Skocz do zawartości
Caleb

Geforce 8600 GTS / GT

Rekomendowane odpowiedzi

Miałem 7900GTO kręcone 700/850, mam 8800GTS 650/1000 i różnica jest znaczna. W Obku i TDU zupełnie inny komfort gry, uwierzcie mi. Lepiej dozbierać te 300 zł i potem nie płakać.

za 799 ten gto to zdecydowanie najlepsza propozycja do 800 zl.

a teksty w stylu dozbieraj rozwalaja mnie.

ma przeznaczone 800 zl to tyle i trik polega na jak najlepszym wydaniu tej

sumy a nie - dozbieraj.

pzdr

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

seraf ale w tym przypadku zamiast 7900GTO za 250zl wiecje nie masz "kilka %" szybsziej tylko karte 2-3 (!) szybsza i nowsza (8800GTS). W tym przypadku WARTO dolozyc.

 

czyli zamiast 20fps gdzies na all full, bedzie 40-50.

 

Co do wydajnosci - przyszlosc pokaze ze GF8 maja znaczna przewage. I nie ma tutaj co dyskutowac. Jak ktos chce zrobic sobie prosty text:

 

GF7950GX2 - w 3dmarkach podobnie na 8800GTX.

 

Ale wlaczajac teraz normalne mapowanie terenu w Neverwinter Nights2:

7950GX2 - wydajnosc gry spada znacznie

8800GTX - ilosc klatek praktycznie bez zmian (dzieki duzej ilosci shaderow, ktore to nadazaja przeliczyc)

 

ot.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gość Niko123

to chyba najwiekrzy test!!!!!!!!!! jeszcze nie skończony

 

http://www.egielda.com.pl/?str=art&id=...&action=all

 

8600gts 750/2200 wypada tragicznie !!!!! we wszystkich grach

np;

 

Doom3 Resurrection of Evil

evil1 - FPS [ im więcej tym lepiej ]

1280 x 1024 - AA-x4

 

 

GF 8800 GTS 320 MB 600 (1440) / 950 - 47.6fps

 

GF 7900 GS 256 MB 630 / 850 -- 35fps

 

Radeon X1950 PRO 256 MB 640 / 775 -- 25

 

GF 8600 GTS 256 MB 750 (1670) / 1100-- 16 !!!!!! - kpina !!!!

 

 

Galaxy GF 7900 GS 256 MB Super cena 560 zl

 

taktowaną zegarem 600 / 800 MHz (odpowiednio rdzeń / pamięć)! Zmieniono chłodzenie na firmowy produkt CoolerMaster’a i tak oto mamy najszybszego na rynku GF 7900 GS! Cena oscyluje w okolicach 600 złotych. Kartę Galaxy bez najmniejszych problemów (dwie sztuki) udało się nam podkręcić do około 660 MHz, zaś pamięci do 930 MHz. Robi wrażenie

 

 

czekam na gry z DX10 - jestem pewien że tam 8600 sie dopiero "posmarka " :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

za 799 ten gto to zdecydowanie najlepsza propozycja do 800 zl.

a teksty w stylu dozbieraj rozwalaja mnie.

ma przeznaczone 800 zl to tyle i trik polega na jak najlepszym wydaniu tej

sumy a nie - dozbieraj.

pzdr

Sam nienawidzilem tego textu,

Wszak jesli biorac pod uwage % to radzimy dozbierac az 25%!!!! (200zl z 800) co np w przypadku kupna auta za 20 lub za 25 tys bedzie znaczaca roznica, jednak nie osmieszajmy sie jak ktos wydaje 800zl na grafe to te 200zl to nie jest az taka straszna suma ( 50 piw:D) niektozy tyle na fajki wydaja miesiecznie!. Pozatym powtarzam karta 2x szybsza za 200zl wiecej!!!!!!!

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

to chyba najwiekrzy test!!!!!!!!!! jeszcze nie skończony

 

http://www.egielda.com.pl/?str=art&id=...&action=all

 

8600gts 750/2200 wypada tragicznie !!!!! we wszystkich grach

np;

 

Doom3 Resurrection of Evil

evil1 - FPS [ im więcej tym lepiej ]

1280 x 1024 - AA-x4

 

 

GF 8800 GTS 320 MB 600 (1440) / 950 - 47.6fps

 

GF 7900 GS 256 MB 630 / 850 -- 35fps

 

Radeon X1950 PRO 256 MB 640 / 775 -- 25

 

GF 8600 GTS 256 MB 750 (1670) / 1100-- 16 !!!!!! - kpina !!!!

Galaxy GF 7900 GS 256 MB Super cena 560 zl

 

taktowaną zegarem 600 / 800 MHz (odpowiednio rdzeń / pamięć)! Zmieniono chłodzenie na firmowy produkt CoolerMaster’a i tak oto mamy najszybszego na rynku GF 7900 GS! Cena oscyluje w okolicach 600 złotych. Kartę Galaxy bez najmniejszych problemów (dwie sztuki) udało się nam podkręcić do około 660 MHz, zaś pamięci do 930 MHz. Robi wrażenie

czekam na gry z DX10 - jestem pewien że tam 8600 sie dopiero "posmarka " :)

Test nie jest skończony , jeszcze wiele może się zmienić , chociażby w takim STALKER'rze czy Rainbow Six Vegax , przynajmniej tak sadzę :-P

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

nvidia mnie wkur...za

 

bede czekac na ati....ale wiem ze oni nic nie wypuszczą w maire tanieniego.... i pewnie kupie 8800gts na ac bo jak widze te testy to to 8600 jest o pewną czesc ciala roztrzaskac-a pomysalec ze tak optowałem za tym badziewiem

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Niestety 8600 jest za wolny w stosunku do 8800GTS/320.....brakuje czegoś pomiędzy za te 800pln ...z tą wydajnoscią 8600GTS powinien kosztować około 600 pln......ale to i tak nie zmienia faktu że brakuje grafy szybszej o te 40-50% od 8600gts...Na obecną chilę ...Panowie mniej piwa i dokładać do 8800GTS.....bo innego sensownego wyboru dla gracza brak....i wątpie aby tą luke wypełniło ATI........nie chodzi mi o cene tylko wydajność.

