Skocz do zawartości
JacekN8

Dfi Infinity Nf Ultra Ii-m2 - Pierwsze Dfi Pod Am2

Rekomendowane odpowiedzi

w biosie jest napewno opcja do wyłaczenia kontrolera Firewire

no wlasnie nie widze takowej :( - bios najnowszy oficjalny z 26/02/2007.

 

moze ta zworka sie wylacza - nigdzie nie ma tego opisanego - a chcialbym sie pozbyc tego kontrolera, bo go nie uzywam (przynajmniej na razie), a zasoby zuzywa (wiem, ze mozna w systemie, ale wolalbym juz na poziomie samej plyty/BIOSu).

 

 

ps czy jest dostepny jakis beta BIOS do tej plyty nowszy niz oficjalny z 26/02/2007? Moze tam by byla odpowiednia opcja...

Edytowane przez sliza

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

nie wiem czy dobrze trafilem jesli chodzi o temat ale mam taka plytke DFI Infinity NF SLI-M2/G i takie pytanie:

jak to jest z htt (oczywiscie standardowo 1000MHz) aby cos tam wykrecic zjechalem na x3, komp ladnie smiga na 9x277 i htt mam 831, dam na x4 to juz ponad 1100MHz, ktora opcje wybrac, kiedys slyszalem, ze nie ma wplywu na wydajnosc ale takze slyszalem, ze za bardzo ponizej standardu schodzic nie mozna, a z drugiej strony wyczytalem, ze przekraczac 1000 tez nie polecaja :(

druga sprawa to napiecie dla pamietek, od 2.2 zaczyna sie wedlug DFI goraco i nie polecaja tyle ustawiac, posiadam cos takiego http://www.esc.pl/product_info.php?cPath=1...roducts_id=4308 i tutaj moje pytanie czy moge ustawic 2.2 badz 2.3 ? mimo, ze bios tego nie poleca

Edytowane przez chris_gd

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

FanEk, Trc daj na sztywno na 13. Reszty nie ruszaj, nie ma potrzeby :) Proponuję Ci, zajrzyj do FAQ od platformy A64, jeszcze wiele ciekawych rzeczy się dowiesz :)

 

Jaką masz temp chipsetu na Pentagramie? Masz nawiew?

Temp chipsetu w stresie do 56* , bardzo lekki nawiew 80mm na 800prm, cpu w stress do 40*.

Ustawiłem wszystko tak jak mi pisałeś, przejrzałem ten faq http://www.egielda.com.pl/forum/index.php?showtopic=426 i teraz pisze, problem :

Dołączona grafika

 

wprawdziwe nie miałem rzadnych zwisów, ale nie testowałem na 3dmarkach.

czy ten proc jest naprawde tak kiepski ? w tej chwili daje 1.45v, dac wiecej papu 1.5v ?

 

Aha wcześniej pewnie też by były zwisy, bo robiłem SMALL TEST, to w sumie obciaza tylko cpu, ale mem sie chyba nie sypią bo nawet nie pracuja jeszcze ze swoja czestotliwością.

 

EDIT: testowałem teraz na HTx4, wywala błąd po 10 min, może taimingi mu nie pasują...

 

any idea HELP :)

Edytowane przez FanEk

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zaproponowałem sztywne ustawienie Trc na 13, bo takie ma z SPD, a jak sam pisze, pamięci jeszcze nie osiągnęły "swojego" taktowania :) Ale śmiało FanEk może próbować wyższe Trc :wink:

 

U mnie sporo w kwestii OC wnosi ustawienie Trfc po 192ns, sprzęt łapie drugi oddech :D

 

FanEk, dlaczego taki niski mnożnik HT? :wink: Dla DFI >1000 to żaden wysiłek :) I walnij Trc na jakieś 20 i zobacz ile to pomoże... (obstawiam, że nic nie pomoże :wink: )

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@arek1313

a u mnie Trc 26 (max) pomoglo :) procek robi teraz 8x320 przy 1.5 - czyli juz w miare przyzwoicie

zauwazylem natomiast dziwna rzecz: przy ustawieniu napiecia powyzej 1.5 przy 8x320 winda nawet nie startuje :lol:

9x300 nie rusza niestety przy 1.5 - sprobuje potestowac jeszcze, moze cos sie zmieni

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Moje...hmm...osiągnięcia z Patriotami KH 667 5-5-5-15

 

Dołączona grafika

 

Dziś zacząłem zacieśniać delikatnie timmingi.Póki co 5-5-4-14 i chodzi(1.5 h testów).

Płyta startuje 306x9 i buja ale tylko pół godzinki testowałe(i do roboty :sad: ) więc nie potwierdziło się jeszcze.Proc na 1.6V

Pamięci 2.3V

Pozostałe 1.6 i 1.35V

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Czy ta mobo i do tego 3600+ Brisbone będzie dobrym wyborem ;> ??

ja wlasnie bede taki zestawik brał

tylko problem z tego co czytalem moze być ze standardowym biosem .. podobno nie obsługuje x2 65nm i trzeba upnac do nowszej wersji.

 

Właśnie i troche sie pietram kazać im bios zmienić ... pewnie mi jakąś wybrakowaną sztuke wtedy dadzą :/ wiem ze moge oddać w ciagu 10dni ale szkoda bulic 2x za transport :/

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Sam sobie zmienisz. Co za problem :P ?

