Skocz do zawartości
wojtek4994

Emulowanie Ps2

Rekomendowane odpowiedzi

Emulatory będą się rozwijać, a gadanie typu bez sensu mulić emulatorem, lepiej sypnąc 500 zeta sosu na konsolę sprawia, że ręce mi opadają. A jak kogoś nie stać? Ja w tekkena 3 grałem na k6-2 300 i rivie2. I co z tego że chodził o połowę wolniej niż na psx, na którego nie było mnie stać. Lepiej chyba pograć z ciut mniejszym komfortem, ale za frajer.

Raczej predzej zwiekszy sie moc piecow ale to nie jest za darmo, bedzie trzeba wymienic conieco. Nalezy pamietac ze w PS2 nie ma 32bit'owego czy 64bit'owego CPU tam jest 128bit'owy CPU i to jest glowny problem bo nalezy zaemulowac procesor 128bit'owy podczas gdy na blaszakach 64bit'owy CPU jest jeszcze nie wykorzystywany.

Wiec pewnie do czasu az wyjdzie na tyle wydajny emulator i beda dostepne dosc silne blaszaki to PS2 przejdzie do historii lub bedzie kosztowac 100zl. podobnie jak teraz PSX.

Dodam ze mialem PSX'a i gralem w tekkena3 jednak raz wlaczylem rowniez tekkena 3 na ePSX(swoja droga chyba najlepszy emulator PSX'a) i zagralem raz. Gra na klawiaturze to makabra, nie da sie wykonac polowy tego co na padzie. Tutaj nie pomoglo nawet to ze gra wygladala troche lepiej dzieki wyzszej rozdzielczosci.

 

Zapomniales o istotnej rzeczy. Gry na PC szybko tanieja. Na konsole ceny praktycznie sie utrzymuja na tym samym poziomie. Pomijam uzywki czy Allegro i te , ktore wypady z ciezarowki. Za gry na PS2 musisz dac od 100 zl , na PC taki tytul w tej cenie po pol roku juz jest za 50 a po roku za 20. Zobacz dla dobrego przykladu starenkiego FF9 , ktory kosztuje nadal prawie 200 zl. Teraz zobacz ile gry na next geny kosztuja. Nawet jesli PC sa drozsze od konsol(choc nie w dniach premiery a po latach) to mamy duzo tanszy soft.

Moglbym wymieniac ale po co. Mi brakuje tylko Tenchu , MGS'a oraz Tekkena. Reszta w zasadzie jest na PC.

 

Parafrazujac

-wole wypasiona super mega grafe bo to tylko 3 gry na na kosnole.

A slyszales moze o czyms takim jak platynowe edycje gier na PS2? Te gry czesto mozna dostac za ~60zl. i to nowe gry nie uzywane.

Do tego ja wole jak gra ma to cos. Sama grafika szybko sie nudzi. Gra musi przytrzymac gracza na dluzej niz tylko wlaczyc, zobaczyc jak wygladaja nowe efekty i wylaczyc. Dla takich gier szkoda kasy i czasu.

 

Podsumowujac blaszak to idealna rzecz dla Polaka bo mozna na nim bawic sie, pracowac, ogldac filmy, przegladac internet. Czesto Polaka nie stac na blaszaka i konsole, szczegolnie ze w naszych warunkach stosunek ceny gier:zarobki jest bardzo niekorzystny wiec potrzebny jest blaszak z dostepem do internetu(wiadomo dalczego) a to dodatkowe koszta.

W bardziej cywilizowanych krajach rodziny posiadaja komputer i konsole.

Jest jescze kwestia rodzaju gier jakie preferuje dana osoba. Jezeli ktos uwielbia strategie, RPG lub fpps to nie kupi konsoli tylko blaszaka ale jezeli ktos uwielbia planszowki, bijatyki, japonskie RPG, wyscigowki, gry sportowe to lepiej jak kupi konsole.

Na nowych konsolowych nexgenach ma sie pojawiac wiecej gier strategicznych i fpps, bo ma byc wiekszy i latwiejszy dostep do klawiatur, myszek. Jak bedzie to sie zobaczy.

