Skocz do zawartości
wojtek4994

Emulowanie Ps2

Rekomendowane odpowiedzi

A mnie emulacja interesuje jak najbardziej, bo - gdy już pcsx2 się rozwinie - kupując dobrego pieca do gier na pc, będę mógł sobie jeszcze zagrać np. w GT4 w wysokiej rozdziałce z AA :-P Dlatego uważam, że emulatory to świetna sprawa.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Na razie. Pamiętaj, że wszystkie emulatory od czegoś zaczynały a teraz? Wysoka rozdziałka i AA to podstawa. ;) Dodam, że PCSX2 po zmianie rozdziałki i włączeniu AA nie zwolnił ani trochę. ;)

 

Pozdrawiam

Dreamcasta tez emulujesz w wysokiej rozdziałce z AA? Edytowane przez Gość

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dokładnie tak. Na Chankaście odpalasz rozdziałkę jaką chcesz i działa AA włączany w sterach. Jeśli chcesz to mogę walnąć screena w HiRes. ;) Wyszedł teraz nowy emulator makarona napiasny przez Rosjan. On także pozwala na wyższą rozdzialkę tylko wygląda gorzej niż Chankast. Ale to dopiero pierwszy release. ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Widze ze dałem zły przyklad, bo ostatnio kiedy interesowalem sie tym emulatorem to ledwo radził sobie z gierkami w def rozdziałce :lol:

 

Co nie zmienia faktu ze na działający emulator gacka/ps2 czekac mozna jeszcze bardzo dlugo :lol:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ps2 jest duzo tansze od w miare przyzwoitej grafy, wiec chyba warto zainwestowac, jesli ktos lubi finale,mgsy,tekkeny itd... Bez urazy, ale emulacja konsol zawsze wydawala mi sie poprostu smieszna. Hmm, dziwne, ze topic jeszcze istnieje, bo jakby nie mowic traktuje o piractwie - chyba, ze jakis skrajny masochista lubi psuc sobie oczy grajac w DBZ na pececie gdy obok stoi ps2 ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ps2 jest duzo tansze od w miare przyzwoitej grafy, wiec chyba warto zainwestowac, jesli ktos lubi finale,mgsy,tekkeny itd... Bez urazy, ale emulacja konsol zawsze wydawala mi sie poprostu smieszna. Hmm, dziwne, ze topic jeszcze istnieje, bo jakby nie mowic traktuje o piractwie - chyba, ze jakis skrajny masochista lubi psuc sobie oczy grajac w DBZ na pececie gdy obok stoi ps2

nie do końca, tylko ludziska mają mylne pojęcie o emulacji. Emulacja jest po to, żeby system przetrwał, żeby żył dalej po skończeniu swojego żywota, a nie po to, żeby sobie na piecu pograć w pirackie gry.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

nie do końca, tylko ludziska mają mylne pojęcie o emulacji. Emulacja jest po to, żeby system przetrwał, żeby żył dalej po skończeniu swojego żywota, a nie po to, żeby sobie na piecu pograć w pirackie gry.

przeczytaj uważnie dwa razy, albo 3, to zdanie

chyba, ze jakis skrajny masochista lubi psuc sobie oczy grajac w DBZ na pececie gdy obok stoi ps2

chodzi tu o to, iż granie (nawet na orygianłach) na emulatorze bez posiadania oryginalnego biosu (który możesz nabyć wyłącznie wraz z konsolą) jest łamaniem prawa.

Wykorzystam znany przykład. Granie na piratach na normalnym sprzęcie, to tak jakby zatankować kupiony samochód kradzionym paliwem. Emulacja bez posiadania konsoli, lecz granie na oryginalnych grach, to tak jakbyś zapłacił za paliwo, lecz samochód miał na lewo.

Sorki za ton wypowiedzi, lecz już o tym pisałem.

Nie wierzysz mi? Odpal emulator psx lub ps2 i w zakładce wybierania biosu przeczytaj dokłanie co pisze.

Jedyny przypadek, w którym masz rację, to gdy posiadasz uszkodzoną konsolę. Możesz kożystać z biosu, który oficjalnie zgrałeś z konsoli (myślę iż tutaj nikt się już nie czepia o szczegóły) i zakładamy iż grasz na oryginałach.

NO, jeszcze jeden przypadek: system jest tak stary jak teraz NES. Ale jak tak to jeszcze poczekaj 10-15 lat. :lol:

Edytowane przez Xaon

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

chodzi tu o to, iż granie (nawet na orygianłach) na emulatorze bez posiadania oryginalnego biosu (który możesz nabyć wyłącznie wraz z konsolą) jest łamaniem prawa.

Wykorzystam znany przykład. Granie na piratach na normalnym sprzęcie, to tak jakby zatankować kupiony samochód kradzionym paliwem. Emulacja bez posiadania konsoli, lecz granie na oryginalnych grach, to tak jakbyś zapłacił za paliwo, lecz samochód miał na lewo.

Sorki za ton wypowiedzi, lecz już o tym pisałem.

