Skocz do zawartości
Kyle

Panoramy Lcd 22"

Rekomendowane odpowiedzi

EIZO ma zapis 10 bit LUT ... a ten HP ? ... na prawdę mam nadzieję że też (choć wątpię).

 

A realny czas reakcji pewnie będzie identyczny.

Ten HP chyba wymierzony jest jako konkurencja dla Lenovo L220x, a nie dla EIZO, w koncu to inne pulapy cenowe. Czekam z utesknieniem na pierwsze testy HP, bo zapowiada sie ciekawie.

 

Zakup w 2 polowie sierpnia, byc moze wlasnie miedzy tymi dwoma modelami bede wybieral :-)

 

pozdr,

M

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ten HP chyba wymierzony jest jako konkurencja dla Lenovo L220x, a nie dla EIZO, w koncu to inne pulapy cenowe. Czekam z utesknieniem na pierwsze testy HP, bo zapowiada sie ciekawie.

 

Zakup w 2 polowie sierpnia, byc moze wlasnie miedzy tymi dwoma modelami bede wybieral :-)

No tak ... ale między Lenovo L220x a tym HP wybór jest dosyć klarowny. Jeśli ktoś zarzeka się że nie będzie skalował czcionek itp. to kupi HP ... jeśli ktoś wybierze drogę bardziej przyszłościową to kupi Lenovo. ... a płynne i bezproblemowe skalowanie to moim zdaniem przyszłość która już się praktycznie zaczęła. Uwiązanie się do stałej wielkości piksela blokuje drogę do dalszego zwiększania jakości wyświetlanego tekstu (ostrość i gładkość czcionek) i obrazów graficznych (ostrość/detaliczność zdjęć i obrazu z gier [przy AA])

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A ja od wczoraj bawie się EIZO i powiem, że całkiem przyjemny z niego sprzęt ;)

Bardzo ładne kolory, niezła czerń. Filmy wyglądają lepiej niż na moim 2 letnim TV.

 

Co ciekawe w grach daje sobie rade całkiem dobrze. Wiadomo że przyzwyczajenia wymaga po przesiadce z dobrego CRT.

Za to głośniki do niego dołączone to zupełna porażka i mogłoby ich wcale nie być. Znacznie gorszy dźwięk niż w tanich laptopach!

 

Reszta (budowa) jak przystało na EIZO wzorowa!

 

Matryca wymagała zmiany ustawień bo fabryczne dość mocno odbiegały od ładnego obrazu.

Edytowane przez rafa

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

witam!

wlasnie tez przymierzam sie do jakiegos fajnego monitorka do filmow i gierek :D

obecnie mam Samsunga 173p+ i jestem z niego calkowicie zadowolony( z tego co pamietam jest na matrycy S-PVA,ale nie jestem pewien)

 

i takie male pytanko: czy ktos mial wczesniej ten monitorek i przesiadl sie na cos wiekszego i moze polecic cos?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

W przyszłym tygodniu muszę kupić nowy monitor. Doradźcie coś. Dotychczasowy Samsung 740N (17" 5:4 TN) jest w zasadzie wystarczający, ale ma tylko jedno wejście D-Sub i męczy mnie już przekładanie kabla między PC, a Xboxem. Poza tym przydałaby się panorama do iksa i filmów ;)

 

Główne zastosowanie (75%) to edycja tekstu/kodu, www, gg, taki tam standard. 25% to gry na x360 i filmy divx/dvd/hd.

 

Widzę, że większość z was jako główne kryterium przyjmuje mały/zerowy input lag. Mi te 20-30ms opóźnienia nie przeszkadza w ogóle, nie jestem hardkorowym graczem. Dla mnie ważniejsza jest jakość wyświetlanego obrazu, niż zerowy input lag.

 

Dużych wymagań nie mam - w zasadzie to szukam większego (21-22", 20" odpada bo ma za małe piksele, a 24" za drogie są), panoramicznego monitora, który nie byłby gorszy od Samsunga 740N.

Poza tym powinien mieć:

- dobrą regulację podświetlenia matrycy - często piszę w nocy i nie chcę by po godzinie bolały mnie oczy od zbyt jasnej matrycy

- złącze DVI (lub jakieś inne - np. component, bym mógł podłączyć JEDNOCZEŚNIE iksa i PC - żonglowanie kablami już mnie męczy)

- brak tego całego "glare panel" - szyba całkowicie eliminuje panel

 

Cena max: 1000zł

Edytowane przez MacOSek

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

no niby wszystko ok ale cena 700zl to trochę przekracza mój budżet :/

 

mam 650 zl z przesylką ...

