Skocz do zawartości
pietach

Blok Wodny Od Pietacha

Rekomendowane odpowiedzi

Jakos nie chce mi sie wierzyc ze ten bloczek jest taki super hiper extra wydajny. Czekam na porowanie srobione przez Kogos kto sie na tym zna. Nie za bardzo sa mozliwe az takie roznice miedzy blokami, 12 stopni w stresie?? Niemozliwe.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Co Ty za bzdury piszesz, gdzie on jest lepszy od Storma?... Co to za teoria o najlepszym polskim bloku ?

Jakoś nie przypominam sobie żebym pisał że mój blok jest lepszy od Storma.....

Natomiast przypominam sobie że mój blok jest gorszy od Storma o 1-2*C

Zobacz testy porównawcze ze Stormem.

 

http://www.pimpmycase.pl/readarticle.php?article_id=90

 

Spójrz na róznicę woda->cpu przy najmocniejszym OC

Mój jest o 2*C gorszy ale woda jest o 0.5*C cieplejsza więc róznica wynosi 1.5*C na korzyść Storma.

 

Czekam na porowanie srobione przez Kogos kto sie na tym zna

Tylko nie pisz że Jaro sie na tym nie zna...

 

ile kosztuje blok i czy mozna go zamawiac? ew. czy jest dostepny non stop lub jaki jest czas oiczekiwania

bloczki powstają powoli z wolnym czasie poobiednim czyli tzw majsterkowanie.

Na dzień dzisiejszy poszły juz dwie sztuki, trzecia(zamówiony) jest na ukończeniu a 5szt jest jeszcze przed szlifem i polerką.

Można zarezerwowac sobie bloczek - info PW

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dziękuję Wiktor ale to nie potrzebne ;) Przecież nie będe się tłumaczył ;) Pisze jakie są różnice i tyle. Pozatym zauważ, że nikt się nie zapytał ile miał pinów ten prison tylko od razu że to niemozliwe :)

 

Do reszty - nigdzie nie pisałem że mam wersje PRO :]

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

parę postów wyzej napisałem:

 

Zależy jaką pastę uzywasz....

Może spróbuj CPL - ja przesiadłem się z AS5 i była różnica około 4-5*C

Prison V2 też jest dobrym blokiem więc różnica 6*C jak dla mnie to dużo.

Pamietałem jeszcze z poprzedniej sygnatury...

Czyli 36 pinowiec a nie PRO V2 100pinów

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No i nie umniejszając wydajności Prisona (ja twięrdzę że to dobry blok - sam miałem dwa i nadal mam).

Prison ma frezowanie frezem tarczowym (piłkowym) czyli wgłębienia są półkoliste i tylko na samym środku dno ma grubośc ok 1.5mm a im dalej od środka tym grubsze dno.

A w Sztormie wszystkie otwory są jednakowej głębokości (grubośc dna ok 1.5-1.3mm) oraz w każdy otwór woda jest wtryskiwana oddzielną dyszą a nie jeden strumień pokolei po wszystkich pinach- i zbierając ziarnko do ziarnka uzbierają się kolejne *C

Edytowane przez pietach

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jakoś nie przypominam sobie żebym pisał że mój blok jest lepszy od Storma.....

Natomiast przypominam sobie że mój blok jest gorszy od Storma o 1-2*C

Zobacz testy porównawcze ze Stormem.

 

http://www.pimpmycase.pl/readarticle.php?article_id=90

 

Hej

 

pisałem to do Che nie do Ciebie :) on napisał, że Sztorm jest lepszy od Storma (a sam wiesz nie jest to prawda) i że jest najlepszym PL blokiem czego nie wiemy ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

IMO lepiej byłoby zadjąć tą blaszko naklejke, top zostawić w spokoju, a multi zapinke dać czarną.

czemu? ona jest fajna, ale ladniej by bylo, gdyby pod nia bylo podfrezowanie w topie

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Cześć Pietach. Da rade kupić sam Top?

Ja nie wiem już co mam robić ;( Czy to nagrzewnica, czy to co innego...

 

Za pierwszym razem niedoczytałem i miałem nauczkę - z wody się zrobiło jakieś kupsko bo zrobiłem losowe proporcje petrygo/woda. Zalatywało oborą jak się woda skisiła w nim już.

