Skocz do zawartości
°°°

Która Firma Robi Mało Awaryjne Dyski ?

Rekomendowane odpowiedzi

Witam chcę kupić dysk 250GB SATA2 NCQ do 350zł z jakiej firmy mi polecacie dysk? Tak by dysk nie padał po kilku miesiącach ale po kilu latach, bo nie chcę wymieniać dysku ciągle :( :( . Proszę o pomoc .

Edytowane przez HEROINE
  • Upvote 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Też myśle nad samsungiem :)

A ja osobiscie odradzam bo widziałem juz takie cyrki z hdd Szajsunga że ne mam ochoty ryzykować :D - znikające partycje (!), niewykrywany w biosie, problemy z bootowaniem etc. do tego Szajsung ma najnżiszy gwarantowany średni czas pracy - 600 000 godzin co przy 1 000 000 WD czy Seagate jest raczej niespecjalnym wynikiem :wink:

 

Każdy dysk może sie zpie**** ale myślę że WD albo Maxtor będą najbardziej pewnymi inwestycjami.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Każdy dysk może sie zpie**** ale myślę że WD albo Maxtor będą najbardziej pewnymi inwestycjami.

To ciekawe, bo wg mnie właśnie te są najbardziej awaryjne. A WD to już totalne nieporozumienie. Sam miałem okazję naprawiać 2 dyski WD. Osobiście nigdy nie spotkałem się ze zepsutym Samsungiem czy Seagatem. Sam mam 2 Seagaty (40 i 80GB) i chodzą nadal.

 

Co do znikania partycji, to przeważnie winne jest oprogramowanie bardziej niż sam dysk. Nawet nagły brak prądu ma większe znaczenie w takich wypadkach.

 

Ale z drugiej strony mam też jeden dysk WD i o dziwo też chodzi dobrze.

 

Generalnie więc jest to bardziej kwestia szczęścia niż firmy. Nie zmienia to jednak faktu, iż WD są bardziej podatne na uszkodzenie oprogramowania niż inne dyski, lecz sprowadza się to raczej do pechowej partii produktu niż całej linii czy serii. Kupując nowy dysk trudno mówić, o jego awaryjności, gdy najstarsze egzemlarze mają niewiele ponad rok. Dopiero za 2 - 3 lata będzie wiadomo, że wybór był słuszny.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

To ciekawe, bo wg mnie właśnie te są najbardziej awaryjne. A WD to już totalne nieporozumienie.

No widzisz, każdy ma swoje doświadczenie z twardzielami. WD, Seagate, Maxtor przewineło mi sie z 20 + to co sie składało ludziom/znajomym i akurat tylko z Szajsungeim były problemy a dyski z innych serii, róznej pojemności, zakupione w innych miejscach ...

 

WD z tego co sie orientuje miało tylko jedna goofniana serje RE więc o so chosi z ta pomyłką :|

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

WD to porażka - 6 razy w serwsie z nim byłem (zawsze na nowy wymieniany i nowa gwarancja :D - ale szkoda danych ...)

Za Seagate'm przemawia duża gwarancja

Edytowane przez gutman1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ostatnio padł mojemu koledze WD 160GB, po prostu sie komp sie zawiesił po resecie dysk juz był martwy... nawet talerzami nie kręcił. Podobnie z Maxtorami, inny kolega ma i nie dość że głosny jak diabli to jeszcze stuka od czasu do czasu... dysk w sumie na wykończeniu. Ja mam Samsunga 160GB i świetnie działa juz ponad 8 miesięcy. Seagate też złe nie są ;)

 

Ostatnio miałem do czynienia z samsungiem 40GB który ma 5 lat... i działa jak nóweczka ;) Wiec jak widać różnie to bywa ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wypraszam sobie :lol: Maxtory są według mnie świetne (mam kilka dysków tej firmy - żaden nie padł (odpukać) :) ). Co do WD zgodzę się - padł po 2 latach. Seagate? Zaliczyłem już 2 zgony Seagate'ów (jeden po roku, drugi po 3 latach (to był stary złom :) ), ale trzeci trzyma się najlepiej i najdłużej (4 rok mu nastuka niedługo, a komputer codziennie chodzi) :wink: Samsung? Nie mam, ale pracowałem na nim - cisza i chłód! :D

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Co do Seagate, to owszem - była seria, która lubiła się sypać. Były to głównie 40-tki i sypała się w nich elektornika z bardzo prostej przyczyny - wersje te posiadały ochronną gumę wokół całego dysku. Chroniło to dyski przed uszkodzeniem mechanicznym, lecz (ironicznie) wystawiało na zabójcze wysokie temperatury, których nie wytrzymywała elektronika. W ciasnej obudowie ze słabym obiegiem powietrza padały jak muchy.

Edytowane przez ULLISSES

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

http://morele.net/?pg=product_info&PRD_id=3650 tu jest tani , więc bym ten kupiła :)

mam ten dysk od paru dni, na "asrock 939dual-sata2'" podpiety pod sata2 transfery, w hdtach, w okolicach 240-250 MB/s, jak dla mnie jest nieslyszalny, wiec polecam :)

Edytowane przez inesian

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Na pewno Seagate. Mam w domu dalej pracującego w komputerze Seagate Barracuda IV 80GB mającego 5 lat. Sprawuje się bez zarzutu. Dalej jest cichy, tylko z wiekiem biedak mocniej się grzeje.

Samsunga również miałem i nie sprawiał problemów.

Nie mam natomiast dobrego zdania o WD. Tak awaryjnych dysków ze świecą szukać.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

WD to kiszka straszna. Miałem w sumie 5 dysków tej firmy. Jeden się kaszanił od nowości, drugi padł bez powodu krócej niż po roku, trzeci spaliłem podłączając do niesprawdzonej kieszeni na dyski, a czwarty (ten który mam teraz) też zaczyna już odpierniczać dziwne rzeczy. Moim następnym dyskiem będzie Seagate 7200.9 160GB.

Edytowane przez Sysak

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ano tak - jedna literka w oznaczeniu i juz to nie to.

W takim razie link, który podałaś to chyba najniższa oferta jaką widziałem. Z tego co widać na skąpcu, są niższe oferty, ale bez NCQ.

Możnaby jeszcze ręcznie przeszukać oferty w Sieci, ale pewnie ciężko będzie coś upolować.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja w swoim kompie mam wysłużonego 5 letniego Seagate'a 40Gb (guma częściowo zakrywająca elektronike) i problemów nie było. Tylko jakto takie "wiekowe" dyski jego mankamentem jest trzeszczenie podczas pracy. Gdymym miał kupować nowy dysk to również miałbym spory dylemat :) Seagate? WD? Samsung? Maxtor? :huh: :huh: :?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...