Edytowane przez konio68

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

...Panowie mniej piwa i dokładać do 8800GTS.....bo innego sensownego wyboru dla gracza brak....i wątpie aby tą luke wypełniło ATI........nie chodzi mi o cene tylko wydajność.

Akurat bo każdy gracz ma ponad 1000zł na karte :damage_wall: Edytowane przez naxt

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Niestety 8600 jest za wolny w stosunku do 8800GTS/320.....brakuje czegoś pomiędzy za te 800pln ...z tą wydajnoscią 8600GTS powinien kosztować około 600 pln......ale to i tak nie zmienia faktu że brakuje grafy szybszej o te 40-50% od 8600gts...

Miejmy nadzieje ze planowany uklad 8800gt wypelni ta luke:)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ciekawy artykuł :D

 

http://www.legionhardware.com/document.php?id=637&p=0

 

...i dwa cytaty:

Not at all, the 8600 GT is a joke in my opinion and does not deserve to be part of the x600 GT series. If anything, what we have see here today should have been performance delivered by the 8500 GT, not the 8600 GT. The results really spoke for themselves, as the GeForce 8600 GT was 12% slower in Far Cry, 17% slower in F.E.A.R, 7% slower in X3: Reunion and 19.5% slower in Company of Heroes. The only two games that the 8600 GT came out on top in was Prey (15.5%) and Supreme Commander (27.5%), making a two out of six effort very poor indeed.

The 8600 GT has been a massive disappointment and has tarnished the reputation of the once elite x600 GT series from Nvidia. This just goes to show that without competition consumers really suffer and many are up in arms about the 8600 series performance. These same consumers are blaming Nvidia for the release of an unexciting mid-range product series, claiming to hold off for AMD’s offerings. This is a little ironic given this could be viewed more as AMD’s fault than Nvidia’s due to the complete lack of competition from AMD.

:lol2:

 

Niestety Panowie brak konkurencji służy wydawaniu crap'u :sad: pozdro

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

czyli na obecna chwile do gier lepiej wziac 7900GS? i a po wakacjach cos pokroju 8800GTS .. :)

Chyba najsensowniejsze rozwiazanie. 7900gs jeszcze dlugo starczy zeby sobie pograc (oczywiscie jak ktos nie jest maniakiem ktory potrzebuje 1600x1200 AAx4 AFx16). A jak stanieje 8800 wtedy go kupic. Za jakis czas (jakies 10mcy) jak sprzedasz 7900 i kupisz 8800gts to i tak doplata bedzie mniejsza niz bys dzisiaj musial doplacic do GTSa.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

O jednej rzeczy nie wpominacie. Cena wersji pasywnej- 450 zł jest zdecydowanie lepsza, niż podobnej z X1950 GT/PRO czy 7900GS. W moim przypadku, nie mam lepszego wboru. Ja osobiście czekam na dostawę i biorę jakiegoś Gigabyte.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Może mnie ktoś oświecić i wyjaśnić dlaczego karty 8600 GTS wymagają dodatkowego zasilania skoro zgodnie ze specyfikacją pobierają max. 71W? Przecież PCI-Express jest w stanie dostarczyć 75W

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Owe 75wat musisz rozłożyć na 3.3v i 12v , a karty z nvidii praktycznie nie pobierają energii z linii 3.3v. Poza tym całe zagadnie odnośnie pci-express i skąd się wzieło to 75wat można znależć na xbitlabs.com

 

A 8600gts pobiera w stresie około 47wat , zawsze lepiej mieć dodaktowe złącze zasilające na karcie , przy ostrym oc się przydaje :)

 

8600gt od Asusa jako jedyna ma dodaktowe złącze zasilające.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Karta Asusa poza złączem zasilającym jest zwykłą przecietną wersja 8600GT. Pogadałem z jednym gościem ze skelpu i stwierdził, że błędne dane na temat taktowań wzęli od konkurencji ( pewnie Komputronik), bo Asus na stronie ma w ofercie wersję GTS i GT ze standardowymi taktami.

Inna sprawa, że najtańsze 8600GT od Palita kosztuje już nawet 440 zł :)

Edytowane przez Slayer

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

O jednej rzeczy nie wpominacie. Cena wersji pasywnej- 450 zł jest zdecydowanie lepsza, niż podobnej z X1950 GT/PRO czy 7900GS. W moim przypadku, nie mam lepszego wboru. Ja osobiście czekam na dostawę i biorę jakiegoś Gigabyte.

Gdzie sa te gigabyty po 450 ? Ja widze tylko po 500 na skapcu.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wszystko sie wlasnie rozchodzi o sama cene bo 8600 nie jest zla karta tylko za droga (tak z 2 razy). Jak bedzie 8600GT ktore sie bedzie ladnie krecilo w okolice GTS i bedzie kosztowalo nie wiecej niz 400 z hakiem to na allegro beda sie ustawialy kolejki za ta karta. Trzeba tylko przeczekac te chore ceny a pozniej kupowac i grac.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...