Skocz do zawartości
cavarr

Asus P5b/deluxe/premium...

Rekomendowane odpowiedzi

Witam

 

Już zadawałem w innym dziale (dotyczącym ogólnie płyt na Core 2 Duo) dotyczące tej płyty głównej.

Czy będzie ona sprawiać problemy z 4x2GB ?? (dokładnie to GoodRamy DDR 667 - niestety w tym momęcie nic więcej o nich nie wiem) Na początek wsadzę 2x2GB ale na przyszłość będzie 4x2GB

 

Z góry dzięki za pomoc:)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam

 

Już zadawałem w innym dziale (dotyczącym ogólnie płyt na Core 2 Duo) dotyczące tej płyty głównej.

Czy będzie ona sprawiać problemy z 4x2GB ?? (dokładnie to GoodRamy DDR 667 - niestety w tym momęcie nic więcej o nich nie wiem) Na początek wsadzę 2x2GB ale na przyszłość będzie 4x2GB

 

Z góry dzięki za pomoc:)

Jeżeli producent twierdzi, że płyta obsługuje do 8 GB RAM, to nie widzę powodu, dla którego by nie miała obsługiwać takiej ilości pamięci.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Taki cytacik:

" 87% mezyczyzn pijacych metanol nie widzi roznicy, wiec po co przeplac"

Niektore plyty maja problem wogle z ramem, wiec nie dziwie sie ze ktos sie pyta czy maja problem z koscmi 2GB, a co dopiero 4x2GB...

 

@quinki

Bedziesz chyba pierwszym, ktory takie cos zmontuje, daj znac jak juz bedzie mial wszystko banglalo :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Taki cytacik:

" 87% mezyczyzn pijacych metanol nie widzi roznicy, wiec po co przeplac"

Niektore plyty maja problem wogle z ramem, wiec nie dziwie sie ze ktos sie pyta czy maja problem z koscmi 2GB, a co dopiero 4x2GB...

Niemiec rózne rzeczy wypisuje :P

 

w koncu to intel, wiec problemow być nie powinno, ale nigdy nic nie wiadomo, w polsce nieczesto widac 4x1gb, a co dopiero 4x2gb.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeżeli producent twierdzi, że płyta obsługuje do 8 GB RAM, to nie widzę powodu, dla którego by nie miała obsługiwać takiej ilości pamięci.

IMO w systemie będzie dostępne 7GB z kawałkiem bo płyta potrzebuje przecież nieco przestrzenie adresowej na adresowanie urządzeń, tak samo jak miało to miejsce w przypadku, gdy płyta obsługiwała max 4GB a dostępne było nieco ponad 3GB.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No nic mnie znowu czeka wycieczka do serwisu tym razem z P5bDL.

Pierwszy dzień OC skończył się z braku czasu i zmęczenia na 430*9 1.52Vi czasem ok 6.18spi16M brak screena (byłem pewien że na zajutrz poprawię. :wink:

Drugi dzień zmagań skończył się na 380*9 i zimnymi potami na czole :D

Trzeci czyli wczoraj już na 360*9 i nic już nie pomaga :blink: tu już sie pogodziłem że mobo siada

 

A ludziska walą tymi wynikami na prawo i lewo.

Na szczęście jest już naprawiona P5wdh tylko co z tego

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jest szansa ze jak wezme inna kosc DDR2.. zabootuje ustawie timingi i wsadze z powrotem moje kosci co nie dzialaly to bedzie ok?! :]

tak, ale clear cmos i na nowo, wiec bys musisal miec kosc na zapas jak cos (256 tanie z allegro i masz ddr2 na zapas ;] )

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tak sie sklada ze juz nic nie musze bo dziala cacy wszystko :D hahah LOL

 

ide montowac w bude plyte i na WC... bo narazie testy na silikonie i stock coolerze byly :D jak juz wszystko zmontuje to dam znac =)

 

EDIT:

 

17:48: Wszystko wsadzone w bude.. procek zwodowany... =] wywalilem standardowe chlodzenie i na NB polecial zolty zalman + coolerek 40X40 =] Troche sie balem zeby nie pokruszyc ale jest ok :] taki zestawik dokladnie jak mialem na DFI.