ten NEC zły by był najlepiej żeby monitor kosztowal do 600zl no bo jeszcze na przesylke troche odchodzi a tego NECa znalazlem za 520zl wec cena atrakcyjna

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

proszę o pomoc :)

chcę kupić nowy monitor gdyż CRT 15' to już trochę cyrk jest...

poczytałem trochę na forum i... dalej nie mam pojęcia co kupić :|

 

na monitor mogę wydać max 800-1000 zł, wiadomo czym mniej tym lepiej ale wiem że nie ma nic za darmo:

monitor raczej miałby pochodzić parę lat, czyli gwara na 3 lata mile widziana;

monitor wykorzystywany do wszystkiego, od notatnika, przez filmy po gierki (głownie FPP czyli 2ms mile widziane)

 

skłoniłem się ku LG W2252TQ-PF, tylko ze nierównomiernie oświetlona matryca trochę mnie odstraszyła, czy znajdę coś lepszego w podobnej cenie? z tego co wyczytałem to tylko LG i ktoś jeszcze daje gware na 30dni na bad pixele więc wolałbym żeby to była jedna z tych firm

 

i czy wszystkie monitory mają teraz opcje zwężenia obrazu? (chodzi mi o czarne paski po bokach żeby obraz się nie rozjeżdżał)

Edytowane przez p!Ck3r

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

na monitor mogę wydać max 800-1000 zł, wiadomo czym mniej tym lepiej

W monitorach jest zupełnie odwrotnie i nic na to nie poradzisz - im więcej tym lepiej. Lepiej zacisnąć pasa troche odłożyć i kupić jak najlepszy..

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wracając do mojego poprzedniego posta, poszperałem trochę po forum i takie wynalazki spisałem:

 

LG L227WT (~840zł)

LG W2252TQ-PF (~670zł)

Samsung 226BW (~725zł)

Samsung T220 (~800zł)

NEC 225WXM (~860zł)

HP w2207h (~870zł)

 

LG mają najwięcej plusów na razie: 30 dniowa gwarancja na bad piksele i "letnia promocja" - klawiatura i mysz Microsoftu do każdego monitora.

Jest jakaś wyraźna różnica w jakości obrazu między tymi dwoma LG-kami? Prawie 200zł różnicy w cenie jest... Opóźnienia czy tam input lag mnie nie interesują. Ważny jest kontrast, jasność, odwzorowanie kolorów. Podobno ten L227WT ma jakieś nowe podświetlenie czy coś? Porównywał ktoś oba ekrany?

Samsung T220 ma za to imho najlepszy design i jeśli tylko jakością obrazu nie odstaje od LG, to będzie moim faworytem.

Samsung 226BW - loteria matrycowa mnie trochę przeraża.

NEC 225WXM - o nim nic nie wiem.

HP odpada, bo ma szybę :/

 

Który z tych monitorów zapewni najlepszą (jak na TN ~~) jakość obrazu?

Normalnie bym się przeszedł po sklepach i na własne oczy pooglądał te monitory, ale mieszkam w takiej dziurze, że nic nie mają na miejscu. Wszystko na zamówienie...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zarówno Samsung SM2232BW jak i SM226BW po ostatnich obniżkach kosztują mniej niż 700 zł, a T220 jest o ponad 100 zł droższy. Pytanie czy jest lepszy w generowaniu obrazu, według mnie raczej nie jest bo internet nie kipi od pozytywnych recenzji. Co jak co, Samsung SM226BW ma najlepsze parametry a jeszcze pod koniec lipca był 150 zł droższy (choć T220 też dużo staniał), gdyby ktoś powiedział, że z T220 nie ma loterii matrycy i jest na poziomie Samsung SM226BW, to bym kupił. Jeżeli nie, wole 100 zł na co innego wydać.

Edit: Ma ktoś test T220? Ja nie mogę wygooglać nic.

Edytowane przez Nicolass

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Hmm dlaczego mało kto (nikt??) nie bierze pod uwagę nowego Samsunga 2253BW a ciągle polecany jest 226BW?? Widziałem tego 2253BW i moge powiedzieć że obraz jest bardzo dobry.... Kolory zywe, zero smużenia w grach itp. jak na TN-ke i cenę poniżej 750PLN to wydaje mi się ze bardzo ciekawa popozycja....

