Skocz do zawartości
Caleb

Geforce 8600 GTS / GT

Rekomendowane odpowiedzi

1niby wydajnosc 8600gts jest mała... jednakze przyjzyjcie sie... gdzie ta wydajnosc jest najmniejsza... w starych grach...na nowych juz nie ma tak duzych strat

2 sterowniki nowe dadzą pewnego kopa...

 

ale jak poczekacie jakis ktortki czass i dorwiecie np. msi 8600gts z samsungami 1ns za 700zl

zalozycie jakies chlodzenie(zwlaszcza wode) i zrobicie troche v-modow...

to sytuacja diametralnie sie zmieni.... 7900gs juz nie bedzie taki dobry:]

 

takie jest moje zdanie...

 

oprocz recenzji na frazie luknijcie na testy na in4.pl

chłopaki w miare podzielają moje zdanie

 

aczkolwiek spodziawalem sie czegos duzoooo lepszego

 

ale na ati nie bede czekac...bo sie neidoczekam

 

a kupowanie 8800gts co na wielu serwisach polecają w obliczu kolejnego dx10,1 wydaje mi sie kolejnym non-sensem i stratą 1k zł-wole browca kupic za różnice meidzy 8800 a 8600:P

 

a wzresztą do cholery... ludzie sie cieszą bo dolar tanieje... a kur zapiał paliwo nie tanieje a wrecz przeciwnie...

procki drogie ... a grafy ktore niedawno zakupili tez cholernie drogie jakby nie zauwazyly tak taniego dolca

 

jeszcze powinni dowali 50%vat na sprzet i jeszcze dolozyc kolejne 50-% na zaiksy(a tak pro pos wiecie ze placicie zaikswoi za plyty za nagrywarki itd...?)

Edytowane przez Gierek

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

wow a ile mozesz testow przywolac gdzie 8600 jest gora? bo 90% wykresow na necie pokazuje ze to wlasnie 7900 jest gora (wlasnie w tych 90% przypadkow)

 

no ale jak na ten moment to 8600 gts to karta pod STALKER'a. zreszta na asusie jest logo gry :) co prawda ten 7900gs to chyba wersja 450/1320mhz, więc dobrze wykręcony galaxy 7900gs da lepsze wyniki w tej grze niz te przedstawione na wykresie. mimo tego wciąż przegra z nowymi kartami 8600gts

 

co tu duzo gadac, obecnie 800zl za 8600gts to za dużo. gdzie tylko mogli tam przycieli. nawet tych 64 pixel shaderow nie dali. no jaja sobie nV robi. jak dla mnie obecne wyniki w FEAR są przestrogą dla chcących ładować sie w te karty, albowiem pojawią sie tytuły, które te karty zmiażdżą.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

pozyjemy zobaczymy... jak na taka cene 8600gts powinien miec 256bit, albo chociaz jakas kombinacje typu 192bit'y :wink: narazie nie sensu kupowac 8600. moze ati zrobi uklon w strone mniej zamoznych uzytkownikow i wykastruje swojego r600 do np 32us,500/1800,256bit za okolo 500zl... to by bylo cos pieknego :rolleyes: :rolleyes:

Edytowane przez kfachu

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gość Lionheart

Jak na jego cenę to 256-bitowa szyna danych to minimum. Zamiast pakować się w lepsze pamięci mogli dać szerszą szynę i więcej TMU, już nawet GF 7600 ma więcej.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

To Twoje imo wiesz gdzie możesz sobie wsadzić :mur:

 

Dwie nowe gry gdzie tekstur nie ma tak dużo i masz powtórkę z FX'ów :lol:

Hmm patrz bardziej na radosława 1950 albo 7950gt bo ten 7900gs nie jest krecony nawet jak galaxy (co imo jest standardem (razem z palitem)) wiec wyniki nizsze niz "normalny" 7900gs. Mniejsza z tym; zobaczymy jak te karty beda sie spisywać w Crysisie (bo przeciez na gry dx 10 bedzie ta karta) :lol:. Wiem ze to spekulacje ale przypuszczam ze wyniki w Crysis beda bardzo przeciętne, jak nie to kupie sobie 8600gts jako poczekajke na 8900 a tak... Tym bardziej ze osobiscie czekam na QW (engine D3) wiec tam shadery sie mało licza a bardziej TMU. Tyle z mojej strony. Dla mnie za taką cene nie ma sensu sie pakować w 8600 (którekolwiek moze z wyjatkiem gt) tylko lepiej dopłacić do 8800gts (tak Ty zrobiłeś ;]).

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wrescie te karty sa !!!

Mam da was pytanko ??? co lepiej wybrac ????

