Skocz do zawartości
delwin

X 1950 Już W Ofercie

Rekomendowane odpowiedzi

A czemu nie 7900gs? ;)

Bo geforce mi zdechł, więc może by jakaś odmiana. A i ochota na kręcenie kart jakoś też automatycznie odeszła :)

Poza tym, ten radeon lepiej skaluje się z procesorem i jest tańszy od sensownego 7900gs, czyli od galaxy.

---

 

No dobra, w końcu kupiłem 7900gs :rolleyes:

Edytowane przez Paszczu

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam,mam Asus 1950 pro wersje crossfire i nie wiem jak podłączyć tą kartę to telewizora,w zestawie jest tylko kabel rozgałężnik na component,czy da się jakoś wyprowadzić z tego na zwykły cinch ?przy tym wyjściu pisze też s-video,sam już nie wiem co o tym myśleć,na stronach sklepów internetowych np.komputronik pisze że jest to karta która posiada vivo,czy tak jest naprawde ?mam taki kabel(rozgałężnik 2x cinch i 2x s-video) ze starej karty His radeon 9000pro vivo i nie wiem czy można go podłączyć ?bolce w tej karcie niby pasują ale czy czegoś nie sknoci,nie chce aby karta mi padła więc wole zapytać może ktoś się tym bawił

Jeżeli masz wersjie Cross Fire to nie masz ViVo masz tylko Video Out. Na karcie jest wyjscie s-video (pomiedzy złączami DVI) i teraz powinna być jakaś przejsciówka S-video -> czincz (której nie dają chyba). Jeżeli wczesniej korzystałeś z ViVo w HIS-ie to wszystko robisz tak samo tyle że teraz nie masz opcji "In" a tylko "Out".

PowerColor daje wszystko co potrzeba, Asus na wszystim zaoszczędza :(

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Skąd informacje, że Carbon zrobiony jest pod ATI? Myślałem, że to tylko chwilowy problem ze sterami NV?

jest pisany na xboxa 360, a tam siedzi właśnie układ ATi. Po drugie ewidentnie widać, że środowisko graficzne jest pisane zupełnie od nowa, co wiąże się właśnie z xboxem.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Brawo za bardzo dobry test. Ehh tak sie wszyscy podniecali tym 1950pro, a tu jednak stary gs sobie poradził ;). Warto dodać, ze radek chodził na maksymalnych taktowaniach, a geforce mial jeszcze spory zapas.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Brawo za bardzo dobry test. Ehh tak sie wszyscy podniecali tym 1950pro, a tu jednak stary gs sobie poradził ;). Warto dodać, ze radek chodził na maksymalnych taktowaniach, a geforce mial jeszcze spory zapas.

PowerColor nieco wyżej się kręci, ale kosztuje i więcej, a i te dodatkowe 30 Mhz na GPU nie pomoże mu.

 

nie śledze tematu i w związku z tym mam pytanie czy pamięci polecą 1600 w góre?

820 - 830 MHz jest dostępne dla zdecydowanej większości kart

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jest juz recka X1950Pro na AGP ;)

 

http://www.firingsquad.com/hardware/powerc...pro_agp_review/

 

...

No to jeszcze trzeba poczekać na ukazanie sie PowerColor'a na AGP (jeśli się pokaże ... na razie na "polskiej" stronie nie ma go w ofercie ;-(( )

Ale jeśli różnica w cenie w stosunku do Saphira z 512mb będzie podobna jak w stanach to taki PowerColor 256MB na AGP mógłby kosztować ~ 800 PLN - a to była by juz cena akceptowalna ... i mimo wszystko na AGP to chyba najszybsza karta - na razie - przynajmniej dopóki Galaxy nie wypuści 7900GS ;-))) na AGP

Edytowane przez Vonda

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

PowerColor nieco wyżej się kręci, ale kosztuje i więcej, a i te dodatkowe 30 Mhz na GPU nie pomoże mu.

