Skocz do zawartości
Kyle

Panoramy Lcd 22"

Rekomendowane odpowiedzi

dzieki za odpowiedz, widze ze na eizo na pewno nie styknie kasy ;) lenovo jest w dobrej cenie w stosunku do tego LG na TN tylko ta rozdzielczosc i skalowanie mnie martwi... ale chyba tylko to mi zostaje bo jakbym kupil 24" to by mi sie juz na biurku nie pomiescilo :D

 

EDIT: ale zara zara przecie ten lenovo hdmi nie ma :(

Edytowane przez Smalec

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Moge sie mylic ale ten Twoj ASUS to RTA nie ma. Wiec do gier raczej odpada. Oczywiscie zalezy tez do jakich gier. Dokladasz stowke i masz ASUSa VW222u z RTA i to swietnie dzialajacym http://www.xbitlabs.com/articles/other/dis...-2_8.html#sect0 Sam sie nad tym modelem zastanawiam...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Kupiłem monitor iiyama 22" niestety ten 2202 bo był 120zł tańszy w promocji :blink: wiem, że tracę na jakości ale brak kasy mnie przekonał.

No i mam pytanie, czy w Iiyamie jest test monitora wbudowany tak aby sprawdzić badpixele bez podłączania do komputera? Jeżeli tak, to jak to zrobić? Jak włączyć ten test?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Moge sie mylic ale ten Twoj ASUS to RTA nie ma. Wiec do gier raczej odpada. Oczywiscie zalezy tez do jakich gier. Dokladasz stowke i masz ASUSa VW222u z RTA i to swietnie dzialajacym http://www.xbitlabs.com/articles/other/dis...-2_8.html#sect0 Sam sie nad tym modelem zastanawiam...

mam tego ASUSa VW222U od 2 dni .. nie wiem czy bede najobiektywnijszy w tej kwestii bo to moj pierwszy lcd ale do tej pory mialem 21` calowy CRT i jestem wręcz oczarowany kolorystyką / ostrością i jakością obrazu tego Asus`a :)

 

dodam ,ze za 820zł bo tyle za niego dałem nie widzialem nic porównywalnego .... zatem polecam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam, rozglądam sie za jakims monitorem 22' "nie-TN". Wpadl mi w oko Gateway 2185 ale po tym czego sie naczytalem ochota mi odeszla. Monitor powinien byc na lata, a te Gajtki tego nie gwarantują...

 

Teraz wybór padl na LENOVO. i tu mam pytanie, czy moja grafa nie bedzie za slaba? W koncu to full hd. W gry i tak nie gram, monitor ma słuzyc głownie do filmow i internetu. Karta graficzna to Gforce 7300GT od Galaxy, do tego Sempron 2800 i 1gb ramu. Jestem laikiem w tych sprawach wiec pytanie moze troche lamerskie ;) Dodam ze filmy w HD (a przynajmniej te 720p) moj komputer odtwarza plynnie.

 

pozdro.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam, rozglądam sie za jakims monitorem 22' "nie-TN". Wpadl mi w oko Gateway 2185 ale po tym czego sie naczytalem ochota mi odeszla. Monitor powinien byc na lata, a te Gajtki tego nie gwarantują...

 

Teraz wybór padl na LENOVO. i tu mam pytanie, czy moja grafa nie bedzie za slaba? W koncu to full hd. W gry i tak nie gram, monitor ma słuzyc głownie do filmow i internetu. Karta graficzna to Gforce 7300GT od Galaxy, do tego Sempron 2800 i 1gb ramu. Jestem laikiem w tych sprawach wiec pytanie moze troche lamerskie ;) Dodam ze filmy w HD (a przynajmniej te 720p) moj komputer odtwarza plynnie.

 

pozdro.

:lol2:

ten monitor jest za duży, zeby grac plynnie (w natywnej) w nowe gry na Twojej grafice. No chyba ze detale na low ;]

jak do ogladania filmów- to super:)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

:lol2:

ten monitor jest za duży, zeby grac plynnie (w natywnej) w nowe gry na Twojej grafice. No chyba ze detale na low ;]

jak do ogladania filmów- to super:)

W gry i tak nie gram, monitor ma słuzyc głownie do filmow i internetu.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Pozwolili mi w siriusie sprawdzić badpixele przy odbiorze, wszystko było w porządku.

