Skocz do zawartości
Gość Łukasz Tkacz

Asrock 939dual-sata2 - Tani Sposób Na S939

Rekomendowane odpowiedzi

ja tak mialem ze swoja pierwsza VSTA. poskladalem wsio do kupy i nie dziala. wentle sie zalaczely, ale nic poza tym, ciemno i glucho. w sklepie sprawdzili i okazalo sie, ze plyta padnieta od nowosci i na drugi dzien mialem nowke sztuke, ktora spisuje sie do teraz bez problemow.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zle zlacze 4 pin podpiales (to dodatkowe), wcisnales na sile zly wtyk, sprawdz dobrze. Sa dwie 4 pinowe zlaczki, jedna jest poprawna.

 

BTW nie moge z moim pc wytzymac, hdd czasem nie wykrywa, dvd to samo. Oddam mobo na gware bo to chyba ona tak wariuje.

 

Przechodze na e2160, fox p35a-s, 4GB, 500GB Segate 32MB cache, jutro jade zamowic wsio.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Oczywiście tymczasowo. Proca przywrócę do def najlepiej na 2.0Ghz. Ale skoro zapas zostaje to ok. A nie wiecie czy są jakieś programy które monitorują ile W ciągnie cały komp? Do mierzenia temp i napięć to ok, bo są. Ale do mierzenia W to nie slyszałem.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ostatnio po formacie pojawily mi sie trzaskski przy sluchaniu muzyki. Nie pojawiaja sie one zawsze tylko przez chwile, nie ma reguły. Problem wystepuje tylko przy mp3. Podczas odsłuchu plyty audio jest ok. Trzaski wystepują zarowno na glosnikach jak i na sluchawkach. W niektorych grach terz slychac te trzaski.

 

rozne sterowniki przewalilem i nie pomoglo. moze macie jakies godne polecenia? a moze poprostu dzwiekowka siada :/

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

wczoraj zainstalowalem sterowniki ze strony Asus'a do plyty M2N E-SLi, na ktorej jest ten sam kodek i trzaski jak sie pojawily byly jeszcze gorsze. Stwierdzilem, ze instaluje te same sterowniki jakie mialem przed i zaraz po formacie i poki co jest OK.

 

P.S. uwielbiam takie prablemy gdzie tak wlasciewie nie wiadomo o co chodzi :/

Edytowane przez radiergummi

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam.

Czy jest możliwość ustawienia na naszej płycie Dual-Sata 2 włączania komputera o określonej dacie i godzinie ?

Słyszałem, że niektóre płyty mają taką możliwość ustawianą w biosie.

Jak to wygląda na AsRock Dual-Sata 2 ?

 

Ps. pytam ponieważ przykładowo chciałbym nagrać o określonej godzinie jakiś film (z tunera DVB-S) i chodzi mi żeby komputer się włączył,nagrał i wyłączył.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

tylko, że ja mam w tej chwili najnowszy oficjalny 2.30, a chcę wgrać OCW Beta 8

Ja sobie przerabiałem windowsowy plik exe. Nie mam ich teraz pod ręką, ale wystarczy poszukać w którym miejscu w exe jest obraz biosa (otwórz goły bios - plik .bin - i zobacz od jakiego ciągu znaków się zaczyna, potem poszukaj tego samego w .exe) i jakimś edytorem go podmienić - UltraEdit32 się zda.

 

--edit

 

Znaj moje dobre serce, zrobiłem to specjalnie dla Ciebie :) http://rapidshare.com/files/86992064/AFU93...2_OCW8.zip.html.

Edytowane przez grogi

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja sobie przerabiałem windowsowy plik exe. Nie mam ich teraz pod ręką, ale wystarczy poszukać w którym miejscu w exe jest obraz biosa (otwórz goły bios - plik .bin - i zobacz od jakiego ciągu znaków się zaczyna, potem poszukaj tego samego w .exe) i jakimś edytorem go podmienić - UltraEdit32 się zda.

