Skocz do zawartości
wojtek4994

Emulowanie Ps2

Rekomendowane odpowiedzi

Napisz lepiej jakie gry są dla Ciebie fajne.Z chęcią się pośmiejemy.....

Tia, a teraz bedzie klotnia o wyzszosci jednych gier nad drugimi :?

Wogole ta gatka o slusznosci emulowania konsol przypomina debate o karze smierci.

Ja dodam od siebie tylko, iz jakbym mial wydac kilkaset zlotych na windowsa po to tylko, aby uruchomic 1 gierke przez emulator, to juz badziej mi sie oplaca dla tej jedej gierki kupic konsole (bo odpalanie emulatora ps2 przez emulator windowsa mi sie juz nie usmiecha).

A jak bedzie 1 konsola i 1 gierka, to potem bedzie 2 gierka itd itd B-) (jak masz siostre/kolezanke/dziewczyne/etc i telewizor to dla Sing Stara lub Dance Dance Revolution sie oplaci).

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Napisz lepiej jakie gry są dla Ciebie fajne.Z chęcią się pośmiejemy.....

Posmiac to sie mozemy z Twojej umiejetnosci rozumienia tekstu czytanego... :roll:

 

Tia, a teraz bedzie klotnia o wyzszosci jednych gier nad drugimi :?

Wogole ta gatka o slusznosci emulowania konsol przypomina debate o karze smierci.

Klotni nie bedzie, ja sie nie mam zamiaru nasmiewac z fanow RPG, ludzi ktorzy zamiast wlasnej osobowosci rzezbia sobie z punktow osobowosc swego bohatera, przewaznie odmiennej plci :wink:.

 

OT: A kara smierci w rozrachunku ekonomicznym tez wypada blado, zabijajac panstwo traci wszystkie te pieniadze ktore przez lata wpompowalo w tego jegomoscia (nauka, ochrona zdrowia, ogolnie pojety socjal itd.) - lepiej takiego zaprzegnac do nieodplatnych prac na rzecz panstwa - budowa drog, prace ziemne itp.), niech odpracuje to co dostal.

 

To jest twój punkt widzenia. Ktoś może chcieć grać na konsoli nie tylko dla jednej/dwóch gier i niekoniecznie dla tych co podałeś.

Alez oczywiscie, i tacy przewaznie maja konsole. Ale uwierz mi, wiele jest osob takich jak ja, osob ktore posrod calego tego wysypu roznej masci gier na konsole widza tylko jedna, z gora dwie wartosciowe i interesujace, ktorym warto poswiecic wiecej niz 5 minut. I wlasnie tacy zainteresuja sie emulatorami, bo w ich przypadku kupowanie konsoli to zwyczajne wyrzucanie pieniedzy w bloto.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Klotni nie bedzie, ja sie nie mam zamiaru nasmiewac z fanow RPG, ludzi ktorzy zamiast wlasnej osobowosci rzezbia sobie z punktow osobowosc swego bohatera, przewaznie odmiennej plci :wink:.

Daj mi mozliwosc rzucania czarow w realu, a przestane grac w RPG :P

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Daj mi mozliwosc rzucania czarow w realu, a przestane grac w RPG :P

kolega ma troche racji. sam pomysl rzucania czarow wskazuje

ze osoba ma problemy z wlasymi rekoma.

glowa i rece to najlepszy sposob na zmiane swiata i lepszy niz ucieczka od niego.

a problemy realu i ich rozwiazywanie jest duzo bardziej ciekawe oraz dostarcza

wiecej zabawy niz ucieczka od nich w imaginacje.

pzdr

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gość [RONIN]

Wcześniej czy później emulacja PS2 nie będzie czymś skomplikowanym bo przecież konsole nie są rozwijane po swojej premierze w przeciwieństwie do komputerów klasy PC. Wprawdzie nie bawię się w to praktycznie w ogóle (czasami odpalam jakąś gierke z PlayStation ale tylko wówczas gdy przychodzi mnie ogromna ochota) ale nie powiem że przychodzą dni kiedy myśl o kupnie konsoli prześlizgną się przez moją głowę. Według mnie prócz Tekken'a 5 nie ma fajniejszej gry na PS2 to jednak wolałbym emulację Nintendo GameCube. To jest znacznie fajniejsza zabawka :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Pomijajac Wasze Rozterki - nad nietrwala miloscia rzeczy swiata tego :lol:

 

ja pragne skupic sie na samej Emulacji PS2

 

otoz na dzien dzisiejszy

Biorac pod uwage emulator PCSX2 w najnowszej odslonie

 

Z cala pewnoscia nalezy zdac sobie sprawe - ze ISTNIEJA tytuly gier ktore sa w pelni badz w 90% grywalne - i chodzi mi o takie w ktorych liczba FPS jest na b.przyzwoitym poziomie

 

To jest juz faktem

Jednak by cieszyc sie wpelni Grywalnoscia musimy spelnic odpowiedni WARUNEK ...

a mianowicie SPRZET !

