Skocz do zawartości
letrev

Nowości Am2 / Am2+

Rekomendowane odpowiedzi

Gość Dawidsfuturx

ma ktoś linki do testów porównawczych płyt na am2, ale tych bardziej przyzmienych jak mis k8neo9f, czy cos z gigabyte

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

no, ale zawsze mozna zamówic z zachodu. ja czesto tak robie i spoko, ceny są czesto duzo nizsze.

taaa ale nie każdy ma tyle odwagi żeby zapłacić gościowy ileś $ tym bardziej jeżeli mieszka w innym kraju.

A co do Opteronów to sprawa była troche inna ponieważ procesory były dużo mniej popularne - w większości sklepów ludzie nie mieli pojęcia co to ;/ i do dnia dzisiajszego w sklepie nie dostaniesz opka na s.939

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Taa żeby tylko nie wiedzieli w sklepach co to Operton.

Byłem w takim że nie wiedzieli że jest radeon x300, a na półce za ladą :lol2:

 

Ale szkoda że niektórych rzeczy nie mozna kupić w PL :(

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ale szkoda że niektórych rzeczy nie mozna kupić w PL :(

No szkoda. Sam tez wolałbym zamawiać wszystko w Polsce bo jednak przesyłki są tansze, a w niemczesch czasami życzą sobie po 15 euro. Zeby tylko podatek obniżono to byłoby spoko i sporo taniej.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No szkoda. Sam tez wolałbym zamawiać wszystko w Polsce bo jednak przesyłki są tansze, a w niemczesch czasami życzą sobie po 15 euro. Zeby tylko podatek obniżono to byłoby spoko i sporo taniej.

Koniec z tym OT:)

Wracając do am2 wie już ktoś co z tym cb i jakie są narazie pierwsze wyniki na o/c?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wracając do am2 wie już ktoś co z tym cb i jakie są narazie pierwsze wyniki na o/c?

Na pclabie z FX-a wycisneli na razie 3123 MHz bez podnoszenia napięcia na stockowym chlodzeniu. To chyba pozytywnie :razz: Ciekawe jak beda sie krecic sempy? :rolleyes: Pzdro

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Na pclabie z FX-a wycisneli na razie 3123 MHz bez podnoszenia napięcia na stockowym chlodzeniu. To chyba pozytywnie :razz: Ciekawe jak beda sie krecic sempy? :rolleyes: Pzdro

boją się pociskać więcej ;) (oni zawsze robią takie testy oc)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

mnie ciekawi jak beda sie krecic sempy z 256 L2, oraz athlony 3000+ i 3200+, ale pewnie wielkiej roznicy w porownaniu do 939 nie bedzie.

 

Nawet jeśli jakaś różnica będzie , to raczej nie będzie to wartość przemawiająca za przesiadaniem się z s.939 na AM2 - różnica w wydajności , nawet na plus AM2 nie uzasadni przejścia na tę platformę , a już wogóle nie uzasadni finansowych kosztów przejścia na DDR2 - no ale to moje zdanie , zapaleńcy mogą mieć odmienną ode mnie opinię :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

a już wogóle nie uzasadni finansowych kosztów przejścia na DDR2 - no ale to moje zdanie , zapaleńcy mogą mieć odmienną ode mnie opinię :)

Nie czaje? Jakich kosztów przejścia na DDR2? Przecie one kosztują tyle co zwykłe DDR.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nawet jeśli jakaś różnica będzie , to raczej nie będzie to wartość przemawiająca za przesiadaniem się z s.939 na AM2 - różnica w wydajności , nawet na plus AM2 nie uzasadni przejścia na tę platformę , a już wogóle nie uzasadni finansowych kosztów przejścia na DDR2 - no ale to moje zdanie , zapaleńcy mogą mieć odmienną ode mnie opinię :)

no wiesz, ale ja siedze aktualnie na socket A i raczej nie ma sensu żeby przesiadac sie na 939, wiec interesuje mnie am2, ktore i tak pewnie za granicą kupię (narazie tylko przypuszczenia)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

no wiesz, ale ja siedze aktualnie na socket A i raczej nie ma sensu żeby przesiadac sie na 939, wiec interesuje mnie am2, ktore i tak pewnie za granicą kupię (narazie tylko przypuszczenia)

Cena na początku będzie pewnie dużo tańsza niż w Polen a co to DDR2 to nie moge się przekonąć java script:emoticon(':?', 'smid_5')

:?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Na pclabie z FX-a wycisneli na razie 3123 MHz bez podnoszenia napięcia na stockowym chlodzeniu. To chyba pozytywnie :razz: Ciekawe jak beda sie krecic sempy? :rolleyes: Pzdro

