Skocz do zawartości
Caleb

Geforce 8600 GTS / GT

Rekomendowane odpowiedzi

Co myslicie o XFX 8600GT XXX ? Dobrze sie kreci? Nie patrzcie na to, ze jest droga bo moge miec taniej ;)

Chcialbym poprostu wiedziec o jej mozliwosciach. Szukalem na google i zadnego ciekawego testu oc nie znalazlem.

http://www.sirius.pl/foto_video/pub_artWie...tion_256MB.html

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dzieki. Na prawde dluugo szukalem.

Cos ta karta sredniawo sie kreci :| Chociaz.. 700MHz na rdzeniu to nie taki zly rezultat...

 

 

@_Vip_

 

Tamten test akurat widzialem ;)

Edytowane przez xacti

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam!

Lece cały czas na sterownikach 158.27 (czyli dosc juz leciwych) osiągam na nich 740/800(pamięci padaka)

 

Po zainstalowaniu sterów 162.18 i 163.44 nawet nie chce mi pojsc na 700(na rdzeniu) właczam benchmark w lost planet i arty z freezem po 3min :?

Czym to jest spowodowane? Czy jestem skazany na stare sterowniki aby móc miec podkreconą karte?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam

Ma może ktoś pomysł co to się z kartą stało oprócz tego że jest padnięta :mur:

Karta to sonic+, dopiero co przyszła z serwisu :cry:

 

post-145912-1187886974_thumb.jpg

 

 

 

w trybie 2d działa normalnie

Edytowane przez block

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam

Ma może ktoś pomysł co to się z kartą stało oprócz tego że jest padnięta :mur:

Karta to sonic+, dopiero co przyszła z serwisu :cry:

 

w trybie 2d działa normalnie

Klasyka kolorowe kwadraciki , podłączałeś pod karte tv?

 

Moim zdaniem gpu są walnięte , ale nvidia się nie przyznaje(albo palit coś zjebał) , może dlatego wyszła nowe rewizja G84 303.

 

@Overlord zainstaluj 162.15 , te stery nie mają jeszcze tego błędu.

Edytowane przez sideband

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mnie to wygląda na przetaktowane pamięci. grzeją sie i wywalają błedy. A tak swoją drogąodpowie mi ktos na moje pytanie zadane wczesniej. Mieliscie moze kiedys podobny problem:/?

 

a przy jakich taktowaniach zaczyna być stabilnie ? mi oc też spadło jak przeszedlem ze 162,18 na 163,44 ale wydaje mi się że stalker jakby wydajniejszy =)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Klasyka kolorowe kwadraciki , podłączałeś pod karte tv?

 

Moim zdaniem gpu są walnięte , ale nvidia się nie przyznaje(albo palit coś zjebał) , może dlatego wyszła nowe rewizja G84 303.

 

@Overlord zainstaluj 162.15 , te stery nie mają jeszcze tego błędu.

No właśnie to już druga po podłączeniu pod tv pochodziła tydzień i koniec.

Ludzie nie podłączajcie tej karty pod tv :mur:

To po h.. ten tv aut zamontowali.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Bo galaxy sa gorsze od palitow :lol:

 

A tak na powaznie, to czesciej padaja ;) Nawet bez oc moga wywalic bledy.

Jak pytałem kolesia gdy kupowałem w sklepie galaxiego to powiedział że na 100 sprzedanych kart 2 zwroty może były . A pality nie cieszą się dobrą opinią wśród osób którym nie zależy na mega oc itp ...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No mi w sklepie powiedzial ze nie sprowadzaja palitow, bo duzo zwrotow bylo. A jak sie spytalem o galaxy to powiedzial ze jeszcze wiecej. Srednio co 4 karta wracala na serwis. ;)

 

Ale powtorze pytanie:

A jak to dokladnie jest? Wszystkie 8600 po podlaczeniu do tv out padaja czy tylko Pality? Bo bede chcial kupic XFX, czasem z tv out korzystam...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam!

