Skocz do zawartości
romek

Konkurs Na Nazwę Portalu

Rekomendowane odpowiedzi

Gość Antar1us
Usuncie wszystkie posty, zostawcie sonde i czekajcie na koniec ankiety, bo to co sie dzieje, to przechodzi ludzkie pojecie...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ale to przeciez norma na tym forum ze moderzy stosuja restrykcje. Tylko ze mi to odpowiada. Szczerze mowiac bedac modem na jednym z for korzystam z tego samego modelu :) I to od samych poczatkow. Moze i pare osob sie czepialo i szlo pod prad, ale bylo tez pare tematow z pozdziekowaniami za sprawne dzialania i porzadek. Mi to jak najbardziej odpowiada.

 

Z gory zaznaczam ze, wbrew przyzwyczajeniom, nie przeczytalem wyjatkowo calego tematu - boje sie ze ktos go zamknie.

 

Przeczytalem pierwsza strone i pierwszy post - mysle ze reszta jest juz jasna i stanowisko jakie zaprezentuje administracja jest przeciez latwe do odgadniecia.

 

Do rzeczy. Troche sie wkurzylem ze ludzie zaczeli pisac teksty typu "pure pc wygrywa i to jaka przewaga" albo "dreamtech dogania ppc - mobilizujcie sie". Przez to jesli nawet jakas nazwa mi sie podobala lub mogla spodobac to czuje ze moj glos bylby zmarnowany. Tak tez moga sie czuc ci ktorzy wybrali cos innego niz te 2 opcje..

 

Swoj glos przemysle, i zgodnie z porada (chyba marca) poczekam i przemysle. Glos mam jeden a czasuy kupa. Po co byc pochopnym. Tak samo jak na poczatku nazwa ppc gryzla mnie po uszach na poczatku tak samo moge przyzywczaic sie do innej. Musze sie z nimi oswoic. Glos jak powiedzialem pcozeka jeszcze pare dni. Ale i tak go nie oglosze.

 

Powiem tyle - dzieki temu tematowi poznalem znaczenie ciszy wyborczej. Bo teraz tak naprawde bede musial wybrac miedzy 2 kandydatami. (choc w sumie bede czul ze moj glos cos znaczyl...)

 

Prosze was - przemyslcie oddanie glosu. Nie walcie odrazu po przeczytaniu ankiety. I nie wyskakujcie z czepianiem sie - macie wybor, podejmijcie decyzje i czekajcie na wyniki. Bo tak tworzy sie tylko nieprzyjemna atmosfera (jeszcze z tego wyniknie kolejny rozlam lub bog wie co...), a przez dobrze znacie jaki jest styl administrowania forum - nikt nie bedzie pertraktowal.

 

A co do marketingu- wszystko jest kwestia promocji. Wszystko zalezy od reklamy. DreamTech? Draeam - marzenie, sen i tech - technika, komputery. Mozna promowac jako miejcie gdzie mozna stworzyc wymarzony sprzecior czy to przez moda czy to przez oc i spelnic swoj dream - zostac #1 OC na swiecie. Naprawde to tylko kwestia przyzwyczajenia i wypromowania. (macie przyklad PPC)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Duzo ludzi psioczy na nowe nazwy. Przewaznie sa to osoby, ktore maja duzy staz na forum. Rozumiem, ze moga sie nie podobac im nowe nazwy, ale nie popadajmy w paranoje ;). Nowa nazwa serwisu niezaleznie jaka ona bedzie wcale nie musi spowodowac jego degradacji. Trzeba po prostu poczekac az sie przyjmie i bedzie kojarzona przez coraz wieksza liczbe internautow. Przeciez tweak tez nie od razu stal sie najlepszym forum o kompach i sama nazwa by nie wiele dala gdyby nie przyszli ludzie, ktorzy ja wypromowali swoimi dokonaniami. Nawet jak zostanie nazwa PurePC to nie znaczy, ze za rok czy dwa lata nie bedzie sie ona kojarzyc z najlepszym forum o O/C i kompach. Cztery lata temu pewnie malo ktoremu uzytkownikowi slowo tweak kojarzylo sie z O/C, byc moze tak samo bedzie z PurePC/DreamTech za lat kilka ;). Dzis malo mowiaca nazwa za 4 lata kultowa, czas pokaze. Trzeba byc dobrej mysli ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gość Antar1us

