Skocz do zawartości
stefanor

Karta Muzyczna Oferująca Najwyższą Jakość Dźwięku?

Rekomendowane odpowiedzi

Witam chcialbym juz wymienic mojego sb live!24bit na cos lepszego ;)

Na karte chcialbym przeznaczyc max 400 zl i chcialbym zeby karta posiadala wyjscie 5.1 (coaxial lub toslink 192kHz/24bit) do karty chce podlaczyc amplituner denona i sluchac na nim zarowno muzyki (glownie elektronicznej) jak i ogladac filmy ;)

Co polecacie i dlaczego?

 

P.S. Nie chce juz zadnego creashita!!!

Edytowane przez Proofit

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Audiotrak Prodigy 7.1 HiFi

 

dlaczego? bo w tej cenie to najlepsza karta :)

Co jeszcze mozesz mi powiedziec o tym audiotraku? Jakies testy/recenzje? Mile widziane opinie uzytkownikow ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam :D

Zamowilem sobie ta karte prodigy 7.1 hifi :D Jak mi ja przysla to ja potestuje i napisze co i jak ;)

Pozdrawiam

Edytowane przez Proofit

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Hejka. Mam pytanie. Mam głośniki Logitech X-230 i zintegrowaną dźwiękówkę AC'97. Ale jeszcze w tym tygodniu będę miał nowego kompa z płytą główną Gigabyte P35 DS3R, która ma układ dźwiękowy HD Audio Realtek ALC899A (chyba najnowszy układ). Moje pytanie brzmi: Czy opłacało się będzie kupić jakąś kartę dźwiękową za około 50-80zł? Dużo słucham muzyki, i gram.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam :D

Po parodniowym uzytkowaniu Prodigy 7.1 HiFi smialo moge stwierdzic ze to nie byly pieniadze wyrzucone w bloto :P

Zauwazylem wielka poprawe dzwieku w porownaniu ze starym SB Live! 24bit. Lepsza gora i srednica bardziej wyrazna, no i bas dynamiczniejszy i glebszy :D Narazie mam ja podlaczone analogowo do mojego Denona Avr-1306, do ktorego sa Podlaczone Crystale-2 30. Normalnie gra bajecznie, jestem bardzo zadowolony z zakupu.

Polecam!!! Karta godna uwagi i lepsza od jakiegos tam Creashitu !!!

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

W kwestii jakości dźwięku taki prodigy leje każdego popularnego creashita jak chce. Stery będą do visty, spokojnie bez nerwów.

 

Ten system to jeszcze totalne dno, moze sp1 coś poprawi. Ja sie nie dziwie że są takie problemy ze sterami do visty w końcu przebudowali architekturę dźwięku...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Czy jest moze na forum jakis posiadacz Herculesa Fortissimo 4?

Chodzi mi o to czy karta ma wyjscie sluchawkowe - bo o dziwo w specyfikacjach technicznych o tym wogole nie wspominaja...

 

I druga sprawa, czy to prawda ze da sie go "zmodowac" na Audiotraka prodigy? Tak jak sie to robilo kiedys z Terratekami.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

http://forums.vr-zone.com/showthread.php?t=169276

 

Fajny test.

 

Co do X-Fi "Pro" jest to drogie badziewie. Do muzyki każde zintegrowane HD Audio zagra lepiej. X-Fi jest lepsze na papierze.

 

Kurde bardzo charakterystyczny jest ten opis o dźwięku X-Fi, stłumione średnie tony, zamulone tony niskie, a wysokie syczące, mam identyczne wrażenie z innymi kartami creativa, Wychodzi na to że wszystkie wynalazki tej firmy tak mają!!!

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Co do X-Fi "Pro" jest to drogie badziewie. Do muzyki każde zintegrowane HD Audio zagra lepiej. X-Fi jest lepsze na papierze.

Ale głupoty wypisujesz......