 

Mowa tutaj o Poteznym Procesorze wyposazonym w 2 jaja

 

Bowiem emulator wszystkie obliczenia i nawet tworzenie grafiki, dzwieku opiera na obciazeniu jednostki Centralnej - tak jest zrobiony PCSX2 - warto o tym poczytac ...

 

i paradoksalnie NIE karta Graficzna a wlasnie procesor oraz szybki ram Maja tutaj najwiecej do powiedzenia

 

Wiec niech sie ktos nie dziwi ze "niektore" Gry chodza mu zalosnie jesli odpala je na 1 jajku taktowanym 2000mhz

(w takim wypadku rzczywiscie lepiej dac sobie spokoj niz pozniej byc poirytowanym poczynaniem programistow)

 

Oczywiscie Emulacja PCSX2 ciagle sie rozwija, kto sledzi jego rozwoj ten wie ze praktycznie z kazdym nowym wydaniem - mozemy emulowac Wiecej tytulow ...

 

Niestety autorzy PCSX2 ida troche na opak, poniewaz skupiaja sie wiecej, na EMULACJI jak najwiekszej ilosci tytulow, a nie na jak najlepszej optymalizacji

 

aczkolwiek przy najnowszej odslonie pracuja juz programisci ktorzy zajmowali sie tworzeniem doskonalych emulatorow SSSPSX itd ... wiec moze nastepna odslona wniesie cos nowego w tym zagadnieniu ...

 

tak czy inaczej warto czekac i sledzic poczynania w tym zakresie

Bo ja np.z wielka checia zagralbym w GT4 czy tez w SUIKODEN 3,4 i wiele wiele wspanialych gier na ps2 ...

 

Ktos powie to Kup konsole - owszem - ale wole poczekac jakis czas i kupic lepszego Procka i miec i sprzet i emulacje ps2 ktora z biegiem czasu ciagle bedzie ulepszana

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Klotni nie bedzie, ja sie nie mam zamiaru nasmiewac z fanow RPG, ludzi ktorzy zamiast wlasnej osobowosci rzezbia sobie z punktow osobowosc swego bohatera, przewaznie odmiennej plci :wink:.

Niechcę przypadniem rozpocząć kłótni, aczkolwiek widać iż nie znasz zbyt wielu "światów" RPG, a jedyne przykłady jakie miałeś to cRPG.

Taki mały ot: RPG jest jak książka, którą Ty piszesz, zaś LARP niczym film, na którego scenariusz masz wpływ.

OT: A kara smierci w rozrachunku ekonomicznym tez wypada blado, zabijajac panstwo traci wszystkie te pieniadze ktore przez lata wpompowalo w tego jegomoscia (nauka, ochrona zdrowia, ogolnie pojety socjal itd.) - lepiej takiego zaprzegnac do nieodplatnych prac na rzecz panstwa - budowa drog, prace ziemne itp.), niech odpracuje to co dostal.

W tym punkcie jesteśmy zgodni jak widzę ;)

 

Wracając do tematu: skoro Strongmen piszesz iż lepiej sobie radzą dwu jajowce w emulacji, to czy wiesz może, czy taki Pentium D 820 (bodajrze) przy 1GB przeciętnego ramu DDR2 z prostą kartą grafiki pod PCI-E sobie da radę z emulacją PS2?

 

I czy jest wersja emulatora pod Linuxa?

Edytowane przez Xaon

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wracając do tematu: skoro Strongmen piszesz iż lepiej sobie radzą dwu jajowce w emulacji, to czy wiesz może, czy taki Pentium D 820 (bodajrze) przy 1GB przeciętnego ramu DDR2 z prostą kartą grafiki pod PCI-E sobie da radę z emulacją PS2?

powinien, ale cudów się nie spodziewaj. Znacznie lepiej poradzi sobie C2D albo najnowsze AMD X2 ze względu na SSE3, baaardzo szybkie zresztą w C2D.

 

I czy jest wersja emulatora pod Linuxa?

tak.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wracając do tematu: skoro Strongmen piszesz iż lepiej sobie radzą dwu jajowce w emulacji, to czy wiesz może, czy taki Pentium D 820 (bodajrze) przy 1GB przeciętnego ramu DDR2 z prostą kartą grafiki pod PCI-E sobie da radę z emulacją PS2?

Oczywiscie ze sobie PORADZI (chodz piszac 2 jajowce mialem na mysli C2D)... pisalem i jeszcze raz napisze

w Emulacji PS2 - najbardziej LICZY sie PROCESOR a nie grafa ...