Duzo ludzi psioczy na nowe nazwy. Przewaznie sa to osoby, ktore maja duzy staz na forum. Rozumiem, ze moga sie nie podobac im nowe nazwy, ale nie popadajmy w paranoje ;). Nowa nazwa serwisu niezaleznie jaka ona bedzie wcale nie musi spowodowac jego degradacji. Trzeba po prostu poczekac az sie przyjmie i bedzie kojarzona przez coraz wieksza liczbe internautow. Przeciez tweak tez nie od razu stal sie najlepszym forum o kompach i sama nazwa by nie wiele dala gdyby nie przyszli ludzie, ktorzy ja wypromowali swoimi dokonaniami. Nawet jak zostanie nazwa PurePC to nie znaczy, ze za rok czy dwa lata nie bedzie sie ona kojarzyc z najlepszym forum o O/C i kompach. Cztery lata temu pewnie malo ktoremu uzytkownikowi slowo tweak kojarzylo sie z O/C, byc moze tak samo bedzie z PurePC/DreamTech za lat kilka ;). Dzis malo mowiaca nazwa za 4 lata kultowa, czas pokaze. Trzeba byc dobrej mysli ;)

To sie nazywa miec zdrowe podejscie do tematu, a nie tak jak inni tylko potrafia - psiocza i gadaja farmazony. Santi, brawo za obiektywizm! Ja takze jestem za zmiana nazwy z PurePC, bo to jedynie nazwa przejsciowa. Jakby na to nie partrzyl, czy forum bedzie mialo inna nazwe, czy tez nie - to i tak ludzie tu przyjda, bo znajda forum dzieki jego uzytkownikom, ktorzy stworzyli wielka baze informacji...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Duzo ludzi psioczy na nowe nazwy. Przewaznie sa to osoby, ktore maja duzy staz na forum. Rozumiem, ze moga sie nie podobac im nowe nazwy, ale nie popadajmy w paranoje ;). Nowa nazwa serwisu niezaleznie jaka ona bedzie wcale nie musi spowodowac jego degradacji. Trzeba po prostu poczekac az sie przyjmie i bedzie kojarzona przez coraz wieksza liczbe internautow. Przeciez tweak tez nie od razu stal sie najlepszym forum o kompach i sama nazwa by nie wiele dala gdyby nie przyszli ludzie, ktorzy ja wypromowali swoimi dokonaniami. Nawet jak zostanie nazwa PurePC to nie znaczy, ze za rok czy dwa lata nie bedzie sie ona kojarzyc z najlepszym forum o O/C i kompach. Cztery lata temu pewnie malo ktoremu uzytkownikowi slowo tweak kojarzylo sie z O/C, byc moze tak samo bedzie z PurePC/DreamTech za lat kilka ;). Dzis malo mowiaca nazwa za 4 lata kultowa, czas pokaze. Trzeba byc dobrej mysli ;)

gwoli ścisłości tweak miał (ma) więcej niż 4 lata ...

4 lata temu forum przeszło jakąś modernizację i baza została wyzerowana

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja uważam, że nazwa nie jest najważniejsza.

 

No i zachęcam do "uczciowego" głosowania. Nie podsycajcie atmosfery...

 

» Naciśnij, żeby pokazać/ukryć tekst oznaczony jako spoiler... «

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja zagłosowałem na nazwę obecną: dlaczego? Otóż wg. mnie jest ona mniej 'kiczowata'[sorry] niż te trzy "faworytki".

A tak na marginesie "purepc" nie jest nazwą dobrą. Nie wpada w pamięć, itd. Zdaje mi się że redakcja nie rozumie kwestii dzisiejszego marketingu i reklamy. Otóż nazwa jest bardzo ważna i musi wpadać w ucho. Powinna być krótka, może [lecz nie musi!!] nawiązywać do tematyki serwisu. Coś na wzór "PcZone" "Tweak" "Izone" , czy czegoś w tym stylu. A nie kiczowate DreamTech[sory dla twórcy....e tam jakiego twórcy - trzeba szczerze przyznać, takie coś na googlach to jest aż nazbyt popularne!] Wklepcie Izone czy PcZone jest ? Jak jest to mało! Wpada w pamięć? Wpada!