 

--edit

 

Znaj moje dobre serce, zrobiłem to specjalnie dla Ciebie :) http://rapidshare.com/files/86992064/AFU93...2_OCW8.zip.html.

a mógłbyś to wrzucić na inny serwer, bo na rapidshare przez to iż w mojej sieci non stop zużywają limit to muszę czekać ponad 5godzin. Albo wyślij mi tego biosa na e-mail: qnik1992@o2.pl :wink:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam. Tak jak w temacie mam ową płytę. Jestem z niej zadowolony, ale...

Dokupiłem dysk Seagate 500 GB na SATA II i używam go jednocześnie ze "starym" 160 GB na IDE. Winda zainstalowała się poprawnie, zmieniłem kolejność bootowania w biosie (pierwszym HDD jest dysk SATAII) mimo to:

-komputer czasem się zawiesza na "starcie"-pasek postępu windows Xp przesuwa się w nieskończoność, klawa nie wisi (numlock) ale można tak sobie czekać i czekać i nic

-wnerwia mnie ta ikonka "bezpieczne usuwanie sprzętu"-czytałem że to "normalne", hm, inni tez mają dyski SATAII bez takich "kwiatków"

 

Wrzucałem już 3 razy sterowniki do SATA pod windowsem (za każdym razem inne) może są jakieś "lepszejsze"-nie wiem tylko która wersja.

Ogólnie jestem załamany, komp taki jaki jest całkowicie mi wystarcza, nie chcę zmieniać MB+CPU+Ram bo problem z większym dyskiem wypłynął

 

Gorąco proszę o pomoc, bo już skończyły mi się pomysły jak to rozwiązać.

Komp staje często "na dzień dobry", czyli rano jak nie jest rozgrzany, czasem dobrze wstaje 3-4 dni a nagle boooom i zwiechy za każdym uruchomieniem. Czuję, że albo coś mam spierniczone w biosie (load defoult już zrobiłem, najnowszy bios) albo stery.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mam identyczne objawy jak Ty, gdy używam sterów ze strony asrocka. Spróbuj sterów jmicrona - tyle że spadnie Ci burst i stracisz odczyt ze smarta dla dysku na sata2

Dzięki, to już coś. Teraz wiem,że to wina płyty a nie dysku (415 zł). Mam ogromną prośbę-czy możesz mi podać która wersja sterów jest najlepsza (ta która działa u Ciebie)? Rozumiem, że instaowałeś windę w trybie SATA, dając te stery po "F6" i potem pod działająca windą też je zainstalowałeś. (wolę się upewnic,bo już kupe czasu straciłem na tę mobo).

Rozumiem ze ikonka w traju "musi być".

Myślę nad zakupem kontrolera SATAII na PCI -jeśli takowy znajdę. Co Wy na to?

I jeszcze jedno. Co to kurna chata jest "strong mode" w biosie przy opcjach do SATA. :oops:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Strong mode pomaga plycie wykryc dysk, gdy ta ma problem w normal mode. Moze tez sprobowac to przelaczyc, ale raczej nie poprawi sytuacji. Mialem podobne problemy z kontrolerem sata2 na tej plycie, z tym ze u mnie nie pomagaly zmiany sterownikow, tasiemek sata ani reinstalacje systemu. Kontroler byl po prostu w jakis sposob uwalony (czeste na tej plycie, w okresie letnim 2007 posypalo sie kilku uzytkownikom w tym tez mnie). Rowniez rozwazalem zakup kontrolera sata2 ale jest to koszt powyzej 70zl (koniecznie musi byc na pci express bo zwykle pci ma za mala przepustowosc) a takze jest ten kontroler na tym samym chipie jmicrona, ktory jest na tej mobo, a do niego mam juz uraz. Wolalem zatem sprzedac plyte na allegro, dolozyc pare zlotych i kupic to MSI, ktore mam w sigu. Tego biostara rowniez z siga takze polecam, bardzo fajna plyta. Kupilem nowke na allegro za 159zl ze sklepu w Warszawie z 2 letnia gwarancja. W obydwu przypadkach duzo stabilniej niz w przypadku Asrocka (choc dopoki mi sie plyta nie zaczela sypac bylo ok).

