Skocz do zawartości
stefanor

Karta Muzyczna Oferująca Najwyższą Jakość Dźwięku?

Rekomendowane odpowiedzi

Witam mam wielki dylemat ponieważ jutro musze zakupić kartę dźwiękową tylko nie wiem jaką.Mam wejscie PC wieć tylko mam 2 do wyboru

1.Creative Sound Blaster X-Fi Elite PRO

lub

2.Asus Xonar D2.

 

Głównie ma służyć do słuchania muzy<mocne bassy,jakość itp.Głośniki Logitech z5500

PS:Prosze nie pisać po co CI taka droga karta czy coś.Dzięki i pozdro

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

SB Live! 24bit lub jak nie znajdziesz Audigy SE. Na więcej szkoda kasy.

Jak chcesz fajny dźwięk to kup jakieś monitorki studyjne + ESI Juli@ czy coś z tego poziomu, chyba, że definicją "fajnego" dźwięku dla ciebie jest zajebisty BASSSS + nic wiecej.

Opcja druga najtańsza - jak masz wyjście cyfrowe w zintegrowanej karcie to podepnij swiatelkiem swoje Z5500 (one chyba maja wbudowany DAC o ile pamietam) i zagraja na max swoich mozliwości (bo dobra studyjna karta to im raczej nie pomoze)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Posiadam Sennheisery HD485 i jak ostatnio znalazłem w domu SB Live 24 bit USB i podłączyłem, to nagle słuchawki odżyły (jak je kupiłem i grały z integry to coś mi nie pasowało z ich dźwiękiem, dopiero jak kupiłem Ipoda Nano 1gen to się przekonałem, że potrzebują dobrego źródła). Jakby ktoś nie znał, to naprawdę dobrze grające słuchawki przez wielu porównywane z HD555, tylko że mają 32ohm, więc łatwiej je napędzić. Dźwięk z SB na nich jest znacznie bardziej przestrzenny czysty itp :) Jednak chciałbym coś wewnętrznego do mojego komputera, żeby je łatwo napędziło.

Wymagania:

- tylko i wyłącznie jakość dźwięku na słuchawkach (głośników praktycznie nie używam, no ale może jakieś Microlaby kiedyś kupię)

- głośność - na przykład integra jest głośniejsza od tego Live'a na USB, a jednak takie słuchawki potrzebują trochę więcej mocy

- praktycznie większość czasu słucham muzyki

- najlepiej chyba, żeby karta miała taką naturalną, płaską charakterystykę, bo HD485 grają ostrym V i potrzebują takiego analitycznego źródła

- nie chciałbym wydać nie więcej niż 200-250zł (bo nie słucham muzyki przy komputerze aż na tyle, żeby kupować kartę za 500zł)

No i chyba tyle. Myślałem o Xonarze, może jakiś X-Fi, no ale nie wiem co teraz warto kupić, bo wynalazki w stylu Audiotrak Prodigy HD2 trochę za drogie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam kolegów. Pisze z zapytaniem, jak jest najtańsza a w miarę dobra karta muzyczna do słuchania mp3 i do gier? Dodam, że nie jestem żadnym audiofilem. Dodam, że moje głośniki to x-240 - logitech. Czekam na odpowiedź :)

Dobra integra typu Realtek 888 / 889 wystarczy.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jak chcesz coś co zagra dobrze z lepszym nieco sprzętem (znaczy będziesz zmieniał głośniki) to sensowne jest kupienie SB Live! 24 bit (to samo co Audigy SE). Jeśli natomiast masz integre pokroju ALC888/889 to jak napisał Kyle do takich głośników wystarczy z nadmiarem.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

no wlasnie dlatego pytam ;] jakbym wiedzial to bym nie pytal, mysle ze to w miare logiczne

 

a pozwole sie zapytac, dlaczego ta zmiana nie ma sensu?? tak z czystej ciekawosci :)

wiem że lekko po czasie (choć to w sumie ledwo kilka dni) ale solo7c to są aktywne głośniki i same przetwarzają sygnał cyfrowy. tutaj wystarczy jedynie integra. cudów nie uświadczysz po zmianie karty. co innego jakby to były głośniki pasywne :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja polecam jednak karte creative ale co najmniej wersje fatality.

Czemu? Za 20zł można kupic klucze do odblokowania ciekawej funkci.

Muzyka mp3 z formatu stereo jest wtedy przetwarzana do standardu dts 5.1 w czasie rzeczywistym bez żadnych opóznien.