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zagłosowałem na PurePC, bo to moim zdaniem brzmi dość "profesjonalnie". Ale z tego co widze, drugie jest "DreamTech.pl". Przecież to jakaś masakra. Absolutny brak oryginalności, nazwa, która wymyśla zafascynowany "cool trendy inglish nazwami" dzieciak.

 

Mam nadzieję, że zostanie PurePC. DteamTech mówimy stanowcze NIE.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

nie czytalem wszystkiego wiec sorka jak ktos juz pytal ale - kto wygra nagrode jak wygra PurePC - zostanie "w rodzinie" jak to sie mowi ?? :D

Będzie do wygrania w następnym konkursie

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A astray zaraz wygra od Zavadera nagrode pocieszenia... :twisted:

 

EDIT: too late ;]

 

@IAmWeasel - nie ma to jak pojechac po angielsko brzmiacej nazwie w momencie, gdy wszystkie propozycje nie maja w sobie nic z polsdkiego poza koncowka .pl :|

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ale o czym ty w ogole piszesz do mnie ?

Chcesz mi powiedziec , ze wykupili te cztery domeny ? :lol: To jestes glupi albo administracja nie popisala sie wiedza w temacie (w co watpie)

Przeciez mozesz sobie zarezerwowac domene i w przeciagu chyba ~7dni jak nie zaplacisz za nia to przepada wiec nie wiem nad czym wy tak placzecie ?

ja rejestruje tam gdzie sa promocje zawsze;)

rejestracjadomen.pl tutaj jest obecnie za 58,56 brutto.

Heat a ja myslalem cale zycie ze domena jest zarejestowana w momencie zaksiegowania wplaty....

Bo jest dopiero zarejestrowana jak zapłacisz. Nie wolno nam robić opcji na zasadzie rezerwacji a później powiedzenia, eee już jej nie chcę. Pomyślcie jeśli byście wybrali domene a ona zostaje podkupiona przez kogoś i nie możemy jej użyć, czyli szlak trafił kilka tygodni przygotowań. Tak wykupiliśmy 3 domeny dodatkowe czyli ~220 zł poszło na to, abyście tylko mieli wybór.

marco a czytałeś cały temat? (pyt. retoryczne)

post 160:

Jak widać nie ja jeden miałem takie wrażenie...a że się zgubiłeś to już było wcześniej widać przy odpowiedziach do Mardoka i yotomeczka :wink:

Pozdr

To ja pisałem o ludziach, którzy nam będą pomagać. Więc nie trafiłeś do kogo masz się przyczepić. Nie mogę powiedzieć kto, bo to niespodzianka. I proszę nie obrażaj mnie i Marco bo nie wypada to raz a dwa łamiesz regulamin tego forum. A ten 2111807[/snapback]
Dyskusja mile widzina, heh, jaka dyskusja?? daliście do wyboru 5 nazw które według was są najlepsze, a jak ktoś stwierdzi ze tak nie jest od razu się czepiacie, oczywiście niewspominając o użyciu jakże ważnego zawsze na tym forum atutu zpp

A co do głosowanie to właśnie tak zrobilem, pozatym jest to subforum o forum, tak wiec stwierdzenie ze dane nazwy są debilne nie jest wykroczeniem z mojej strony za ktore winno sie karac zpp a wrecz przeciwnie prawem

EsiuWWW ty żyjesz? Gdzie ty widzisz 5 nazw, sorry ale jak pisałem pierwszego posta to myslałem, że zrobiłem 4. Może się myle, wiesz skleroza. A przeczytałeś co ja napisałem kilkukrotnie o dodawaniu kolejnych nazw. Prosiłem, błagałem (co u mnie baaardzo żadkie) a większość i tak swoje. Już kilka razy chciałem zamknąć ten temat, ale nie widzę potrzeby. Posłucham waszych wypowiedzi i będę wiedział z kim mam do czynienia na forum.

gwoli ścisłości tweak miał (ma) więcej niż 4 lata ...

