Skocz do zawartości
Kyle

Panoramy Lcd 22"

Rekomendowane odpowiedzi

- divx z odległości około 1,20 m da się oglądać, bardzo akceptowalny obraz; tutaj duży +, podobnie jak Acer, świetnie skaluje filmiki;

Wszystko fajnie wymieniłeś, więc na początek dzięki za rzeczową opinię :wink:

 

Tylko jedno małe zaczepne "ale" ode mnie ;) - filmy są skalowane raczej przez kartę graficzną ... kiedy maksymalizujesz okno z filmem to karta graficzna wysyła do monitora np. te 1680x1050 a nie np. 640x272 :wink:

Edytowane przez Kyle

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wszystko fajnie wymieniłeś, więc na początek dzięki za rzeczową opinię :wink:

 

Tylko jedno małe zaczepne "ale" ode mnie ;) - filmy są skalowane raczej przez kartę graficzną ... kiedy maksymalizujesz okno z filmem to karta graficzna wysyła do monitora np. te 1680x1050 a nie np. 640x272 :wink:

 

Faktycznie wpadka z mojej strony :oops:

Mimo wszystko wygląd divix na Eizo i Acer dużo lepsza niż na Benq, który strasznie uwidaczniał wszelkie niedoskonałości.

Edytowane przez toms83

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Moze ktos zapodac link do jakiegos konkretnego testu tego monitora :

Samsung t220

 

w ciagu tygodnia musze podjac decyzje

inaczej kasa pojdzie na przelew :/

 

Samsung t220

LG L227WT

LG W2252TQ-PF

 

Monitor przedewszystkim do szybkich gier multi FPP typu BF2/Crysis

wiec inputlag jest jednym z najwazniejszych kryteriow ,

pozatym WWW ale do tego nadaje sie kazdy nowy LCD 22"

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wczoraj napisałem krótka recenzje monitora LG LCD 22" L227WT-PF niestety nie mam jak sprawdzić input laga bo mam tylko kamerkę ale lepszy to niz nic:) O to adres: http://ja.gram.pl/Kolo711

Nie wiesz może, jak sprawdzić w menu serwisowym czas pracy monitora?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jak wejdziesz w menu serwisowe to jest tam napisane HSKIM ETI. 28 tak jest u mnie czyli monitor ma nabite 28 godzin:) sprawdz u siebie:)

Rzeczywiście, jest ;]

Szkoda tylko, że przed sprawdzeniem zdążyłem niechcący wyzerować te dane :lol:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A co sadzicie o tym AOCu z głownej ? Bo nosze sie z zamiarem kupna 22" i tak wchodzac na ppc zauwazylem tego newsa i ten monitor mnie zaintrygowal. 2ms, kontrast 20000:1, wyglad, cenowo okolo 850zl. Moze byc ciekawie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A co sadzicie o tym AOCu z głownej ? Bo nosze sie z zamiarem kupna 22" i tak wchodzac na ppc zauwazylem tego newsa i ten monitor mnie zaintrygowal. 2ms, kontrast 20000:1, wyglad, cenowo okolo 850zl. Moze byc ciekawie.

Kontrast to on ma 1000:1 maksymalnie ... te podane 20000:1 to kontrast dynamiczny i należy to traktować jak moc PMPO w głośnikach :lol:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

witam. planuje zakup monitora... samsung 2032bw lub 2232bw i zastanawiam sie nad jakoscia obrazu miedzy przekatna 20'' i 22'' jest duza roznica... czy na 22''gorzej widac??

Po prostu piksele są nieco większe ... gęstość trochę niższa ... pośrednio faktycznie np. zdjęcia/filmy(Full HD)/gry będą mniej ostre przy tej samej odległości obserwacji.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie wiem czy już było...

 

NOWY model HP 22" na S-PVA LP2275W dostępny od SIERPNIA

 

1000:1

178/178

6ms GTG

DVI-I DisplayPort

92% Gamut

 

 

http://h10010.www1.hp.com/wwpc/pl/pl/sm/WF...67-3648453.html

 

http://www.prad.de/new/news/shownews_tft1745.html

Edytowane przez gmfriend

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Cześć.Jestem zmuszony na dniach kupić monitor.Będzie on służył do przeglądania internetu,oraz oglądania filmów.Wybór padł na 22".I teraz moi drodzy mam pytanie:mogę wydać maksymalnie 1200zł.Monitor musi mieć DVI..oraz wolałbym coś na matrycy MVA,PVA ,zamiast TN.

Czy w takiej kwocie można w ogóle kupić 22" na takich matrycach?

