Skocz do zawartości
wojtek4994

Emulowanie Ps2

Rekomendowane odpowiedzi

trza byc niezlym masochisto-fanatykiem zeby w czasach gdy PS2 z wszelkimi bajerami jak przerobka najnowsza, memorka i pady dostaniemy juz za 500 zł, koniecznie chce się to emulowac xD :rolleyes:

 

Dlaczego ja nie mysle np. o emulacji Gacka, a zamierzam go kupic? Lol... wszyscy sie ślinią na gry z konsol, a rękoma i nogami sie bronią przed kupnem i probuja znalezc jakies sposoby na granie w te gry. I pozniej powstaje naście-set topicow o emu PS2. Wszyscy podjarani, ze wreszcie im sie uda, wreszcie PC zatriumfuje nad "zabawką dla dzieci" czyli PS2, a tu znow ilosc fps liczona na palcach jednej reki xD

 

To jest zjawisko zarazem śmieszne, jak i smutne oraz żałosne ;d

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Chyba z tymi 500zl to sie lekko zagalopowales - konsola z przerobka jakies 600-650zl, do tego memorka z 60, drugi pad kolejne 70 (zakladam, ze kupujemy oryginalnego DS2) - juz sie zaczynamy o 800zl opierac.

 

Co nie zmienia faktu, ze nadal jest to atrakcyjna cena jak na zabawe, jaka PS2 oferuje :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Chyba z tymi 500zl to sie lekko zagalopowales - konsola z przerobka jakies 600-650zl, do tego memorka z 60, drugi pad kolejne 70 (zakladam, ze kupujemy oryginalnego DS2) - juz sie zaczynamy o 800zl opierac.

 

Co nie zmienia faktu, ze nadal jest to atrakcyjna cena jak na zabawe, jaka PS2 oferuje :)

Oczywiscie nowa....

Kumpel za moją namową łyknął ostatnio grubasa z ripperem2, dwa pady, dwie memorki, podstawka stojakowa, kabel rpg^^ , przedluzacze do padów i gierka za 420ziko. Wiec o 800zł nie trzeba sie opierac :P

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No to ladnie trafil :)

 

Problem z uzywana jest taki, ze koszt moze znaczaco wzrosnac jak laser padnie - szczegolnie w grubasie.

Ja za grubasa + pad + memorka + standardowe kable + NFS:U zaplacilem 200zl. Za to potem wymiana lasera mnie kosztowala 230zl :( Kosztu przerobki i montazu dysku juz nawet nie wspominam, bo sie zaczne opierac o 800zl :P

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Chyba z tymi 500zl to sie lekko zagalopowales - konsola z przerobka jakies 600-650zl, do tego memorka z 60, drugi pad kolejne 70 (zakladam, ze kupujemy oryginalnego DS2) - juz sie zaczynamy o 800zl opierac.

 

Co nie zmienia faktu, ze nadal jest to atrakcyjna cena jak na zabawe, jaka PS2 oferuje :)

Te ceny dużo spadną po premierze ps3, i ps2 z przeróbką spokojnie można bedzie wyrwać za 5 stówek albo nawet i mniej, co nie oznacza że teraz nie warto kupować ;] Konsola warta każdej ceny B-)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Te ceny dużo spadną po premierze ps3, i ps2 z przeróbką spokojnie można bedzie wyrwać za 5 stówek albo nawet i mniej, co nie oznacza że teraz nie warto kupować ;] Konsola warta każdej ceny B-)

Hmm... ale czy nie lepiej uderzyć od razu w next gena?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jesli owy nextgen bedzie bez problemu odpalal gry z PS2 - mozna rozwazyc.

 

Jesli nie - odpowiedz jest chyba oczywista.

backupy z PS2...

 

wlasnie to jest jeden z powodow, dla ktorych PS2 bede mial mimo posiadania PS3... az do wiadomo jakiego czasu ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Chyba z tymi 500zl to sie lekko zagalopowales - konsola z przerobka jakies 600-650zl, do tego memorka z 60, drugi pad kolejne 70 (zakladam, ze kupujemy oryginalnego DS2) - juz sie zaczynamy o 800zl opierac.

 

Co nie zmienia faktu, ze nadal jest to atrakcyjna cena jak na zabawe, jaka PS2 oferuje :)

za 500zł na allegro w dobrym stanie kupisz konsole, nawet slima+pady itp, + gra jako "gratis", + jeszcze zostanie na swap magic 3.6.

bo wlasnie taki zakup zrobilem znajomemu, dał mi 500zł i poprosił abym coś mu znalazł z PS2.

