Skocz do zawartości
Gość

Abit Kn9 Series - Kn9 Kn9s Kn9 Ultra

Rekomendowane odpowiedzi

Rozumiem że przed aktualizacją biosa mam przywrócić domyślne ustawienia ? :razz: Pytam bo nie chcę nic zwalić.

Nie, chodzi o to że po wgraniu nowego biosu robisz CCMOS i wtedy kasują sie wszystkie ustawienia i zaczynasz działać na nowym biosie na defaultowych ustawieniach.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Rozumiem że przed aktualizacją biosa mam przywrócić domyślne ustawienia ? :razz: Pytam bo nie chcę nic zwalić.

Tak.

Clear cmos-->updejt-->ustawianie jak było :P

 

luk1999, jutro obadam ten programik. Dziś już stanowczo nie chce mi się grzebać z mobo;]

Edytowane przez Gość

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

luk1999, jutro obadam ten programik. Dziś już stanowczo nie chce mi się grzebać z mobo;]

Obsługa tego proga to żadna filozofia - wybierasz File -> Save CMOS data to file i masz bierzącą konfigurację BIOSu zapisaną do pliku - chcesz z niej za rok skorzystać - wybierasz File -> Read CMOS configuration from file. Liczbę profili ogranicza tylko miejsce na dysku ;).

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jak wam śmiga nowy BIOS ID:13 do Abita KN9 .Ja wgrałem go 3 dni temu i wróciłem ponownie do wersji 12 :mur:

Powód -nie mogę zapanować nad kompem.Co zauważyłem to temp. faktycznie spadła w wersji 13. ale po ponownym wgraniu biosu 12 też został pomiar tak jak w wersji 13 [ tak mi sie wydaje bo temp. spadły ok 10 *.

Ale zauważyłem coś co nie powinno się zdarzyć dlatego mam problemy :

 

wersja 12

stabilna praca 10x300 na 1,350V w biosie we wskazaniu 1,44V

pamięc 667/5/4/4/9/2t co daje przy fsb300 ____1000mhz przy pracy RMClok i mnozniku proca X4 jej wartośc wynosi 235mhx co daje 470Mhz

HTx3

 

 

wersja 13:

Doszły nowe ustawienia HT w biosie

HTx3

praca 10x300 na 1,350V w biosie we wskazaniu 1,39V

pamięc 667/5/4/4/9/2t co daje przy fsb300 ____1000mhz ale to przy max obciązeniu ,kiedy tylko RMClok zmienia mi mnoznik na x4 przechodzi w 515Mhz co daje 1030Mhz.Dlaczego zwiększa a nie zmniejsza taktowanie pamięci ???????????

Pamięc spoko wytrzymuje takie wartości[do1060 memtest zalicza bez uwag] ale coś musi się zmieniać na płycie [jakieś podzielniki czy coś innego ] bo nie mogę zapanować nad PC albo się zawiesza albo restartuje.

Podwyzszenie Vcore realnie do poziomu 1,5V różwnież nic nie daje.

Najgorsze że proc testy pod obciązeniem przechodzi > orthos i prime .

wywala się przy mniejszej wartości np net filmy ,podczas grania -brak logiki .

Następny problem to że PC nie startuje sam po nocy bezczynności a jak wystartuje to zmnienia FSB proca

na 200 i dziwolong WERSJA 12 full stabilna :blink:

 

 

Ktoś coś moze zaproponować ja sprawdzałem rózne ustawienia proca mnoznika HT pamięci cały czas kicha poswięciłem ok 30 godz na próby chwilowo mam dość .Jak ktos bedzie chciał to może pytać bo testy zapisywałem na kartkach i mam swoja teorię co jest problemem delikatnie zasygnalizowałem co zauważyłem.

 

 

 

 

januszxp - proponuje chwilowo zainstaluj starą wersję mi pomogło

Edytowane przez MORSZCZACHA

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Czyli mogę powrócić do poprzedniej wersji, nie powinno być żadnych komplikacji?, bios będę wgrywał programem dołączonym z płytki Abit Flash coś tam...

