Skocz do zawartości
Caleb

Geforce 8800 GTX / GTS

Rekomendowane odpowiedzi

Gość lipa_ml

witam. zastanawiam sie nad kupnem 8800gts 320mb, w gre wchodzą bfg , xfx i leadtek ze względu na to ze są najtańsze. moje pytanie jest następujące jak głośno pracuje chłodzenie tych kart? chodzi mi głównie o prace w idle w windowsie i podczas oglądania filmów bo w grach moze troszke hałasować. czy mozna jakosc programowo zwolinic jak by co wentylator? w ati to tray toolem sobie zwolniłem wentyl do filmów ale czy w 8800 gts to tez mozliwe ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

witam. zastanawiam sie nad kupnem 8800gts 320mb, w gre wchodzą bfg , xfx i leadtek ze względu na to ze są najtańsze. moje pytanie jest następujące jak głośno pracuje chłodzenie tych kart? chodzi mi głównie o prace w idle w windowsie i podczas oglądania filmów bo w grach moze troszke hałasować. czy mozna jakosc programowo zwolinic jak by co wentylator? w ati to tray toolem sobie zwolniłem wentyl do filmów ale czy w 8800 gts to tez mozliwe ?

Obojetnie jaka; kazda jedna to ref. konstrukcja nV.

 

Wentyl mozna regulowac w Riva Tuner ;)

 

Ogolnie nie jest glosny.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Czym krecic pod Vista 32bit? ,w Atitool nie chce się ładować profil (OC) ,(podczas rozruchu)

load profile not detect i same zera na zegarach ,najnowszy ntune tez zawodzi

Riva (final) tez kicha wiec zgłupiałem <_<

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

witam. zastanawiam sie nad kupnem 8800gts 320mb, w gre wchodzą bfg , xfx i leadtek ze względu na to ze są najtańsze. moje pytanie jest następujące jak głośno pracuje chłodzenie tych kart? chodzi mi głównie o prace w idle w windowsie i podczas oglądania filmów bo w grach moze troszke hałasować. czy mozna jakosc programowo zwolinic jak by co wentylator? w ati to tray toolem sobie zwolniłem wentyl do filmów ale czy w 8800 gts to tez mozliwe ?

Można spokojnie regulować poprzez sterowniki Nvidii. Domyślnie pracuje toto na 25% mocy wentylatora w 2D.

 

Pamiętaj że po włożeniu tej karty temperatura płyty głównej wzrasta o 5C w stotunku do np 7900GT.

 

88000GTS ma stosunkowo cichy wentylatorek.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gość lipa_ml

mam szybkie pytanie czy zeby grafiki działały w sli musza byc tego samego producenta? kolega ma GALAXY GeForce 8800GTS 640MB DDR3/320bIT TV/DVI PCI-E (1,2ns) (500/1600) i chce dokupic drugą ale chwilowo nie ma galaxy w hurtowni i sie zastanawiam czy jak by dokupic EVGA GeForce 8800GTS 640MB DDR3/320bit TV/DVI PCI-E (1,2ns) (500/1600) lub GIGABYTE GeForce 8800GTS 640MB DDR3/320bit TV/DVI PCI-E lub MSI GF 8800GTS 640MB DDR3/320bit TV/DVI PCI-E (1,2ns) (500/1600) czy bedzie działąć w SLI ????

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

mam szybkie pytanie czy zeby grafiki działały w sli musza byc tego samego producenta? kolega ma GALAXY GeForce 8800GTS 640MB DDR3/320bIT TV/DVI PCI-E (1,2ns) (500/1600) i chce dokupic drugą ale chwilowo nie ma galaxy w hurtowni i sie zastanawiam czy jak by dokupic EVGA GeForce 8800GTS 640MB DDR3/320bit TV/DVI PCI-E (1,2ns) (500/1600) lub GIGABYTE GeForce 8800GTS 640MB DDR3/320bit TV/DVI PCI-E lub MSI GF 8800GTS 640MB DDR3/320bit TV/DVI PCI-E (1,2ns) (500/1600) czy bedzie działąć w SLI ????

Muszą być tego samego typu, nie muszą być tego samego producenta, ja miałem 7800GT Leadteka i Galaxy śmigały bez problemu

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gość lipa_ml

Muszą być tego samego typu, nie muszą być tego samego producenta, ja miałem 7800GT Leadteka i Galaxy śmigały bez problemu

czyli spokojnie bedzie ta galaxy działac z kazdą z tych trzech? 1,2 ns 500/1600 maja tak samo nie wiem czy na cos jeszcze trzeba zwrócic uwage ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

czyli spokojnie bedzie ta galaxy działac z kazdą z tych trzech? 1,2 ns 500/1600 maja tak samo nie wiem czy na cos jeszcze trzeba zwrócic uwage ?