Grafika Pokroju 6600Gt (za 250zl) w zupelnosci wystarczy do grania, gdzie gry i tak beda wygladaly duzo lepiej niz na konsoli ... i bedzie mozna nawet powlaczac troche bajerow

Chodz wiadomo jak ktos chce grac w 1600x1200 i AA FSAA na 16 to trzeba miec do tego lepsza karte -

 

Wyjasnie to na przykladzie ...

 

Procesor w zaleznosci od swych mozliwosci Generuje srodowisko graficzne (i pierwotna szybkosc FPS) jaka "wystepuje na konsoli" ... a od nas i karty graficznej jest zalezne to czy powlaczamy sobie FSAA i inne bajery - za ktore glownie odpowiedzialna jest Grafika w tym wypadku.

 

Zreszta swietnym przykladem na to jest

Moj komp z siga (a raczej kr.graficzna) na ktorym Emuluje DreamCasta i PSX (nawiasem mowiac do emulacji PSX1 nie ma lepszej karty niz 2 procesorowy 3dfx - mozna na niej uzyskac Efekty plynnego Rozmycia Ruchu rzecz nie osiagalna W EMULACJI PSX na zadnych innych kartach - efekt jest powalajacy)

Edytowane przez Strongmen

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gość [RONIN]

powinien, ale cudów się nie spodziewaj. Znacznie lepiej poradzi sobie C2D albo najnowsze AMD X2 ze względu na SSE3, baaardzo szybkie zresztą w C2D.

W ramach ścisłości: Pentiumy D też mają obsługę SEE3...

 

Odnośnie Linux'a. Ponoć lepiej sobie radzi jako platforma z emulacją niż Windows. Ale ile w tym prawdy... Na dzień dzisiejszy nie mam ani Linuxa zainstalowanego, ani żadnej gry na PS2 :wink:

 

PS. Strongmen czego używasz do emulacji DreamCast'a :?:

Edytowane przez [RONIN]

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gość [RONIN]

Obecnie Chankast - byla jakis czas temu aktualizacja (odziwo jedna od ostatnich 2 lat)

I powiedź mi że w końcu naprawili problem z dźwiękiem, proszę....

 

Zapodasz jakiś link do najnowszej wersji?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

' date=' 1 sty 2007, 23:10' post='2450077']

I powiedź mi że w końcu naprawili problem z dźwiękiem, proszę....

 

Zapodasz jakiś link do najnowszej wersji?

Ja raptem emulowalem 3 tutuly (moje ulubione SC, VF3,CT) wiec ciezko mowic o namolnym sprawdzaniu gierek.

 

Jak wroce do domu rodzinnego to zapodam na FTpa bo juz nie pamietam skad sciagalem

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

W ramach ścisłości: Pentiumy D też mają obsługę SEE3...

pewnie, ale w C2D SSE jest ogólnie o wieeele szybsze niż w poprzednich modelach, a to głównie SSE się liczy przy tym emu, przede wszystkim ze względu na VU0 i VU1. Edytowane przez Malsumis

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Niechcę przypadniem rozpocząć kłótni, aczkolwiek widać iż nie znasz zbyt wielu "światów" RPG, a jedyne przykłady jakie miałeś to cRPG.

Masz calkowita racje - tego typu gry nigdy mnie nie wciagnely. Do dzis mam oryginal Might & Magic na C64 ale prawde powiedziawszy nie potrafie powiedziec ile razy w nia gralem, pewnie kilka - nie wytrzymala konkurencji symulatorow i wyscigow :wink:. Jedynie na komorce czasem w cos pogram na nudnych wykladach - nawalanie sie z orkami i zbieranie punktow doswiadczenia jest ciekawsze od wypocin ex catedra w wykonaniu niektorych belfrow :roll:.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mało kto chyba. Emulacja 128 bitowego procka nie wychodzi najlepiej. Do tego architektura konsolki. Większość gier jak działa to za wolno ,albo mają błędy w wyświetlaniu. Może C2D by tu sobie jakoś poradził. Są tam jakieś tytuły co niby działają całkiem dobrze. Na razie nie widziałem żadnej nowszej wersji PCSX2

 

http://emu.makii.pl/njus_detal.php3?id=325&sys=NDS

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A ja wole emulowac... Pozatym nie mam tv juz od 4 lat ;] Wiec ;]

 

Bym chcial sobie kupic konsole to bym sobie kupil proste ;]

 

Residenty wszystkie chodza super :D

 

 

U mnie na x2 2500mhz,1gb, gf6100 !! (zintegrowana) w Resident Evil Outbreak 2. mam srednio 35-50klatek.

 

 

Zdecydowanie poprawili emulacje, od wczoraj zagrywam sie w residenta.

