Skocz do zawartości
Gość Łukasz Tkacz

Asrock 939dual-sata2 - Tani Sposób Na S939

Rekomendowane odpowiedzi

Rozumiem ale jak ustawić botowanie w biosie aby system załadował się z pendrive? Jeśli dobrze pamiętam nie ma tam opcji pendrive przy botowaniu tylko napędy fdd, hdd i cdrom.

F11 w czasie bootowania i wybierasz pen-drive.

 

Jest traktowany jak napęd HDD.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dzięki za wszelką pomoc, pogooglałem trochę i znalazłem przyczynę czemu ten winflasher nie chciał się uruchomić pod vistą. Po prostu trzeba być zalogowanym na admina i oprócz tego uruchamiać przez prawy klawisz myszki na pliku exe i uruchom jako administrator. I poszło od kopa!

Edytowane przez Markus1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam

Na samym początku pragnę podkreślić że starałem się przejrzeć forum ale to sie okaże z jakim skutkiem.

Teraz do sedna sprawy. Zakupiłem Asrocka 939dual-VSTA. Zrobiłem formata i zabrałem się za instalowanie rzeczy do ULI. Robiłem to według tematu znalezionego na zagranicznej stronie:

 

What are the correct steps to setup AGP driver (aka ULi AGP v3.0 Controller Driver) on a clean windows installation?

 

- install ULi Integrated driver 2.20

 

- during installaion, make sure both AGP driver and LAN driver are checked.

 

- unchecked USB 2.0 driver if you are using Windows XP SP1 and above.

 

- REMEMBER to REBOOT when prompted.

 

- upon reboot, check if the AGP driver is installed correctly.

 

** Here is how you check, if the AGP driver installed correctly, you should see "ULi AGP v3.0 Controller" under "System Devices" in Device Manager, it's usually the last entry under "System Devices". If you dont see that in Device Manager, goto Add/Remove Programs to uninstall all ULi related drivers, and try to repeat the above steps to get a correct result. (Sometimes do another clean windows installation may help, I know it's painful :( ).

 

- ONLY install your graphics driver if prior AGP driver are setup correctly.

 

- REBOOT again when prompted.

 

- done!

 

This is likely to eliminate AGP card related problems if you follow the steps precisely. Feedbacks are welcome.

 

Wszystko szło pięknie ładnie (w men. urządzeń widać "ULi AGP v3.0 Controller") za każdym razem tak jak w opisie odpalałem jeszcze raz kompa. Potem przyszła pora na stery do grafiki (Palit gf 7300gt) i tu zaczęły się schody... :( Podczas instalacji jak ładuje pliki (ten zielony pasek :) ) mniej więcej przy 50% się zatrzymuje i w takim stanie po około 10s wywala czarny ekran i zwis, kaplica. Karta wcześniej hulała na Abicie nf7 bez żadnych problemów. Próbowałem instalować sterowniki z dołączonej płytki jak i najnowsze ze strony nVidii za każdym razem bez powodzenia. Z kolei sterowniki ULI o numerkach 2.13 2.20 i 2.30. Co do biosa to jest najnowsza wersja 1.30. Proszę pomóżcie bo jestem na skraju załamania nerwowego, siedzę nad tym już od trzech dni :cry:

 

PS. Panowie biję się w pierś. Jednak źle szukałem- nie wiedziałem że jest na dole wspaniałe "wpisz słowo kluczowe".

Wystarczyło włączyć w biosie "p2p agp deep fifo" i "memory holes" i wszystko hula jak trzeba.

Edytowane przez Żurek84

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zaczelem bawic sie w podkrecanie mojego sprzetu:

 

Asrock 939DualSataII

Amd Sempron 3000+

GeForce 8800GS Gainward PCX

4x256mb Elixir 400mhz (nanya)

Zasilacz: Urano NOX 500W

 

I to udalo mi sie uzyskac:

Dołączona grafika

Dołączona grafika

 

Co mi jeszcze doradzacie? Narazie na SuperPI mod XS z dokladnoscia do 8M przechodzi stabilnie w czasie 7m 46.172s.

Z czym jeszcze pokombinowac?

 

SB i NB ustawione na 600MHZ

Timingi widac. I reszte zreszta tez. Chyba ze cos jeszcze Wam potrzebne?

Bios plyty 2.30. Napiecie standartowe tylko na RAM dalem HIGH.

Edytowane przez lfanek

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

PCIE 2.0 ma być kompatybilne w dół. Zawsze jednak mogą się pojawić pomniejsze problemy, które zazwyczaj załatwiane są przez nowe biosy, a z tym na dual-sata2 może być już ciężko... no chyba, że OCW będą modowane... albo nie będzie żadnych problemów.