 

Firekage i jedno ptanie do Ciebie czy kupujesz oryginalne gry na blaszaka?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zapomniales o istotnej rzeczy. Gry na PC szybko tanieja. Na konsole ceny praktycznie sie utrzymuja na tym samym poziomie. Pomijam uzywki czy Allegro i te , ktore wypady z ciezarowki. Za gry na PS2 musisz dac od 100 zl , na PC taki tytul w tej cenie po pol roku juz jest za 50 a po roku za 20. Zobacz dla dobrego przykladu starenkiego FF9 , ktory kosztuje nadal prawie 200 zl. Teraz zobacz ile gry na next geny kosztuja. Nawet jesli PC sa drozsze od konsol(choc nie w dniach premiery a po latach) to mamy duzo tanszy soft.

Moglbym wymieniac ale po co. Mi brakuje tylko Tenchu , MGS'a oraz Tekkena. Reszta w zasadzie jest na PC.

 

Parafrazujac

-wole wypasiona super mega grafe bo to tylko 3 gry na na kosnole.

Wybacz za taka odpowiedz, ale masz zalozone konto na forum PE. Jest to forum konsolowe. Tam nie pier****** głupot o tym, że PC jest lepsze i, że konsola to tylko Tenchu, MGS i Tekken. Zalezy ci tylko na dobrej grafice... Ok ale sadzac po komputerze jaki masz to hardcorowcem nie jestes... Najbardziej wkurza mnie pieprzenie osob nie znajacych sie na grach, ktorym wydaje sie, ze pozjadaly wszystkie rozumy na swiecie! :mur:

 

A i jeszcze jedno! Konsole kupuja TYLKO mamy!

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zapomniales o istotnej rzeczy. Gry na PC szybko tanieja. Na konsole ceny praktycznie sie utrzymuja na tym samym poziomie. Pomijam uzywki czy Allegro i te , ktore wypady z ciezarowki. Za gry na PS2 musisz dac od 100 zl , na PC taki tytul w tej cenie po pol roku juz jest za 50 a po roku za 20.

d'uh... W jakim Ty świecie żyjesz? Byłeś kiedyś w sklepie? Gry na konsole, a przynajmniej na PS2, tanieją w zawrotnym tempie. Ostatnio platyny chodzą nie po 79.90, nie po 69.90 a po 49 PLN. To jest zasadnicza różnica, tym bardziej, że nie wszystkie to jakieś koszmarne starocie, tylko nowe zafoliowane gry z półki sklepu, wydane nawet w 2005 roku. Patrz: God of War, Tekken 5, WRC:RE i kilka innych.

 

Zobacz dla dobrego przykladu starenkiego FF9 , ktory kosztuje nadal prawie 200 zl.

D'uh. Może dlatego, że ta gra jest już prawdziwym unikatem i nie jest już tłoczona i rozprowadzana po sklepach? Ostatnio FF9 widziałem w normalnym sklepie(Empik w Centrum w Warszawie) dwa lata temu po 69.90. A ile kosztuje B&W 2? 130 PLN *minimum*. Edycja kolekcjonerska nawet 170PLN.

Parafrazujac

Parafraza

 

Nalezy pamietac ze w PS2 nie ma 32bit'owego czy 64bit'owego CPU tam jest 128bit'owy CPU i to jest glowny problem bo nalezy zaemulowac procesor 128bit'owy podczas gdy na blaszakach 64bit'owy CPU jest jeszcze nie wykorzystywany.

daj spokój. Problemem nie jest to, że EE jest 128-bit, ale to, że ma bardzo mocne jednostki wektorowe(może ktoś widzi analogię do Cella?). Jedynym sposobem jest używanie SSE, ale jednostki SSE w obecnych CPU są po prostu za słabe. Nadal.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Pewnie was zainteresuje, ale emulowanie ps2 jest już możliwe. Podał bym linka do innego forum, ale nie wiem czy to legalne :D

Tutaj screeny i filmik mojego autorstwa z Dragon Ball Z budukai 3:

http://img245.imageshack.us/my.php?image=p...15534531jw8.jpg

Filmik 15 FPS - rzecz jasna podczas nagrywania FPS zawsze spada :D

http://www.megaupload.com/?d=4DJPJOF8

Edytowane przez u1024

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tak, pieprzycie bzdury o 128 bitach itp, a wystarczy dobrze napisać program. W 2D na nowym emu masz 50-120 FPS a w 3D zależy, od gry ale BD B3 -> gra się świetnie, Tekken 4 też jest w pełni grywalny i jeszcze kilka tytułów.