4 lata temu forum przeszło jakąś modernizację i baza została wyzerowana

Nie ma :P Od 4 lat jest pod tweak.pl wcześniej był jako dział na innym forum. Tweak powstał taki jaki widzicie 31 marca 2002 roku a rejestrować się można było od 1 kwietnia 2002 roku.

 

Ostatni raz zacytuje wam drodzy userzy regulamin, który pozostanie niezmienny:

Regulamin głosowania:

-------------------------------------------------------------

1. W głosowaniu może wziąć udział każdy użytkownik forum PurePC.pl

2. Można oddać głos tylko na jedną z 4 proponowanych nazw.

3. Zabrania się nakłaniania innych użytkowników do głosowania na wymyśloną przez kogoś nazwę.

4. Zabrania się sztucznego podbijania statystyk oddanych głosów za pomocą zdublowanych kont. Po ujawnieniu takiego procederu karą jest ban na konto i numer IP.

5. W razie wyboru liczbą głosów nazwy PurePC.pl nagroda rzeczowa zostaje przeniesiona na następny konkurs.

6. Nastąpiło wiele zgłoszeń z podobnymi nazwami, a więc zgodnie z obowiązującym regulaminem konkursu, nagrodę otrzyma osoba, która przesłała jako pierwsza swoją wymyśloną nazwę.

7. Wybór nazwy (ankieta) będzie trwać do 6 maja 2006 roku włącznie.

8. Wybrana przez Was nazwa zostanie ogłoszona dnia 7 maja 2006 roku w dziale: „O serwisie i forum”. Wraz z nią zostanie podane imię i nazwisko osoby, która wygrała konkurs.

-------------------------------------------------------------

 

PS. Mi nie wolno głosować, więc proszę mi nie pisać na PW dlaczego nie głosuje na kogoś nazwę :/

Akcja: Polska czyta dzieciom

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

costi nie rozumiesz o czym mówię (właściwie piszę). Widzę, że wszystkie nazwy są po angielsku, bo nie wiem czemu, ale teraz taka moda. Czepiłem się tego, że DreamTech to już przesadne staranie się być "fajnym" na siłę. Jaka jest pierwsza mysl, żeby uczynić jakieś zwykłe słowo "bardziej cool"? Hmmm... może wstawimy jakiś elo przedrostek np. Cool, Super, DREAM. Rozumiesz teraz do czego pieję?

 

Akcja: Polska czyta dziecią

źą :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Szczerze mówiąc bardzo lubię, jak moderatorzy wygłaszają swoje mowy(żadnej ironii). I głosujcie tak jak SANTI. To jest gość. Co do wiedzy o marketingu redakcji - każdy(?) wie kto wypromował tweak.pl - właśnie oni! :)

Edytowane przez Dj paw

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

szybka, wpadająca w ucho .... marketingowo trafiona nazwa ?? hmmm niech pomyślę .. ale sory nie daję rady pomyśleć bo mi się już na amen wbiło do głowy PPC* :D i niech tak zostanie :D prawda że fajny skrót ?? :D

 

*PurePC <jakby ktoś nie wiedział> :P

 

btw. przewaga stopniała nieco :P

 

RE5PECT

Edytowane przez PC_Speaker

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ostatni raz zacytuje wam drodzy userzy regulamin, który pozostanie niezmienny:

Regulamin głosowania:

-------------------------------------------------------------

[...]

2. Można oddać głos tylko na jedną z 4 proponowanych nazw.

[...]

5. W razie wyboru liczbą głosów nazwy PurePC.pl nagroda rzeczowa zostaje przeniesiona na następny konkurs.

Trochę jednak zmieniliście reguły w trakcie gry:

 

Trzy najlepsze nazwy wybrane przez redakcję PurePC.pl zostaną opublikowane 1 maja w dziale “O serwisi i forum”. Każdy zarejestrowany użytkownik forum będzie mógł zagłosować na jedną z trzech zaakceptowanych przez redakcję domen i największa liczba głosów zadecyduje o wyborze tej najlepszej Waszym zdaniem.

