Skocz do zawartości
Caleb

Geforce 8600 GTS / GT

Rekomendowane odpowiedzi

dokladnie :) dla mnie na dzien dzisiejszy dobrym wyznacznikiem wydajnosci tych graf jest S.T.A.L.K.E.R. jak i NFS Carbon (w nim to seria 7 bardzo kulala)

Carbon to jest dobry przykład 'co zrobić by się nie narobić i konwersję s[ciach!]lić' :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Bardzo bym chciał, aby powtórzyła się sytuacja z przed 13 miesięcy. Wyszedł 128 MB Palit na X1600PRO z wykręconym GPU i pamięciami do poziomu X1600XT- ludzie kupili, a ja poczekałem 2-3 tygodnie i chwyliłem w podobnej cenie znacznie wydajniejszego mimo pamięci DD-R II 256 MB 7600 GS 500/900 - może w tym roku to właśnie AMD/ATI będzie Sprite ;) :D

 

PS- jakby jeszcze wyszła karta ze standardowym chłodzeniem pasywnym. Puki co jedynie Geforce 8500GT i ATI Radeon HD 1400 taki mają, ale ta klasa wydajności mi nie odpowiada.

Bedzie pasywny gigabyte wedlug ocworkbencha. Taki jak kiedys mieli 7600gt albo 6600gt.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Carbon to jest dobry przykład 'co zrobić by się nie narobić i konwersję s[ciach!]lić' :)

tego tez :P

 

Michaelius test tego pasywnego Gigabyte jest na konkurencyjnym portalu :]

Edytowane przez DarkArrow

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Coś wątpie we wszystkich recenzjach wykorzystywano stery 158.16 , które dość wyrażnie podnoszą wydajność. Nvidia bardzo szybko zawsze optymalizowała stery(z błędami to bywało różnie) , jedynie u Ati można oczekiwać jakiś większych optymalizacji.

Edytowane przez sideband

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mozliwe staralem sie ogladac jak najmniej stron na pclabie , a drugi raz nie wejde zeby im odslon nie nabijac :D Badz co badz ciagle mam tam bana po dyskusji o ich "profesjonalnej" recenzji plyt pod core2 (tak sie konczy wstawianie w sygnaturke wypowiedzi moderatora mowiacego o tym , ze maja swiadomego czytelnika w [gluteus maximus] :D )

 

Zreszta i tak chcialbym zobaczyc testy dobrze podkreconego 8600gt kontra 1950 pro kontra galaxy 7900gs z coolermasterem.

 

BTW wyczytalem w jednym z testow (na Hardocp) ze XFX w kartach z 8600 ma uznawac gwarancje poki nikt w karte fizycznie nie ingerowal.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

z tymi grami to roznie... wy wiekszosci pewnie to wina sterow

 

bo np. w FEAR 8600GTS przegrywa z 7900GS (podobnie jest w Prey'u)

 

a juz w S.T.A.L.K.E.R.Z.E. nawet 8600GT duzo nie ustepuje 8800GTS

Edytowane przez DarkArrow

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

nom troszkę GTS lipa, bo widać po OC, że praktycznie każdy GT da się podkręcić do wartości GTS, a cena około 200zł niższa... hm tylko teraz pracuję na Viście a do niej nie ma programu do OC... no ale wymiana na takiego GT będzie bardziej opłacalna niż zostanie przy obecnym 7800GTX

