Skocz do zawartości
Caleb

Geforce 8600 GTS / GT

Rekomendowane odpowiedzi

Gość hauturnik

Bardzo dobra propozycja to karta asusa 8600gt 675/2000mhz , czyli zegary GTS. Więc pamięci są 1ns , czyli jak w GTS. Jedyny minus pomijając gorsze chłodzenie niż w GTS to jednofazowe zasilanie gpu i brak dodaktowego złącze zasilającego na karcie , co odbije się negatywnie na oc karty. Jeżeli cena tej karty by spadła do poziomu 500zł -hit murowany.

blad ro 8600 gts

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Akurat GST tez istnieje ;) To zdaje sie jakis model GS-a od inno z pamieciami ddr3 i lepszym chlodzeniem.

Dokładnie, Inno3d nadało taką nazwę swoim podkręconym kartom na 7600GS. GST nie ma w specyfikacji nvidii, ale nazwa bardzo ładnie pasuje do modeli także Galaxy, Palita i kilku innych fim które też pokusiły się o wypuszczenie układu 7600GS z zegarem 500 i pamięciami minimum GDDR3 500 i w górę.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

nie wiem - może się spóźniłem ale w Action pojawił się taki produkt:

 

MSI GeForce 8600GTS 256MB DDR3/128bit TV/Dual DVI PCI-E (690/2100)

NX8600GTS-T2D256

Nazwa producenta chipsetu nVidia

Złącze PCI-Express x 16

Wielkość pamięci 256 MB

Typ pamięci DDR 3

Szerokość magistrali pamięci 128 bit

Taktowanie procesora 690 MHz

Taktowanie pamięci w 3D 2100 MHz

RAMDAC 400 MHz

Low Profile Nie

Chłodzenie chipsetu Aktywne

Chłodzenie (opis) Wentylator

Wyjścia DVI na karcie 2 szt.

Przejściówka z DVI na D-Sub 2

Obsługa wielu monitorów 2

Wyjście HDTV 3szt Cinch z adapterem

Wyjście TV S-Video na karcie oraz Cinch z adapterem

Wejście Video Nie

Cross Fire Nie

SLI Tak

Zgodność programowa Pełne wsparcie dla Microsoft DirectX 10, Shader Model 4.0, OpenGL 2.0.

Dodatkowe oprogramowanie Brak

 

cena końcowa (dla klienta powinna wynosić ~800 brutto)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dzisiaj znalazłem coś ciekawego - http://www.esc.pl/product_info.php?cPath=7...roducts_id=7461. Po mojemu trochę przegieli z ceną, albo powinni dać jeszcze jakiś model - bo 840 zł za produkt dobry, ale ze 128-bitową szyną do pamięci - gdzie 256 bit? 7900GS jest dzisiaj za ~550 zł i wychodzi na to, że to nadal będzie dobry wybór. Trochę jestem zawiedziony, bo w cenie do 400 zł (następca 7600GS@GT) będzie słabiutki 8500GT...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gość Lionheart

Nie rozumiem NVIDII, wiedzą, że będą musieli i tak wydać GF 8700GT z 256-bitową szyną i przynajmniej 64 jednostkami Stream, to po co to mieszanie? Niech nie mówią, że obecna cena GTS by podskoczyła, bo to bzdura, jeżeli o 200-250 zł 8800 GTS jest tylko droższy.

 

Nawet stare Radeony 9500 miały 256-bitową szynę, mówię o tych "ewenementach", co się modowały na R9700.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dzisiaj znalazłem coś ciekawego - http://www.esc.pl/product_info.php?cPath=7...roducts_id=7461. Po mojemu trochę przegieli z ceną, albo powinni dać jeszcze jakiś model - bo 840 zł za produkt dobry, ale ze 128-bitową szyną do pamięci - gdzie 256 bit? 7900GS jest dzisiaj za ~550 zł i wychodzi na to, że to nadal będzie dobry wybór. Trochę jestem zawiedziony, bo w cenie do 400 zł (następca 7600GS@GT) będzie słabiutki 8500GT...

Ale MSI juz za 790...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

nV przegięła z tą szyną. Za bardzo to ogranicza wydajność ( i do tego jest to sztuczne ograniczenie bo skoro w 2002 r taka szyna była używana to w dzisiejszych czasach powinno to być tanie rozwiązanie ) ... lepiej poczekać na 8700 z szybszą "pamięcią".. Oczywiście dzięki wysokiemu taktowaniu pamięci przepustowość nie śmieszy .... ale i tak wypada blado przy takim 1950 PRO które można kupić z pamięciami 1,1 ns przy szynie 256 bit