 

Wiele kart muzycznych już miałem, łącznie z X-Fi i napewno gra ona 100 razy lepiej niż zintegrowane HD Audio, które znajduje się na mojej płycie głównej.

Edytowane przez RALF11

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zgadzam sie z RALF11em <_< .

Widze ze masz awersje do kart creative - ja zreszta tez. Ale jednak troche objektywizmu wypada zachowac :D

 

Karty creative'a od Audidy 2 w gore sa dobre. Nie doskonale, nie bardzo dobre... ale, przy zachowaniu pewnych zasad - resampling itp, dobre na pewno.

 

I to wlasnie o hd audio mozna powiedziec ze jest dobre tylko na papierze - ma przetowrniki ktore niby to moga pracowac w 24/192 ... ale praktyce wychodzi to niestety dosc mizernie.

Edytowane przez Paolo

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ale głupoty wypisujesz......

 

X-Fi i napewno gra ona 100 razy lepiej niż zintegrowane HD Audio

Taaa 100 razy lepiej hahaha. Popatrz jakie ty głupoty piszesz.

 

Co konkretnie gra 100 razy lepiej ? w jakim sensie ?

 

I na czym te porównania robisz ?

 

Bo jak porówwnujesz to na jakiś głośniczkach komputerowych albo słuchawkach za 50zł to nawet mi tu nie pisz że głupoty gadam :lol2:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

I to wlasnie o hd audio mozna powiedziec ze jest dobre tylko na papierze - ma przetowrniki ktore niby to moga pracowac w 24/192 ... ale praktyce wychodzi to niestety dosc mizernie.

... z tego powodu najlepiej używać zewnętrznego przetwornika ( np. zintegrowanego ze wzmacniaczem )

 

Mam Realteka 883 i sobie chwalę ... przy połączeniu cyfrowym ( lepszy niż niejeden Audigy czy X-Fi które mająmax 24bit 96 khz na spdif ) .... ale przy analogu to już mi się nie podobało - przetworniki C/A w integrach nawet HD są po prostu słabe :wink:

Edytowane przez Kyle

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jakie Live, Audigy, X-Fi ? Podłączone do komputerowych bzyczków.

 

"Tak gra pięknie super bassssss krystalicznie czysto. "

 

Ceative to jest SHIT, robią muzycznie SHITOWE karty jak do tej pory.

 

Pozatym nawet jego wynalazki nie jest on tematem tego topicu.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Razor.

 

Dalej wierz że HD Audio gra po analogu lepiej niż X-Fi......Tylko że kompromitujesz się wypisując takie głupoty i każdy przyzna mi rację.

 

Bo jak porówwnujesz to na jakiś głośniczkach komputerowych albo słuchawkach za 50zł to nawet mi tu nie pisz że głupoty gadam

Skoro na komputerowych głośnikach X-Fi gra lepiej niż HD, to chyba normalne że po podłączeniu prawdziwych kolumn, różnica w jakości będzie jeszcze większa na korzyść X-Fi.....

Edytowane przez RALF11

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie odpowiedziałeś na moje pytanie...

 

W czym 100 razy gra lepiej ? No w czym bo nie wiem ?

 

Wymień chociaż 3 konkretne, jesteś w stanie ? Tylko bez żadnych liczb - testów RMAA itp.

 

I bardzo cię proszę, napisz na czym dokonujesz odsłuchów, bo to ważne! :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Taaa 100 razy lepiej hahaha. Popatrz jakie ty głupoty piszesz.

Bo jak porówwnujesz to na jakiś głośniczkach komputerowych albo słuchawkach za 50zł to nawet mi tu nie pisz że głupoty gadam :lol2:

A kto wspominal o komputerowych bzyczkach? Bo jakos nie widze...

 

Taaa 100 razy lepiej hahaha. Popatrz jakie ty głupoty piszesz.

Co konkretnie gra 100 razy lepiej ? w jakim sensie ?

