Skocz do zawartości
stefanor

Karta Muzyczna Oferująca Najwyższą Jakość Dźwięku?

Rekomendowane odpowiedzi

Ja przesterowaną górę w Prodigy 7.1 HiFi rozpoznam wszędzie. Jak puściłem Dream On zespołu Depeche Mode, to początkowa gitara sprawiła że zaczęły boleć mnie uszy.

To nie był HiFi...

 

1. PCM 2702E/AD8066 (zewnętrzne zasilanie, mody itp)

2/3 Terratec Aureon 7.1 Space@Prodigy 7.1

2/3 Turtle Beach Montego (Vortex 2)

4. SBLive 24bit

[gluteus maximus] ;p

Jak dla mnie na pierwszym miejscu aureon - w pcmce brakowało mi detali góry.

 

A ogólnie to wyszła kupa śmiechu, bo okazuje się, że Montego 2 za 20zł praktycznie nie odstaje od PCM marcina w którą wpakował dość sporo chyba ;]

 

raz zdażyła mi się wpadka, ale to ze względu na różnicę w poziomach wyjściowych

TAJASNE. Edytowane przez pwlj

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

pwlj imo Montego to świetna karta ^^ więc ja sie nie dziwie sie. Live24 gra słabiutko mimo chyba najlepszych przetworników, dziwne nie ? X_x. Pamiętam kiedyś te testy i porównania SB Live do Aureal Vortex 1,2 w różnych gazetach i czasopismach, gdzie wygrywał zawsze Live. Oczywiście testy przepłacone przez Creative. A potem takie same testy w tych samych gazetach i portalach Audigy 1,2 w porównaniu do Live wtedy też Audigy wygrywało. A prawda jest taka że nie dorasta Vortexowi do pięt.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Chyba wiem jaką kartę miałem przez 3 miesiące. To był Prodigy 7.1 HiFi, który jest bardzo przereklamowany i gra gorzej od Audiophile 24/96, którego sprzedałem żeby kupić niby tego super HiFi.

A ja chyba wiem, jaką mieliśmy na tesy :D

 

Twoja odpowiedź byłą bezpośrednio pod postem marcina_gps, więc chyba do niej była odpowiedzią, czy nie tak?

 

pwlj imo Montego to świetna karta ^^ więc ja sie nie dziwie sie. Live24 gra słabiutko mimo chyba najlepszych przetworników, dziwne nie ? X_x. Pamiętam kiedyś te testy i porównania SB Live do Aureal Vortex 1,2 w różnych gazetach i czasopismach, gdzie wygrywał zawsze Live. Oczywiście testy przepłacone przez Creative. A potem takie same testy w tych samych gazetach i portalach Audigy 1,2 w porównaniu do Live wtedy też Audigy wygrywało. A prawda jest taka że nie dorasta Vortexowi do pięt.

Hehe, no live wypadł zdecydowanie najgorzej, jakieś plastikowe, płaskie, sztuczne ostre brzmienie. Ale nie była to też jakaś kosmiczna różnica, żeby nie było.

Szkoda, że pomiary RMAA nie odzwierciedlają wszystkiego

Edytowane przez pwlj

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Hehe, no live wypadł zdecydowanie najgorzej, jakieś plastikowe, płaskie, sztuczne ostre brzmienie. Ale nie była to też jakaś kosmiczna różnica, żeby nie było.

Szkoda, że pomiary RMAA nie odzwierciedlają wszystkiego

Czy live nie wypadł tak tragicznie głównie dla tego że tandetnie resampluje z 44,1k do 48k ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Creative ma dobre przetworniki ale resampling i ampy za kilka centów ^^ robią swoje. Przypuszczam ze jeszcze dochodzi do tego ingerencja w brzmienie przez Creative żeby brzmienie dobrze komponowało się z ich zestawami głośnikowymi. Bo co najśmieszniejsze pasują do siebie.

 

Pamiętam jak badałem Live24 na Sennheiserach PX100 w różnych gitarowych utworach było fatalnie. Wszechobecne dudnienie i podbite ostro średnie częstotliwości absolutnie nie dało się tego słuchać.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Czy live nie wypadł tak tragicznie głównie dla tego że tandetnie resampluje z 44,1k do 48k ?

 

nie, bo użyliśmy najnowszych sterów, gdzie można odpalić 44 kHz na analogu

 

PS

->pwlj

 

no dobrze, że speniałeś przed ABXem, bo to byłaby kupa śmiechu dopiero [;

ślepe testy przeprowadza się na tym samym poziomie głośności zazwyczaj, a każda karta miała inny poziom na wyjściu - pcm'ka to już w ogóle

z resztą nie stawiałbym TB Montego na równi z PCM, ale to bardzo dobra karta, imho lepsza niż Aureon [/OT]

 

->RALF11

Aureon 7.1@Prodigy 7.1 to chyba nie to samo co Prodigy 7.1 HiFI..?

Edytowane przez Marcin_gps

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Natomiast Foobar2000 + Vortex 1 brzmienie jest świetne, ta otwartość, niebo z ziemia.