Tak beda dzialac dwie karty roznych prod.

 

Najnowsza wersja ATi Tool ver beta, powinna dzialac z Vista, ale nie gwarantuje.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tak beda dzialac dwie karty roznych prod.

 

Najnowsza wersja ATi Tool ver beta, powinna dzialac z Vista, ale nie gwarantuje.

Niestety działa ale różnie ,troche poszukałem po forach i problem sie potwierdza

poczekamy na nowszą wer. ;/

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

W koncu nowe ForceWare dla Windowsa 2000/XP - wersja 100.87 (32-bit)

 

DOWNLOAD

 

Niestety komp niekompletny, wiec nie moge sprawdzic, czy obslugiwana jest seria 8xxx ale w info na stronie w linku jest napisane, ze powinno spokojnie dzialac :)

Edytowane przez Dimek

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

W koncu nowe ForceWare dla Windowsa 2000/XP - wersja 100.87 (32-bit)

 

DOWNLOAD

 

Niestety komp niekompletny, wiec nie moge sprawdzic, czy obslugiwana jest seria 8xxx ale w info na stronie w linku jest napisane, ze powinno spokojnie dzialac :)

 

Dzięki, zaraz sprawdze :D

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ForceWare dla Windowsa 2000/XP - wersja 100.87 (32-bit)

 

 

Leadtek released (originally) a new GeForce 8800 driver for Windows XP. First off, we included a modified .inf in this archive to make the drivers with any current NVIDIA GeForce graphics card. NVIDA uses a unified driver architecture so there should work out pretty well on any GeForce 6,7 or 8 graphics card.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gość lipa_ml

witam. kolega kupił evga 8800gts i połączył z galaxy 8800gts. działa niby ok tylko takie pytanie. w 3d marku 2003 miał 26 tys teraz ma 46 tys pkt ale np. w 2005 i 2006 to jest kicha w 2006 na dwóch kartach ma mniejszy wynik niz na jednej? czym to moze byc spowodowane? i jeszcze jedno podczas pracy górna karta podczas działania sie grzeje normalnie a dolna jest zimna jak by nie była obciążona . czy to normalne? czy jednak nie działa to sli jak powinno?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gość lipa_ml

witam. cały czas kolega ma problem w tym tygodniu wymienił płyte p5ld2 na asusa 680i ale po zmianie nie testował gier na jednym gtsie. po załozeniu drugiego po testach okazłao sie ze nie tylko w 3d markach 2005 i 06 sa problemy z wydajnoscią ale w grach totalna kicha . mniejsza wydajnosc niz na jednej gts. co najgorsze na jednej gts kaszana jest z wydajnoscia w grach tez wszystko klatkuje. czy to moze byc zepsuta płyta? bo na p5ld2 8800gts galaxy smigała dobrze a tu sie okazuje ze tragedia

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

możliwe, wentylator niejest za głośny da sie przy nim spokojnie pracować ;)

No chyba, ze wymusisz mu prace na 100% obrotow, a nie tak jak jest domyslnie (w przypadku GTXow) na 60%

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

jestes pewien? sprawdz wyniki czastkowe, szczegolnie fps ;)

Pisząc to miałem na myśli empiryczną ocenę temp. dolnej karty - zawsze wydawało mi się że jest chłodniejsza.

A co do cząstkowych wyników - nie zgłębiałem tematu - a jak jest naprawdę ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

witam. cały czas kolega ma problem w tym tygodniu wymienił płyte p5ld2 na asusa 680i ale po zmianie nie testował gier na jednym gtsie. po załozeniu drugiego po testach okazłao sie ze nie tylko w 3d markach 2005 i 06 sa problemy z wydajnoscią ale w grach totalna kicha . mniejsza wydajnosc niz na jednej gts. co najgorsze na jednej gts kaszana jest z wydajnoscia w grach tez wszystko klatkuje. czy to moze byc zepsuta płyta? bo na p5ld2 8800gts galaxy smigała dobrze a tu sie okazuje ze tragedia

lol masz SLI na P5LD2,no chyba ze sie rozni jednak od P5LD2 SE,bo ja taka mam i tylko jedno PCIEx16

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No chyba, ze wymusisz mu prace na 100% obrotow, a nie tak jak jest domyslnie (w przypadku GTXow) na 60%

mówiłem o gtsie :] dla mnie nawet 100% obrotów nie jest nadzwyczajnie głośnie :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

mówiłem o gtsie :] dla mnie nawet 100% obrotów nie jest nadzwyczajnie głośnie :)

nie jest dla ciebie zaglosne,bo sadzac po avatarze,chyba wiemy jakiej muzy sluchasz,a to jest glosna muzyka przy ktorej kazdy wentyl wygasa xDD ;) :P

nie no spoko slipknot r0x B-) :twisted:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...