Problem jest w tym że ze starym biosem nie odpali Brisbane i trzeba mieć jakieś starsze CPU żeby bios zmienić.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mam tą płytę.

Kupiłem procesor AMDx2 4600+ , zasilacz Forton 400W , pozostaje mi jeszcze kupić pamięć i grafikę i złożyć to do kupy ;-)

... do rzeczy.

Wyczytałem ,że istnieje mozliwość włączania kompa (z tą płytą oczywiście) - z klawiatury (Wake-On-PS2)

Instrukcja na ten temat stanowi tak:

Dołączona grafika

Important:

The 5VSB power source of your power supply must support >_ 720mA.

Co to oznacza ?

Jak już wspomniałem mój zasilacz to:

Dołączona grafika

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@radas

nie chodzi o zasilacz tylko o zworke na mobo w okolicach slotow na ram - poszukaj w manualu, jest napewno zaznaczona i w jakiej pozycji powinna byc

 

edit: przestawiasz ja na piny 2 i 3 - powinno smigac, wymagane jest zeby zasilacz dawal conajmniej 720mA a daje 2A wiec spelnia warunek

Edytowane przez Mikelos

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@radas

nie chodzi o zasilacz tylko o zworke na mobo w okolicach slotow na ram - poszukaj w manualu, jest napewno zaznaczona i w jakiej pozycji powinna byc

 

edit: przestawiasz ja na piny 2 i 3 - powinno smigac, wymagane jest zeby zasilacz dawal conajmniej 720mA a daje 2A wiec spelnia warunek

a w BIOSie nic już się nie ustawia ?

i jak fizycznie wygląda takie włączanie kompa . tzn. czy to jakaś kombinacja klawiszy , czy określony klawisz.

BTW.Pytam tak dociekliwie , bo mam utrudniony dostęp do "skrzynki" więc byłoby to duże usprawnienie

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

w biosie wlaczasz opcje uruchamiania przy pomocy klawiatury

co do sposobu wlaczania masz chyba dwie opcje:

1. jakikolwiek klawisz

2. kombinacja klawiszy alt + F1 do F12 (do wyboru ktory chcesz)

 

wszystko powinno byc w manualu

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Z tego co wyczytałem, to płyty DFI Ultra i SLI wymagają aktualizacji BIOSU, zeby mogły obsługiwać procki 65 nm. Chcę zamówić taką płytę w esc.pl, pytałem się już o zmianę BIOSU, zaraz po zakupie - 10 zł (IMHO powinni zrobić za darmo, bo to niejako warunek, zeby sprzęt działał). No ale nic i tak mają te płyty taniej niż gdzie indziej, więc nie narzekam :wink: Kupował może ktoś w esc.pl?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Z tego co wyczytałem, to płyty DFI Ultra i SLI wymagają aktualizacji BIOSU, zeby mogły obsługiwać procki 65 nm.

Zawsze mozesz pozyczyc od kogos procka i na nim sam sobie zmienic bios'a. Ja kupowalem w esc.pl no ale wtedy jeszcze kosztowala 369zl. Oczywiscie wez ta SLI. Tak poza tym to ta plyta powinna kosztowac wiecej jak na swoje mozliwosci :D

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No procka to raczej nie pożyczę, bo nie znam nikogo kto by taki miał :D Poza tym 10 zł to nie majątek i wolę im zapłacić i mieć spokój niż jakby się potem mieli czepiać na gwarancji czy coś. Przynajmniej będzie wszystko ok, bo sam jeszcze BIOSU nie wgrywałem (wiem, że jak np. prąd wyłączą to moze być problem :P) Oczywiście biorę tą ze SLI, bo jest w tej samej cenie co Ultra :D Jeszcze 2x1GB Special Opsów i 7600GS Galaxy 256MB Zalman w esc.pl Do tego procek A64 X2 3600+ 65 nm i zobaczymy co ta zabawka potrafi.. :D

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Do tego procek A64 X2 3600+ 65 nm i zobaczymy...

Nie no ja juz nie wiem ;P Ta cala seria EE to sa Brisbane? gdzie bym nie wszedl na cenniki to wszedzie pisza ze to 90nm i Windsor.... gdzie te Brisbane mozna dostac?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

no nieźle te płyty staniały, do 299zł w esc, zabójczo,

 

można ufać temu sklepowi??

ultra i sli są w tej samej cenie, ale dlaczego?? bo trochę to dziwne!

to brać oczywiście SLI?

czy te dwie płyty mają ten sam bios??

a i czy oni wgrywaja nowszy bios, ale przy wysyłce??

i czy nowszy bios jest potrzebny do x2 4200+?

przyda się to kiedyś?

czym się różni nowszy bios od starszego??

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja kupuję akurat w sklepie niedaleko mnie i tak jest wersja 65 nm w cenie 299 zł czyli przyzwoicie (gościu wiedział o co chodzi, więc 90 nm mi raczej nie wciśnie). Biorę jeszcze u niego dysk, a wyżej wymienioną resztę w esc.pl, bo w tym sklepie nie ma. Poza tym tych 65 nm trzeba szukać - czasem się na allegro trafią np. Poza tym można dostać np. model 4200+ w esc.pl za 370 zł więc też interesująco (ma zegar 2,1GHz, wiec to na pewno nie 90 nm).

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie



×
×
  • Dodaj nową pozycję...