Skocz do zawartości
stefanor

Karta Muzyczna Oferująca Najwyższą Jakość Dźwięku?

Rekomendowane odpowiedzi

Mam ten kabelek od dwóch tygodni i jestem naprawdę zadowolony. Poprawił się bas, a dźwięk stał się czystszy od poprzedniego kabla no-name Jest to typ RCA-RCA.

 

#Kyle ESI@ Juli@ w ogóle nie ma wyjścia jackowego, są tylko wyjścia i wejścia RCA.

Kabelki no-name są często fatalnej jakości - pojedynczy ekran i jeszcze fatalnie polutowane ( nie wszystkie ale te za kilka PLN to jest tragedia )

 

#dzięki za sprostowanie .... choć nie wiem czemu mi to wygląda na duży jack http://www.kartydzwiekowe.republika.pl/mod...JULI@_duze1.jpg

 

- ale są też oczywiście zdjęcia z RCA

 

ps. a co myślisz o tych kabelkach ? ( rodzaje wtyczek pomińmy ) - http://kable.djshop.pl/dj/sklep/Proel/2556...ck-M-1,8-m.html

 

- chyba godne zaufania ?

Edytowane przez Kyle

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Siemka poszukuje karty dzwiękowej do mojego kompa, zależy mi tylko(!!!!) na jakości stereo. Karta może nie mieć 1500000 kanałów miliona eaxów czy innych bzdur. Musi to być urządzenie gotowe a nie schemat i składaj se. Karta będzie podłączona do pianocrafta e600mk2 ew. cretive ep630/ akgk66/koss ur29. Co byście radzili????

 

EDIT: no i zapomniałem o ważnej sprawie, to ustrojstwo musi latać na VIśCIE :/

Edytowane przez bjabrzyk

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

najpierw robie takie rozeznanie, gdzieś poniżej 400zł , słyszałem też o tanich kartach na usb (to chyba te ze schematów) tylko musi być już złożona bo moje zdolności do lutowania zostawiłem gdzieś na łące aby się pasły

 

edit: nie ukrywam że wolałbym coś troche tańszego ale jeżeli będzie ciężko to jakoś te 400zł przeboleje

Edytowane przez bjabrzyk

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Czy EMU 0202 USB ma pokrętło regulacji natężenia na wyjściu ? ( podejrzewam o to pokrętło "direct monitor" ale chciałbym mieć pewność ).

 

ps. już widzę kolejny problem - brak sterowników pod linux ... ale czy przypadkiem nie da się jej zmusić do pracy z jakimiś "uniwersalnymi" sterownikami ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Rozwieje twoje wątpliwości: nie ma :) Minimum 256kbps ;]

 

PS nie wiem do czego chcesz taka karte podłaczyć (leniwy jestem ostatnio i nie chce mi się czytać wszystkiego). Bo jeśli do grajków typu 5.1 logi/crea shita to już totalnie odpada. :P

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

nie no pisałem wcześniej że do pianocrafta i słuchawek akg k66 koss ur29 i creshit ep630.

 

 

 

Napisałem do audiotracka że chce kupić tą karte i że nie ma dystrybutora w pl.

 

odp:

Hello!Thank you very much for your interest in our products!Unfortunatly at the moment, we have not shipped yet any Prodigy HD2 toPoland - however, this will change soon. I think in around 2, max. 3 weeksfrom now, you will be able to find various companies in Poland offeringProdigy HD2.Sorry to keep you waiting at the moment.Best regards,Claus RiethmuellerAUDIOTRAK / ESI Audiotechnik GmbH
Edytowane przez bjabrzyk

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam moze mi ktos doradzi waham sie miedzy SB audigy 2 a http://www.allegro.pl/item224800657_terrat...a_optical_.html ta karta ???

Glownie filmy czasme gry ale gram na sluchawkach .

 

A jak nie te 2 to moze cos zasugerujecie .. tak do 300 zl .

Edytowane przez ed00s

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

nie no pisałem wcześniej że do pianocrafta i słuchawek akg k66 koss ur29 i creshit ep630.

Napisałem do audiotracka że chce kupić tą karte i że nie ma dystrybutora w pl.

 

odp:

Hello!Thank you very much for your interest in our products!Unfortunatly at the moment, we have not shipped yet any Prodigy HD2 toPoland - however, this will change soon. I think in around 2, max. 3 weeksfrom now, you will be able to find various companies in Poland offeringProdigy HD2.Sorry to keep you waiting at the moment.Best regards,Claus RiethmuellerAUDIOTRAK / ESI Audiotechnik GmbH
Fajnie, fajnie :) Wlasnie zastanawiam sie nad nowa karta. Senkom HD555 przydaloby sie wreszcie porzadne zrodlo i moze kiedys w przyszlosci wzmacniacz :) Zastosowania typowo domowe - muzyka, filmy, gry. Nagrywac nie bede, mikrofonu tylko do rozmow uzywam. Mysle ze HD2 bedzie fajna ^^

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam moze mi ktos doradzi waham sie miedzy SB audigy 2 a http://www.allegro.pl/item224800657_terrat...a_optical_.html ta karta ???