 

Bede instalowac winde teraz i po czystej instalce jakies o/c bede zapodawac jak czasu starczy :]

Edytowane przez Saimek

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

IMO w systemie będzie dostępne 7GB z kawałkiem bo płyta potrzebuje przecież nieco przestrzenie adresowej na adresowanie urządzeń, tak samo jak miało to miejsce w przypadku, gdy płyta obsługiwała max 4GB a dostępne było nieco ponad 3GB.

Będzie dostępne całe 8GB, tak samo jak i 4 GB w przpadku gdy tyle pamięci zainstalujemy. Trzeba jednak używać systemy 64-bitowego, bo inaczej będzie właśnie 3 GB z kawałkiem.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Trochę się naczytałem i powoli się przekonuje do tej mobo... P5B DLX - lecz dla mnie ma poważną wadę... ten dziadoski HP od mostku do mosfetów... ja i tak wodę tam zamontuję.

 

 

Czy ktoś z waz zdejmował HP i montował WC/coś innego na mostek a na mosfety radiatory? Proszę o jakiegoś linka do fotek oraz opisa jak w praktyce wygląda demontaż HP.

 

 

 

Powoli skłaniam się od GB DS3 do ASUS P5B DLX

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Trochę się naczytałem i powoli się przekonuje do tej mobo... P5B DLX - lecz dla mnie ma poważną wadę... ten dziadoski HP od mostku do mosfetów... ja i tak wodę tam zamontuję.

Czy ktoś z waz zdejmował HP i montował WC/coś innego na mostek a na mosfety radiatory? Proszę o jakiegoś linka do fotek oraz opisa jak w praktyce wygląda demontaż HP.

Powoli skłaniam się od GB DS3 do ASUS P5B DLX

ja zdejmowałem całe chłodzenie, a fotki masz wcześniej

a woda na NB jest konieczna bo sie strasznie grzeje

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zaba: Jak zdechl? jakies szczegoly?! :/ moj ozyl a Twoj zdechl?!

 

Kyniek: Ja zdjalem wczoraj cale to chlodzenie i wrzucilem zoltego zalmana + coolerek... mysle ze bedzie wydajniej niz na tamtym wynalazku... na nforce 4 sprawowalo sie ok... mialem dobre temp max 45 w najwieksze upaly przy htt 310. :]

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jako nowy user witram wszystkich.

mam pytanie; czy na Asusie p5b deluze nie bedzie problemow z tymi pamiatkami PATRIOT PC7200ELK 900MHz 2x1GB DDR2? Z gory dziekuje za odpowiedz.

 

P.S Siedzacych w temacie pamieci zapraszam tutaj http://forum.purepc.pl/index.php?showtopic=212716

z pamiatkami jak w sygnaturce nie mam problemow, wiec i z Twoimi nie powinno byc problemu.

 

Pozdrawiam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Będzie dostępne całe 8GB, tak samo jak i 4 GB w przpadku gdy tyle pamięci zainstalujemy. Trzeba jednak używać systemy 64-bitowego, bo inaczej będzie właśnie 3 GB z kawałkiem.

Nie instalowałem co prawda 4GB RAMu na płycie z obsługą max 4GB, ale wg FAQu Asusa będzie widoczne tylko 3GB z kawałkiem:

"If you install Windows XP 32-bit version operating system, we recommend that you install less than 3GB of total memory. If more than 3GB memory is required for your system, then below two conditions must be met:

1. The memory controller which supports memory swap functionality is used. The latest chipsets like Intel 975X, 955X, Nvidia NF4 SLI Intel Edition, Nvidia NF4 SLI X16, and AMD K8 CPU architecture can support the memory swap function.

2. Windows XP Pro X64 Ed. (64-bit) or other OS which can address more than 4GB memory. "

Co wydaje się logiczne, bo skoro chipset potrafi zaadresować jedynie 4GB, to musi jej trochę zabrać, żeby móc zaadresować zainstalowane urządzenia.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

u mnie na NB mam 35*C w stresie (3,4GHz). Chłodzenie standard. Nie widzę sensu na razie przy tym kombinować.

a czytałeś moje posty w tym temacie

u mnie radiator patrzy - musze włączyć niezły nadmuch żeby sobie rade dawał

pozatym czym temperatura mierzona ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...