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam. Tak jak w temacie mam ową płytę. Jestem z niej zadowolony, ale...

Dokupiłem dysk Seagate 500 GB na SATA II i używam go jednocześnie ze "starym" 160 GB na IDE. Winda zainstalowała się poprawnie, zmieniłem kolejność bootowania w biosie (pierwszym HDD jest dysk SATAII) mimo to: ...

Przepnij go do gniazdka SATA-I. Póki co to temu standardowy wydajności jeszcze wystarcza.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dzięki, to już coś. Teraz wiem,że to wina płyty a nie dysku (415 zł). Mam ogromną prośbę-czy możesz mi podać która wersja sterów jest najlepsza (ta która działa u Ciebie)? Rozumiem, że instaowałeś windę w trybie SATA, dając te stery po "F6" i potem pod działająca windą też je zainstalowałeś. (wolę się upewnic,bo już kupe czasu straciłem na tę mobo).

U mnie było tak: dopóki płyta pracowała z podpiętym do SATA2 dyskiem samsunga (z podpisu) było OK. Samsuga uwaliłem zamieniając polaryzację (wsadziłem przejściówkę do molexa odwrotnie) i kupiłem WDC, który od początku powodował bsody, problemy ze startem kompa etc. Zmiana sterowników na jmicron poprawiła sytuację. Obecnie używam sterowników 1.17.11.2, ale możesz sobie potestować. Samsung po naprawie został podpięty do normalnego SATA i jakoś to wszystko działa.

Sterowniki istalowałem przy instalacji systemu, ale jeżeli ściągniesz nowe sterowniki i będziesz chciał stawiać system od nowa, to masz w nich foldery Floppy32 i Floppy64 - wystarczy skopiować je na dyskietkę i możesz je istalować z systemem.

 

Update:

Przypomniało mi się, że sterowniki Jmicrona 1.17.11.2 to ostatnie "normalnie" działające. Na wyższych (17.18, 17.21, 17.31) mam co prawda wzrost bursta, ale spadek odczytu z dysku (42-45MB/s zamiast 55), wzrost seek time i wykres odczytu wygląda jak ostrze piły używanej 10 lat przez pijanego drwala. Działa za to smart, który nie działa w 1.17.11...

 

Uwaga - raz na jakiś czas doświadczam bsodów, zwiech etc. Wypinam wtedy i wpinam kilkukrotnie wszystkie kable sata przy dyskach i kontrolerach - ich jakość pozostawia wiele do życzenia niestety. Jeżeli nie stykają, komp będzie się wieszał, i już wiele osób o tym pisało.

 

Rozumiem ze ikonka w traju "musi być".

Myślę nad zakupem kontrolera SATAII na PCI -jeśli takowy znajdę. Co Wy na to?

Ikonkę w trayu jakoś można było ukryć - tweaker czy wpis rejestru, nie pamiętam. Ale ukrywałeś ją na stałe, czyli po podłączeniu np. pendrive'a też się nie pojawiała.

Co do kontrolera - tylko na PCI express, normalne PCI się nie opłaca. Sam się nad tym zastanawiam, ale tylko w celu RAID 0 - onboardowe kontrolery są nieprzenośne i przy zmianie płyty trzeba macierz robić od nowa. Adaptec ma coś takiego w znośnej cenie, niestety tylko 2 porty:

http://www.komputronik.pl/Kontrolery/Seria...pelny,id,38498/

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

160zl za kontroler? W zyciu bym nie dal. Lepiej juz sprzedac Asrocka i dolozyc te 160zl do jakiejs plyty DFI na nForce 4 ultra niz bawic sie w dokladanie jakis smiesznych kontrolerow. Asrocka spokojnie jako plyte z uszkodzonym sata2 mozna za 150zl sprzedac. Ludzie jeszcze chetni na ta plyte sa.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie



×
×
  • Dodaj nową pozycję...