Skocz do zawartości
GenghisKhan

Dyskusja na temat telewizorów/monitorów

Rekomendowane odpowiedzi

Popół, downscalowany, nie upscalowany.

 

Tylko przy ustawieniu 1900x1080 obraz jest nieco poszarpany (lub nieczytelny, zależy od ustawień).

Swoją drogą, to mówimy o podłączeniu DVI, czy VGA? Przy VGA niegdy nie ustawiałem tej rozdzielczości :P

 

Poca, same krawędzie masz zamazane?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Popół, downscalowany, nie upscalowany.

 

Tylko przy ustawieniu 1900x1080 obraz jest nieco poszarpany (lub nieczytelny, zależy od ustawień).

Swoją drogą, to mówimy o podłączeniu DVI, czy VGA? Przy VGA niegdy nie ustawiałem tej rozdzielczości :P

 

Poca, same krawędzie masz zamazane?

TAK, downscalowany! Po ustawieniu 1920x1080 obraz jw w moim poscie opisany ... I mowie o VGA

 

I jakim sposobem upscaling w zwyklym monitorze LCD ? :|

Edytowane przez Popiół

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Przyszedl czas na wymiane TV na cos wiekszego i wybor padl na 46" FullHD

 

Chcialbym pozostac przy Samsungu bo praktycznie wszystkie panele jakie posiadam sa Samsunga i zlego slowa nie moge na nie powiedziec ;)

 

Pytanie tylko czy akurat w tym segmencie nie ma czegos lepszego ? Prawdopodobnie te 46" bedzie juz dluzej u mnie i chcialbym zeby to byla dobrze wydana kasa...

 

Samsung LE46N87B

http://www.skapiec.pl/site/cat/22/comp/194811

 

Samsung LE46M87B D

http://www.skapiec.pl/site/cat/22/comp/182686

 

Samsung LE46M86B

http://www.skapiec.pl/site/cat/22/comp/187513

 

Samsung LE46F86B D

http://www.skapiec.pl/site/cat/22/comp/234102

 

Budzet max do 7tyś zł ale najlepiej jakby to byla kwota nie przekraczajaca 6tys :lol: ;)

 

Z gory dziekuje za odpowiedzi

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A ja Ci powiem daj sobie spokój z samsungiem. O ile sygnał HD odtwarza bardzo dobrze to z SD ma problemy. Nie dość. że przy pewnych barwach obraz smuży to jeszcze movie+ dostaje czkawki i czasami przekłamuje obraz (artefakty). Elektronika Samsungów nie jest najlepsza niestety. :( Z tych wszystkich to oczywiście F86 ze względu na 100Hz i bardzo mały clouding czego niestety doświadczysz na niższych modelach. A M86 i M87 to te same modele różniące się detalami na obudowie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

OK , jesli nie Samsung to w takim razie co ? ;)

 

Wczoraj poczytalem troche hdtv.com.pl ale nie mam czasu zeby dluzej mielic temat a tematow tam jest na tydzien czytania (btw szkoda , ze nie ma tam dzialu "co kupic?") .

 

Liczylem na to , ze ktos z Was siedzi glebiej w temacie i mniej wiecej wie co na ta chwile warto w 46" kupic .

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No tak, ale w przypadku gdy kupujesz coś do 7k to nie kupuj czegoś ot tak sobie, na chybił trafił.

Ja jak kupowałem TV do 3k czytałem o różnych modelach chyba przez tydzień. Dopiero potem, gdy byłem w 100% pewny że telewizor spełni moje oczekiwania to go kupiłem.

I nie sugeruj się opinią jednej osoby ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

TAK, downscalowany! Po ustawieniu 1920x1080 obraz jw w moim poscie opisany ... I mowie o VGA

 

I jakim sposobem upscaling w zwyklym monitorze LCD ? :|

Przepraszam. Musiałem być zmęczony, jak czytałem Twego posta, skoro przeczytałem na odwrót.