Z góry wielkie dzięki za pomoc.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Cześć.Jestem zmuszony na dniach kupić monitor.Będzie on służył do przeglądania internetu,oraz oglądania filmów.Wybór padł na 22".I teraz moi drodzy mam pytanie:mogę wydać maksymalnie 1200zł.Monitor musi mieć DVI..oraz wolałbym coś na matrycy MVA,PVA ,zamiast TN.

Czy w takiej kwocie można w ogóle kupić 22" na takich matrycach?

Z góry wielkie dzięki za pomoc.

w tej cenie tylko dostaniesz lenovo L220x 22" SPVA 1295zł

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

w tej cenie tylko dostaniesz lenovo L220x 22" SPVA 1295zł

Kurde,nie za dobrze to wygląda.Najtańszy za 1300...

 

Wobec tego może zapytam się jeszcze tak:co lepiej kupić:22" na TN,czy 20" na PVA,MVA?

(zakładam tutaj,że 20tki na PVA,MVA będą tańsze..)

 

P.S. Dzięki za szybką odpowiedź gmfriend

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Kurde,nie za dobrze to wygląda.Najtańszy za 1300...

 

Wobec tego może zapytam się jeszcze tak:co lepiej kupić:22" na TN,czy 20" na PVA,MVA?

(zakładam tutaj,że 20tki na PVA,MVA będą tańsze..)

 

P.S. Dzięki za szybką odpowiedź gmfriend

troche przesadziłem bo na skąpcu lenovo kosztuje najtaniej 1175zł - zmieścisz się w budżecie :)

http://www.skapiec.pl/site/cat/12/comp/315744

 

 

-ponadto z 22" nie ma dużego wyboru monitorów (NIE TN), właściwie są tylko 3: Levovo 220x, Eizo 2231W i za kilka dni wchodzi do sklepów HP LP2275W

-20" nie mam rozeznania

Edytowane przez gmfriend

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No tak,w skąpcu-tyle że monitor będzie kupowany na miejscu,w tradycyjnym sklepie.Chyba jednak będzie to TNka.Trudno.Właśnie rozmawiałem z osobą,która chce kupić ten monitor,raczej już na pewno PVA odpada(za droga)

Więc będzie to 22" TN z DVI.Może głupie pytanie ,bo wiem że wiele tematów wyżej traktuje o TNkach 22".ale... jeśli ktoś chciałby doradzić,zasugerować jaki model opłaca się kupić... mila widziana pomoc.

 

Jeszcze mam dodatkowe pytanie: słyszałem o matrycach,które mają "turbo",czy 22" monitory mają taką funkcję, i czy opłaca się ją uwzględnić podczas wyboru monitora?(ewentualnie byłbym wdziędzny za podanie modeli ją mających)

 

Sorry,że trochę męczę.Ale wolę doradzić się tutaj dokadniej przed kupnem,niż pluć sobie w brodę po zakupie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

nie wiem co to turbo, może chodzi o dopalacz, jeśli tak to te 2ms=turbo, 5ms=bez turbo :)

(w praktyce raczej nie ma dużego znaczenia)

 

lepsze TNki 22" LG 227, 2252T samsungi T220 2253

a nawet zmyślnego LGika W2284 :) z mega kontrastem dynamicznym

http://tech.wp.pl/kat,1009779,title,Design...ml?ticaid=164ee

 

w tej cenie również kupisz TN 24" np samsung 245B+

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jedyne monitory 22' z matrycą mva pva 1680x1050 jakie znalazłem to: (?)

 

Samsung 2263PW

HP LP2275W

Eizo 2231W

 

własciwie jedynie eizo jest dostępne... czy nada się do gier? bo do neta na pewno.

Edytowane przez pml83@tlen.pl

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

HP 22" SPVA startuje za kilka dni, pierwsze ceny z niemieckich sklepów to 361Euro czyli na poziomie Lenovo L220x

 

http://www.heise.de/preisvergleich/a354191.html

To nawet nie tak drogo. HP wydaje się lepsze od eizo bo ma lepszy czas reakcji GTG 6 ms i on/off 16 ms. Byle tylko nie było 20% różnicy w podświetlaniu jak w eizo. Zobaczymy.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

To nawet nie tak drogo. HP wydaje się lepsze od eizo bo ma lepszy czas reakcji GTG 6 ms i on/off 16 ms. Byle tylko nie było 20% różnicy w podświetlaniu jak w eizo. Zobaczymy.

EIZO ma zapis 10 bit LUT ... a ten HP ? ... na prawdę mam nadzieję że też (choć wątpię).

 

A realny czas reakcji pewnie będzie identyczny.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie



×
×
  • Dodaj nową pozycję...