Ale doczyściłem wszystko co do joty. Blok się świecił jak psu jajca.

 

Teraz jak zalałem - a zalałem czystą destylką - woda się na czerwono zabarwiła. Sama miedź w układzie, guma i plastik...

Może to łada daje po [piiiii]*, ale kurde płukam ją już enty raz i kupa.

Jak myślicie - obejdzie się bez kupowania CAŁOŚCI nowej?

 

// * cenzura

// może by się obeszło bez takich wyrazów?

// ULLISSES

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Cześć Pietach. Da rade kupić sam Top?

Ja nie wiem już co mam robić ;( Czy to nagrzewnica, czy to co innego...

 

Za pierwszym razem niedoczytałem i miałem nauczkę - z wody się zrobiło jakieś kupsko bo zrobiłem losowe proporcje petrygo/woda. Zalatywało oborą jak się woda skisiła w nim już.

Ale doczyściłem wszystko co do joty. Blok się świecił jak psu jajca.

 

Teraz jak zalałem - a zalałem czystą destylką - woda się na czerwono zabarwiła. Sama miedź w układzie, guma i plastik...

Może to łada daje po [piii], ale kurde płukam ją już enty raz i kupa.

Jak myślicie - obejdzie się bez kupowania CAŁOŚCI nowej?

Lada byla rozlutowana i dokladnie czyszczona (wyjeta podkladka ze zbiorniczka, kurde, nawet nie pamietam czy lady to mialy :D) ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie była, ale póki nie miała zrobionych muf to można było zaglądnąć do środka i no.. była czysta.

Tak wiem ryba, że to nie to samo, ale cóż na to poradzę. Do wody byłem zmuszony, a nie chciałem psuć jedynej chłodnicy pod ręką.

 

BIX2 raczej wydajniejszy od łady nawiewanej przez jedną deltę @ 5V wydajniejsze nie będzie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A po co Ci sam top?

Zmienił kolor od tej wody?

Obecnie nie mam zapasowych.

Jeżeli chcesz wymienić top to ja kupowałem je gotowe i lekko tylko dopasowywałem do swoich potrzeb - przewiercenie 4 otworów i zrobienie wgłebiania na łeb śruby imbusowej.

Moge dać ci namiary od kogo kupowałem topy - często na allegro sprzedaje złączki oraz taki spód miedziany z naciętymi finami.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A po co Ci sam top?

Zmienił kolor od tej wody?

Obecnie nie mam zapasowych.

Jeżeli chcesz wymienić top to ja kupowałem je gotowe i lekko tylko dopasowywałem do swoich potrzeb - przewiercenie 4 otworów i zrobienie wgłebiania na łeb śruby imbusowej.

Moge dać ci namiary od kogo kupowałem topy - często na allegro sprzedaje złączki oraz taki spód miedziany z naciętymi finami.

Generalnie ciecz, z jaką miał stycznośc jest [ciach] upierdliwa. W sensie - to zwykła demineralka była, ale tak [ciach] na czerwono zabarwiona. Jeszcze tydzień temu nie miałbym z tym pewnie żadnego problemu bo jak na ironię pompka była jescze widoczna wtedy w rezerwuarze (easy click + ATMAN 305 half inline).

 

Cholernie ciężka sprawa z tym jest, ale moczę ten top w occie już od wczoraj. Jak będzie trzeba to zamocze go w czystym occie jeszcze raz i zobaczę czy da to efekty.

 

Ogólnie rzecz biorąc idzie to doczyścic. Ale paznokciem skrobać musiałem, żeby ta powłoka z tej cieczy zeszła.

Najgorzej jest pod króćcem wlotowym. Tam nie ma się jak dostać. Tak samo jak i między jety.

 

// * ULLISSES

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

a spróbuj wacik i paste polerską z motoryzacyjnego (automax)

co do wtrysków - mozesz całą ta blaszkę "wycisnąć" przy pomocy jakiego ołówka i wyczyscic a potem wkleić spowrotem przy pomocy bezbarwnego silikonu.

Albo cały top pomalować na ładny czarny kolorek (post nr 249)

Edytowane przez pietach

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie



×
×
  • Dodaj nową pozycję...