Skocz do zawartości
xacti

Naloty policyjne - nielegalne oprogramowanie

Rekomendowane odpowiedzi

Korzyść majątkowa jest to uzyskanie czegokolwiek, np. zakup samochodu. W tym wypadku korzyść majątkowa bez zgody (umowy, zakupu) to kradzież. Polecam zapoznać się z komentarzem do k.p.k, do którego podano link w tym temacie, ze strony www.poradniaprawna.pl.

Edytowane przez tomek2344

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

3)uzyskanie w celu osiągnięcia korzyści majątkowej:

 

Art. 278. (kk) § 1. Kto zabiera w celu przywłaszczenia cudzą rzecz ruchomą,

podlega karze pozbawienia wolności od 3 miesięcy do lat 5.

§ 2. Tej samej karze podlega, kto bez zgody osoby uprawnionej uzyskuje cudzy program komputerowy w celu osiągnięcia korzyści majątkowej.

nie chodzi o manie korzyści, tylko o uzyskaniu programu w celu osiągnięcia, czyli ze świadomym zamiarem nakierowanym na efekt materialny

 

istnieje zasada, że nie należy przepisów karnych interpretować rozszerzająco.

lecz wszystko w rękach sądu.

 

p.s. piractwo to nie kradzież. uwielbiam po raz setny to cytować:

 

piractwo jest to TYLKO dystrybucja bez zgody innego dystrybutora (lub autora) lub wbrew tym warunkom - prowadzi JEDYNIE do ograniczenia potencjalnych zysków tychże osób/firm - niczego faktycznie im nie odbiera, ponieważ nie można pod żadnym pozorem domniemywać (a wręcz przeciwnie), że w przypadku niepobrania (w tym darmowo) oprogramowania/utworu z jednego tzw. nielegalnego źródła, klient zakupi oprogramowanie/utwór z innego tzw. jedynego legalnego źródła.

kradzież jest wynikiem ograniczoności dóbr materialnych w przyrodzie.

na przykładzie samochodu:

 

złodziej samochodu jest złodziejem bowiem bez zgody właściciela wchodzi w posiadanie przedmiotu jego własności, ograniczając w ten sposób właścicielowi bez jego zgody jego prawo własności, przez uniemożliwienie korzystania czy posiadania (warunek kradzieży: ilość przedmiotów własności, tu. samochodów, w przyrodzie w jednostkowej procedurze kradzieży nie zmienia się).

 

na przykładzie samochodu - piractwem byłoby POWIELENIE (zwiększenie np. z 1 do 2) ilości samochodów bez czyjejś zgody a następnie przejęcie na własność drugiego egzemplarza oraz dalsza jego dystrybucja(oczywiście nadal samochód ma taka markę jak na początku np. BMW) , czy to jest kradzież ? - no sam pomyśl jak już dałeś się zmanipulować "telewizyjnym krzykaczom"

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

p.s. piractwo to nie kradzież. uwielbiam po raz setny to cytować:

Ale do ludzi to nie dociera. Swego czasu probowałem wyjaśniać tutaj, ze piractwo nie ma nic wspolnego z kradzieza (a w moim przekonaniu wrecz niesie pewne korzysci dla legalnych dystrybutorow), a wciaz niektorzy z istnym namaszczeniem porownywali sciagniecie mp3 do kradziezy samochodu. Nie ma sensu sie produkowac - jak ktos jest slepy na najbardziej oczywiste argumenty to nawet cytujac artykuły go nie przekonasz ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Trochę paniki posieje, informacja od 05_03_1992 ma zpp, więc sam nie może tego zrobić.

 

W Lipniku śmiga policja + informatyk i sprawdzają soft, byli u dwóch znajomych Kuby. A on właśnie teraz stosy nielegalnego softu etc wywala... :lol: :lol: :lol: :lol:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gość Kaaban

nono, mnei sasiadki syna kolega tez nei wkrecal!

jemu na serio zabrai koma a wpadli tylko zobaczyc czy ma windowsa nielegalnego!

tak a mnie matki żony stryj rodzony też nie :lol: :lol: :mur:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gość Kaaban

Macie zlę wiadomości. Są naloty, zacznijcie budowac bunkry :lol:

 

Przeciez wiadomo ze nic nie ma.

może jakiś na spółkę dla PPC? zamiast na forum byśmy mięli "grupy dyskusyjne" dosłownie :lol: :lol:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ale do ludzi to nie dociera.

