Skocz do zawartości
Arkady

(prze)taktowanie PCI

do jakiej predkosci rozpedzacie PCI i jest stabilnie ?  

1 użytkownik zagłosował

  1. 1. do jakiej predkosci rozpedzacie PCI i jest stabilnie ?

    • 36
      8
    • 37
      8
    • 38
      14
    • 39
      9
    • 40
      5
    • 41
      13
    • 42
      2
    • 43
      1
    • 44
      4
    • 45 i wiecej....
      4


Rekomendowane odpowiedzi

witam. wiele o tym było ale teraz pora na ststystykę. zaznaczcie do ilu MHz udało wam się bezpiecznie podkręcić szynę PCI w kompie. proszę o odpowiedzi tych, u których system chodzi co najmniej miesiąc a więc odpadają chwilowe wyniki. chodzi mi przede wszystkim o twarde dyski - jak możecie to podawajcie model i jego graniczne ale stabilne możliwości. oczywiście jak komuś przyszło obniżyć szynę pci z innego powodu to niech też powie. ale pamiętajcie - w ankiecie zaznaczcie prędkośc przy jakiej system jest stabilny.

zwróćcie uwagę - teraz wszyscy są "równi", w sensie zależności od dzielnika taktowania proca :D

 

ps. chciałem zrobić taktowanie co 0,5 ale za duża ankieta by wyszła

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

200/4=50mhz :) A1333 + EPX 8KHA+ i Samsungi Pc2700 TCB3 te starsze lepsze :P a AGP 200/2=100mhz :). na KR7A RAID miałem 196/=49mhz , i EPX 8K7A dawno temu :) nie moja :( bylo 185/4= 46,25mhz w extermealnych warunkach :). Kto mnie pobije?? na 3 róznuch płytach PCI powyzej 45mhz !! :) :) :) www.ocmaster.com rulezzz

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

200/4=50mhz :) A1333 + EPX 8KHA+ i Samsungi Pc2700 TCB3 te starsze lepsze :P a AGP 200/2=100mhz :). na KR7A RAID miałem 196/=49mhz , i EPX 8K7A dawno temu :) nie moja :( bylo 185/4= 46,25mhz w extermealnych warunkach :). Kto mnie pobije?? na 3 róznuch płytach PCI powyzej 45mhz !! :) :) :) www.ocmaster.com rulezzz

no nieźle 8) tym bardziej jeżeli chodziło na dłuższą metę. niestety nie mogę dodać więcej opcji do ankiety.

a powiedz czy miałeś jakieś objawy że hdd nie wydalał z takim przetaktowaniem?

 

czy komuś zdarzyło się zjarać twardego przez za duże o/c pci?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Arkady :) padł mi Western Digital 20GB 7200rpm BB ale to nie przez przetaktowanie PCI tylko elektronika padła nie mial bad blocków. A to wlasnie przy przetaktowaniu PCI i meczeniu dysku na wysokich czestotliwosciach tworza sie bad blocki , jestem na 99% pewien teraz ze nie padl przez PCI. Ogólnie było ok dało sie pracować na takim PCI przy kompie ,3dmarki przechodzil i nie było Error Data Corpution który jest na KT400 na FSB powyzej 200mhz Vlink 533mbps SUX :). Tak z logicznego punktu widzenia to na 41mhz mozna pracowac na codzien a ponizej 38mhz jest juz calkiem bezpiecznie

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

pytam się, bo teraz spokojnie jadę na fsb 145. ustawiałem też 155 i system wstawał, właściwie wszystko chodziło spoko, oprócz moich portek :oops: , które się trzęsły, że spalę twardziela i wszystkie dane pójdą w p....

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

pytam się, bo teraz spokojnie jadę na fsb 145. ustawiałem też 155 i system wstawał, właściwie wszystko chodziło spoko, oprócz moich portek :oops: , które się trzęsły, że spalę twardziela i wszystkie dane pójdą w p....

U mnie niestety było tylko 41,5. Licznik na shuttle ak31/3,1 się skończył, a dzielniki wchodzą automatycznie.