1x 8800GTS 640MB czy lepiej

2x 8600GTS bedzie to wieksza wydajnosc ???

i jak to sie oczywiscie tyczy z poborem pradu ????

na paru serwisach juz sa te testy tych karty ale niestety brak SLI

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Sa testy w sli nawet chyba byly podowane w tym temacie ;) W sli to dwa gtsy sa prawie tak szybkie jak 8800 320 :D

 

Palit 8600gt sonic ma calkiem ciekawe chlodzenie:

 

http://twojepc.pl/news14371.html

 

Dołączona grafika

Edytowane przez Michaelius

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Pality juz w kompuszrocie ;)

 

8600 z 512mb pamieci ddr3

http://www.komputronik.pl/Karty_graficzne/...pelny,id,39210/

 

8600gt sonic takty 600/1600

 

 

8600gts 512mb cena koszmarna

http://www.komputronik.pl/Karty_graficzne/...pelny,id,39207/

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gdzie mozna cos poczytac po polsku na temat nv 8900?

Tutaj:

 

128 US, pamiatki 2200mhz GDDR4 w 8900GTX (czy tez 9800GTX jak glosi nowa plota). Wydana zostanie prawdopodobnie w nagrode za R600 :P

 

A co 8600GTS to ta karta to 2/3 tego co byc powinno. 48US i 192bit szyna i by banglalo.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja tylko nie rozumiem dlaczego ludzie pisza, ze g80 to powtorka z histori (fx 52xx)? Przeciez g80 to 8800xxx, a ta seria bardzo dobrze sobie radzi w dx9, a gier na dx10 jeszcze nie ma i nie wiadomo jak sobie beda radzic.

z choinki ? jak wychodziły FX'y 8.1 było rozhulane jak teraz 9.0c, na dx 9 jeszcze nic nie było, teraz jest podobnie mamy 8x00 wszytskie (nowe) gry uzywają 9.0abc a gier na dx 10 nie ma, poza tym w FX'ach niższe modele również były wydajne inaczej :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gość laeskrad

Ja tam mam 8800gts 320 i mam wszystko w nosku :P Czekam na Crysisa :) Skoro te 8600 sa takie slabe i widac w testach jak 8800gts 320 bije najlepsze konstrukcje 8600gts niemal dwukrotnie to moge spac spokojnie

Edytowane przez laeskrad

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gość Lionheart

Będę niedługo myślał o zmianie to prawdopodobnie wezmę GF 7900GS. Gram i tak w starsze gry pokroju Far Cry (stara gra, ale jara :)), a wolę szerszą szynę, więcej TMU oraz ogólnie szybszą kartę w DX9.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Pojawiło się troche nowych modeli w sterach 165.01:

 

NVIDIA_G80.DEV_0190.1 = "NVIDIA G80-400"

NVIDIA_G80.DEV_0192.1 = "NVIDIA G80-200"

NVIDIA_G80.DEV_0197.1 = "NVIDIA G80-600"

NVIDIA_G80.DEV_019A.1 = "NVIDIA G80-875"

NVIDIA_G84.DEV_0401.1 = "NVIDIA G84-350"

NVIDIA_G84.DEV_0403.1 = "NVIDIA G84-200"

NVIDIA_G84.DEV_0404.1 = "NVIDIA G84-100"

NVIDIA_G84.DEV_0405.1 = "NVIDIA G84-50"

NVIDIA_G84.DEV_040E.1 = "NVIDIA G84GL-850"

NVIDIA_G84.DEV_040F.1 = "NVIDIA G84GL-875"

NVIDIA_G86.DEV_0420.1 = "NVIDIA G86-400"

NVIDIA_G86.DEV_0424.1 = "NVIDIA G86-303"

NVIDIA_G86.DEV_042E.1 = "NVIDIA G86GL-850"

NVIDIA_G86.DEV_042F.1 = "NVIDIA G86-203"

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ludzie powiedźcie co kupywać. 7900GS czy 8600GT. A może warto poczekać na AMD?

poczekaj trochę. może nowe stery coś dadzą. :rolleyes: niech się wyjaśni.

 

powiem tylko, że choc marudziłem na te karty juz kilka tygodni temu, to wciąż jest dla mnie zaskoczeniem, ze modele po 800zl dostaja po [gluteus maximus] od zwykłego 7900gs.

 

ATI ma szanse, ale ati to partacze (offtopic)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

hMM, ratujecie tego biednego (drogiego) 8600GTS mówiąc, że w nowych grach już jest lepiej i karta jest lepsza od kręconych 7900... No ale nie wszyscy grają w najnowsze gry, dla niektórych gierki z przed roku są ok i to w nie pragną grać. A tak czekać w nieskończoność to tylko najbardziej zatwardziali fanatycy chyba będą. Bo ja gdybym miał teraz kupować kartę za kwotę do około 550zł to wziąłbym kręconego 7900GS i nawet się nie zastanawiał.