"Wiem, że młodych ludzi nie stać na płyty" - powiedziała dziennikarzom Cerekwicka. "Ale trzeba mieć świadomość, że piratowanie to tak, jakbyśmy ukradli płytę z półki w sklepie".

Piratujesz, kolego, to kradniesz!

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

"Wiem, że młodych ludzi nie stać na płyty" - powiedziała dziennikarzom Cerekwicka. "Ale trzeba mieć świadomość, że piratowanie to tak, jakbyśmy ukradli płytę z półki w sklepie".

Piratujesz, kolego, to kradniesz!

g**** prawda.

jeżeli ukradniesz płytę ze sklepu, to będziesz ją posiadał Ty, natomiast nie będzie jej w sklepie.

jeżeli ściągniesz z netu płytę to posiadasz ją Ty i autor, więc nic mu rzeczywiście nie zabierasz.

 

manipulacja to potężna broń, a jak widać wielu się jej poddaje.

Edytowane przez mr^_^max

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Proponuje komus z Was nagranie plyty, stworzenie gry etc i oddanie jej do dystrybucji.

 

Chce wtedy zobaczyc jak bedziecie sie cieszyli z tego ze pieniadze nie splywaja do Was bo dany produkt jest dostepny na torrencie czy osiolku.

 

Kradniecie czyjas prace, intelekt, pomysl, i kozysci jakie moze z tego czerpac. Co z tego ze nie macie plyty w reku?? W ten sposob okradacie autora, producenta, dystrybutora.

 

To tez manipulacja??

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Proponuje komus z Was nagranie plyty, stworzenie gry etc i oddanie jej do dystrybucji.

 

Chce wtedy zobaczyc jak bedziecie sie cieszyli z tego ze pieniadze nie splywaja do Was bo dany produkt jest dostepny na torrencie czy osiolku.

 

Kradniecie czyjas prace, intelekt, pomysl, i kozysci jakie moze z tego czerpac. Co z tego ze nie macie plyty w reku?? W ten sposob okradacie autora, producenta, dystrybutora.

 

To tez manipulacja??

My? Czyli Ty nie masz ani jednej pirackiej gry/programu/mp3?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Proponuje komus z Was nagranie plyty, stworzenie gry etc i oddanie jej do dystrybucji.

 

Chce wtedy zobaczyc jak bedziecie sie cieszyli z tego ze pieniadze nie splywaja do Was bo dany produkt jest dostepny na torrencie czy osiolku.

 

Kradniecie czyjas prace, intelekt, pomysl, i kozysci jakie moze z tego czerpac. Co z tego ze nie macie plyty w reku?? W ten sposob okradacie autora, producenta, dystrybutora.

 

To tez manipulacja??

Sorry kolego, ale Microsoft wydając Windowsa przeznacza z tego co wiem na pracę grubo ponad 150 milionów dolarów na projekt. Nie liczę do tego kosztów propagandowej reklamy, ale w każdym razie zyski mają kilkanaście razy większe. Sorry, ale jak ktoś zarabia 8 stówek na rękę, a Windows XP HE kosztuje 320 zł średnio to według ciebie jest fair? Nikt mi nie każe z niego korzystać, ale ja bardzo bym chciał mieć wszystko legalne w rozsądnych cenach, rozumiem 150-200 zł, ale ponad 300?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

320 zł za system operacyjny, którego używasz kilka lat... Faktycznie, koszmarnie drogo. Dobrze że sprzęt komputerowy kosztuje np. 20 zł za procesor, i 30 zł za najnowszego geforce'a. Bo wiadomo, sprzętu ukraść nie można, a Windowsa tak. Kradzieży Windowsa nie rozumiem. Jedyny sensowny argument to problemy przy częstej zmianie sprzętu...