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

W takim wypadku przyszła oferta AMD-ATI może przedstawiać się nader interesująco... :D Jak na te 200-300 zł różnicy pomiędzy 8800GTS to ta karta jest za bardzo okrojona. Może i nadrabia zegarem 2GHz, ale to wcale nie jest aż tak dużo. Już przy kartach pokroju 7600GT mówiło się o tym, że nie są zbyt dobre w wyższych rozdzielczościach, mimo, że mają zegar 1,4GHz i szynę 128-bit - ale też odpowiednio inną cenę (chociaż uważam, że te 450-500 zł za 7600GT to zdzierstwo przy 550 zł za najtańszą 7900GS - karta, która sporo namieszała). Obecna polityka cenowa AMD-ATI może doprowadzić do dużych zmian rynkowych - nawet jeśli nowe Radeony będą oferować podobną wydajność, to ludzie wybiorą je bo najprawdopodobnie będą.. tańsze :wink: Ja się tym interesuje, ale mnie to nie pasjonuje - cieszę się tylko, że konkurencja pomiędzy ATI - NV wkracza na etap, dzięki któremu dostaniemy "więcej za mniej" :D To co teraz zrobiło AMD z procesorami to wg mnie tylko początek... Może doczekamy się kiedyś czasów, że najdroższe karty bedą w cenie około 1500 zł i jakoś wyrównamy do "cywlizowanej części świata" (karta, która kosztuje w USA 500$, a u nas 2200 zł to dla mnie jest wystarczajacy powód, żeby tak mówić). Wiem, że to duże uproszczenie, ale to tak jakby u nas kupić sobie GTX'a za 500 zł :mur: No ale myśle, że będzie lepiej... :wink:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gość hauturnik

W takim wypadku przyszła oferta AMD-ATI może przedstawiać się nader interesująco... :D Jak na te 200-300 zł różnicy pomiędzy 8800GTS to ta karta jest za bardzo okrojona. Może i nadrabia zegarem 2GHz, ale to wcale nie jest aż tak dużo. Już przy kartach pokroju 7600GT mówiło się o tym, że nie są zbyt dobre w wyższych rozdzielczościach, mimo, że mają zegar 1,4GHz i szynę 128-bit - ale też odpowiednio inną cenę (chociaż uważam, że te 450-500 zł za 7600GT to zdzierstwo przy 550 zł za najtańszą 7900GS - karta, która sporo namieszała). Obecna polityka cenowa AMD-ATI może doprowadzić do dużych zmian rynkowych - nawet jeśli nowe Radeony będą oferować podobną wydajność, to ludzie wybiorą je bo najprawdopodobnie będą.. tańsze :wink: Ja się tym interesuje, ale mnie to nie pasjonuje - cieszę się tylko, że konkurencja pomiędzy ATI - NV wkracza na etap, dzięki któremu dostaniemy "więcej za mniej" :D To co teraz zrobiło AMD z procesorami to wg mnie tylko początek... Może doczekamy się kiedyś czasów, że najdroższe karty bedą w cenie około 1500 zł i jakoś wyrównamy do "cywlizowanej części świata" (karta, która kosztuje w USA 500$, a u nas 2200 zł to dla mnie jest wystarczajacy powód, żeby tak mówić). Wiem, że to duże uproszczenie, ale to tak jakby u nas kupić sobie GTX'a za 500 zł :mur: No ale myśle, że będzie lepiej... :wink:

ale z czego dokladnie sie cieszysz przecie z geforce 4ti bez perspektyw czy potrzeb na cos lepszego cena konkurencja fakt obnizek nie powinien byc dla ciebie istotny.

To taki klimat jakby rolnik sie cieszyl ze cena smiglowcow apache zmalala :mur:

 

W pcprojekt.pl są już od ręki BFG 8600GTS OC z nieco dołującą ceną 880zł.

:mur: kasowanie za fabryczne oc dla noobow mnie dobija najbardziej :damage_wall:

 

Eeee nie będzie 8700 bo jak wyjdzie 8800 Ultra to cena 8800 GTS jeszcze spadnie i będzie można od razu przesiąść się nie na 8600 GTS, a na 8800 GTS :)

smiem powiedziec ze amdati bedzie miala wiekszy wplyw na ceny niz pojawienie sie nowego modelu ( ktory po czesci tez wprowadzi przesuniecie cenowe)

 

i mysle ze jeszcze maju dorwiemy 8800 gts 320 za obecna cene mega lamerskich 8600 gts oc :rolleyes:

zbliza sie promocja

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie liczyłbym za bardzo na konkurencję cenową ze strony ATI. Kanadyjczycy ZNOWU przesunęli premierę RV630 i RV610, tym razem na czerwiec lub później. Mam przeczucie, że zanim się doczekamy mainstreamu ATI, to GF8600GTS będzie już kosztował z 500pln

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ale z czego dokladnie sie cieszysz przecie z geforce 4ti bez perspektyw czy potrzeb na cos lepszego cena konkurencja fakt obnizek nie powinien byc dla ciebie istotny.