Jak na razie zauważam przy dynamicznych scenach lekkie smużenie, tego się spodziewałem, ale jak na kolory czy jasność to do moich potrzeb wystarczające :)

Jeszcze jedno pytanie, czym się różni model który kupiłem 2202WS B1 od modelu z testu 2202WS B2?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie wiem czy będzie to idealny temat, ale czy spotkał sie ktoś z sytuacją zmiany nasycenia barw po zmianie złącza ? Na początku jechałem na VGA(kabel od starego flatrona, znacznie lepszy niż ten z zestawu ;) ), teraz zmieniłem na DVI a dokładnie kabel DVI-HDMI bo monitor ma takie wejście. Po tej zmianie, wraz z ust. większego kontrastu, blakną kolory. W sterach NV moge to regulować za pomocą poświaty cyfrowej i wtedy kolorki już są ok(albo niemal ok, zależy czy wł. jest profil do gier który ma inne ust. itp.) ale nie wiem czym jest to spowodowane...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Chcę też kupić monitor 22 cale i zastanawiam się nad Samsungiem 223BW i nad Asusem VW222U. Już chiciałem brać iiyame E2201w B2 ale okazało się że ma dużego input laga i i pewnie nie fajnie będzie się grało dlatego zastanwiam się nad tym asusem i samsungiem jak one z tym lagiem wypadają?

Edytowane przez rafal92

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Chcę też kupić monitor 22 cale i zastanawiam się nad Samsungiem 223BW i nad Asusem VW222U. Już chiciałem brać iiyame E2201w B2 ale okazało się że ma dużego input laga i i pewnie nie fajnie będzie się grało dlatego zastanwiam się nad tym asusem i samsungiem jak one z tym lagiem wypadają?

jak iiyama e2201 B2 ma dużego laga to ja jestem z marsa, testy lag na digitalversus są spierniczone co już raz udowodniłem na przykładzie samunga 2232...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Hmmm to który z tych 3 modeli jest najlepszy które podałem Samsung SM223BW, Iiyama E2201W B2 czy Asus VW222U. Co do wyglądu to najbardziej odpowiada mi Asus a najmniej iiyama

Wg mnie iiyama, ale ja kupiłem tańszy i gorszy model. Wygląd jak wygląd, ale na prawdę solidny produkt.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

witam

mialem dzis kupowac belke 1980 s2 ale mamuska odkryla w skepie ze sa monitory panoramiczne :E (monitor ma byc dla brata)

no i przeszperalem troche forum i zebralem wszystkie polecane monitory,troche ich jest ale prosilbym o wybor najlepszych z nich:

1) lg l196wtq-sf

2) lg l227wt

3) lg 2252tq

4) lg l207wt

5) lg l197wh-pf

6) lg w2242t

7) samsung 931bw

8 ) samsung 226bw

9) samsung 223bw

10) samsung 2232bw

11) iiyama 2202w b1

12) hp w2207h

13) nec 225wxm

 

lcd ma byc do wszystkiego-gry,filmy,net. staruszkowie tez beda z niego korzystac jak cos.

cena do 1000zl

 

wiec jaka pierwsza trojke wybierzecie?

 

pozdrawiam

Edytowane przez giecek

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

witam

mialem dzis kupowac belke 1980 s2 ale mamuska odkryla w skepie ze sa monitory panoramiczne :E (monitor ma byc dla brata)

no i przeszperalem troche forum i zebralem wszystkie polecane monitory,troche ich jest ale prosilbym o wybor najlepszych z nich:

1) lg l196wtq-sf

2) lg l227wt

3) lg 2252tq

4) lg l207wt

5) lg l197wh-pf

6) lg w2242t

7) samsung 931bw

8 ) samsung 226bw

9) samsung 223bw

10) samsung 2232bw

11) iiyama 2202w b1

12) hp w2207h

13) nec 225wxm

 

lcd ma byc do wszystkiego-gry,filmy,net. staruszkowie tez beda z niego korzystac jak cos.

cena do 1000zl

 

wiec jaka pierwsza trojke wybierzecie?

 

pozdrawiam

IIyama 2202W jest bardzo dobra. Sporo innych monitorów przy niej wymięka, jak nie razi was prostota wykonania, choć zarazem solidność to można śmiało brać, ważne też jest gwarancja na pixele 1mc z wymianą na nowy, (pixele zazwyczaj wypalają się w pierwszym tygodniu pracy monitora i jak po tym okresie ich nie ma to już powinien być z nimi spokój).