 

 

Co do 8600GT vs 7900GS to poczekajcie na testy w innych serwisach bo pclab podał wyniki w zbyt małej ilości gier aby móc wyciągnąć odpowiednie wnioski. W przyszłym tygodniu zapewne pojawią się recenzje kart 8600GT/8500GT na pozostałych serwisach.

Edytowane przez KamilM

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gość Lionheart

Same sterowniki wiele nie dadzą, więcej SPU nie dadzą, poza tym na kartach GF 8800 GTS/GTX jest wzrost, ale raczej symboliczny. Jak to niby porównywać do GF 8600, jej nawet wzrost 10% za wiele nie da.

 

Stawiałbym raczej na pojawienie się GF 8700 za jakiś czas, ale już z co najmniej 48 SPU lub nawet 64 i 256-bitową szyną danych, możliwe, że nawet na GDDR4.

 

Obecnie jestem jedynie ciekaw oferty ATI, wydaje mi się, że segment mid-end będzie tym razem należał do ATI.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gość laeskrad

Mi tylko chodzi o to, ze tak wszyscy gadali, ze 320mb na 8800gts moze nie starczyc do plynnej gry w 1280x1024 w grach obslugujacych dx10 (w wyzszych rozdzialkach nie gram bo po co :P) no i teraz macie :P Uwazam, ze te karta to obecny krol jesli chodzi o wydajnosc/cena. Nie polecam nikomu brac 8600gts, natomiast polecam dla mniej zamoznych graczy palita 512 megowego, ktory kosztuje 550zl a bardzo dobrze sie kreci i napewno bedzie lepszym wyborem niz "przestarzaly" 7900gs, bo raz, ze po oc mu dorownuje a niekiedy przebija, a 2, ze ma DX10. Co prawda moze byc klopot z plynna gra pod dx10 z ta karta ale zawsze mozna wlaczyc rozdzialke 800x600, srednie detale i cieszyc sie dxem 10

poza tym na kartach GF 8800 GTS/GTX jest wzrost, ale raczej symboliczny

Chyba gigantyczny :P Roznica miedzy takim 8600gts s 8800gts 320 jest taka jak mniej wiecej pierwszy wyprodukowany mercedes porownywalny do mercedesa clk-gtr :P Natomiast porwnujac 8600gts do 8800gtx to tak jakbys porownal malucha do mercedesa clk-gtr :P Edytowane przez laeskrad

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gość Lionheart

Mi tylko chodzi o to, ze tak wszyscy gadali, ze 320mb na 8800gts moze nie starczyc do plynnej gry w 1280x1024 w grach obslugujacych dx10 (w wyzszych rozdzialkach nie gram bo po co :P) no i teraz macie :P Uwazam, ze te karta to obecny krol jesli chodzi o wydajnosc/cena. Nie polecam nikomu brac 8600gts, natomiast polecam dla mniej zamoznych graczy palita 512 megowego, ktory kosztuje 550zl a bardzo dobrze sie kreci i napewno bedzie lepszym wyborem niz "przestarzaly" 7900gs, bo raz, ze po oc mu dorownuje a niekiedy przebija, a 2, ze ma DX10. Co prawda moze byc klopot z plynna gra pod dx10 z ta karta ale zawsze mozna wlaczyc rozdzialke 800x600, srednie detale i cieszyc sie dxem 10

 

Chyba gigantyczny :P

Czytam forum guru3d od dawna i przeszukuję wyniki, każdy pisze o wzroście 5-10% w grach, to nie jest "gigantyczny". Gigantyczny to już 20%.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gość laeskrad

Czytam forum guru3d od dawna i przeszukuję wyniki, każdy pisze o wzroście 5-10% w grach, to nie jest "gigantyczny". Gigantyczny to już 20%.

To popatrz na testy i zobacz czy miedzy 8600gts oc edition a 8800gtsem 320 nie ma roznicy 20% :P Pierwsze testy z brzegu dal Chemiczny Ali strone wczesniej. Ja tam nawet widze ok 30% roznicy na korzysc 8800 GTS-a

Edit - w artykule Kfacha jest nawet niemalze 50-cio procentowa przewaga 8800gts-a nad pozostalymi kartami tak wiec jak mozesz mowic, ze wzrost jest raczej symboliczny ? :/

Edytowane przez laeskrad

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

nie wiem czy juz byl ale jesli nie to zarzucam tescik z in4.pl (z podkrecaniem 8600) > klick dlaczego wszyscy daja porownanie 8600 vs 7900gs, przeciez za 750zl mozna dostac 7900gto np wiec...? raczej wiadome jest ze 7900gs przegra w wiekszosci testow z 86.. <_<

Edytowane przez kfachu

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...