FFX również ma dobrą wydajność, w końcu emulator jest robiony z naciskiem na tą grę :D

Teraz właściwie problemem nie jest FPS tylko kompatybilność. Wiele tytułów niestety przy starcie wyświetla send/dont send :/

 

Dołączona grafika

FFX

Edytowane przez u1024

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

wiekszosc gier 2d na ps2 jest w pelni grywalna, a 3d na core duo 2 maja minimum 30 fps ... wiec zle nie jest :P

to powiedz tym co pisza ze nie maja kasy aby kupili sobie CD2 bo wtedy maja min 30 fps wiec zle nie jest :mur:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gość Ludwiczek

Niech zgadne

konfiguracja aby miec te 30fpsow w niektorych grach to :

C2d+ Gf8800(mozliwe ze SLI) ?

I pomyslec ze niektorzy tlumacza sie brakiem 400zlotych na konsole........

Nie rozumiem twojego toku myślenia. Jak ktoś ma zamiar grać tylko na PS2 to kupuje PS2 EMU jest bardziej ciekawostką i dodatkiem :wink: do PCta A jak ktoś już powiedział emulacja nie jest łatwa i wydajność głównie zależy od kodu nie od sprzętu.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie rozumiem twojego toku myślenia. Jak ktoś ma zamiar grać tylko na PS2 to kupuje PS2 EMU jest bardziej ciekawostką i dodatkiem :wink: do PCta A jak ktoś już powiedział emulacja nie jest łatwa i wydajność głównie zależy od kodu nie od sprzętu.

To moze wyloze moj tok myslenia na lawe.

Duzo ludzi pisze cos w stylu : "o wyszedl ledwo dzialajacy emu platformy xxx! Wreszcie bede mogl pograc w moja ukochana i uteskniona gre yyy!", a zaraz po tym : "nie wydam 100-400zlotych na jakas glupia konsole, po co mi ona?Wole wydac 20x tyle na PC, ktory sluzy do wielu wiecej rzeczy niz tylko grania"(faktycznie, dzieki wsadzeniu w kompa takiego powiedzmy c2d i gf7900/8800 bedziemy ladnie smigali po wordzie, necie, excelu itp, uzyskamy w tych aplikacjach 50x wiecej fpsow niz za pomoca jakiegos wysluzonego pcta sprzed 5lat kosztujacego teraz grosze)

Dla mnie emu jest ciekawostka. I tak go oleje(tak jak emulatory porpzednich konsol). Bede chcial po raz kolejny przejsc finala X itp itd to kupie ta konsole. Ale widze tutaj sporo osob dla ktorych to nie tylko "ciekawostka"

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gość Ludwiczek

Blah też polecam kupno konsoli do grania na poważnie ale w emulowaniu nie widze niczego strasznego a tym bardziej śmiesznego ( ba jak bym miał program do tego napisać to bym chyba zwariował).

20x tyle? Za 8 tysięcy nie przesadzaj :] :wink: Word? Daj spokój na PC jest wiele gier w które nie da się pograć na PS2 bo ich na niego nie ma. Za to wiele gier będzie emulowane na PCcie za kilka lat. Może Cię to śmieszy nie wiem mnie jakoś nie :wink: Co dziwnego i śmiesznego w postępie? Chyba patrzysz na to z takiej strony, że głupi PCciarze nie chcą kupić konsoli wolą czekać na emulator. Jak dla mnie takie patrzenie jest błędne.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Chyba patrzysz na to z takiej strony, że głupi PCciarze nie chcą kupić konsoli wolą czekać na emulator. Jak dla mnie takie patrzenie jest błędne.

całkowicie darmowy sposób piracenia. Gdyby tak jeszcze za internet nie trzeba było płacić...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Czyli jak teraz odpale oryginalnego finala X na emulatorze to pirace bo nie mam konsoli?