Na boxie i ma 53C w idle... :lol: :lol2: Takie kręcenie można sobie w dupe wsadzić :? PClab - taki duży serwis, a nie mają żadnego porządnego chłodzenia :oops:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Na boxie i ma 53C w idle... :lol: :lol2: Takie kręcenie można sobie w dupe wsadzić :? PClab - taki duży serwis, a nie mają żadnego porządnego chłodzenia :oops:

A zapowiedzial/wydał juz ktos coolerki an AM2 ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ciekawe, musze sprawdzic co daja w komplecie :)

 

Juz widze ciekawa plytke pod AM2, MSI K9N Platinium, cena przystepna (ponizej 500zł) duzy VCORE, tylko pytanie jak z ustawieniami pamieci, cyz jest ich tak duzo jak na DFI :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

jutro w hurtowni z której biorę sprzęt będą athlony 3000+ i 3200+ i do tego sempy 2800+, 3400+ i 3600+. jak ktos chetny to jaknajszybciej pisac na priv

 

co do coolerów kompatybilnych z am2... coolermaster RR-KCT-T9E1 ponoc pasuje :)

 

Dołączona grafika

Edytowane przez MILANS

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

jutro w hurtowni z której biorę sprzęt będą athlony 3000+ i 3200+ i do tego sempy 2800+, 3400+ i 3600+. jak ktos chetny to jaknajszybciej pisac na priv

 

co do coolerów kompatybilnych z am2... coolermaster RR-KCT-T9E1 ponoc pasuje :)

Jak ktoś chce listę coolerów kompatybilnych z AM2, to jest ona tutaj:

klik

Scytke Mine jest chyba najwydajniejszym egzemplarzem dostępnym w PL.

Edytowane przez mach82

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

jutro w hurtowni z której biorę sprzęt będą athlony 3000+ i 3200+ i do tego sempy 2800+, 3400+ i 3600+. jak ktos chetny to jaknajszybciej pisac na priv

 

co do coolerów kompatybilnych z am2... coolermaster RR-KCT-T9E1 ponoc pasuje :)

 

[/img]http://img139.imageshack.us/img139/6369/aka21460qz.jpg[/img]

debilstwo ... dopiero co kupiłem nowiutką nijne a oni już zminili mocowanie ;/ - p co :?

A co do cen to są nawet nawet atrakcyjene jak wyszło 939 to 2 razy tyle kosztowało :)

Zobaczymy ja czekam na normalne testy o/c bo wiadomo na xs to znajde i athlona64 4 ghz na stockowym napieciu i coolerku :-)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

debilstwo ... dopiero co kupiłem nowiutką nijne a oni już zminili mocowanie ;/ - p co :?

A co do cen to są nawet nawet atrakcyjene jak wyszło 939 to 2 razy tyle kosztowało :)

Zobaczymy ja czekam na normalne testy o/c bo wiadomo na xs to znajde i athlona64 4 ghz na stockowym napieciu i coolerku :-)

no właśnie niebardzo ...

jakoś mrozu AM2 nie lubi chyba bardziej niż S939 ...

Testy na WC dały na razie jedynie 3,2-3,4GHz ...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

no właśnie niebardzo ...

jakoś mrozu AM2 nie lubi chyba bardziej niż S939 ...

Testy na WC dały na razie jedynie 3,2-3,4GHz ...

hmm jedynie ?

To dopiero pierwsza seria zobaczymy co będzie potem.

Jedyne co wiemy to że proce mają strasznego CB

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

hmm jedynie ?

To dopiero pierwsza seria zobaczymy co będzie potem.

Jedyne co wiemy to że proce mają strasznego CB

ano JEDYNIE, bo:

-przeważnie było tak, że wersje inżynierskie wprowadzanych proców kręciły się sporo lepiej od produkcyjnych, teraz hmm jak by nie bardzo

-to WC to dla 3250 woda ok 20 stopni, dla 3400 woda -15 stopni, bo niżej CB

-bo dzisiejsze proce potrafią tyle (choćby proce Stonki, czy myrdinna - 3200MHz na AC max Pi 16M)

-bo nie widać szans na OC rzędu dzisiejszych (Bachus 3600MHz FC, Gemmy 3400MHz FC, nie wspominając o FX ...)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ano JEDYNIE, bo:

-przeważnie było tak, że wersje inżynierskie wprowadzanych proców kręciły się sporo lepiej od produkcyjnych, teraz hmm jak by nie bardzo

-to WC to dla 3250 woda ok 20 stopni, dla 3400 woda -15 stopni, bo niżej CB

-bo dzisiejsze proce potrafią tyle (choćby proce Stonki, czy myrdinna - 3200MHz na AC max Pi 16M)

-bo nie widać szans na OC rzędu dzisiejszych (Bachus 3600MHz FC, Gemmy 3400MHz FC, nie wspominając o FX ...)

ale też już nie przesadzajmy cold bug rzedu +5 stopni dla wszyskich to były by jaja :-)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie



×
×
  • Dodaj nową pozycję...