Ja wgrywałem z poziomu dos-a i wszystko ok teraz smiga ,dlatego że nie ufam wgrywać z poziomu systemu kiedyś sparzyłem sie na karcie graficznej tylko dlatego,teoretycznie nie powinno byc problemów :)

Edytowane przez MORSZCZACHA

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołączona grafika

włożyłem płytkę ze sterami od płyty ale pisze że błąd zainstalowania sterownika. Da radę jakoś wyłączyć to powiadomienie o znalezieniu nowego sprzętu?, potem wyskakuje okienko do zainstalowania z płyty ale i tak nie znajduje. Proszę kolejny raz o pomoc bo strasznie wnerwiające to jest >_> Nie wiem ale takie coś wyskakuje po zainstalowaniu deamon'a (wcześniej przy uruchomieniu wyskakiwał komunikat Virtual SCSI driver not detected) :?

ODINSTALUJ STAREGO DEMONA restart SCIAGNIJ TAKĄ WERSJĘ JESLI POD XP

daemon410-x86

i powinno byc dobrze

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ciekawe u mnie na tym biosie wszystko ok, zero problemów ? Więc dlaczego u niektórych takie jazdy są ? Wydaje mi sie że jakiś czas alpha doszedł w biosie w ramie i jest na 2 ustawiony a w starym był chyba na 3 ? może to to jest ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ciekawe u mnie na tym biosie wszystko ok, zero problemów ? Więc dlaczego u niektórych takie jazdy są ? Wydaje mi sie że jakiś czas alpha doszedł w biosie w ramie i jest na 2 ustawiony a w starym był chyba na 3 ? może to to jest ?

Nie sądzę że w ramie ,bo pamięć smiga jak pisałem stabilnie do 1060mhz na takich samych tymingach i nie sypie błędami -sprawdzone memtestem z dosu-

1. Jeżeli na wersji biosu 12 i 13 pamięć w testach memtestem jest ok

2. Proc w testach pod obciążeniem jest ok

3. Problemy są tylko na biosie 13 to jakiś tyming ukryty np

w kontrlolerze, moze tu jest jakaś zmiana :

Właściwości mostka północnego (Northbridge) to

Refresh Period (tREF) 7.8 us

DRAM Drive Strength 1.0x

DRAM Data Drive Strength 1.0x

Clock Drive Strength 1.0x

CKE Drive Strength 1.5x

Max Async Latency 7 ns

Idle Cycle Limit 16

Dynamic Idle Cycle Counter Włączone

Read/Write Queue Bypass 8

Brak mi narazie innego pomysłu :damage_wall:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@MORSZCZACHA

No nie mam pomysłu, nie mam pojęcia co to może być. U mnie mobo nie wstało na defaulowych ustawieniach po zmianie biosu ale zrobiłem w biosie load default i load .... ta 2 opacja nie pamietam teraz i poustawiałem po swojemu wszystko i jest ok. A co u ciebie takie jazdy są to w tej chwili bark pomysłu.

p.s.

gdzieś na forum zagranicznym czytałem że więcej osób miało jaja z tym 13 biosem ?

 

CPU<->NB HT Witdh

<strzałka w dół>8<strzałka w góre>8

<strzałka w dół>16<strzałka w góre>16

co to i jak to ustawić teraz mam na auto w biosie 1,2 chyba nie było tego ??

Edytowane przez VIRU$

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

pamięc 667/5/4/4/9/2t co daje przy fsb300 ____1000mhz ale to przy max obciązeniu ,kiedy tylko RMClok zmienia mi mnoznik na x4 przechodzi w 515Mhz co daje 1030Mhz. Dlaczego zwiększa a nie zmniejsza taktowanie pamięci ???????????

Bo to nie Intel i tu taktowanie pamięci nie zależy od samego HT (czyli fsb u Intela) tylko od szyny procesora htt. Edytowane przez rafa

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Bo to nie Intel i tu taktowanie pamięci nie zależy od samego HT (czyli fsb u Intela) tylko od szyny procesora htt.