No w zasadzie Pluskacz to jakby nie patrzeć.... to tak. ;) Na szczęście mnie to emulowanie już nie interesuje. Kupiłem sobie PS2 i do tego dodatkowy Dual Shock. Konsola mi zajmuje niewielki kawałek stołu na którym stoi TV i nic więcej. No może 3 lub kable (zasilanie ,kabel do TV i pady..) Dałem za to 399 + 75 za drugi pad. Jest to obecnie najlepszy zakup za tą cene. Nie mówiąc już o ilości gier na tą konsolkę.

 

Co do emulowania to jedyny dobry jest emulator PSX (ePSXe) ,bo działają na nim chyba wszystkie gry. Przechodziłem na ePSXe Silent Hill ,wszystkie 3 residenty, FF7 ,Crashe ,Grant Turismo , Tekkeny... Emulator jako dodatek owszem, ale dla tych co już zainwestowali w komp dla grania na PC. Pakowanie kasy w kompa dla emulatora PS2 to wg. mnie głupota.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Czyli jak teraz odpale oryginalnego finala X na emulatorze to pirace bo nie mam konsoli?

Emulator sam w sobie nie jest niczym złym, lecz wymaga on do działania biosu z konsoli, który możesz legalnie posiać tylko wtedy gdy masz... konsole.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

1. emu ps2 jest legalne gdy... mamy w domu ps2

2. Jaki jest sens korzystania z emu, skoro mamy ps2? :lol:

3. Jaki jest sens istnienia emu skoro do jego legalnego dzialania potrzebne jest ps2... - wracamy do punktu 2 i koleczko sie zamyka :D

 

:lol:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Znam 2 odpowiedzi, które wyraże w pytaniach:

1. A po co jakaś grupka ludzi robi durnowate minigierki, w które nikt nie gra, a jak gra to przez 5 min. i wyrzuca z twardziela?

2. A po co powstawają programy do łamania zabezpieczeń oraz rippowania muzyki i filmów?

Ja się przychylam do pierwszej odpowiedzi.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dla mnie emulator ps2 to naprawdę wielka ciekawostka i fascynuje mnie to, że moge odpalić sobie gierki z ps2 bez ps2 :D

 

Zamieszczam kilka filmików z DBZ B3 : 25 FPS:

http://rapidshare.com/files/4710717/New_pc...-47-65.avi.html

4.13 MB

 

http://rapidshare.com/files/4710809/New_pc...-48-84.avi.html

8.15 MB

 

http://rapidshare.com/files/4710915/New_pc...-37-90.avi.html

11.4 MB

Edytowane przez u1024

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ehh, niektorym to naprawde przeszkadza, ze inni maja co robic ( zabawiac sie w emulacje ) i sie przy tym sie nie nudza :D

 

Cos bylo o sensie kupowania kompa za ~6k, dla emulacji ps2. Czy tak trudno pomyslec, ze nie ma nikogo na tyle glupiego zeby sie zorientowac, ze za 500 zl mozna miec pS2 ( wariant, ze ktos mysli o zakupie tak drogiego kompa TYLKO do emulacji ).

 

U mnie jest tak, ze nie mam dobrego kompa, w dbz budokai wyciagam 13 fps i jakos z przez to nie rozpaczam. A wg mnie, granie w giereczki z ps2 na emu mija sie z celem ( chyba, ze mam jeszcze pada z ps2 i kompa podpietego do TV ). Tak wiec nasowa sie pytanie, po co probuje zemulowac na swoim kompie ps2 ? Po co ? Z czystej ciekawosci + z wszech ogarniajacej nudy.

Edytowane przez ZipQ

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie



×
×
  • Dodaj nową pozycję...