 

nie, bo użyliśmy najnowszych sterów, gdzie można odpalić 44 kHz na analogu

 

A wiesz ze tak na prawde to jest pic na wode foto-montarz przypuszczam że on i tak robi sobie 44.1->44.1 ^^

 

o;O;;

Edytowane przez razor1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

no dobrze, że speniałeś przed ABXem, bo to byłaby kupa śmiechu dopiero [;

No ba ;d

Jak już jesteśmy złośliwi, to kupa śmiechu była jak Ci podłączyłem live, a Ty powiedziałeś PCM panie 100lat szkoły muzycznej :PP

 

 

.... Ale i tak poradziłeś sobie ładnie ;)

ślepe testy przeprowadza się na tym samym poziomie głośności zazwyczaj, a każda karta miała inny poziom na wyjściu - pcm'ka to już w ogóle

No co Ty? O_o Zaskoczyłeś mnie miszczu ~.~

 

:P :D

z resztą nie stawiałbym TB Montego na równi z PCM, ale to bardzo dobra karta, imho lepsza niż Aureon

Nie stawiłem jej na równi ;p

 

Terratec > all ;p

Przyzwyczaiłeś się do basiku i mało wyraźnej góry w Twojej pcmce ;p

Edytowane przez pwlj

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A wiesz ze tak na prawde to jest pic na wode foto-montarz przypuszczam że on i tak robi sobie 44.1->44.1 ^^

 

o;O;;

Czy Panowie pwlj i Marcin_gps skontrolowali na samplach testowych czy na pewno nie występuje w live resampling na tych nowych sterach? ( niskiej jakości zresztą )

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Można by się pobawić w, ale fatalnego brzmienia to nie poprawi. Szkoda że ten szajs tak szybko sprzedałem bo można by potestować dokładniej.

Tak na marginesie sprzedałem go drożej niż kupiłem X_x W każdym razie test trochę mówi. Pierwsze trzy miejsca to kwestia brzmienia jakie lubimy, ostatnie to outsider. Można by dodać do tego zestawienia jakieś Audigy i X-Fi a ide o zakład że wszystktie 3 zajełyby ostatnie miejsca.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Czy Panowie pwlj i Marcin_gps skontrolowali na samplach testowych czy na pewno nie występuje w live resampling na tych nowych sterach? ( niskiej jakości zresztą )

A czy to już nie zostało sprawdzone przez popeja?

No wlasnie... mogliscie jednak ustawic resampling foobarowy, te stery Popejowi przeciez poprawnie nie resamplowaly.

Jak to nie? Miał tylko problemy z line-in i wzrost szumów lekki...

 

Dodam, że odpaliliśmy na chwilę 24/48kHz + resampling SSRC - nie pamiętam poważniejszych różnic (o i le jakieś w ogóle były słyszalne na sprzęcie marcina).

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Panowie, niedługo kupuję laptopa i przydałaby mi się do niego jakaś karta dźwiękowa przyzwoitej jakości, musi posiadać przynajmniej po 2 wejścia i wyjścia - będę do niej podłączał trochę sprzętu...

Jakieś propozycje?

 

Cena najchętniej do 500zł, ale nie wiem czy to możliwe...

Edytowane przez pwlj

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No właśnie też o niej myślałem... Polecana na forach djskich itp, tylko w opisie w sklepie napisane jest:

"

* dynamika A/D 85 dB

 

* dynamika D/A 87 dB "

Pomimo przetworników 18bit i 20bit T_T

 

Wyniki raczej nienajlepsze....

 

Bawiłeś się nią?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie miałem jak narazie do czynienia z kartami muzycznymi na USB, chociaż jedna bardzo mi się spodobała:

 

AUDIOTRAK DR.DAC2

 

http://www.audiotrak.co.kr/kr/product/Kdac2.php

 

Naprawdę imponujące parametry. Tylko cena trochę wysoka. ok.1000zł po przeliczeniu na złotówki.Oczywiście nie dostępna w Europie.

 

A wracając do karty muzycznej to Audiophile USB ma po 2 wejścia i wyjścia i można ją czasem tanio kupić na Allegro. Ostatnio widziałem używaną sztukę na allegro za 300zł.

 

Za 500zł masz również E-Mu 0202 USB.

Edytowane przez RALF11

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

3 miesięczna Esi@Juli za 450zł. Nic tylko kupować, jak ktoś ma kasę.

 

http://allegro.pl/item228493940_esi_juli_.html

 

A wracając do karty USB do laptopa, to może to:

 

http://allegro.pl/item225926525_esi_gigapo...und_import.html

Edytowane przez RALF11

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ta, tylko, że wszystkie te konstrukcje mają zasilanie zewnętrzne T_t

Czyli do laptopa lekko poroniony pomysł.

 

Ech, chyba w końcu kupię emu0202, wykonceptowałem sobie inne wyjście i nie będą mi potrzebne te wszystkie line-iny.

 

Tutaj reguła "Zawsze bedzie tak ze w kartach na usb bedziesz dostawal shit porownujac do kartm na PCI za te sama cene." się nie sprawdza ;]

Edytowane przez pwlj

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...