820 - 830 MHz jest dostępne dla zdecydowanej większości kart

 

Mi się udało podkręcić do aż 1450 :lol: i pewnie poszło by wyżej ,ale czarny ekran w windowsie po paru minutach mnie zniechęcił. . Myślę że w przypadku ASUSA to już jest kres.Jedynie z MSI i PC można powalczyć.Tylko jestem ciekaw na jak długo. Na szczęście zawsze można próbować oddać do serwisu jakby co ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gość kickboxer

Mi się udało podkręcić do aż 1450 :lol: i pewnie poszło by wyżej ,ale czarny ekran w windowsie po paru minutach mnie zniechęcił. . Myślę że w przypadku ASUSA to już jest kres.Jedynie z MSI i PC można powalczyć.Tylko jestem ciekaw na jak długo. Na szczęście zawsze można próbować oddać do serwisu jakby co ;)

 

czy bawienie sie w x1950 pro 512mb ma sens skoro wiekszych rozdzialek niz 1280x1024 miec nie beda ( monitor lcd)

 

poza cod2 nie ma gier az tak vramo zernych chyba ze nowy unreal engine 3.0.

 

za te dodatkowe 256 vramu trzeba doplacic kwestia czy warto

Edytowane przez kickboxer

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wiesz, 512MB duzo daje do gier z wysoką jakością tekstur (Battlefield 2, Battlefield 2142, Oblivion, CoH, Dark Messiah).

 

Chyba ze masz 2GB (albo masz zamiar kupic w najblizszym czasie) to rzeczywiscie, jakos zbytniego to sensu nie ma...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gość kickboxer

Wiesz, 512MB duzo daje do gier z wysoką jakością tekstur (Battlefield 2, Battlefield 2142, Oblivion, CoH, Dark Messiah).

 

Chyba ze masz 2GB (albo masz zamiar kupic w najblizszym czasie) to rzeczywiscie, jakos zbytniego to sensu nie ma...

no dokupywanie kingmaxow ddr500 hardcorow to ani latwe anie sensowne by nie bylo. Texturki zanim dorpowadza karte do zadyszki predzej beda doczyty ze swapa i przyciachy

 

No to jeszcze trzeba poczekać na ukazanie sie PowerColor'a na AGP (jeśli się pokaże ... na razie na "polskiej" stronie nie ma go w ofercie ;-(( )

Ale jeśli różnica w cenie w stosunku do Saphira z 512mb będzie podobna jak w stanach to taki PowerColor 256MB na AGP mógłby kosztować ~ 800 PLN - a to była by juz cena akceptowalna ... i mimo wszystko na AGP to chyba najszybsza karta - na razie - przynajmniej dopóki Galaxy nie wypuści 7900GS ;-))) na AGP

a kiedy ma tego 7900gsa wypuscic

 

http://www.hardwarezone.com/articles/view....;cid=3&pg=6

 

 

czy napewno bedzie szybszy :lol2:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Czekałem na Asusa x1950Pro, ale podczas czekania pokazał się Sapphire x1950xt 256Ram, więc dopłaciłem i jestem jego posiadaczem :)

Zainstalowałem detonatory 6.12 i 3DMARKi 2003 i 2005, podaje wyniki na kompie bez podkrecania z org ustawieniami:

3DMARK 2003 -> 19797

3DMARK 2005 -> 11554

 

Można porównać z wyniakmi w podkręconych x1950 Pro (które było 261 zł tansze)

PS. Konfig kompa podam jak wyczaje jak to się w ustawieniach na forum robi :razz:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

focus >> czytalem ta recke i przydaloby sie zestawienie kart niepodkreconych ;) Ja np karty nie bede podkrecal ,bo w PL nie jestem i raczej nie bede ryzykowac ze mi karta padnie, wiec dla mnie X1950pro jest o wiele lepszym wyborem niz padajace 7900GS ;)

 

Co do Obliviona pisales tam, ze po co HDR+AA jezeli da sie grac jedynie w 800x600 z takimi ustawieniami?? Ze co prosze?? Ja ostatnio testowalem na ustawieniach 1024/max+HDR+AAx4+Anisox16 i chodzilo plynnie, wiec chyba cos nie tak z twoim kompem ;)

 

I jak CAT 6.12 sprawialy takie problemy trzeba bylo zainstalowac 6.11 - przeciez oficjalne tez wyszly ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

a ponadto na powercolorze oryginalnie jest wyższe taktowanie rdzenia 600mhz zamiast 580mhz tak jak u sapphire

Bzdura mam Sapphire i jest 580. Moze wersja z zalamanem tak ale zwykla ma 580.

Edytowane przez Druss

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Bzdura mam Sapphire i jest 580. Moze wersja z zalamanem tak ale zwykla ma 580.