Nie wierzysz mi? Odpal emulator psx lub ps2 i w zakładce wybierania biosu przeczytaj dokłanie co pisze.

Jedyny przypadek, w którym masz rację, to gdy posiadasz uszkodzoną konsolę. Możesz kożystać z biosu, który oficjalnie zgrałeś z konsoli (myślę iż tutaj nikt się już nie czepia o szczegóły) i zakładamy iż grasz na oryginałach.

NO, jeszcze jeden przypadek: system jest tak stary jak teraz NES. Ale jak tak to jeszcze poczekaj 10-15 lat.

ale to nie ma żadnego związku z tym co ja napisałem, a już napewno nie ma najmniejszego związku ze zdaniem, które zacytowałeś i z cytatem, który przytoczyłem ja. Edytowane przez Malsumis

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Twoje "pirackie gry" zrozumiałem jako całokształt grania "na lewo". Teraz wiesz o co mi chodzi?

Bo ja jakoś widzę spore powiązanie tych cytatów, jedyne co mogłem źle zrobić to niezrozumiale dla większości napisać posta (zdarza mi się).

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Twoje "pirackie gry" zrozumiałem jako całokształt grania "na lewo". Teraz wiesz o co mi chodzi?

Bo ja jakoś widzę spore powiązanie tych cytatów, jedyne co mogłem źle zrobić to niezrozumiale dla większości napisać posta (zdarza mi się).

ja rozumiem co napisałeś, serio. Tylko to nie ma nic do rzeczy, naprawdę. Ja napisałem o faktycznym celu sceny emulacyjnej, a nie o sytuacjach kiedy granie na emu jest pirackie, a kiedy nie. To się odnosiło raczej do tego, że ogromna większość ludzi grających na emu po prostu chce sobie za free pograć w pirackie kopie gier na inne platformy na PC. Taki jest niestety stan rzeczy. Emulator jest dla wielu narzędziem piractwa, niewymagającym nawet sprzętu.

 

Szczerze mówiąc ciekaw jestem, co na to licencja softu. Nie widzę nigdzie niczego podobnego do EULA w swoich grach, więc nie mogę nic powiedzieć. Bo jeśli soft byłby przeznaczony wyłącznie do PS2(co byłoby napisane w licencji), to nawet granie na emu na legalnych kopiach byłoby nielegalne.

Edytowane przez Malsumis

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

nie do końca, tylko ludziska mają mylne pojęcie o emulacji. Emulacja jest po to, żeby system przetrwał, żeby żył dalej po skończeniu swojego żywota, a nie po to, żeby sobie na piecu pograć w pirackie gry.

Nie rozsmieszaj mnie :D

 

Jak ktos chce emulowac Commodore, NESa i inne sprzety - to ok, antyki - mozna sie uczyc historii :) (Chociaz i tak na byle car boocie,ebayu czy chocby allegro kupi sie takie sprzety za grosze - w wakacje kupilem ps1 i z 60 gier, od tak dla kolekcjonerstwa :D ) Ale nie wmawiaj mi, ze emulacja PS2 jest po to "zeby system przetrwal". Bo o ile mi wiadomo plejstocen ma sie dobrze, sprzedano ponad 100mln sztuk, gry na niego nadal wychodza, a Gran Tourismo 4 nie jest jakas retro gra a'la Pac Man tylko jedna z najlepszych gier samochodowych aktualnie (chociaz Forza i PGR2/3 sa moim zdaniem o niebo lepsze - mam nadzieje, ze bez wojny X vs Ps sie obedzie :) ). Masz PS2 - to fajnie, kopiuj biosa, przerob na toster, pomaluj na seledyn, rob sobie z nim co chcesz. Ale tok dyskusji daje jasno do zrozumienia, ze chodzi o to, zeby sobie pograc "na lewo" a to najzwyklejsza kradziez.

 

 

Deck

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gość [RONIN]

Resident Evil chodzi najwolniej. Przynajmniej tak wynika z fotki.

 

Chyba że akurat taka "ciężka" animacja mu się zapodała :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jedno małe pytanko od kumpla. Czy na Athlonie 1,7+, GF6600 i 256mb ramu (tyle się dowiedziałem) jest sens instalowanie emulatora? Jak nie, to czy wystarczy poczekać na większą ilość ramu?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jedno małe pytanko od kumpla. Czy na Athlonie 1,7+, GF6600 i 256mb ramu (tyle się dowiedziałem) jest sens instalowanie emulatora? Jak nie, to czy wystarczy poczekać na większą ilość ramu?

jakieś core duo szybsze będzie miał kumpel to niech wtedy startuje do emulowania PS2. Ma zbyt słaby procek. Nie da rady bez C2D(a przynajmniej bardzo szybkiego Athlona X2)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gość SamoDobro

No wlasnie, na kjakim kompie mozna juz myslec o bezstresowej emulacji (i jakich gier, jesli sa emulatory pisane pod konkretne tytuly)?