Takie było ogłoszenie o konkursie na nazwę. Nie było mowy o tym, że proponowane nazwy będą konkurować ze starą. Nawiasem mówiąc, IMHO postawiliście je na straconej pozycji: jak tylko zobaczyłem, że stara nazwa bierze udział w głosowaniu, wiedziałem że wygra, nie biorąc nawet pod uwagę jakości konkurentek. Ludzie zawsze lubią to co już znają (jak piosenki w "Rejsie" :) ). Trochę to nie fair wobec ludzi którzy wymyślili nowe nazwy. Moim zdaniem, uczciwiej byłoby po prostu powiedzieć "nie podobają nam się wasze propozycje, odwołujemy konkurs", zamiast ustawiać konkurencję której wynik jest z góry przesądzony.

 

PS. Tak z ciekawości spytam: gdyby wygrała nowa nazwa, co byłoby nagrodą w konkursie na logo?

Edytowane przez rwerp

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No opierajac sie na 3. punkcie regulaminu glosowania moznaby rozdac niezla ilosc banow ;D

 

A posty userow jak rwerp - psuja mi tylko krew :)

Zaczynam sie czuc ja ponad polowa Polakow ktora nie poszla do urn :P

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

marco a czytałeś cały temat? (pyt. retoryczne)

post 160:

Jak widać nie ja jeden miałem takie wrażenie...a że się zgubiłeś to już było wcześniej widać przy odpowiedziach do Mardoka i yotomeczka icon_wink3.gif

Pozdr

To ja pisałem o ludziach, którzy nam będą pomagać. Więc nie trafiłeś do kogo masz się przyczepić. Nie mogę powiedzieć kto, bo to niespodzianka. I proszę nie obrażaj mnie i Marco bo nie wypada to raz a dwa łamiesz regulamin tego forum. A ten regulamin przeczytałeś? (pyt. retoryczne).

Sorry za pomyłkę co do osoby, tak to jest jak odpisuje się na kilka postów w jednym. Teraz mam pytanie, w którym momencie kogokolwiek obraziłem? Bo jeżeli ktoś z Was (adminów/modów) poczuł się urazony to przepraszam nie miałem takiego zamiaru. Po prostu nie podobają mi się teksty typu "wtajemniczeni wiedzą o co chodzi", ale Wasze forum Wasze metody. Regulamin tak się składa czytałem. Jeżeli za obraźliwe uznałeś dodanie w nawiasie pyt. retoryczne, to chyba się nie zrozumieliśmy, bo o ile mi wiadomo to pytanie retorczne oznacza pytanie nie wymagające odpowidzi bo każdy wie jaka jest (tu chodziło o to, że wiadomo, że Marco czytał temat bo odpowiadał na bierząco na pytania/skargi/negatywne komentarze).

 

Jedna prośba, nie odbierajcie krytycznych uwag jako ataki na Was. Krytyka ma pomóc (ew. rozwiać wątpliwości) także nie walczcie z nią. A poza tym to jest dział "O serwisie i forum" także tu można chyba też pisać posty negatywne, prawda?

Pozdrawiam

EOT

Edytowane przez zayonnc

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

PS. Tak z ciekawości spytam: gdyby wygrała nowa nazwa, co byłoby nagrodą w konkursie na logo?

tak z ciekawości zapytam ... czytałeś co ludzie tutaj pisali ? zwłaszcza adm/mod ?? ech niektórzy są niepoprawni :( idę spać .. adieu i spokojnej nocki życzę :P

 

RE5PECT.. pe pe ce, pe pe ce, pe pe ce,pe pe ce... hmm jakoś fajnie jednostajnie ... jak mój wiatrak na CPU :P

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gość Lemon-Cola

tylko niech ta nazwa bedzie fajna jak tweak bo potem sie koszulki zrobi i bedzie lichy napis na plecach albo klacie;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie



×
×
  • Dodaj nową pozycję...