Lece cały czas na sterownikach 158.27 (czyli dosc juz leciwych) osiągam na nich 740/800(pamięci padaka)

 

Po zainstalowaniu sterów 162.18 i 163.44 nawet nie chce mi pojsc na 700(na rdzeniu) właczam benchmark w lost planet i arty z freezem po 3min :?

Czym to jest spowodowane? Czy jestem skazany na stare sterowniki aby móc miec podkreconą karte?

A ja jak tak patrzę na te nowe stery to się zastanawiam:

1) Czy czasem NV nie podkręca sterami grafy o te kilka % żeby była wydajniejsza? To by tłumaczyło problemy z podkręcaniem na nowszysch sterach - przekłamanie we wskazaniach aktualnych zegarów.

2) Czy mi się wydaje czy znowu NV robi jakieś kosmiczne optymalizacje grafy sterami, żeby to szybciej działało :/

Edytowane przez Sanjuro

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A ja jak tak patrzę na te nowe stery to się zastanawiam:

1) Czy czasem NV nie podkręca sterami grafy o te kilka % żeby była wydajniejsza? To by tłumaczyło problemy z podkręcaniem na nowszysch sterach - przekłamanie we wskazaniach aktualnych zegarów.

2) Czy mi się wydaje czy znowu NV robi jakieś kosmiczne optymalizacje grafy sterami, żeby to szybciej działało :/

Raczej nie wszystkie wskazania są ok na 8600 , a Sonic+ w kompie ,który składałem dla kumpla ostatecznie poszedl na 750/850 bez Vmodów na sterach 163.44 i przeszedł 2 godz marka , 1 godz LP bench i wszystko jest ok.Tyle że świezy system .........

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Konio68 spróbuj zainstalowac starsze sterowniki np te , które ja mam 158.27 i zobacz czy karta czasem nie podkręci sie więcej(u mnie to roznica co najmniej 50mghz wiec bardzo duzo)

Niestety kompa już oddałem kolesiowi .....

ale memki szły wyżej na 1000 tylko zostawilem 850 aby uzyskać stailne 750 na GPU.... tzn szedl na 750 na 1000 ale wolałem mu zjechać z taktów , bo totalny laik więc nie chcialem aby miał kłopoty i uprzedzilem aby TV out nie uzywał :) ale on ma LCD TV więc nie potrzebne.

Edytowane przez konio68

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Hehe bezbronnyPL wyczytałem to i nawet sobie to zapisałem. W kazdym razie od tamtego czasu mogłes zmienic sterowniki. Powiedzialbys lepiej jak sie te sterowniki sprawują. Pisałes cos ze lepsze zagospodarowanie pamieci wprowadzają(ciekawe) Czym one sie roznią od sterowników do normalnych 8600gt. Są jakies problemy z aplikacjami?

 

@Sideband > nie żal Ci było dobrze podkręcalnej sztuki?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mam rozumieć, że 162.18 i 163.44 mają błędy powodujące mniejszą podkręcalnośc ? Można wiedzieć sideband na jakich sterach jedziesz? heh wogóle ciekawi mnie czy ktoś jeszcze miał taki problem...

 

Serii 157 w ogóle nie używałem 1st jakie miałem to 162,18 beta a teraz przeszedłem na 163,44beta i oc mi spadło ale wydajność po zjechaniu o te kilka mhz nie spadła przynajmniej nie zauważyłem w grach (poza wynikiem w smarku 2k5)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

witam :-)

od wczoraj jestem posiadaczem 8600gt sonic+ i musze przyznac ze spodziewalem nieco wiecej w kwestii oc tej karty, z tego co czytam to forum to sporo modeli robi 740-750mhz bez modow podczas gdy u mnie juz przy 702mhz pojawiają się artefakty nawet w 2D :/ a podobno sonic+ ma standardowo wyzsze vgpu niz 'zwykle' 8600gt wiec tym bardziej mnie ten wynik zaskoczyl, czy to mozliwe ze az taka slaba sztuka sie trafila czy moze ja cos zle robie? probowalem na sterach 162.18 i 162.50 to samo; temp rdzenia przy 702mhz nie przekracza 59st w stresie wg. atitoola/ntune.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...