Skocz do zawartości
wallec

Pamiętacie? Czy Już Zapomnieliście ?

Rekomendowane odpowiedzi

Pamięta ktoś bajkę "Pole position"? 2 gadające samochody (niebieski i czerwony - coś jak K.I.T.T. z Night Rider).

Serial Policjanci z Mayami (czy jak to się pisze), Airwolf - taki cudny czarno-biały helikopter.

Nie pamietam dokladnie, ale czy w jednym odcinku jakis "mozg" przejal kontrole nad jednym z samochodow? :lol:

 

//

 

Aaa jeszcze bym zapomnial o mojej kochanej Amidze 600 z super dwoma joystickami, a z gier to hmm: Jo Jo, Apokalypse, Roster (polska gra), MORTAL KOMBAT. Pamietam ze jeszcze mialem Robocopa. Nie umialem w to grac ;] Jakos sie dziwnie sterowalo.

Edytowane przez poca

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

- panowie a DRUŻYNA A?? no przecież to PODSTAWA polonii 1..nawet w szkole na przerwach się ganialiśmy i każdy był kimś z drużyny A..

Najlepszy był odcinek co ich zamkneli w warsztacie i wyjechali buldozerem:> Mam kilka vhs z drużyna A, bo nagrywalem te seriale co wtedy lecialy :D - mam D. A, Nieustraszonego i troche Vipera:>

 

Pole Position?? Pamietam jak dzis kilka odcinkow - świetna kreskowka. Chyba jedna z pierwszych takich "fabularnych". To też nagrywalem, ale potem na tych samych taśmach zapodawałem Druzyne A :lol:

Edytowane przez und3r

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jedno mnie fascynowalo w Druzynie A.

Czemu nikt od nich nie zostal ranny ;]

Faktycznie nie przypominam sobie, zeby ktos został ranny, jednak w jednym odcinku porywali wszystkich po kolei (B. A. został mlekiem zatruty np. :lol: ) i tylko hanibal zwiał i wszystkich uratowal na koncu :lol:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ja kiedys maniakalnie w piłke grałem, pamietam ile to razy mi mnie sasiadka straszyla ze odda moja piłke na... policje?? no nie wiem, jakas chora była!, mieszkała na parterze, miała balkon. Raz z dziewczynami przywiazalismy sznurek do jej balkonu i do slupa nie daleko obok i gralismy w siatkę... taaak zadzwoniła na policje, powedziała, ze jej balkon tym sznurkiem urwiemy. Fajnie wtedy było...

 

Kaczory donaldy - miałem tego mnostwo, uwielbialem czytac figle figlarzy.

 

tazo, zappery, to był juz hazard, jak sie przegrało wszystkie kapsle, to nie mogłem po nocach spać.

 

gomy turbo?? były,były, miałem cała szafke oklejonąn naklejkami z tych gum.

 

pamietam, kazika sie słuchało, starych limp bizkit, na takie muzyczki nakrecał mnie brat mojego najlepszego kumpla.

 

Nie wiem co jeszcze... komputer wyprał mnie doszczętnie, wtedy to było zycie! Moj sąsiad był pilkarzem, zawsze z nim grałem w piłke na boisku. Kiedyś się mnie zapytał "i jak tam mi idzie... gra w fife" bo widzial co sie ze mna wyprawia :/

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

xor wymieniasz sporo programów które i ja oglądałem. Oprócz wymienionych pamietam jeszcze program Kuchnia emitowany chyba we wtorki około 14.

Pamiętam:

- obowiązkowe mycie zębów w szkole czymś co zapachem przypominało chlor

- fartuszki w szkole

- perwsze wagary w 5 klasie podstawówki chyba

- palenie papierosów bez zaciągania się ;] - wypalałem z bratem pół paczki na godzinę - byliśmy macho ;]

- moje dwie ulubione książki, które dostałem kiedys na gwiazdkę: Pierwsza i druga część urwisów - chyba taki był tytuł

- komiksy smerfy, Aseterix i Obeliks, Kajko i Kokosz?

- pamiętam oranżadę w torebkach; gumę Turbo, Donald i jeszcze taką w kulkach

- seriale takie jak: Podróż za jeden uśmiech, Lato z duchami? i kilka innych, których nazw juz nie pamiatam, a które do dziś wywołują u mnie chęć spakowaia się i ruszenia przed siebie - muszę kiedyś zrealizować ten plan ;]. Oprócz tego pamietam Pankracego - emitowany był chyba przed lub po Teleexpresie.

- pierwsze dalekie wypady rowerem - w wieku 12 lat zrobiłem sobie wycieczkę 70km

- moją pierwszą kolejkę elektryczną, którą podkręciłem podłaczając ją pod 220V :]

- stanie w kolejce po cukier

- stary czarno-biały telewizor, który z boku miał ogromne pokrętło do zmiany kanałów (było 7 kanałów chyba ;]), radiomagnetofon jamnik, pierwszą wieżę "hi-fi" Thomsonic ;]

- pamiętam szał ze zbieraniem puszek aluminiowych po napojach. Najbardziej utkwiła mi w pamięci litrowa puszka po niemieckim piwie Pils?