 

czytanie ze zrozumieniem problemem wspolczesnej mlodziezy - jaki wdzieczny temat na jakas prace naukowa :D

 

"a ponadto na powercolorze oryginalnie jest wyższe taktowanie rdzenia 600mhz zamiast 580mhz tak jak u sapphire"

 

power color ma 600 a szafir 580. back to primary school dude :D

Edytowane przez Niemiec

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

czytanie ze zrozumieniem problemem wspolczesnej mlodziezy - jaki wdzieczny temat na jakas prace naukowa :D

 

"a ponadto na powercolorze oryginalnie jest wyższe taktowanie rdzenia 600mhz zamiast 580mhz tak jak u sapphire"

 

power color ma 600 a szafir 580. back to primary school dude :D

Po kilku browarkach tak sie dzieje. Raczej do szkoly na browarkach nie chodze.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zrobiłem porównanie X1950 PRO z 7900 GS na ustawieniach podkręconych oczywiście i lepszym okazał się GF 7900 i to zdecydowanie.

Ciekawy test. Wiadomo ze podkrecanie x1950pro nic nie daje i kupujący musza sie z tym liczyc.

Rozumiem ze Twoją intencją było pokazanie jak wspaniałą kartą jest 7900gs poniewaz tak cudownie sie podkręca... Jako tło posłużył x1950pro. Ale to chyba nie temat o gs'ach...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

focus >> czytalem ta recke i przydaloby sie zestawienie kart niepodkreconych ;) Ja np karty nie bede podkrecal ,bo w PL nie jestem i raczej nie bede ryzykowac ze mi karta padnie, wiec dla mnie X1950pro jest o wiele lepszym wyborem niz padajace 7900GS ;)

Oczywiście, że X1950 PRO nie będzie lepszy wyborem - jeśli nie podkręcasz to kup Galaxy albo Asusa w wersji TOP - kosztują tyle samo co X1950 PRO, nie musisz podkręcać, a i tak będą szybsze. Źle myślę?

 

Co do Obliviona pisales tam, ze po co HDR+AA jezeli da sie grac jedynie w 800x600 z takimi ustawieniami?? Ze co prosze?? Ja ostatnio testowalem na ustawieniach 1024/max+HDR+AAx4+Anisox16 i chodzilo plynnie, wiec chyba cos nie tak z twoim kompem ;)

Mamy rózne wymagania - ja nie dopuszczam sytuacji, gdy FPSy spadają poniżej 25. Popatrz na ten wykres:

 

Dołączona grafika

 

GF miał tutaj średnią 32, a mimo to przesz pewien czas testu miał tylko 23 FPS'y. Radeon X1950 PRO w 1024 z HDR'em i AA miał średnią 29 FPS, więc nie powiesz mi, że było płynnie. Dodatkowo tyle co mogę powiedzieć to to, że mój test wcale nie jest najbardziej wymagający, bo z powodzeniem można znaleźć cięższe miejsca, gdzie w tym trybie byłoby i 15 FPS. To też jest płynne? :)

 

I jak CAT 6.12 sprawialy takie problemy trzeba bylo zainstalowac 6.11 - przeciez oficjalne tez wyszly ;)

Jasne - na 6.11 jak i na 6.9 problem z call of duty 2 występuje. Więc pewnie miałbym zainstalować 6.9. Na RAdeonie X1900 XT, gdzie na 6.9 miałem problemy z obciążeniem CPU miałem pewnie skorzystać z 6.5, czyli ze sterowników z maja, bo ATi systematycznie od tamtego okresu psuła sterowniki pod tym kątem? Pewnie zaraz ktoś wyskoczy, że każdą grę powinienem sprawdzić jak chodzi na całym zestawie sterowników obsługujących X1950 PRO. I teraz pytam: kto z WAs wymienia sterowniki kilka razy dziennie, bo jakas gra nie chodzi? Czy to nie jest absurd? Musisz sterowniki "a" do gry "abc" zaś do gry "xyz" masz mieć sterowniki "x", zaś jeśli jeszcze chcesz pograć w NFS"a, bo tam brakuje Ci procka to musisz zainstlować jeszcze inne. Wziąłeś to pod uwagę?