No wiesz, takich rzeczy matematycznie raczej nie zmierzysz. Masz problemy z interpretowaniem tak sformułowanych porównań, czy co ? ;) Jeśli tak to sluze pomoca - chodzilo mu zapewne o to ze X-Fi gra znacznie lepiej niż jego zintegrowana karta

 

Ceative to jest SHIT, robią muzycznie SHITOWE karty jak do tej pory.

Masz prawo do takiego zdania, tylko zastanawiam się jakiej karty czy w ogóle źródła używasz, ze w porównaniu do niego wszystkie karty Creative to zupełny shit :huh:

 

Pozatym nawet jego wynalazki nie jest on tematem tego topicu.

Może skomentuje to przytaczając twoje slowa, które zreszta rozpoczęły cala te dyskusje:

 

Co do X-Fi "Pro" jest to drogie badziewie. Do muzyki każde zintegrowane HD Audio zagra lepiej. X-Fi jest lepsze na papierze.Kurde bardzo charakterystyczny jest ten opis o dźwięku X-Fi, stłumione średnie tony, zamulone tony niskie, a wysokie syczące, mam identyczne wrażenie z innymi kartami creativa, Wychodzi na to że wszystkie wynalazki tej firmy tak mają!!!

************************

Nie odpowiedziałeś na moje pytanie...

 

W czym 100 razy gra lepiej ? No w czym bo nie wiem ?

Zapewne dla tego iż było ono dosc glupie... :blink:

 

Wymień chociaż 3 konkretne, jesteś w stanie ? Tylko bez żadnych liczb - testów RMAA itp.

Liczby i pomiary RMAA kłamia....natomiast amatorski test przeprowadzony w dosc średnich warunkach odsłuchowych przez dwojke nastoletnich azjatow az zieje objektywizmem i rzeczowoscia :lol2: bez jaj... Edytowane przez Paolo

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

orientuje sie ktos gdzie mozna teraz najtaniej dostac Prodigy 7.1 HiF ??

Zdaje se ze tylko "Sound-Import" je w Polsce sprzedaje :(

A przynajmniej ja nie widzialem go w zadnych internetowych sklepach komputerowych.

Edytowane przez Paolo

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A kto wspominal o komputerowych bzyczkach? Bo jakos nie widze...

No wiesz, takich rzeczy matematycznie raczej nie zmierzysz. Masz problemy z interpretowaniem tak sformułowanych porównań, czy co ? ;) Jeśli tak to sluze pomoca - chodzilo mu zapewne o to ze X-Fi gra znacznie lepiej niż jego zintegrowana karta

Masz prawo do takiego zdania, tylko zastanawiam się jakiej karty czy w ogóle źródła używasz, ze w porównaniu do niego wszystkie karty Creative to zupełny shit :huh:

Może skomentuje to przytaczając twoje slowa, które zreszta rozpoczęły cala te dyskusje:

 

Co do X-Fi "Pro" jest to drogie badziewie. Do muzyki każde zintegrowane HD Audio zagra lepiej. X-Fi jest lepsze na papierze.Kurde bardzo charakterystyczny jest ten opis o dźwięku X-Fi, stłumione średnie tony, zamulone tony niskie, a wysokie syczące, mam identyczne wrażenie z innymi kartami creativa, Wychodzi na to że wszystkie wynalazki tej firmy tak mają!!!

************************

Zapewne dla tego iż było ono dosc glupie... :blink:

Liczby i pomiary RMAA kłamia....natomiast amatorski test przeprowadzony w dosc średnich warunkach odsłuchowych przez dwojke nastoletnich azjatow az zieje objektywizmem i rzeczowoscia :lol2: bez jaj...

Nie pytałem ciebie, więc po co mi odpowiadasz ?? :blink:

 

 

A co do postawionych pytań to nie uzyskałem konkretnych odpowiedzi.