Chyba nie przeczytałeś dokładnie postu więc wyjaśnie na takich samych ustawieniach

tylko ze na wersji biosu 12

pamięc 667/5/4/4/9/2t co daje przy fsb300 ____1000mhz przy pracy RMClok i mnozniku proca X4 jej wartośc wynosi 235mhz co daje 470Mhz a nie jak w wersji13 odpowiednio 515 mhz co daje 1030 dlatego pytałem dlaczego zwiększa a nie zmniejsza mimo jednakowych ustawień i to na 13 mam takie jazdy ,nie tylko ja!!!

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Bo to nie Intel i tu taktowanie pamięci nie zależy od samego HT (czyli fsb u Intela) tylko od szyny procesora htt.

Chyba zegara procesora. I faktycznie przy zmniejszeniu mnożnika na 4x RAM powinien zwolnić do 200MHz (dzielnik 6 dla RAM). Edytowane przez luk1999

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wchodząc w dyskusje, o tym lipnym biosie 13 (u mnie wszystko ok), mam pytanie jak wam na kn9 spisuje sie ram na micron d9gmh. Składałem kompa na dfi i mając ja na stanie zrobiłem mały test i tak na dfi ram d9 poleciał na 2,2 v na 1000 mhz 4 4 4 12 21 a ten sam ram i procek na abicie za nic w świecie, kombinowałem na wszystkie sposoby i max 900 mhz i the and nawet na 2,3 v. Alphy nic zmiana nie dawała ale jak zmieniłem cl na 5 4 4 12 21 poszły dalej na 970 i koniec, nic więcej ani kapki ale zrobiłem na 6 4 4 12 21 tp poleciały na 1080 nawet mogłem dać 6 4 3 10 21 i luz na 2,2 v. Więc pytanie co ten abit nie lubi niskiego cl ??? Bo ta 6 z przodu jest żenująca :(.

Więc jak u innych na kn9 z d9 ??

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Chyba nie przeczytałeś dokładnie postu więc wyjaśnie na takich samych ustawieniach

tylko ze na wersji biosu 12

pamięc 667/5/4/4/9/2t co daje przy fsb300 ____1000mhz przy pracy RMClok i mnozniku proca X4 jej wartośc wynosi 235mhz co daje 470Mhz a nie jak w wersji13 odpowiednio 515 mhz co daje 1030 dlatego pytałem dlaczego zwiększa a nie zmniejsza mimo jednakowych ustawień i to na 13 mam takie jazdy ,nie tylko ja!!!

Najwyraźniej nie zrozumiałem Twojej wypowiedzi, sorki ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

witam,

dorwałem dla kumpla kn9, teraz szybka decyzja jakieś chłodziwko(jego typy):

http://www.komputronik.pl/Wentylatory_/_mo...pelny,id,34078/

http://www.komputronik.pl/Wentylatory_/_mo...pelny,id,42619/

http://www.komputronik.pl/Wentylatory_/_mo...pelny,id,42618/

max 75 pln bo za tyle może mieć te 2 ostatnie coolerki co brać ??

procek na 2700 mhz

???

Edytowane przez VIRU$

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

VIRU$ tego HP-100 można na allegro już za 42 zł wyrwać :) Nie wiem czy twojemu koledze zależy na ciszy, ale standardowy wentylator na pewno nie będzie cichy. Plusem jest to że do zestawu dostajemy regulator obrotów. Ja mam HP-100 + NB92 (1100-1200 rpm) i jest bardzo cicho. Wybór należy do Ciebie :)

A ten pentagram da radę z 2700 mhz ? na 1,35 V może popchnę go na więcej okolice 2900 mhz więc nie wiem czy to da radę ? A komp będzie cichy w sumie jest bo 2 x 12 fander na 800 rpm, grafa pasywnie, zaiiłka topower + wentyl na 800 rpm i proc na box wyjcu i coś chcemy innego zapodać.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dobra wrzuciłem nowy bios i tak na szybko zauważyłem że:

-dorzucili napięcie 1.25 w biosie (ale mi sie przyda :lol:)

-windows się dłużej ładuje :blink:

 

Nie rozumiem tego, po wrzuceniu nowego biosu pasek ładowania musi przelecieć kilka razy więcej niż na starszym biosie :blink: Jakieś tipy?:D

Edytowane przez Gość

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...