 7” x 1.61” (Overall Dimension)

Material: Aluminum

Weight: 790g / 25.5oz

Installation Manual: Himuro Hard Disk Cooler Manual (English/French/German/Spanish)

 

Features for Himuro Hard Disk Cooler

Flexible Mounting System

By integrating the flexible mounting legs into this product, user can mount this

Hard Disk cooler in the desired position inside the PC case.

 

Compatible to Parallel & Serial

Compatible to both parallel and serial ATA 3.5inch Hard Disk up to 10,000rpm.

 

Cooling-n-Silence

Including the anti-vibration mounting legs to contribute to absorb the vibration from Hard Disk, which leads to silence your Hard Disk.

scythe-eu.com

Edytowane przez baka

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...