 

będą

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Rezulatat po dzisiejszej zabawie:

Dołączona grafika

Dołączona grafika

Co dalo mi 6k punktow wiecej w 3dm2001 :D

 

Co teraz myslisz o timingach? Chyba trzeba bedzie zrobic VCORE moda :D.

 

Kotre timingi sprobowac jeszcze zmienic? Bo planuje zmieniac w dol pojedynczo CL, TRCPD, TRP, TRAS. Czy to dobry pomysl i od kotrego zaczac? Tzn przy takich ustawianiach na CL nie odpala :/

Edytowane przez lfanek

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ale przy tych timmingach? ustaw 2,5-4-4-8 i proboj. ja wlasnie siedze na kompie brata, ktorego krecilem. tez na asrocku, semp taki jak twoj i obecnie chodzi na HTT 285MHz co daje na procu 2565MHz, a pamieci Twinmos chodza na 233MHz (efektywnie 466MHz).

 

w twoim przypadku proc na bank poleci wyzej, wiec skup sie na uzyskaniu jak najwyzszego taktowania pamieci, bo to da ci znacznie wiecej wydajnosci niz wyzylowane timmingi.

 

 

P.S. jakbys byl zainteresowany to mam 4x512MB Twinmosow na sprzedarz

Edytowane przez radiergummi

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

CR ustaw na 1, ale niekoniecznie musi działać - odpowiedzi szukaj we wcześniejszym poście. CR1 daje na platformie s939 niezłego kopa w zapisie do pamięci, co przekłada się na komfort pracy i wynik w 3D marku też. Sam ostatnio mam pamięci na 180MHz, CL2 i CR1, bo wyszło mi wydajniej w interesujących mnie kwestiach (tzn jest wolniejszy odczyt, ale szybszy zapis do pamięci) niż na 220MHz CL2.5 CR2

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

szybkie pytanie i mam nadzieje szybka odpowiedź

 

stoje przed instalacją świeżego systemu na dual sata2, dysk sata2, 7200.8 seagate 250gb, 2 letni.

 

Mam w domu dzieciaka 3 lata, grzebie po wszystkim, co znajdze to wylacza, gadac nie gada, ale w kompie lepiej smiga niż moja siostra, posiadająca kompa od 5 lat....

 

I tak - na sata2(kontroler JMicron) pamiętam że w tray'u miałem ikonkę bezpiecznego usuwania sprzętu. Po zabiegach w menu start co prawda ukrywała się, lecz nadal była dostępna.

 

Więc - czy jedynym sposobem by tej ikonki nie było jest zainstalowanie na zwykłym sata?Bo nieciekawie będzie jesli w czasie pracy mi odłączy dysk...choć nie wiem czy to czyms grozi prócz zwisu.

I czy sata1 to takie zuuo czy wystarczy?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Więc - czy jedynym sposobem by tej ikonki nie było jest zainstalowanie na zwykłym sata?Bo nieciekawie będzie jesli w czasie pracy mi odłączy dysk...choć nie wiem czy to czyms grozi prócz zwisu.

I czy sata1 to takie zuuo czy wystarczy?

System nie pozwoli go odłączyć, bo będzie miał otwarte zbiory z tego dysku. Bez obaw.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Pytanie jak to jest z kartami graficznymi pci express 2 czy będą pasowac do AsRock 939Dual-SATA2 <_<

Moge potwierdzic ze na tej płycie bez najmniejszego problemu bryka 9600GT, który ma PCI Express 2.0. Inna sprawa, że zbyt długie karciochy blokują jeden port SATA :/

Edytowane przez neo2006a

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A oto optymalne ustawiania ktore udalo mi sie uzyskac na dzielniku 166. Na innym HTT lub innych timingach przy wyzszej czestotliwosci HTT komputer albo nie wstaje, wiesza sie lub wystepuja BS-y.

 

Dołączona grafikaDołączona grafika

 

Po prostu za slabe pamiatki :/? Co mi jeszcze radzicie?

Ktore ustawiania lepsze?

 

@radiergummi

Napisz mi na PW ile chcesz za te 4x512mb. Chociaz nie wiem czy jest jeszcze sens inwestowac w ta platforme :/...

Edytowane przez lfanek

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

moze sprobuj cas 2.5

 

i zmien pamieci na 2x1gb

 

i warto pomyslec o koktajlu dwujajecznym, procki x2 sa tanie jak barszcz

 

tyle ze - 2gb ram to 210zl, dwujajowiec 150-200zl, zalezy jak trafisz i tylko z allegro, co daje jakies 400zł w sumie....nie wiem czy nie warto byloby sprzedac all co masz i wziac cos na intelu, albo am2, obie platformy dojrzałe są, intel ciut lepiej przeważnie sie kreci, pamięci tanie...

 

powody za wymianą masz 2

1 - komfort pracy na 2 jajowcu wzrasta zauważalnie, zwłaszcza jak odpalasz wiele rzeczy na raz(np u mnie, 2-3 klienty danej gry i jest spoko.

