Skocz do zawartości
Gość Łukasz Tkacz

Asrock 939dual-sata2 - Tani Sposób Na S939

Rekomendowane odpowiedzi

160zl za kontroler? W zyciu bym nie dal. Lepiej juz sprzedac Asrocka i dolozyc te 160zl do jakiejs plyty DFI na nForce 4 ultra niz bawic sie w dokladanie jakis smiesznych kontrolerow.

Dla Ciebie śmieszne wydać 160zł na kontroler, a dla kogoś śmieszne zakładanie nowej macierzy RAID po zmianie płyty głównej.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dziękuję wszystkim za rady. Zmienię tasiemkę do dysku na jakąś bardziej firmową i oczywiście wgram te stery 1.17.11.2. Kontroler w rzeczy samej jest za drogi, więc to rozwiązanie to odpada. Strong mode nie tykam bo bios dobrze widzi HDD. C&Q mam wyłączone i jak na razie nie mogę zmienić kompa bo dopiero co zainwestowałem w ram (mam razem 2 GB) a karty na PCI-Ex nie widzę sensu kupować (charakter mojej pracy). Jestem trochę podłamany, ale takie życie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ja dlugi czas mialem stery ze strony Asrocka ver.207, ale obecnie uzywam najnowszych ze strony jmicron i wyniki z hdtacha sa wypisz wymaluj takie same jak przy starszych sterownikach. dodatkowo sprawdzalem moj dysk na innej plycie (evga 650ultra) i tam tez wyniki sa identyczne jak na Asrocku, zatem demonizowanie dzialania tej czy innej wersji sterownika mozecie IMO wlozyc miedzy bajki.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja korzystam od początku ze sterowników sata2 ze strony AsRocka i komputer jak najbardziej stabilny.

Kiedyś występowały u mnie zwiechy itp. ale winna okazała się karta graficzna na AGP jaką była ATI Radeon 9800 Pro. Po wymianie na GeForce 7600 GS na PCI-E 16x komp stabilny cały czas i wydajność również super.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Takie zwiechy przy wczytywaniu systemu to normalka w niektórych egzemplarzach tej płyty.

Osobiście miałem ten sam problem i po miesiącu cudowania ze sterownikami sata2 i wszystkim innym dałem za wygraną.

Pisałem nawet do supportu ale nie doczekałem się odpowiedzi. Już miałem zamiar reklamować Asrocka kiedye z dnia na dzień zaczęło działać całkowicie normalnie i bezproblemowo - nie mam pojęcia co się stało i nawet nie chciałem wnikać ;)

Zatem mogę poradzić cierpliwość i odczekać jakiś miesiąc normalnie użytkując. :lol2:

Pozdr

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zjawisko to ma to do siebie, ze potrafi znikac i pojawiac sie. Pierwszy raz pojawilo sie u mnie niedlugo po zakupie plyty we wrzesniu 2006 roku, pozniej bylo 2 miesiace spokoju, nastepnie pol roku spokoju a od czerwca 2007 zaczelo sie tak sypac, ze musialem sie pozbyc plyty:)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

sorry za OT..mam pytanie czy asroc ma zabezpieczenie w biosie przed przegrzaniem procesora?? bo nie zwrocilem uwagi ze mialem zapchany wentylator kurzem i dzisiaj proc osiagnal temp 75 stopni :blink: ale komputer sie nie wylaczyl..chcialbym ustawic jakies zabezpieczenie zeby uniknac takich sytuacji w przyszlosci <_<

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

czy to mozliwe żeby kontroler ide od dysków na tej płycie poprostu przestał działać??

Bo mam dysk 160 pod sata i do tego 60 pod ata, wszystko było ładnie pięknie ale jak odłączyłem na jakiś czas 60 to teraz nie chce jej wykryć? da się coś z tym zrobić?(60 teraz po formacie czysciutka)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam

 

mam taki problem a mianowicie nie mogę zainstalować windy nie uruchamia sie instalator w po pojawieniu sie napisu "dowolny klawisz spowoduje blablabla" komp wisi dzieje sie to przy podłączonym dysku sata i odpiętym pata kiedy mam podpięty stary dysk winda rusza jak nie ma wcale dysków winda rusza jak zostaje sam dysk sata (nie jest to wina dysku na moim kompie poszło wsio ok do tej płyty podłączałem tez inne dyski i tez lipa) to ni cholery nie idzie ani na jednym ani na drugim kontrolerze, z ustawieniami biosu tez kombinowałem wgrałem nowy bios i lipa

 

poza tym system zainstalowałem na innym kompie i asrock startuje z nim

 

ma ktoś jakiś pomysł (poza pozbyciem sie tej płyty:) ) ??