 

Gry? Painkiller za 20 zł schodził jak marzenie. Jakieś inne fajne gry wyszły za tyle? Nie? Ojej... Sami sobie problemy robią.

 

Muzyka? To mnie boli. Niech ktoś mi powie że nie kupowałby płyt za 10-20zł... A jak widzę cedeki za 69.99 to aż mi się niedobrze robi...

 

Filmy? Do kina chodzę. Telewizja jest. Wypożyczalnie DVD są.

 

Seriale? Niestety, nie wszystko da się w polsce obejrzeć, i tutaj trzeba troche pokombinować, żeby nie czekać 100 lat na premierę na dvd...

 

No ale ludzie, wmawiać sobie, pisząc z kompa czesto za ~3000zł w sumie, że 300 zł za SYSTEM OPERACYJNY, bez którego komputer to bezużyteczny złom, że to drogo, to jest hipokryzja moim zdaniem.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Najlepsza jest ta spiewka u ludzi z kompami za 4k ;]

Korzystaj z linuxa, bedzies zmial legala

Nie mam kompa za 4 kafle, mam kompa za 1,5 kafla... a 300 zł to byłaby dość duża część tego kompa

 

320 zł za system operacyjny, którego używasz kilka lat... Faktycznie, koszmarnie drogo. Dobrze że sprzęt komputerowy kosztuje np. 20 zł za procesor, i 30 zł za najnowszego geforce'a. Bo wiadomo, sprzętu ukraść nie można, a Windowsa tak. Kradzieży Windowsa nie rozumiem. Jedyny sensowny argument to problemy przy częstej zmianie sprzętu...

 

Gry? Painkiller za 20 zł schodził jak marzenie. Jakieś inne fajne gry wyszły za tyle? Nie? Ojej... Sami sobie problemy robią.

 

Muzyka? To mnie boli. Niech ktoś mi powie że nie kupowałby płyt za 10-20zł... A jak widzę cedeki za 69.99 to aż mi się niedobrze robi...

 

Filmy? Do kina chodzę. Telewizja jest. Wypożyczalnie DVD są.

 

Seriale? Niestety, nie wszystko da się w polsce obejrzeć, i tutaj trzeba troche pokombinować, żeby nie czekać 100 lat na premierę na dvd...

 

No ale ludzie, wmawiać sobie, pisząc z kompa czesto za ~3000zł w sumie, że 300 zł za SYSTEM OPERACYJNY, bez którego komputer to bezużyteczny złom, że to drogo, to jest hipokryzja moim zdaniem.

Patrzę na to z innego punktu widzenia.

Ja nie mam nic pirackiego u siebie, wszystko co miałem wyrzuciłem/spaliłem.

Windowsa też kupiłem oryginalnego, bo kiedyś trzeba.

Gry również mam oryginalne, filmów nie mam, bo nie oglądam na kompie (niewygodne), muzyki też nie mam, jedynie soundtracki z gier, oczywiście oryginalnych :)

 

Patrzę na to z punktu widzenia osoby, która nie ma pieniędzy, a musi go kupić, jakbym zarabiał już te 2 kafle to wyłożyłbym te 3 stówki na windę, ale mając w kieszeni najniższą krajową to mogę sobie włożyć te swoje marzenia w 4 litery.

 

Co z tego, że korzysta się z niego latami? Ile to lat z niego niby korzystasz? Zanim XPek się zadomowił trochę minęło od premiery, początkowo był strasznie problematyczny, a zanim się kupiło kompa, który by go uciągnął też minęło nieco. Nie przekonasz mnie Sarkazz, Microsoft za dużo na tym zarobił, co świadczy tylko o monopolu na system operacyjny, bo nie każdy operuje Linuxem jedną ręką, a wiele gier nie chodzi na nim, a system ma być uniwersalny.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie masz kasy na winde ktora posluzy ci jakis czas a masz na gierki ktore Cie zabawia kilka tygodni??