 

 

Wygląda na to, że mamy punkt zwrotny w emulacji PlayStation2. Grafika wyświetlana bez przekłamań, 50% wzrost prędkości na wysoko-wydajnych maszynach, sprecyzowane wymagania sprzętowe emulatora, no i pełna prędkość emulacji - marzenie użytkownika PCSX2 stało się rzeczywistością. Co najciekawsze nie jest to wynikiem działania 64-bitowej wersji emulatora, 128-bitowego/4-jądrowego procesora, a...

 

 

 

 

 

... najnowszej wtyczki graficznej autorstwa gabest`a o nazwie GSdx10, (i jak sama nazwa wskazuje) korzystającej z dobrodziejstw nowego, graficznego API od Microsoftu. Jak na chwilę obecną tytułów kompatybilnych z ww. wtyczką jest niewiele, ale znajdziecie wśród nich takie perełki jak Resident Evil 4, Final Fantasty X / XII, Shadow of the Colossus, DBZ Budokai 3 i OKAMI! [przyp. red. nie mogłem się zdecydować na screena więc zamieszczam trzy]. Nie ma jednak róży bez kolców - wtyczka na dzień dobry wymaga DX10, a co za tym idzie Windows`a Vista oraz karty z wsparciem dla wspomnianej biblioteki. Pełną prędkość uzyskacie natomiast mając pod obudową Core2Duo taktowany zegarem 3GHz (wg. doniesień podkręcony E6500 daje radę), co najmniej 2GB RAMu oraz kartę graficzną z rodziny GF88xx (choć osiągi na GF8600GTS ponoć też nie są złe).

Edytowane przez Cmx

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

super sprawa. po tym jak kolega zepsuł mi ps2 myślałem, że już sobie nigdy nie pogram w FF XII - a tu taka miła niespodzianka. najlepsze jest to, że na PC grę można odpalić w wyższej rozdzielczości niż na konsole i wygląda to naprawdę fajnie.

aż trochę żałuje, że wyprzedałem moją kolekcje gier.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A ja wole emulowac... Pozatym nie mam tv juz od 4 lat ;] Wiec ;]

Dobra karta TV do kompa to koszt <100zł. Połowa ceny nowej gry na konsole.

 

Btw. Żeby odpalić legalnie grę na emulatorze nie trzeba mieć przypadkiem (oczywiście poza oryginalną grą) zgranego biosa z własnej konsoli? :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

odnosząc się do cytatu dwa posty wyżej ...

tekst na temat tej wtyczki GSdx10 bardziej pasuje to Topiku Śmiechu :lol2:

bo już nawet zapędzają nową generację sprzętu by emulować coś co ma 8 lat [;

więcej z tym zabawy niż to warte, osobiście wolę wydać 350zł i zasiąść przed TV w fotelu niż czekać na "pełnoprawną" emulacje przestarzałego systemu [;

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dobra karta TV do kompa to koszt <100zł. Połowa ceny nowej gry na konsole.

 

Btw. Żeby odpalić legalnie grę na emulatorze nie trzeba mieć przypadkiem (oczywiście poza oryginalną grą) zgranego biosa z własnej konsoli? :)

mialem podłączoną konsole do tunera tv w pc i jakość była zatrważająca... niewspominając o niskiej rozdzielczości, w której jest renederowany obraz w ps2:

post-19370-1208560792_thumb.jpg

 

a tak wygląda obraz, gdy gram w grę z ps2, na pc, używając pada z x360 :) :

post-19370-1208560898_thumb.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

mialem podłączoną konsole do tunera tv w pc i jakość była zatrważająca...

Owszem, emulowana gra może byc w wyzszej rozdzielczości i to jest duży plus, ale na dobrym tunerze (+ dobrym, odpowiednio skonfigurowanym programie) i dobrym kablu obraz jest całkiem przyzwoity:

Dołączona grafika

 

Tutaj masz więcej moich screenów.

Gram tak od roku i jakość jest zadowalająca.

 

Nigdy w życiu nie zdecydowalbym się na emulator mając konsolę w pokoju. Nie wiem, może to moje wrodzone lenistwo, ale wole wlożyć płytkę, włączyć konsolę i grać bez grzebania, ściągania emulatorów, pluginów, konfiguracji, itd. Mam pewność, że gra zawsze będzie chodzić prawidłowo, bez żadnych niespodzianek.

 

 

Spoiler! Kliknij w poniższy kontener by otworzyć.

"pstryk"

Nie oszukujmy się, emulacja w większości interesuje osoby które szukają "darmowego" sposobu zaliczenia paru gierek z konsol ;)

Oczywiście nie mówię o emulacji systemów, które dawno wyszły ze sprzedaży i bardzo ciężko kupić sprzęt/gry (SNES, Mega Drive, Saturn, itd)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie



×
×
  • Dodaj nową pozycję...