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Słuchajcie czy ktoś miał kiedyś na tej płycie taki problem. Czasami jak włączę komputer po jakiejś godzinie(lub więcej) to po załadowaniu sytemu myszka nie chce działać, nie reaguje na polecenia, pomaga dopiero restart. W czym tkwi problem?

Mysz pod ps2 a klawiatura pod usb

Edytowane przez Levuss

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Masz rację. Idź spisz testament, nie zostało Ci wiele czasu.

Po co ten lament od razu?? myszkę sprawdzę, ale nie oczekuję cudów skoro działa normalnie w grach itp. tylko czasami podczas uruchomienia ten problem się pojawia.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dobra panowie, mam znów problemik. Tak więc:

Kompa mam podłączonego do listwy zasilającej, gdy włączę listwę to komp włączy się na sekundę/dwie, wiatraki się zakręcą i staną. Potem komp normalnie się uruchamia. Jak myślicie czym to może być spowodowane?? ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dobra panowie, mam znów problemik. Tak więc:

Nie wiem, czy powinnam odpowiadać...

Kompa mam podłączonego do listwy zasilającej, gdy włączę listwę to komp włączy się na sekundę/dwie, wiatraki się zakręcą i staną. Potem komp normalnie się uruchamia. Jak myślicie czym to może być spowodowane?? ;)

Energia kosmiczna albo wirus w drukarce. Ale pewności nie ma...

 

To normalne jest! Nie wyłączaj listwy i tyle...

Edytowane przez grogi

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie wiem, czy powinnam odpowiadać...

Energia kosmiczna albo wirus w drukarce. Ale pewności nie ma...

 

To normalne jest! Nie wyłączaj listwy i tyle...

Kurcze czyli taki urok tej płyty??

 

Szkoda :cry:

 

Ale już się przyzwyczaiłem :razz:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ostatnio po przesadzeniu z timingami coś sie podziało z płytą, a może z czymś innym. Mianowicie wcześniej procek athlon 3000 działał stabilnie na 2,6GHz a teraz nie mogę go podkręcić nawet na 2,0GHz, to samo z pamięciami, jak tylko trochę je podkręcę to komp nie wstaje. Możę ktoś miał podobny problem?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

BIOS resetowałeś??

 

Wiele razy, wgrywałem nawet inne biosy, teraz jest 2.20, jutro wgram 2.30 i sprawdzę. Ale po przejściu na niższe biosy nic nie pomogło wiec jak przejdę na ten 2.30 to podejrzewam ze tez nic to nie da.

 

Prawdopodobnie mam jeszcze płyte na gwarancji, to jak cos to dam na serwis, ale nie jestem przekonany do konca ze to wina płyty.

Edytowane przez Hormonn

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wiele razy, wgrywałem nawet inne biosy, teraz jest 2.20, jutro wgram 2.30 i sprawdzę. Ale po przejściu na niższe biosy nic nie pomogło wiec jak przejdę na ten 2.30 to podejrzewam ze tez nic to nie da.

 

Prawdopodobnie mam jeszcze płyte na gwarancji, to jak cos to dam na serwis, ale nie jestem przekonany do konca ze to wina płyty.

Nawet jak jest na gwarancji, to ci jej raczej nie wymienią, bo na def. działa, a podkręcanie tylko niszczy sprzęt :-P

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

tez mnie dawno nie bylo w tym temacie, bo zmienilem mobo na msi neo4 ultra i napisze wam, ze nie zaluje.pomijajac ze moj asrock sie wcale nie uruchomil:) 0 problemow z dyskami, dzwiekiem, sieciowka/netem:) to nie jest reklama msi:)NF4 Ultry sprzedaja w agitol w cenie zwyklego nf4

Edytowane przez loki_7777

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam.

 

Dzisiaj mam zamiar podpiąć swój pierwszy dysk Seagate na SATA II (nigdy wcześniej nie miałem doczynienia z urządzeniami na SATA).

 

Dalej podstawowym dyskiem będzie twardziel na ATA(PATA). Czy taki mariaż, że dwa dyski różne nie spowoduje jakichś problemów ?

Do tego proszę tych co mają podpięte dyski SATA o podpowiedź, jakie ustawienia wpisać w biosie odnośnie kontrolerów SATA:

 

Na razie ustawiłem:

 

1. SATA I - nonRAID

2. SATA II - tryb SATA (czy zmienić na IDE) i STRONG.

 

Doinstalowałem drivery do SATA I i II.

 

Za wszelakie podpowiedzi i porady będę wdzięczny wielce.

 

pozdrawiam,

 

Fiskomp

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie powinieneś mieć żadnych problemów. U mnie na początku chodziła Barracuda 80GB na PATA, potem dołożyłem na SATAII Barracudę 250GB a na końcu 2x160GB w RAID0 na kontrolerach SATA i wszystko śmigało bez problemu.

Ustawienia tak jak napisałeś

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie



×
×
  • Dodaj nową pozycję...