 

A upscaling na zwykłym LCD to norma, jeżeli tylko ustawisz niższą niż natywna rozdzielczość (jakość obrazu to już inna sprawa :P ).

Edytowane przez Xaon

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zastanawiam się nad nowym monitorem, który przy okazji będzie też służył do X360 ;) Z racji aktualnej sytuacji, w gre wchodzi też tuner TV więc i odrazu złącza 'stykną' (pradopodobnie będe podłączał przez component)

Narazie wybór jest pomiędzy: LG M228WD-BZ, M228WA-BZ(praktycznie brak wejścia HDMI), Samsung 2032MW i Samsung 225MW. Samsung 2032MW pradopodobnie odpada z powodu przekątnej 20", więc zostaje 225MW ale z tego co czytałem LG zdaje się być dobrym wyborem.

Dobrze jakby ktoś by posiadał i mógł coś powiedzieć lub doradzić na temat w.w. lub podobnych monitorów ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja bym raczej szukał jakiejś 100 Hz HD ready w tych okolicach cenowych (a w zasadzie już tak zrobiłem :) ) Generalnie nie bardzo widze jakiś sensowny powód by szukać Full HD do tak małego TV.

 

Za to mam pytanie co się dzieje z TV LCD na europe czili PAL jak podłączymy do nich jakieś żródło sygnału w NTFS ? Czy nie będzie jakichś smiesznych efektów - gubienia klatek itp spowodowanych przez inną częstotliwość wyświetlania obrazu ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Za to mam pytanie co się dzieje z TV LCD na europe czili PAL jak podłączymy do nich jakieś żródło sygnału w NTFS ? Czy nie będzie jakichś smiesznych efektów - gubienia klatek itp spowodowanych przez inną częstotliwość wyświetlania obrazu ?

NTFS to chyba w TV z wbudowanym HDD.

 

A co do NTSC - chyba kazdy TV obecnie obsluguje oba standardy, wiec sie po prostu przelaczy na tryb NTSC i po problemie :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Szukam jakiegoś niedużego telewizora do podłączenia konsoli oraz pc (chciałbym aby całkowicie zastąpił monitor, mam dość mało miejsca wolnego).

Mówiąc nieduży myślę o czymś w granicach 32' (oczywiście może być mniejszy)

Na ten wydatek miałbym przeznaczone maks ~2k(wiadomo, jak to u studentów...jak będzie tańszy to nic się nie stanie), może być też używany...

Za czym się rozglądać? Do tej pory zawsze gościły u mnie w domu LG i nie było powodów do narzekań.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

zrobilem tak, 26" służyło mi jako monitor/tv przez rok i stalo się to strasznie męczące gdy trzeba było skorzystać z internetu. Nie wiem w jakiej odległości będziesz od niego siedział, jaki masz wzrok. Ja siedzialem 2m od ekranu. Czytanie mnie tylko męczyło

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeżeli masz spore biurko to 32" hd ready jako monitor idzie przeżyć :) Ja siedzę metr i jest ok. TV używam jako podstawowego wyświetlacza przejściowo, myślę że długo bym tak nie jednak wytrzymał - boli niska rozdziałka.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Szukam jakiegoś niedużego telewizora do podłączenia konsoli oraz pc (chciałbym aby całkowicie zastąpił monitor, mam dość mało miejsca wolnego).

Mówiąc nieduży myślę o czymś w granicach 32' (oczywiście może być mniejszy)

Na ten wydatek miałbym przeznaczone maks ~2k(wiadomo, jak to u studentów...jak będzie tańszy to nic się nie stanie), może być też używany...

Za czym się rozglądać? Do tej pory zawsze gościły u mnie w domu LG i nie było powodów do narzekań.

 

A nie lepiej dobry 24" monitor z wyjsciem HDMI pod konsole (jesli mowimy o X360 czy ps3) ?

Do tv mozna jakis tuner nabyc do kompa.