To taki klimat jakby rolnik sie cieszyl ze cena smiglowcow apache zmalala :mur:

Weź nie gadaj glupot - tak się składa, że mam zamiar zakupić sobie kompa i początkiem przyszłego tygodnia wszystko poskładać do kupy (część kupuję na necie, część w sklepie niedaleko mnie) WŁAŚNIE z procesorem AMD Athlon 64 X2 3600+ 65 nm, którego obniżka RÓWNIEŻ objęła. Poza tym pierwszy raz widzę tekst "z geforce 4ti bez perspektyw" - co Ty ludzi po kompach oceniasz? :mur: Nie wszyscy używają kompa tylko do grania, ja gram okazjonalnie, do neta i niektórych gier starczy. Poza tym na tym forum dużo ludzi ma komputer z Socket A, bo to były swego czasu popularne konfiguracje. Nie widzę też dla siebie konieczności kupowania nowego komputera co rok. Rozumiem, ze Ty masz pewnie C2D i 8800GTX, ale to nie stawia Cię wyżej w hierarchii tego forum, bo ja to tak odebrałem. Kazdy ma prawo wypowiedzieć sie na dany temat, niezależnie od posiadanego kompa :wink:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gość Lionheart

W Action za 750 zł jest dostępna karta MSI GeForce 8600GTS 256MB DDR3/128bit TV/Dual DVI PCI-E (690/2100)

 

Brak niestety fotki karty, cena już bardziej konkurencyjna niż wersja BFG.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

750zł, a karta już podkręcona przez producenta. A więc za dwa, trzy miesiące pewnie wyjdą produkty Galaxy/Palit z jeszcze lepszymi osiągami O/C i może z pamięciami GDDR4 :rolleyes: w cenie poniżej 700zł :wink: , to już by było coś. np. procesor na jądrze B1 po O/C na 1GHz, oraz pamięci na 1,3/1.4GHz w trybie DDR 2.6/2.8GHz - taka karta by nieźle namieszała.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

O Gddr4 możesz zapomnieć - mała dostępnosć , wysoka cena. Poza tym nie wiadomo czy wogóle gf86gt/gts są wstanie współpracować z Gddr4 , wchodzi też w rachube zmiana pcb pod takie pamięci. Wogóle nie rozumie po co przepłacać i kupować podkręcone fabrycznie karty.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

O Gddr4 możesz zapomnieć - mała dostępnosć , wysoka cena. Poza tym nie wiadomo czy wogóle gf86gt/gts są wstanie współpracować z Gddr4 , wchodzi też w rachube zmiana pcb pod takie pamięci. Wogóle nie rozumie po co przepłacać i kupować podkręcone fabrycznie karty.

Sam chipest G84 potrafi współpracowac z GDDR4, barierą pozostaje cena kości, ale jak zawsze do czasu, technologia idzie wciąż do przodu, a teraz 3-4m-ce to już szmat czasu, pozostaje tylko czekac.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gość hauturnik

Sam chipest G84 potrafi współpracowac z GDDR4, barierą pozostaje cena kości, ale jak zawsze do czasu, technologia idzie wciąż do przodu, a teraz 3-4m-ce to już szmat czasu, pozostaje tylko czekac.

ale 8600 gts sie sprzedaje

 

http://allegro.pl/item185090949_bfg_8600gt..._gts_5l_gw.html

 

az sie kuzy :damage_wall:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

IMO jak bym miał 900 zł na grafę, to bym się już za 8800GTS 320MB oglądał, która jest ~150 zł droższa, a o wiele lepsza (wolałbym dozbierać). Ja widzę 8600GTS, ale w cenie 600 zł, tak, żeby zastąpiła 7900GS i GT (może mieć nawet pamieci nie 2000MHz, a 1600 czy 1400, żeby ograniczyć trochę jej wydajność), 8600GT w cenie 400 zł (tak zaby zastąpiła 7600GS DDR3 i GT) a za 800 zł jakąś kartę z 256-bitową szyną i o większej (moze być nawet niewiele) wydajności niż X1950XT, która w podobnej kategorii cenowej się znajduje. Coś mi się wydaje że seria 7xxx tak szybko ze sklepów nie zniknie...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gość hauturnik

a świstak siedzi i zawija :lol:

 

jak będą karty w sprzedaży to szybko sie okaże do kogo należy mainstrem ;)

32 sp :damage_wall:

 

jezeli w crysis odpowiednik gts'a od ati robi z 8800 gtx'em od nvidia to co robi to nie powinno byc dalszych pytan

 

amd rulezz :D

amd power :D

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

32 sp :damage_wall:

 

jezeli w crysis odpowiednik gts'a od ati robi z 8800 gtx'em od nvidia to co robi to nie powinno byc dalszych pytan

 

amd rulezz :D

amd power :D

Zalezy jaka kasa, bo jak wejdzie 2900XT to GTS bedzie juz chyba po 900, a Nvidai lubi robic obnizki to kto wie co jeszcze :>

 

Ale to nie jest temat o nowych RAdkach tylko 8600. EOT

Edytowane przez -Caleb-

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...