 

Slim nówka jeszcze z gwarancja 12 mies+pad i całe okablowanie + gra GTA Vice City= 430zł

swap magic 3.6 do slima + zaślepka = 65zł

 

razem

495zł

komplecik.

do tej pory kumpel nie narzeka, <wyciete> wszystko cacy działa.

aha memorke kupił pozniej za 60zł SONY 8MB.

czyli razem wykosztował sie na kwote:

555zł

 

pozwolilem sobie wyedytowac nieregulaminowy fragment. Na przyszlosc nie szafuj tak pochodzeniem gier. costi

Edytowane przez Gość

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

News z : http://emu.makii.pl/njus_detal.php3?id=719〈=pl

 

 

"Wersja 0.9.2 beta jedynego emulatora konsoli PS2 dostępna jest na chwilę obecną tylko dla nielicznych - a potrafi ona... Ale już o tym opowie Wam CKemu - co go będę wyręczał (mi za to nie płacą):

06 09 2006 - Finally!

 

Current WIP on the PCSX2 0.9.2 beta has led to the PAL (SCES 5049x) version of Final Fantasy X being Playable. Thanks to a variety of fixes made by various members of the team, including;

 

 

MTGS / DC mode stability - Great for Dual Core / CPU users!

 

IPU fixes, including fully working sound in videos

 

Pause and sync issues, no more random hangs, looping etc

 

SPU2 fixes, including ADMA, and timing related issues.

 

With MTGS (Multi Threaded GS) / DC (Dual Core) features gaining improved stability, the game can be played at 'enjoyable' speeds, ranging from a base speed of 29 FPS in the most intense areas, right up to the peak speeds of over 140 FPS.

 

This means that the US, Japanese and finally the European versions of Final Fantasy X are fully playable!

 

Enjoy the shots posted on the PCSX2 official forums! here

 

Speed based on:

AMD64 X2 4400+ @ 2.2GHz | 1GB RAM | Any PS2.0 supporting GPU"

 

Czyli emulator bardzo dobrze się rozwija i w Finala X na procku dwurdzeniowym spokojnie można pograć :) (narazie tak dobrze z gier 3d działa ta pozycja gdyż koderzy robiąc poprawki najbardziej sugerują się finalem.) A dla tych co mówią że nie ma sensu emulować- tu na razie nie chodzi o to żeby na tym grać , robione to jest dla samego faktu i przyjemności. Za kilka lat ten emu będzie smigał w full-speedzie na kompie z MM .

Edytowane przez David666

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@Sialala

Tekst:

...A dla tych co mówią że nie ma sensu emulować- tu na razie nie chodzi o to żeby na tym grać , robione to jest dla samego faktu i przyjemności...

jest kluczowym w tej wypowiedzi.

Niema co się oszukiwać, między dwoma jajami po 2,2Gh a jednym 333Mh jest drobna różnica. Niewiem ino jak w tym przypadku ma się 128b do 64b.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gość Ludwiczek

Tjaaa... Za kilka lat.

Za kilka lat bardziej się będzie opłacało kupić PS2 żeby pograć niż emulować go. Ja bym wolał tak zrobić ale kto wie emulacja może się kiedyś przyda.

Edytowane przez Ludwiczek

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Za kilka lat bardziej się będzie opłacało kupić PS2 żeby pograć niż emulować go. Ja bym wolał tak zrobić ale kto wie emulacja może się kiedyś przyda.

Trochę do Ciebie dodam. Bardziej się większości opłaca teraz kupić PS2 niż dokupywać do kompa, by szło wyemulować kilka gier płynnie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gość Ludwiczek

Ja nie wiem czy znalazł sie ktoś, kto dokłada do sprzetu tylko po to aby emulować, to juz w glowie trzeba mieć pustostan totalny.

Za kilka lat to możliwe, że już z wyższej półki kompy będą dobrze emulowamy PS2 ale będzie to raczej miało taki sentymentalny posmak jak emu snesów :wink:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Za kilka lat to możliwe, że już z wyższej półki kompy będą dobrze emulowamy PS2 ale będzie to raczej miało taki sentymentalny posmak jak emu snesów :wink:

To samo tyczy sie do ps1,duzo tytulow mozna odpalic,,I wcale nietrzeba kupowac ps1..

Ps.Ta rozmowa na temat pc emulacja vs PS2 jest BEZSENSU..Ten emu jest robiony dla tych co uwazaja ze jest mozliwe odpalenie gier z ps2 na pc..A jak dobrze kod zrodlowy dopracuja to i wymagania spadna..Ludzie to bety to co wy porownujecie tutaj.

przeciez jak wyjdzie wersja finalna to fajnie miec taki emulator.

 

Ps.takie teksty po co emulowac to mnie rozbrajaja,,to dlaczego mozna uruchmic gry z amigi,c64,atari na PC to tez emulacja, "przeciez niema sensu" :mur: z tego co pare osob tu sugeruje..