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A np 10) samsung 2232bw ?? Bo tez neidlugo bede kupowal 22" (do 1 tys. zł) i glownie do gier bedzie sluzyl. NA xbitlabs dosc wysoko go ocenili. Czy to dobry zakup ? I dodam ze liczy sie dla mnie design monitora bo w koncu duzo czasu bede przy nim spedzal. A kanciastych kwadratow bym nie zniosl :)

Edytowane przez Symbian

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

hmm ogladalem dzis monitory 22" i stwierdzilem ze sa za duze i wolalbym 20".

ktory z nizej wymienionych modeli bedzie the best:

1) lg l207wt

2) samsung sm206bw

3) samsung 2032bw (oczywiscie jesli znajde na matrycy samsunga)

4) hp w2007v

 

zalezy mi na szybkiej odpowiedzi

 

pozdrawiam

Edytowane przez giecek

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

hmm ogladalem dzis monitory 22" i stwierdzilem ze sa za duze i wolalbym 20".

ktory z nizej wymienionych modeli bedzie the best:

1) lg l207wt

2) samsung sm206bw

3) samsung 2032bw (oczywiscie jesli znajde na matrycy samsunga)

4) hp w2007v

 

zalezy mi na szybkiej odpowiedzi

 

pozdrawiam

ja też tak myslałem... ale mam 22'' i tak naprawde to szkoda że nie 24'' - szybko sie przyzwyczaisz do wielkości .. nie rezygnuj z 22''

ja mam IIYAME 2201 b2 i nie narzekam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam,

Szukam jakiegos ciekawego monitorka do filmow, pracy oraz do gier. Karta graficzna bedzie pokroju 9600GT, procek Q9300 i nie wiem co jeszcze jest wazne ze sprzetu zeby ocenic monitor.

Zastanawiam sie czy na 22" bedzie sie np. dobrze gralo w jakiegos cs-a czy cos. Domyslam sie, ze do pracy i filmow taki monitor bedzie fajny, ale czy w grach sie sprawdzi?

 

Kwote jaka chcialbym przeznaczyc to okolo 800 zl, 1000 to jest absolutne maximum, ale wolalbym zeby kosztowal blizej 800 zl.

 

Bede wdzieczny za doradzenie czegos. :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam,

Szukam jakiegos ciekawego monitorka do filmow, pracy oraz do gier. Karta graficzna bedzie pokroju 9600GT, procek Q9300 i nie wiem co jeszcze jest wazne ze sprzetu zeby ocenic monitor.

Zastanawiam sie czy na 22" bedzie sie np. dobrze gralo w jakiegos cs-a czy cos. Domyslam sie, ze do pracy i filmow taki monitor bedzie fajny, ale czy w grach sie sprawdzi?

 

Kwote jaka chcialbym przeznaczyc to okolo 800 zl, 1000 to jest absolutne maximum, ale wolalbym zeby kosztowal blizej 800 zl.

 

Bede wdzieczny za doradzenie czegos. :)

Asus MW221U

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam,

W najbliższym czasie planuje zakup nowego monitora. Przeczytałem mnóstwo opinii i róznych recenzji i ostateczny wybór rozstrzygnie sie między LG L227WT-PF a Samsungiem T220. Który wy byście polecili?

 

Chciałbym aby monitor był jak najbardziej uniwersalny - tzn. służył mi zarówno do pracy z grafiką (tworzenie stron internetowych), ale także do oglądania filmów i okazjonalnie gier...

Edytowane przez bart85

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Asus MW221U

Jak sie sprawdza w grach? Nie ma problemow z lagami, smuzeniem itp?

Ogolnie ja zawsze gralem na 17" bo taki ciagle mam przy stacjonarnym i przesiadka na 22" moze byc zabojcza.. Dlatego wazne, zeby dzialalo bez problemow.

 

A jezeli przy grach nie bedzie problemow to podejrzewam ze i z netem/filmami/praca tez bedzie ok.. ;)

Edytowane przez guldur

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A ma szybke ten Asus, czy mat ?

Matówka.

 

Jak sie sprawdza w grach? Nie ma problemow z lagami, smuzeniem itp?

Ogolnie ja zawsze gralem na 17" bo taki ciagle mam przy stacjonarnym i przesiadka na 22" moze byc zabojcza.. Dlatego wazne, zeby dzialalo bez problemow.

 

A jezeli przy grach nie bedzie problemow to podejrzewam ze i z netem/filmami/praca tez bedzie ok.. ;)

W lipcu zeszłego roku przesiadłem się z 17" LG CRT :) Różnica była zabójcza. Ogólnie nie narzekam, na początku w niektórych ścigałkach było coś w stylu małego smużenia, ale oko się przyzwyczaiło i teraz tego nie zauważam (xD). Ogólnie polecam, ale jeżeli możecie mieć w podobnej cenie coś lepszego, to zastanówcie się.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie



×
×
  • Dodaj nową pozycję...