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jestem po lekturze testów na frazpc i pclab. W obu redaktorzy mają te same wnioski - 8600GT jest bardziej opłacalne od 8600GTS, ale jak dla mnie wersja GT i tak jest za droga. Wogóle mam duży minus do pclab - dlaczego oni te grafy testują na Core2Extreme, czy jak tam sie ten procek nazywa? Przecież takiej konfiguracji (CPU + VGA) nikt nie posiada, poza tym zawyża ona wyniki tych kart jak dla mnie (wszystkich testowanych modeli), bo otrzymane na naszych komputerach zapewne będą o 500-1000 pkt mniejsze (chodzi mi o marki). Co do samych kart - śmieszne jest to, ze w 2k5 ma ok 12000 pkt, a w grach jak dla mnie dno. W ogóle im wyższa rozdzielczość, tym lepsze wyniki uzyskuje 7950GT. Niech nikt nie pisze, ze nowe sterowniki i optymalizacje załatwią sprawę - chyba, ze są takie co poszerzają szynę do pamięci :D Pokazano też co obcięto - tragedia jak dla mnie, bo z tego układu to prawie nic nie zostało... Ja jednak w dalszym ciągu jestem za 7900GS, który odpowiednio podkręcony, bije na głowe te 128-bitowe wynalazki , które są dobre jedynie w benchmarkach. W praktycznych zastosowaniach karty z serii 79xx są po prostu lepsze. A te DX10 to mogą sobie wsadzić w... obecnie - jak zobaczyłem screeny, to z tym chyba nawet 8800GTX będzie miał problemy. 8600GT bym kupił, ale tak góra za 400 - 450 zł, w cenie 7600GT, ale jednocześnie tańsze od 7900GS.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ewidentnie 8600gt/gts brakuje TMU. 8600gt/gts ma 8 , a 7900gs ma 20. Nadal w grach jednostki texturujące są bardzo ważne. Sterowniki nic w tym nie pomożą , właśnie słaba wydajność w grach np doom3 , cod2 wynika z małej ilości TMU.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Spokojnie na razie kosztuja ok 490 zeta najtansze 8600gt poczekamy ile bedzie kosztowal galaxy z coolermasterem czy xfx taktowany 600/1600 firmowo jesli w ciagu najblizszego czasu zejda na powiedzmy 520-530 zeta i beda szly z rdzeniem w okolice GTSa to imho nie bedzie to zla karta.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

a i na testy w smarkach nie warto patrzec. Pamietacie walka z fx ? Jak mial 2x wiecej klatek w smarkach od 4ti, a w grach byl gorszy o wiele?

 

Tu tez w testach widac ze dogania ledwo 7900 i 1950pro. Jak dla mnei to na dx10 trzeba poczeakc do wrzesnai, a nei pakowac sei w akrte co neiwiadomo jak nawet bedzie na nim chodzic.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ja już zgłupiałem z tymi testami ... wygląda na to, że im nowsza gra to seria 8600 lepiej sobie radzi niż radki 1950pro czy seria 7950gt/gs ... zobaczymy jak karta sprawuje się z nowym softem na Viście...

Edytowane przez Alta1r

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tak jak sadziłem. Imo g80 to powtórka z FX (ciekaw jestem co bedzie z dx 10 :lol: imo bardzo podobnie).

Dobrze ze kupiłem 7900 a nie czekałem na ten chłam z przeproszeniem... nv leci w kulki z powodu braku konkurencji ? Nie wiem ale wiem napewno ze trza czekać nakarty pokroju 8900gs i tyle.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie do konca w testach nie opartych na sredniej liczbie klatek a koncentrujacych sie na maksymalnych grywalnych i plynnych ustawieniach (czyli na HardOcp) 8600gts oc jest lepszy/porownywalny do radka 1950pro.

 

Czyli jesli gt beda sie dobrze krecic to bedzie porownywalny z radkiem albo 7900gs.

Edytowane przez Michaelius

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tak jak sadziłem. Imo g80 to powtórka z FX (ciekaw jestem co bedzie z dx 10 :lol: imo bardzo podobnie).

(...)

To Twoje imo wiesz gdzie możesz sobie wsadzić :mur:

 

Zobacz jakie złoma kupiłeś

Dołączona grafika

Dołączona grafika

Dołączona grafika

 

Dwie nowe gry gdzie tekstur nie ma tak dużo i masz powtórkę z FX'ów :lol:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

NVIDIA chyba robiła te karty z nadzieją, że ludzie zobaczą 3Dmarki i odrazu polecą do sklepu po kupno nowych kartuszek. Swoją drogą teraz mam MEGA HIPER SUPER dylemat. Zastanawiam się nad kupnem 7900GS a 8600GT i chyba wybiorę tę pierwszą. Co wy na to?

 

I myślę jeszcze, że będziemy pozytywnie zaskoczeni gdy wyjdą karty ze stajni AMD.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...