 

Echh jeszcze długo mógłbym wymieniać.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

To już było nie tak dawno ale czy ktoś pamieta jeszcze gierke Intersatate76 ? :P to był wypas ;( teraz nie da sie tego ani kupic ani na p2p nie ma ;( szkoda.

pamiętamy pamiętamy :) ale było to stosunkowo niedawno ;) 98 rok chyba :P

 

EDIT---------

 

w właśnie sprawdziłem..jest do dostania!! PW jakby coś ;)

Edytowane przez lukk_

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A czy ktos pamieta bajki na Polonia 1 ,jataman, dżidżi, kapitan jastrząb z Kodżiro i Cubasą ,Zorro itd... Pamietam do dzis jak bylem maly to jak gralismy w noge czy bawilismy sie w chowanego zawsze gdy nadeszla pora ,ktorejs z tych bajek to wszyscy sie zlatywali do domu przed telewizory :)

Edytowane przez Devil

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

-pegasus :)

- kaczor donald komiks oraz miesiecznik nie pamietam jak juz nie nazywal..

- dobranocki - muminki, smurfy, pszczolka maja, wilk i zajac, oraz jakas czeska bajka o sasiadach gdzie jeden nad drugim mieszkal (nigdy nie zapomne odcinku jak otwierali konserwe)

- polonia1- zorro, trygrysia maska oraz telezakupy mango

- carton network (6-7 lat mialem po angielsku ogladalem..)

- klocki lego..

oraz inne bardziej prywatne rzeczy ktore nikogo by nie interesowaly..

 

aha swego czasu pamietam jak byly mistrzostwa swiata a noge w 1994 roku w usa i byly takie lody gdzie jak je sie zjadlo to byl pokazany znak reprezentacji jakiegos panstwa.. a lody wygladaly jak pilka. to bylo cos u mnie na osiedlu.

Edytowane przez phase

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

tu jest duzo wspomnien :)

 

http://polskaludowa.com/

 

a tego banknotu 200000 nawet nie widzialem :I

 

http://polskaludowa.com/pieniadze/banknoty/banknoty_80.htm

 

a przypomnialo mi sie ze mam w domu taki stary banknot zlozony w taki dziwny kwadracik , ktorego za nic nie potrafilem rozlozyc aby zobaczyc jak to zostalo zlozone :I. Potrafil ktos z Was taki bajer zrobic?

Edytowane przez XwA

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja tez sie bawilem w druzyna A u kumpla na podnosniku byl nasz samochod (furgon) a Power Ranger? (bylem czarnym ^^) aa i pegasus wymina dyskietek... ehhh

Edytowane przez KaxxL

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A zapomnieliscie o McGyver'ze ? :lol: Kto kiedys nie chcial byc taki jak ON, chyba nie ma takiej osoby :). Przypomnial mi sie jeszcze jeden kultowy serial Beverly Hills 90210 :). Dylematy Dylana "zawieszonego" pomiedzy Kelly, a Brenda, albo Brendon najwiekszy sztywniak z calej paczki hehe :lol2:.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gość Antar1us

The A-Team to klasyk nad klasykami ;> B.A, Murdock i reszta ;) Najlepszy byl obwieszony kajdanami B.A, ktory rzucal wszystkimi dookola ;> B.A jest lepszy niz czak, ba, on jest jak stado czakow :lol:

Edytowane przez Antar1us

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Pamiętamy ;]

 

Phase - Komiks Gigant ? :P...mam w szafie coś 3 roczniki :)

 

po MacGyverze się szarpnąłem na scyzoryk szwajcarski (wydałem na niego chyba półroczne oszczędności)...

 

co do bajek...

była jeszcze druga taka o samochodach - wypasiona bryka była, ciężarówka, motor - pamięta to ktoś ?...

 

i jeszcze taka jedna o takim stworku z kosmosu który się potrafił w różne rzeczy zmieniać...browara temu kto nazwę pamięta :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Hmm ja mam gdzies na VHS kilka odcinkow z 1 sezonu druzyny A :) Chyba sobie obejrze :P

 

Ja do dzis wspominam kupywanie gier na dyskietkach. Albo jak juz mialem w swoich lapkach DooM 2 to musialem dokupic 2 MB ramu zeby nie chaczylo :) Pamietam wtedy jak stalem w kolejce na gieldzie (stolowka wroclawskiej polibudy ;) w zime gdzie temepratura dochodzila do -25 :) To bylo cos... Gielda pekala w szwach bo tylu ludzi. Kilometrowe kolejki a w srodku stoiska z grami na pieca i amige :) Stare dobre czasy...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Kaszpirowski ? - cietyre, tri, dwa , adin;

Gorbaczow z mapka ZSRR na czole na jakims zjezdzie oglaszajacym zasady głasnosti i pierestrojki,

Dynastia z wredna Alexis a wczesniej ta biedna Isaura,

Tik-Tak gdzie jest twoj znak

 

- wiecie ze gra "Another World" doczekala sie reaktywacji (miesiac temu) , lepsza grafika i inne takie :)

- ponad pol godziny zajeło mi przypomnienie jak zlozyc banknot w ten "kwadracik "

 

i gdzie jest Pankracy to pytanie przesladuje Barcisia do dzis najpierw reaguje smiechem a pozniej delikwenta chce zabic

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

co do bajek...

była jeszcze druga taka o samochodach - wypasiona bryka była, ciężarówka, motor - pamięta to ktoś ?...

Kojarze to - jeszcze motorowka byla. Niestety nie pamietam tytułu :(

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie



×
×
  • Dodaj nową pozycję...