 

A na abicie z nudów nie będę wrzucał dzielnika 4 zamiast 5 bo i po co :?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

nieprzekraczalem niegdy 39, bo sie duzo naczytalem o tych padających baracudach, ale widze ze sir Afeen ma barace i 41,5 mhznieprzekraczalem niegdy 39, bo sie duzo naczytalem o tych padających baracudach, ale widze ze sir Afeen ma barace i 41,5 mhz

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

póki co można powiedzieć że forumowicze czują się bezpiecznie około 37-38MHz, nie licząc w sumie największej póki co grupy oveclockerów co odważnie jadą na 41 8) , no ale takie forum..., no i zxc, któremu zabrakło skali :D.

tyle tendencje.

nowe typy?

aha, mówcie ludzie też jak testowaliście stabilność i co ewnetualnie nie dało się podkręcać (mówię o pci) i dlaczego.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

U mnie w wakacje, albo wczesniej bedzie always 33 Mhz :)

EPoX 8RDA+ mam zamiar zapodac, a na SOLTKU SL-75KAV mam stabilnie do 35 MHz, ale problemem sa pamieci, bo na fsb powyzej 140 MHz nie wyrabiaja, moze tez byc przyczyna grzejacy sie chipset KT133A

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja przez chwilę pracowałem na pci=44mhz i dysk żyje :) 8) AGP=88 8)

daj szansę podziałać mu miesiąc - wtedy odkop ten topik :)

daj mu szanse bo za miesiac drugiej takiej nie otrzyma ;) ;) ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

mi komputerek chodzi od miecha na PCI 43-44(3) i jest wszystko spox zadnych zwiech - powiem ze wypalalem plyte na SCSI (kontroler PCI) i nic sie nie kopie - dzielnik ustawialem 1/3 fsb zalezy 128-130 :D czesem wiecej

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mi sie kiedys rozsypal RAID z dwoch BIV - uwazam, ze dzieki probom krecenia. Od tamtej pory (chociaz RAIDa rozpialem :) ) jade spokojnie na FSB 117MHz -> PCI 39MHz.

Poza tym jedna kostke RAM mam starsza i ona tez robi problemy przy CL2 i wyzszym taktowaniu.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

moj koles mial ustawione niedawno agp na 100mhz, nie wiem ile ma wtedy pci (50?!). wszystko na bx masterze msi i celku 533a. niestety jak sam powiedzial "zadna karta graficzna tego nie wytrzymuje tylko moja ruska riva tnt2".

aaaa 3d mark przechodzil bezproblemowo!!!

 

mialem screennny jeszcze wczoraj ale upycham dane z 80 na 40stke bo maxtorek idzie jutro do serwisu :(

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

moj koles mial ustawione niedawno agp na 100mhz, nie wiem ile ma wtedy pci (50?!). wszystko na bx masterze msi i celku 533a. niestety jak sam powiedzial "zadna karta graficzna tego nie wytrzymuje tylko moja ruska riva tnt2".

aaaa 3d mark przechodzil bezproblemowo!!!

 

mialem screennny jeszcze wczoraj ale upycham dane z 80 na 40stke bo maxtorek idzie jutro do serwisu :(

Jak na bx to miał na pci normalnie 37,5, bo był na bx dzielnik dla pci, a nie było na agp i tak przy 150 masz 100 na agp, a na pci=37,5.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

moj koles mial ustawione niedawno agp na 100mhz, nie wiem ile ma wtedy pci (50?!). wszystko na bx masterze msi i celku 533a. niestety jak sam powiedzial "zadna karta graficzna tego nie wytrzymuje tylko moja ruska riva tnt2".

aaaa 3d mark przechodzil bezproblemowo!!!

 

mialem screennny jeszcze wczoraj ale upycham dane z 80 na 40stke bo maxtorek idzie jutro do serwisu :(

mój R7500 ladnie znosil wysokie AGP! on w ogole byl nadzwyaczaja narta krecil sie na 330/590

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

avenger: moj celeron 300a chodzil przez caly rok na 464 wiec fsb bylo na 103 ale panq drogi! pci bylo na 34 mhz! wiec mysle ze u ciebie jest tak samo! chyba zadna plyta i akcesoria nie wytrzymalyby ci tego!!! no ale niech bedzie...

 

a no i drogi kolego jak fsb bylo na 100 mhz to pci chodzilo na 33 MHz, a BTW to moj rekord to 38 MHz

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

pytam się, bo teraz spokojnie jadę na fsb 145. ustawiałem też 155 i system wstawał, właściwie wszystko chodziło spoko, oprócz moich portek :oops: , które się trzęsły, że spalę twardziela i wszystkie dane pójdą w p....

ja mam też atlona 1600 xp+ i dałem na pamiątkach noname 133 mhz dojechałem do 150 i proc chodzi itd, ale jak dałem 160 to coś się poj... na dysku straciłem dane na c i musiałem robić fomat :( :(

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Na moim solteku 75kav d700 chodzil bez problemow przez jakies 1,5 miecha na 117 FSB(podzielnik 1/3), a testowane toto bylo REDSTORMEM. Zmienilem to, bo odblokowalem mnoznik na procku i przestawilem FSB na wyzsze (127, podzielnik 1/4).

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach



×
×
  • Dodaj nową pozycję...