Sam to teraz testuje i naprawde efekt jest niesamowity.

Wymagana niestety vista i głosniki wspierające dts ( uwaga nie wszystkiem głasniki 5.1 to potrafią)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

wiem że lekko po czasie (choć to w sumie ledwo kilka dni) ale solo7c to są aktywne głośniki i same przetwarzają sygnał cyfrowy. tutaj wystarczy jedynie integra. cudów nie uświadczysz po zmianie karty. co innego jakby to były głośniki pasywne :)

Stary majaczysz :lol2: Solo7c to owszem aktywne głośniki ale one dac'a nie mają czyli żadnego sygnału nie przetwarzają a opierają się na karcie dźwiękowej. Poczytaj co to sa głosniki pasywne i aktywne wtedy się udzielaj bo niedługo to się okaże, że Solówki robią jeszcze kawę i tosty

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

wiem że lekko po czasie (choć to w sumie ledwo kilka dni) ale solo7c to są aktywne głośniki i same przetwarzają sygnał cyfrowy. tutaj wystarczy jedynie integra. cudów nie uświadczysz po zmianie karty. co innego jakby to były głośniki pasywne :)

Nie zgodze sie z tobą. Po zmianie ze zintegrowanego realteka na x-fi gamer jest różnica i to duża. Zależy jakich głosników urzywasz bo na badziewiu faktycznie nie ma róznicy

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie zgodze sie z tobą. Po zmianie ze zintegrowanego realteka na x-fi gamer jest różnica i to duża. Zależy jakich głosników urzywasz bo na badziewiu faktycznie nie ma róznicy

Ale on pisał o sygnale cyfrowym, bo myślał że jak głośniki są aktywne to od razu mają wzmacniacz z DAC'iem ;) I w przypadku sygnału cyfrowego rzeczywiście nie powinno być różnicy pomiędzy integrą a X-Fi. Jednak Solo 7c nie mają DAC'a więc usłyszy się różnice (może nie wielką ale jednak) po zmianie na coś z Creative'a - nie musi to być od razu X-Fi może to być nawet jakieś Audigy lub Live 24-bit.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

wiem że lekko po czasie (choć to w sumie ledwo kilka dni) ale solo7c to są aktywne głośniki i same przetwarzają sygnał cyfrowy. tutaj wystarczy jedynie integra. cudów nie uświadczysz po zmianie karty. co innego jakby to były głośniki pasywne :)

Nie myl pojęć. SOLO 7 nie mają wewn. DAC .

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Muzyka mp3 z formatu stereo jest wtedy przetwarzana do standardu dts 5.1 w czasie rzeczywistym bez żadnych opóznien.

Czyli ze skompresowanego stratnie STEREO , "muzyka" jest dekompresowana , nakładane są filtry rozdzielająco/degradujące 2 kanały na 6 i ponownie następuje kompresja stratna tych 6 spapranych kanałów do DTS - no cud na ziemi.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dlatego najlepiej puszczać PCM i ampowi dać się zająć się upmixowi a DTS connect uruchamiać do gier ja tak robię jest ok no chyba, że jedziemy na Z-5500 tu różnic nie słychać za bardzo.

Ja mogę dźwiękówkę polecić Xonara DS 170zł wymienialny opamp, ja zmieniłem na taniego NE5532 i jest naprawdę fajnie do słuchawek do tego według RM 3d sound karta obsługuje EAX5 choć sam jeszcze nie testowałem bo gdzieś mi grida wcięło ale wszystko wskazuje na to, że karta obsługuje EAxy wyższe niż 2.0 jak jej starszy brat DX a naprawdę nie odbiega od niego zbytnio jakością dźwięku

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ostatnio mnie naszła pewna myśl. Otóż chciałbym sprzedać mojego Xonara D1, ponieważ przydało by się trochę kasy, tak więc czy karty pokroju Turtle Beach Santa Cruz,

Hercules Fortissimo III 7.1 oferują lepszy dźwięk od tego Xonara? Chodzi mi tylko o dźwięk stereo. Mój sprzęt to Microlab Solo 7C i Sennheiser HD555. I obecnie Windows XP. Dodam że szybko nie zmienię na Windowsa 7, o ile w ogóle to w ciągu najbliższych 5 lat zrobię. :P

Z góry dziękuję za odpowiedzi, powiedzcie jeszcze czy taki zakup miałby jakikolwiek sens :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...