 

 

 

Ciekawy test. Wiadomo ze podkrecanie x1950pro nic nie daje i kupujący musza sie z tym liczyc.

Rozumiem ze Twoją intencją było pokazanie jak wspaniałą kartą jest 7900gs poniewaz tak cudownie sie podkręca... Jako tło posłużył x1950pro. Ale to chyba nie temat o gs'ach...

Oczywiście, że nie to było moim celem. Dziwi mnie po prostu tak wielkie zainteresowanie tymi Radeonami, podczas gdy są to bardzo "średnie" karty.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Czy uporał się już ktoś z problemem związanym z ustawieniami SmartDoctora dla Asusa X1950Pro? Chodzi mi konkretnie o ustawienie w opcjach Fan Control i wybór Smart Cooling. U mnie niestety nie daje się zmusić karty do działania w tym trybie, tzn. mimo przekraczania zadanych parametrów temperatury wentylator cały czas chodzi na minimalnych obrotach. Obecnie mam ustawione Auto Fan Control i po odpaleniu jakiejkolwiek gry wentylator automatycznie podnosi swoje obroty, a po wyjściu do Windy zmniejsza je, jednak minimalne obroty wentylatora przy użyciu tej opcji to Medium, natomiast w Smart Cooling minimum to Minimum, co wyraźnie słychać zwłaszcza w nocy.

Aha, jeszcze jedno - czy w SmartDoctor też macie nieaktywny monitoring napięć? Bo ja widzę tylko obroty wentylatora i temperatury rdzenia i pamięci.

Edytowane przez nuradin

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Czy uporał się już ktoś z problemem związanym z ustawieniami SmartDoctora dla Asusa X1950Pro? Chodzi mi konkretnie o ustawienie w opcjach Fan Control i wybór Smart Cooling. U mnie niestety nie daje się zmusić karty do działania w tym trybie, tzn. mimo przekraczania zadanych parametrów temperatury wentylator cały czas chodzi na minimalnych obrotach. Obecnie mam ustawione Auto Fan Control i po odpaleniu jakiejkolwiek gry wentylator automatycznie podnosi swoje obroty, a po wyjściu do Windy zmniejsza je, jednak minimalne obroty wentylatora przy użyciu tej opcji to Medium, natomiast w Smart Cooling minimum to Minimum, co wyraźnie słychać zwłaszcza w nocy.

Aha, jeszcze jedno - czy w SmartDoctor też macie nieaktywny monitoring napięć? Bo ja widzę tylko obroty wentylatora i temperatury rdzenia i pamięci.

A sterownik "Asus driver" czy jakoś tak się to nazywa masz zainstalowany?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Druss jeśli możesz to zapuść 3Dmarka 05. Ciekawi mnie ile szafirek ma pkt na def zegarach (chyba jeszcze nikt nie podawal punktacji na szafirze)

 

@exPredator podaj swój konfig ;] (panel kontrolny/dane osobowe/edytuj sygnaturę)

 

Myślę, że fajnym pomysłem jest zestawienie kart na 1 stronie tematu. Posiadacz karty podałby firmę i ilość pkt. jaką zdobył w 3DMarku 05 na def. zegarach producenta i po podkręceniu (jeśli podkręca) i np temperaturki. Można by się lekko zorientować.... Co wy na to?

Edytowane przez pawelekmal

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Czy komuś udało się odpalic MAGIC TUNE (Samsung 970P) na x1950pro. Wersja MT nie wazna byle chodziło... Swoją drogą ile można czekac !!?? Cholera kolejny kamyczek do Focusowego ogródka :(

Edytowane przez D.D.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Druss jeśli możesz to zapuść 3Dmarka 05. Ciekawi mnie ile szafirek ma pkt na def zegarach (chyba jeszcze nikt nie podawal punktacji na szafirze)

 

@exPredator podaj swój konfig ;] (panel kontrolny/dane osobowe/edytuj sygnaturę)

 

Myślę, że fajnym pomysłem jest zestawienie kart na 1 stronie tematu. Posiadacz karty podałby firmę i ilość pkt. jaką zdobył w 3DMarku 05 na def. zegarach producenta i po podkręceniu (jeśli podkręca) i np temperaturki. Można by się lekko zorientować.... Co wy na to?

3dm03 --> 14277

3dm05 --> 9052

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie



×
×
  • Dodaj nową pozycję...