mi FFX na Pentium D 820 (nie kreconym) i 6600GT chodzilo na jakims emu (niby najlepszym dla FFXa - ale nie pamietam juz co to bylo :|) 14-18 FPS w 640x480 bez AA i AF. ale to bylo z pol roku temu i od tego czasu mogli cos naprawic/poprawic/przyspieszyc. Burnout 2 i 3 nie ruszaly w ogole, MGS2 pokazywal tylko ekran powitalny, a Gran Turismo wywalalo sie na SCEE presents. IMO strata czasu ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Powiedzmy że emulowanie PS2 staje się powoli możliwe - wszystko jest zależne od optymalizacji kodu źródloowego - w miarę płynna gra jest obecnie możliwa na : PCSX2: http://www.pcsx2.net/index.php ; spisy z testów można zobaczyć tutaj: http://forums.ngemu.com/pcsx2-official-for...shots-here.html

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

To moze wyloze moj tok myslenia na lawe.

Duzo ludzi pisze cos w stylu : "o wyszedl ledwo dzialajacy emu platformy xxx! Wreszcie bede mogl pograc w moja ukochana i uteskniona gre yyy!", a zaraz po tym : "nie wydam 100-400zlotych na jakas glupia konsole, po co mi ona?Wole wydac 20x tyle na PC, ktory sluzy do wielu wiecej rzeczy niz tylko grania"(faktycznie, dzieki wsadzeniu w kompa takiego powiedzmy c2d i gf7900/8800 bedziemy ladnie smigali po wordzie, necie, excelu itp, uzyskamy w tych aplikacjach 50x wiecej fpsow niz za pomoca jakiegos wysluzonego pcta sprzed 5lat kosztujacego teraz grosze)

Po przeczytaniu czterech stron tych wypocin n/t wyzszosci swiat Bozego Narodzenia nad swietami Wielkiej Nocy flaki wywracaja mi sie do gory nogami. Po pierwsze - nikt nie bedzie kupowal komputera specjalnie pod emulacje, a po drugie, nikt nie bedzie kupowal konsoli zeby sobie pograc w jedna glupia gierke.

Osobiscie uwazam ze na caly ten konsolowy interes sa dwie gry warte swieczki - GT2 i GT4. Zeby sobie w nie pograc potrzebowalbym PSX i PS2 (tiaaa, juz slysze te krzyki, otoz nie, PS2 nie wystarczy, zgodnosc wsteczna z PSX jest po prostu zalosna, nie idzie nawet sejwowac). Kupowac dwie konsole dla dwoch gier?

Prawde mowiac g... mnie obchodzi co o tym mysla inni i nie dam sie przekonac ze inne gry tez sa fajne, bo nie sa, podobnie jak nie dam sie tez przekonac ze trzymajac DS2 w lapach poczuje sie jak za kierownica, bo nie poczuje. A drugi pad nie jest nawet namiastka trybu multiplayer...

Teraz chyba jasne dlaczego ani ja ani tysiace innych uzytkownikow nie kupia PS2 ani za 500 ani za 200 zl zeby pograc w jeden tytul i sa zainteresowani emulacja.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jak sam napisales, potrzebny jest do tego BIOS od PS2. Kup (lub pozycz) PS2, zgraj z niej BIOS (jest w pamieci ROM), podaj emulatorowi sciezke do tegoz a nastepnie ciesz sie grami z PS2 na swym PC.

No wlasnie, to tez jest rozwiazanie - kupic zepsute PS2 na pchlim targu za 20 zl i miec usprawiedliwienie na korzystanie z emulatora. Oczywiscie taka opcja bedzie miala sens gdy emulatory PS2 osiagna sprawnosc ePSXe.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dobrze, w takim razie konsola dla dwoch gier. Z punktu widzenia oplacalnosci zakupu nic to nie zmienilo :roll:.

To jest twój punkt widzenia. Ktoś może chcieć grać na konsoli nie tylko dla jednej/dwóch gier i niekoniecznie dla tych co podałeś.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Osobiscie uwazam ze na caly ten konsolowy interes sa dwie gry warte swieczki - GT2 i GT4. Zeby sobie w nie pograc potrzebowalbym PSX i PS2 (tiaaa, juz slysze te krzyki, otoz nie, PS2 nie wystarczy, zgodnosc wsteczna z PSX jest po prostu zalosna, nie idzie nawet sejwowac). Kupowac dwie konsole dla dwoch gier?

Prawde mowiac g... mnie obchodzi co o tym mysla inni i nie dam sie przekonac ze inne gry tez sa fajne, bo nie sa, podobnie jak nie dam sie tez przekonac ze trzymajac DS2 w lapach poczuje sie jak za kierownica, bo nie poczuje. A drugi pad nie jest nawet namiastka trybu multiplayer...

Teraz chyba jasne dlaczego ani ja ani tysiace innych uzytkownikow nie kupia PS2 ani za 500 ani za 200 zl zeby pograc w jeden tytul i sa zainteresowani emulacja.

Napisz lepiej jakie gry są dla Ciebie fajne.Z chęcią się pośmiejemy.....

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie



×
×
  • Dodaj nową pozycję...