 

Ja sobie nie wyobrazam postawienia na moim biurku 32" panasonica co stoi w duzym pokoju i uzywanie go jako monitora. Zreszta za 2000 to chyba nic dobrego nowego nie bedzie z TV - nie wiem moze jakas uzywka Samsunga 82/81R albo Toski 32C3500.

 

BTW czy ps2 da sie podlaczyc do monitora ? Bo przy ilosci serialowego scierwa jakie leci w TV to duzo sobie na moim nowiutkim (no wzglednie noiutkim bo uzywka z allegro) PS2 nie pogram :D

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A nie lepiej dobry 24" monitor z wyjsciem HDMI pod konsole (jesli mowimy o X360 czy ps3) ?

Do tv mozna jakis tuner nabyc do kompa.

 

Ja sobie nie wyobrazam postawienia na moim biurku 32" panasonica co stoi w duzym pokoju i uzywanie go jako monitora. Zreszta za 2000 to chyba nic dobrego nowego nie bedzie z TV - nie wiem moze jakas uzywka Samsunga 82/81R albo Toski 32C3500.

Tuner w kompie już przerabiałem trzykrotnie i jakoś nie zamierzam tego pomysłu powtarzać po raz czwarty.

No ale skoro odradzacie taki wybieg, to muszę sobie przemyśleć dokładniej sprawę...

I serio nic dobrego nie będzie do 2kafli? Myślałem że skoro telewizory tak potaniały to coś się będzie nadawać do użytku...;]

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A nie lepiej coś takiego?

http://www.allegro.pl/item343684700_piekny...a_fv_gw36m.html

- 24" FullHD (1920x1200)

- composite

- s-video

- 2x component

- vga

- dvi

Praktycznie wszystko podłączysz, stosunkowo duży, rozdzielczość też przyzwoita.

Kumpel ma takiego tylko 21" (FP2185W) podłączone ma do tego PC, PS2 i X360 i jest zadowolony.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zainteresował mnie ten panel :D Spełnia wszystkie moje zachcianki ;]

I wszystko fajnie, tylko jak podłączyć do tego kablówkę? ;]

Odtwarzacz video-->kabel rgb-component-->panel ?

I jak z jakością obrazu tv u kumpla?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

pisalem wczesniej posta ale forum padlo. te gatewaye to sa odrzuty ze stanow i kazdy egzmplarz jest loteria. zdarzaja sie naprawde dobre jednosctki ale bardzo duzo osob narzeka na te monitory i wymienia je na gwarancji po 3 razy. ja nie ryzykowalem, ale z tego co pamietam costi ma chyba 21' gatewaya :]

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

I wszystko fajnie, tylko jak podłączyć do tego kablówkę? ;]

Odtwarzacz video-->kabel rgb-component-->panel ?

Musisz podłączyć cokolwiek co ma w sobie tuner tv ;) może być odtwarzacz video

 

 

I jak z jakością obrazu tv u kumpla?

"zwykłej" TV na nim nie ogląda, a materiał HD to poezja ;)

 

 

pisalem wczesniej posta ale forum padlo. te gatewaye to sa odrzuty ze stanow i kazdy egzmplarz jest loteria. zdarzaja sie naprawde dobre jednosctki ale bardzo duzo osob narzeka na te monitory i wymienia je na gwarancji po 3 razy. ja nie ryzykowalem, ale z tego co pamietam costi ma chyba 21' gatewaya :]

Dlatego sprzedawcy testuja te monitory przed sprzedażą. W przypadku 21" można je kupić już od 359zł za badziewny panel aż do około 1200zł za bardzo dobry :) Edytowane przez MacOSek

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

to tez nie jest regula, znajomy wzial tego 21 cali wlasnie od dystrybutora - funtechu - i po jakims czasie matryca padla.

 

ja bym sie bal brac tego gatewaya, szkoda nerwow i zachodu z wymianami <_<

Edytowane przez Tha.Doggfather

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...