Na analogu będzie lepsza audigy w tym też do słuchawek. Na cyfrze c-media miażdży audigy. Ale do twoich zastosować ta 1 lepsza hehe :P

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Unfortunatly at the moment, we have not shipped yet any Prodigy HD2 to

Poland - however, this will change soon. I think in around 2, max. 3 weeks

from now, you will be able to find various companies in Poland offering

Prodigy HD2.

Przecie pisałem, że w połowie września.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Razem z pwlj, przeprowadziliśmy u mnie w domu małe porównanie kart. Wyniki RMAA ze względu na "dziwne" zachowanie i szumy line-in w Prodigy 7.1 okazały się niemiarodajne.

Na podstawie moich odczuć i ślepych testów, prezentuję ranking:

 

1. PCM 2702E/AD8066 (zewnętrzne zasilanie, mody itp)

2/3 Terratec Aureon 7.1 Space@Prodigy 7.1

2/3 Turtle Beach Montego (Vortex 2)

4. SBLive 24bit

 

Bez trudu rozpoznaję PCMkę (choć w ślepych testach, raz zdażyła mi się wpadka, ale to ze względu na różnicę w poziomach wyjściowych każdej z kart i trudnościami z ustawieniem głośności) zaraz na wejściu 'Take the power back - Rage Against the Machine', jej głęboki, szybki i precyzyjny bas to coś co odróżnia tą konstrukcję od konkurentów, ale nie tylko. PCMki po prostu słucha się z przyjemnością. Solówki na gitarze elektrycznej, perkusja brzmią w moim odczuciu bardziej naturalnie.

Prodigy jest bardzo dynamiczne z przejaskrawioną, zbyt detaliczną górą, ale to nic w porównaniu z surowym i ostrym live'em 24bit - niby gra poprawnie, ale jakoś nie chce się tego słuchać. Co innego TB na Vortexie 2, który ma brzmienie zbliżone do PCMKi - miękkie i przyjemne, polecam tą kartę bo można ją wyrwać za kilkanaście PLN.

Generalnie różnice nie są jakieś drastyczne, ciekaw jestem jak PCMka wypadnie na tle Beresforda TC-7510 MkVI, ale o tym przekonam się za kilka miesięcy.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Razem z pwlj, przeprowadziliśmy u mnie w domu małe porównanie kart. Wyniki RMAA ze względu na "dziwne" zachowanie i szumy line-in w Prodigy 7.1 okazały się niemiarodajne.

Na podstawie moich odczuć i ślepych testów, prezentuję ranking:

 

1. PCM 2702E/AD8066 (zewnętrzne zasilanie, mody itp)

2/3 Terratec Aureon 7.1 Space@Prodigy 7.1

2/3 Turtle Beach Montego (Vortex 2)

4. SBLive 24bit

 

Bez trudu rozpoznaję PCMkę (choć w ślepych testach, raz zdażyła mi się wpadka, ale to ze względu na różnicę w poziomach wyjściowych każdej z kart i trudnościami z ustawieniem głośności) zaraz na wejściu 'Take the power back - Rage Against the Machine', jej głęboki, szybki i precyzyjny bas to coś co odróżnia tą konstrukcję od konkurentów, ale nie tylko. PCMki po prostu słucha się z przyjemnością. Solówki na gitarze elektrycznej, perkusja brzmią w moim odczuciu bardziej naturalnie.

Prodigy jest bardzo dynamiczne z przejaskrawioną, zbyt detaliczną górą, ale to nic w porównaniu z surowym i ostrym live'em 24bit - niby gra poprawnie, ale jakoś nie chce się tego słuchać. Co innego TB na Vortexie 2, który ma brzmienie zbliżone do PCMKi - miękkie i przyjemne, polecam tą kartę bo można ją wyrwać za kilkanaście PLN.

Generalnie różnice nie są jakieś drastyczne, ciekaw jestem jak PCMka wypadnie na tle Beresforda TC-7510 MkVI, ale o tym przekonam się za kilka miesięcy.

Aby zrobić porównanie RMAA porządnie to trzeba mieć studyjną kartę wysokiej jakości jako wejście i do niej podpinać wyjścia kart badanych. :wink:

 

Co do ślepego odsłuchu - ślepy test , rozpoznajesz karty , jakaś jedna wpadka - masz dobry słuch :wink:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...