 

 

Magia liczb i numerków, mierzenia to tylko pomiary i mało to ma wspólnego z prawdziwą muzykalnością karty, brzmieniem, neutralnością dźwięku , budowaniem sceny, lokalizacją pozornych źródeł dźwięku itd. można jeszcze wiele wymieniać.

 

A oceny programu do testowania kart: good, very good, excellent nie mówią absolutnie nic jak dana karta będzie spełniać w.w. cechy.

 

 

 

Czasami są na allegro ogólnie cena jest około 350zł

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Magia liczb i numerków, mierzenia to tylko pomiary i mało to ma wspólnego z prawdziwą muzykalnością karty, brzmieniem, neutralnością dźwięku , budowaniem sceny, lokalizacją pozornych źródeł dźwięku itd. można jeszcze wiele wymieniać.

 

A oceny programu do testowania kart: good, very good, excellent nie mówią absolutnie nic jak dana karta będzie spełniać w.w. cechy.

Wlasciewie to w tym momencie Ty piszesz o magii...

 

Pomijam już bzdurne określenie „muzykalność karty” które nic nie znaczy – powiedzmy ze napisałeś to w pospiechu.

 

Prawda jest taka, ze każda obiektywnie słyszalna różnica brzmienia ma swoje uzasadnienie fizyczne ( a w przypadku urządzeń cyfrowych także matematyczno -informatyczne ) a to z kolei przekłada się na mierzalne parametry.

 

Jeśli chodzi o budowanie sceny to już zupełnie piszesz herezje. Tutaj od karty [czy mogole od „źrodła”] zalezy bardzo niewiele. To jak system audio oddaje przestrzen muzyczna zalezy od kolumn, ich rozstawienia, akustyki pokoju oraz odpowiedniego wzmocnienia [w przypadku słuchawek analogicznie, tylko odpada akustyka i rozstawienie]. Źródło ma tutaj praktycznie nic do gadania, może co najwyżej „psuc” scene jest jest slabej jakości, wszystko zalezy tutaj od kolumn [czy słuchawek] i wzmacniacza.

 

Mowisz ze określenie „good” czy „excellent” nic nie mowia? To ja Ci powiem ze nie odróżniłbyś w dobrze przeprowadzonym ślepym tescie dwoch roznych kart które miałyby same wyniki „excellent” dla 16/44.1 – czyli bardzo dobrej jakości kart. Zreszta jakies 95% społeczeństwa by nie odróżniło...

 

Czasami są na allegro ogólnie cena jest około 350zł

One wystawiane są właśnie przez firmę „Sound-Import” :) Edytowane przez Paolo

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Magia liczb i numerków, mierzenia to tylko pomiary i mało to ma wspólnego z prawdziwą muzykalnością karty, brzmieniem, neutralnością dźwięku , budowaniem sceny, lokalizacją pozornych źródeł dźwięku itd. można jeszcze wiele wymieniać.

Pewnie większość z tych pojęć byłoby Ci trudno zdefiniować lub wskazać sposób oceny takiego parametru przy teście odsłuchowym :-) A jakbyś już przeszedł przez taką pracę u podstaw, to okaże się, że nikt nigdy nie robił testów ukierunkowanych na metodologiczne porównanie wg takich kryteriów. Bo te słowa nie funkcjonują jako obiektywny parametr urządzenia ale jako sposób wyrażania emocji, które mogą mieć więcej wspólnego z wizerunkiem promowanym przez marketing niż z ocenianym sprzętem.

 

W sumie emocjonalne oceny elektroniki to jałowa praca. Większość elektroniki spełnia kryterium neutralności sprzętu, tzn. dodatkowe wstawienie w tor akustyczny testowanego urządzenia nie jest wykrywane samym słuchem. A dla kart dźwiękowych można stosunkowo łatwo przeprowadzić obiektywną odsłuchową weryfikacje neutralności.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...