 

To jest temat o emulacji PS2 na PC a niektozy wyjezdaja lepiej kupic PS2,,racja lepiej ale co ma piernik do wiatraka <_<

Edytowane przez ChrisG

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Widac ze czytaniem u ciebie coś nie tak. Co ma wspolnego emulowanie amigi, c64, atari do emulowania ps2 procz oczywiscie samego słowa "emulacja"? Tamte platformy dzialaja bezproblemowo. PS2 to procek 128bitowy, dopracowywanie kodu pod katem 1 gry i nazywanie tego Emulatorem ps2, to imo bezsens. Wersja finalna moze sie ukazac jak bedziemy mieli kolejna nie wiadomo jaka generacje prockow.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Za niedługo PS2 też bedzie archaiczną platformą i akurat emulator będzie jak znalazł. Inne tytuły też działają dosyć dobrze a final niemal perfekcyjnie , od kilku ostatnich releas'ów poprawili naprawde wiele i jak pójdą w takim tempie to na wersje finalną nie trzeba będzie czekać długo. Lepiej , że zaczeli wcześniej niz póżniej w końcu chyba :D . Ale czy dwurdzeniowy procek i w miare nowoczesna karta graficzna to tak znowu wiele ? Prawie każdy nowo kupowany, w miare nowoczeny komputer spełnia te wymagania.I nie wiem czemu piszesz o nowych generacjach , poczytaj forum projektu i zobacz jakie prędkości na różnych grach otrzymują ludzie z Conroe czy wykręconym X2. Podpowiem w większosci przypadków dużo większe od oryginału. Granie w gry z danej platformy jest jakby ubocznym skutkiem emulacji , a podstawowym jest stworzenie środowiska danej platformy na drugiej. Mając to na uwadze nie na miejscu wydają mi się komentarze mówiące o bezsensowności projektu

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Racja, ale osiagali te wyniki tylko na KILKU tytułach... proces zoptymalizowania emulatora pod katem większości (znanych) tytułów szybko nie nastapi. Sytuacja może wygladać jak emu psx, tyle ze tu dobrze zadomowi sie ps3, dopiero wtedy bedziemy mieli w miare stabilne emu ps2. konfigi komputerów też pojda do przodu. Za bezsens uważam kupowanie pod to sprzętu sugerujac sie wynikami z FinalaX, jedynej stabilnie dzialajacej gry na tym emulatorze.

Edytowane przez Plusk

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Emulatory będą się rozwijać, a gadanie typu bez sensu mulić emulatorem, lepiej sypnąc 500 zeta sosu na konsolę sprawia, że ręce mi opadają. A jak kogoś nie stać? Ja w tekkena 3 grałem na k6-2 300 i rivie2. I co z tego że chodził o połowę wolniej niż na psx, na którego nie było mnie stać. Lepiej chyba pograć z ciut mniejszym komfortem, ale za frajer.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wiesz, z tego co widzę, to prędzej mnie (i zresztą nie tylko mnie) by było stać na konsolkę, niż na części do pieca, do zagrać z okrojonym komfortem ;)

Dlatego m.in. imo emulacja ps2 na dzień dzisiejszy to raczej fanowska sprawa.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Emulatory będą się rozwijać, a gadanie typu bez sensu mulić emulatorem, lepiej sypnąc 500 zeta sosu na konsolę sprawia, że ręce mi opadają. A jak kogoś nie stać? Ja w tekkena 3 grałem na k6-2 300 i rivie2. I co z tego że chodził o połowę wolniej niż na psx, na którego nie było mnie stać. Lepiej chyba pograć z ciut mniejszym komfortem, ale za frajer.

taaa ale co to byla za gra na klawiaturze w tekkena... i z prędkością muła :-|

Myślę, ze przyjemnosc byla nikla. Pc'towcy zazdroszczą wypasionych tytulow na ps2 i chca emulowac nasze ukochane konsolki, bo szkoda im 450zl na slimke... "bo to przeciez polowa ceny karty graficznej, ktora pozwoli mi pograc na full detalach przez miesiac!" co za absurd.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gość Firekage

taaa ale co to byla za gra na klawiaturze w tekkena... i z prędkością muła :-|

Myślę, ze przyjemnosc byla nikla. Pc'towcy zazdroszczą wypasionych tytulow na ps2 i chca emulowac nasze ukochane konsolki, bo szkoda im 450zl na slimke... "bo to przeciez polowa ceny karty graficznej, ktora pozwoli mi pograc na full detalach przez miesiac!" co za absurd.

Zapomniales o istotnej rzeczy. Gry na PC szybko tanieja. Na konsole ceny praktycznie sie utrzymuja na tym samym poziomie. Pomijam uzywki czy Allegro i te , ktore wypady z ciezarowki. Za gry na PS2 musisz dac od 100 zl , na PC taki tytul w tej cenie po pol roku juz jest za 50 a po roku za 20. Zobacz dla dobrego przykladu starenkiego FF9 , ktory kosztuje nadal prawie 200 zl. Teraz zobacz ile gry na next geny kosztuja. Nawet jesli PC sa drozsze od konsol(choc nie w dniach premiery a po latach) to mamy duzo tanszy soft.

Moglbym wymieniac ale po co. Mi brakuje tylko Tenchu , MGS'a oraz Tekkena. Reszta w zasadzie jest na PC.

 

Parafrazujac

-wole wypasiona super mega grafe bo to tylko 3 gry na na kosnole.

Edytowane przez Firekage

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie



×
×
  • Dodaj nową pozycję...