 

Mniejsza z tym

 

Dla mnie poprostu wmawianie ze sciaganie softu/gier/muzyki/filmow jest ok i nie jest to kradziez jest usprawiedliwianiem samego siebie. Nic wiecej

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

"Wy" pisalem do osob wciskajacych ze piracenie/sciaganie z netu to nie kradziez

bo to nie kradzież. kradzież jest wynikiem ograniczoności dóbr materialnych w przyrodzie.

piractwo to dystrybucja bez zgody innego dystrybutora (lub autora) lub wbrew tym warunkom.

rzeczy nazywa się po imieniu.

 

Kradniecie czyjas prace, intelekt, pomysl, i kozysci jakie moze z tego czerpac. Co z tego ze nie macie plyty w reku?? W ten sposob okradacie autora, producenta, dystrybutora.

nie można ukraść czegoś, czego wcale nie ma/czego wcale mogło by nie być.

nie jest powiedziane, że nie "piracąc" danego programu, kupie go z legalnego źródła.

 

mój kochany cytat:

piractwo jest to TYLKO dystrybucja bez zgody innego dystrybutora (lub autora) lub wbrew tym warunkom - prowadzi JEDYNIE do ograniczenia potencjalnych zysków tychże osób/firm - niczego faktycznie im nie odbiera, ponieważ nie można pod żadnym pozorem domniemywać (a wręcz przeciwnie), że w przypadku niepobrania (w tym darmowo) oprogramowania/utworu z jednego tzw. nielegalnego źródła, klient zakupi oprogramowanie/utwór z innego tzw. jedynego legalnego źródła.

edit.

 

Dla mnie poprostu wmawianie ze sciaganie softu/gier/muzyki/filmow jest ok i nie jest to kradziez jest usprawiedliwianiem samego siebie. Nic wiecej

a napisałem, że jest ok?

ja próbuję tylko wyjaśnić, że piractwa nie można nazwać kradzieżą, gdyż nią nie jest.

 

jakie usprawiedliwianie się?

twierdzisz, że się usprawiedliwiam, więc musisz najpierw udowodnić, że używam pirackiego oprogramowania. a jesteś w stanie?

wiesz z czego teraz pisze? spod Xubuntu.

Edytowane przez mr^_^max

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ale kto powiedział, że nie jest to kradzież? Czy ja usprawiedliwiam samego siebie?

Owszem, jest to kradzież, ponadto nie jest to żadne usprawiedliwienie, szczególnie jak ktoś kradł polskie tytuły takie jak Painkiller czy E2160, które były bardzo tanie jak na polskie warunki - szczyt s[ciach!]y*******

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

nie można ukraść czegoś, czego wcale nie ma/czego wcale mogło by nie być.

Wiec na co komu prawa patentowe??

 

g**** prawda.

jeżeli ukradniesz płytę ze sklepu, to będziesz ją posiadał Ty, natomiast nie będzie jej w sklepie.

jeżeli ściągniesz z netu płytę to posiadasz ją Ty i autor, więc nic mu rzeczywiście nie zabierasz.

A to co mialo znaczyc??

Sciagam wiec jestem ok bo nie mam krazka??

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie przekonasz mnie Sarkazz, Microsoft za dużo na tym zarobił, co świadczy tylko o monopolu na system operacyjny, bo nie każdy operuje Linuxem jedną ręką, a wiele gier nie chodzi na nim, a system ma być uniwersalny.

To nie jest monopol. Masz normalną konkurencję, dobry windows, albo badziewne linuxy - wybór należy do ciebie. To że większość softu, dla normalnych użytkowników a nawet ten profesjonalny, jest pisany pod Windowsa, wynika z tego że ten jest obiektywnie najlepszy, i to nie od roku, dwóch, tylko od ponad 10 lat kiedy rozpoczął ostateczne panowanie.

 

Nie stać Cię - cierp pod linuxem. Da się tak, cnie?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Sarkazz, nie zapominaj o jednym ważnym fakcie. Najwięcej piraci się m.in. w USA, a tam ludzie nie narzekają na zarobki. My przy nich to święte krowy.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie



×
×
  • Dodaj nową pozycję...