Skocz do zawartości
kasiaczek11

Windows 2000 Czy Windows Xp ?

Rekomendowane odpowiedzi

Czesc. Dostalam kompa po bracie. Celeron D 2.66, 512 mb ram i dysk 60GB. Wczesniej mialam jakiegos starego P3 500mhz i win 98SE. Jakiego windowsa zainstalowac na tym kompie ? Zalezy mi na stabilnosci, szybkosci i bezpieczenstwie. Kompa uzywam do przegladania www, ogladania filmow, sluchania muzyki, komunikacji oraz office / photoshop.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zdecydowanie Windows 2000. Miałem ten sam problem. Posiedziałem tydzien na XP i tydzien na 2000. Pozostałem przy 2000 dlatego, ze jest szybszy i stabilniejszy. AntiVir PE + Ad-Aware + Firefox zdecydowanie wystarczy. Trzeba pamietac, ze nawet nalpeszy antyvir nie pomoze na nie umiejetne przeglodanie zasobow iternetu.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja juz od 3 lat uzywam 2k pełna stabilnosc i prostota, czyli to co lubie najbardziej. A w miedzyczasie miałem XP (1 tydzien) ale nie przypadł mi do gustu. Aktualnie zmieniam OS na Linux'a (CentOS 4.3).

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No ja też już mam dość XP poza tym mam narazie 256 ramu chwilowo i wiecie jak to chodzi ?

 

 

Tylko ja mam pewien problem z zainstalowaniem 2k otóż przy oknie widoku partycji... nie widzi mi 3 z nich, mój dysk 160 GB wiem że 2in 2k dopiero z SP4 obsługuje dyski o pojemności wiekszej niż 120 GB i ja taką mam wersje tylko nei umiem tego problemu wyeliminować czy to może być spowodowane skopanymi partycjami (tak przypuszczam że mam skopane, lecz nie jestem do końca peewnien) poradźcie coś sorry za zbiegnięcie z tematu ale zależy mi na tym WIN bo mój komp muli za bardzo szczególnie gdy mam włączonego Photoshopa i muła to jest już klapa acha i do tego FireFox plus jakieś programki winamp etc

Edytowane przez evo4

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Kolejne wskazanie na W2K +SP4 -> myślę że wystarczającą rekomendacją będzie czas mojej instalacji systemu -> 06.03.2002r. !!! - i działa do dziś - oczywiście Avira AntiVir® PersonalEdition Classic + Sygate Personal Firewall 5.6 (z własnymi ustawieniami) + Ad-Aware SE Personal + RegCleaner i trochę oleju w głowie !!!

Pozdr. :D

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Windows 2000 + SP4 + Zbiorcza akutalizacja zabezpieczeń + Firefox + Thinderbind + AntiVir PersonalEdition + Ad-Aware / Spybot powinno wystarczyć ?

Oczywiście, jak najbardziej. Generalnie odniosłem wrażenie, jak bym swój konfig czytał. Róznica polega na tym, że mam Firefoxa no i XP, ale ten ostatni zostanie (może jeszcze na weekendzie) zastąpiony właśnie przez 2000 SP4.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Windows XP to pożeracz zasobów i ser szwajcarski w jednym. Miałem ten sam dylemat. Na XP posiedziałem kilka dni i zmieniłem na:

Windows 2000 Pro

Service Pack 4

WinSPatcher 2000 v1.4

.NET Framework 2.0

AntiVir PersonalEdition Classic

Spybot Search & Destroy 1.4

Ad-aware SE Personal 1.06

O&O Defrag 2000 Freeware

 

Komp śmiga, aż miło.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gość lechu1777

Windows XP Professional + SP2 + Outpost + NOD32 + Firefox. Wyłącz niepotrzebne bajery XP'ka i masz szybko,stabilnie i przyjemnie. DO wszystkich co mówią, że XP zamula system: TAK TRUDNO GO ODCHUDZIĆ ?

Edytowane przez lechu1777

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gość lechu1777

Ja nie odchudzałem swojego XP'ka baardzo, i mam 512MB ram i wszystko śmiga ;) Wyłączyłem co niepotrzebne, śmieci wywaliłem. PRzedewszystkim moge chwalić XP za stabilność pracy. Wielki PLUS. Win 98 SE używałem kiedyś, był o wiele bardziej niestabilny, Bill Gates odrobił lekcje...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Co ty możesz wiedzieć o stabilności - chyba nie czytałeś mojego posta :

czas mojej instalacji systemu -> 06.03.2002r. !!! - i działa do dziś

Chyba wtedy jeszcze o XP nikt nie słyszał !

A że XP stabilniejszy jest od W98 - to prawda, ale od W2K to chyba nie - raczej są porównywalne.

Pozdr. :D

Edytowane przez Lzep

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gość lechu1777

Wiesz ja jeszcze formata nie robiłem od instalacji XP (czyt. ~3lata) ;)

Edytowane przez lechu1777

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

OK - troche racji masz, ale nie pół roku tylko 4 mies. (sprawdziłem - wypuszczony w USA 25.10.2002 ) a do użytku nadawał się dopiero po 9.09.2002 kiedy wyszedł SP1.

A mnie on specjalnie nie interesował, skoro pracowałem na W2K, i tak już zostało do dziś, dlatego nie pamiętałem tak za bardzo kiedy toto wyszło na świat.

Pozdr. :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

To jest serwer czy ty go wcale nie ruszasz, nic nie instalujesz?

Ja mam ten sam system od ok. 4.5 roku i nie jest to serwer !!! - instaluje owszem - to że jeszcze chodzi to kwestia dbania o odpowiednią ochronę antywirusową, stosowanie właściwych blokad na Firewallu i instalowanie na czas łat na system !

Pozdr. :D

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Czesc. Po napisaniu tego tematu musiałam nagle wyjechać. Wróciłam wieczorem i zaczełam boje z PC. Zainstalowałam Win2000Pro SP4. Nastepnie sterowniki: plyta głowna -> karta dzwiękowa -> karta grafficzna -> modem ( sagem 800). Wszystko ładnie, ale gdy nawiązałam połaczenie z neostradą to komputer nagle zamulił się, w procesach isass.exe wykorzystywał 99% procesora. Res pc i ponowne łączenie i znowu problem ten sam tylko, że tym razem proces svhost.exe wykorzystywał ok 60-70% i co chwile wyskakiwało okienko "usługa posłaniec" z jakimiś [ciach!]ałami typu "Fix your...". Pomocy!

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...