2 - wydajność - 2rdzeniowiec dowolny ma wiecej keszu niz semptron wiec z marszu jest szybszy od 10 do ~~30%, zalezy w czym. Przy czym przy intelu zysk jest jeszczcze większy. Np ja mam w crysis okolo 30fp, z pentium dual miałbym 35-40, z c2d serii 8x około 50...ta sama karta graficzna, te same ustawienia.... Z tym ze w innych grach roznica nie jest az tak widoczna, ale srednio 30% intele są szybsze niz x2 amd

Edytowane przez Gregu

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

CAS 2,5 nie da rady. Komp nie startuje...

 

Wlasnie o to chodzi ze jakbym sie przesiadal to na intela dual core. Na poczatek wystarczylby E2160 bo ladnie sie kreci. Ile bym wzial teraz za te czesci:

 

Mobo: Asrock 939DUAL-SATA2 Bios 2.30

Proc: Sempron64 3000

Pamiec: 4x256MB Elixir(Nanya)

 

Jezeli plyta obslugiwalaby ata to dysl bym sobie zostawil. Lepiej jest to sprzedac na czesci czy razem?

 

Wzialbym:

Procesor Intel Pentium Dual Core E2160 1.8GH 1MB BOX 176,00 zł

Płyta Gigabyte GA-P31-DS3L 181,00 zł

Pamięć Goodram DDR2 2x1GB 800MHz CL5.0 BOX 101,00 zł

Ceny z apollo i do tego przesylka wiec musze szykowac ~500zl.

 

Czy pod ta plyte podlacze dysk w starym standardzie? Zlacze IDE ma...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

chce kupic ten dysk: http://proline.pl/shop.php?prodid=SEAGATE+ST3250410AS

czy wszystko bedzie działało ? bede musial jakies rzeczy istalowac ( w faq cos o tym jest ale ja nie wiem co to )

Płyta ma dwa złącza SATA i jedno złącze SATA II na zewnętrznym, zintegrowanym kontrolerze na PCIE. Możesz ten dysk podłączyć gdziekolwiek, ale na SATA II masz większy transfer pomiędzy dyskiem a kontrolerem, wspiera on NCQ i wogóle jest fajniejszy. Ale potrzebuje sterownika, który bywa kapryśny.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam!

Poradźcie mi czy standardowy boxowy wiatrak od procka 6400+ wystarczy aby chłodzić nie podkręcany sprzęt?

Piszę bo właśnie wczoraj kumpel mi przywiózł z Niemiec kartę AM2 cpu board.

Muszę także kupić pamięci i już wiem że mogą być DDR2 800 ale napięcie max 1,8-1,9V (standart JEDEC).

Poradźcie proszę jakie pamięci kupić chcę mieć 4Gb (chodzą także moduły 2Gb).

Bios już mam ten który obsługuje 6400+ czyli 2.30E;

Pozdrawiam

Edytowane przez Markus1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

sprzedaj to w cholere i kup c2d. szkoda roboty z jakimis plytami rozszerzen. no i jeszcze ta grzala 6400+. IMO pomylony pomysl.

Mimo wszystko zaryzykowałem, aktualna konfiguracja jak w podpisie i wszystko hula jak się patrzy.

Standartowy boxowy cooler foxcoon całkiem dobrze chłodzi. Systemowe CnQ działa bez zastrzeżeń.

Musiałem tylko wybebeszyć całą płytę główną i wyciągnąć tę czarną ramkę wokół gniazda S939 bo zawadzała z nowym procem.

Kumpel mi przywiózł z Niemiec przejściówkę AM2 CPU Board za jeśli dobrze pamiętam 34 EUR( z kosztami wysyłki z niemieckiego sklepu internetowego).

Mamy zatem dowód przeczący ogólnym twierdzeniom co do jakości Asrocka.

Z tego sprzętu można jednak coś wyciągnąć.

Indeks wydajności pod vistą podskoczył do 5,4 :-)

oto foty z mojej budy:

http://www.fotosik.pl/pokaz_obrazek/e663c587a0d918f5.html

http://www.fotosik.pl/pokaz_obrazek/8771825f54585ad6.html

http://www.fotosik.pl/pokaz_obrazek/a7a8b5d7e99aef1a.html

http://www.fotosik.pl/pokaz_obrazek/04aa21b3bf7eeeb3.html

http://www.fotosik.pl/pokaz_obrazek/5fc2d054729d9269.html

 

Niestety dzisiaj zrobiłem test i przy aplikacjach które wymagają wiecej liczenia (czytaj gry) boxowy wentyl chce odfrunąć.

Muszę go zmienić na coś lepszego co proponujecie?

Edytowane przez Markus1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie



×
×
  • Dodaj nową pozycję...