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam

 

W niedzielę będę wybierał się do MM w celu przyjrzenia się monitorom 22'. Jak narazie, które wybrałem

 

SAMSUNG 223BW

LG W2252TQ-PF

IIYAMA E2202WS -B

SAMSUNG 2232BW

LG L227WT -PF

HP W2207H (mój faworyt)

 

Tylko tak mam takie pytanie, pod jakim kątem sprawdzać te monitory ? Jak np. zdecyduję się na coś jak sprawdzić czy monitor jest sprawny? Czy bad pixele są widoczne dość dobrze ? Jaki Wy monitor polecacie ? Jak jest z gwarancją w HP ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Szyba mi nie przeszkadza, znaczny no moze inaczej ocenie tą szybę, ale mam okno wschodnie, do tego i tak czesto pracuje przy spuszczonych roletach. Odwzorowanie kolorów podobno szyba poprawia. W ogóle ta szyba ma taki efekt jak na CRT, że odbijają się niby rzeczy, jakoś mi to nie przeszkadza. Funkcji ma duzo i design też znakomity.

 

A z innych jeszcze coś jest ? Na jakieś inne patrzeć ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Różnica między nimi taka, że L227WT ma trochę lepsze kolory i lepsze podświetlenie a W2252TQ jest szybszy. Więc zdecyduj co ważniejsze, jeśli grasz w strzelanki przez neta to bierz W2252TQ. Jeśli nie grasz to zadowolony będziesz którego byś nie kupił.

Więc czy jest sens dopłacać 200 zł do L227WT-PF czy nie ma sensu ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

a wie ktoś może coś na temat LG W2252V-PF ? jak dla mnie patrząc na parametry to jest to identyczny model co LG W2252TQ-PF tylko że ma jeszcze wejście hdmi i jest 50 złotych droższy, warto go brać ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam.

Od 4 lat użytkuję monitor CRT 17 cali LG FLATRON F700B.

Rozdzielczość jaką mam ustawioną to 1024x768 85 Hz. Sprawuje się ok. tylko trochę dużo miejsca zajmuje na biurku.

Zastanawiam się nad kupnem monitora LG 22" LCD W2252TQ-PF lub L227WT-PF. Promocja LG kusi mnie (klawiatura+mysz) :)

1. Czy warto waszym zdaniem zmieniać monitor jak 80 % czasu spędzam na necie a 20 % gry ?

2. Czy obraz będzie ładniejszy i czy warto ?

3. Jaki wybrać jeśli jest sens zmieniać ?

 

Ps. czytałem też o nowym wejściu monitora DisplayPort. Na razie nie rozbudowuję kompa ale jeśli będę i nowa karta graficzna będzie miała właśnie wejście DisplayPort to wtedy oznacza to znowu wymianę monitora ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Warto, obraz na LCD jest wyraźniejszy nawet na matrycy TN chociaż tutaj trzeba się trochę przyzwyczaić do nie dużych kątów patrzenia i bardziej spranych kolorów niż na matrycy pva/mva. Nowe karty jeszcze długo będą na pewno miały chociaż jedno wyjście DVI.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam.

Od 4 lat użytkuję monitor CRT 17 cali LG FLATRON F700B.

Rozdzielczość jaką mam ustawioną to 1024x768 85 Hz. Sprawuje się ok. tylko trochę dużo miejsca zajmuje na biurku.

Zastanawiam się nad kupnem monitora LG 22" LCD W2252TQ-PF lub L227WT-PF. Promocja LG kusi mnie (klawiatura+mysz) :)

1. Czy warto waszym zdaniem zmieniać monitor jak 80 % czasu spędzam na necie a 20 % gry ?

2. Czy obraz będzie ładniejszy i czy warto ?

3. Jaki wybrać jeśli jest sens zmieniać ?

 

Ps. czytałem też o nowym wejściu monitora DisplayPort. Na razie nie rozbudowuję kompa ale jeśli będę i nowa karta graficzna będzie miała właśnie wejście DisplayPort to wtedy oznacza to znowu wymianę monitora ?

Warto kupić do www LCD.

 

Możesz kupić np. 17" EIZO S1721-1731(będzie jakieś 2,6 cm większy od tego co masz teraz) na PVA ... powinien kosztować jakieś ~1K-1,2K (model 1731 jest szybszy). Dodatkowo za 1450 PLN masz 19" NEC 1990SX ... te monitory które wymieniłem są jakościowo rewelacyjne i nadają się do nawet do półprofesjonalnej pracy z grafiką. Z drugiej strony są takie modele jak Lenovo L220x na S-PVA full HD 22" za 1250 PLN ... a dalej już masa 22" na TN za ~1K

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Przeglądając internet natrafiłem na ten monitor :

NEC 225WNX

http://www.nec-display-solutions.pl/?c=15&...=1214&tab=1

Czytając rożne fora często natrafiałem na posty ze jest on (lub jego pochodne modele) lepszym wyborem od monitorów typu Lg W2252tq-pf, LG L227WT, Samsung 226BW.

Co sądzicie o nim, bo niestety w internecie żadnych testów nie znalazłem.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie



×
×
  • Dodaj nową pozycję...