Skocz do zawartości
Caleb

Geforce 8600 GTS / GT

Rekomendowane odpowiedzi

Tyle, że nie jest to wiarygodny test- żadnych zdjęć karty, żadnej specyfikacji. Poza tym kusi mnie w pełni zaimplementowane HDMI, Direct X 10.1, 64 PS i 0.65 nm -tego karty z NVIDIA main-stream nie mają :)

 

Inna sprawa, że chodzi mi po głowie zaopatrzenie się w kolejnego notebooka z DX 10 na pokładzie, gdzi wydajność nie wiele mnie obchodzi (CENA!!!), byle był DX 10 i 64 bit CPU :]

No nic dziwnego że nie ma żadnych zdjęc itp.... Jak pojawiały się benchmarki GF8800 niedawno GF8600 i r600 też na początku nie było żanych zdjec i skrinów a jak się okazuje wyniki są niemal identyczne jak te które pojawiają się teraz już poparte skrinami....

Co do specyfikacji to niewiem skąd wziąłes info o 64 shaderach skoro to highendowy r600 ma ich mieć 64 własnie.... Tak więc jak narazie wyglada na to ze jeśli HD2600xt będzie szybszy od GF8600GTS to naprawdę różnice będą bardzo minimalne....

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

w DX 10 będzie i tak ładniej, niż w maksymalnych detalach w DX 9.0 Przypomina mi to porównanie np. Call of Duty 2 w DX 7.0 i DX 9.0. Ile można tłumaczyć, że maksymalne detale w tych trybach są od siebie różne?

Fajnie porównujesz : DX 7 vs. DX 9 kontra DX 9© vs. DX 10 :lol:

 

Między 7 a 9 jest "trochę" większa różnica niż między 9 a 10 - nie sądzisz ? A GF 8600 skończą pewnie jak GeForce FX 5200 ... obsługa DX 9 była ale co z tego ...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mysle, że róznica między Direct X 10 a Direct 9.0 jest wystarczająco duża, żeby napisać to, że aby z niego skorzystać trzeba mieć również VISTE- resztę zostawmy grafikom. Poza tym ostatnie wiadomości sugerują 320 PS w najwyższym modelu ATI HD 2900, a nie 64.

Edytowane przez Slayer

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mysle, że róznica między Direct X 10 a Direct 9.0 jest wystarczająco duża, żeby napisać to, że aby z niego skorzystać trzeba mieć również VISTE- resztę zostawmy grafikom. Poza tym ostatnie wiadomości sugerują 320 PS w najwyższym modelu ATI HD 2900, a nie 64.

Jak to jest z shaderami u r600 to wyjaśnił Sulaco właśnie w temacie o r600.... Konkretnie post 557....

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ta 8 ropow to jest to :D. 128 bit pamiec to jest to :D i dx 10 to jest to :D Jedyne co na dx 10 widzialem to crysis. A za rok te karty 8xxx to w duze D bedzie mozna sobei wsadzic, bo beda gry dx 10 an nich ciely. Poza 8800gtx.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Palit XpertVision GeForce 8600GTS Sonic cena na starcie 510zł http://www.skapiec.pl/site/cat/14/comp/183038 W tym wypadku zakup GF 7900 GS mija się całkowicie z celem

 

To Komsad powodzenia w zakupie tej karty zycze. 7600gt tez mieli 200 zeta taniej niz inni,ale nikt z kupujacych nie zobaczyl karty na oczy :D A po miesiacu albo dwoch otrzymali wplacona kase spowrotem.

 

 

Chociaz nie jak to GT to cena prawdopodobna.

 

W emarkecie jest za 490

http://pc.emarket.pl/pricelist/Item.aspx?PID=C9400749

Edytowane przez Michaelius

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

To Komsad powodzenia w zakupie tej karty zycze. 7600gt tez mieli 200 zeta taniej niz inni,ale nikt z kupujacych nie zobaczyl karty na oczy :D A po miesiacu albo dwoch otrzymali wplacona kase spowrotem.

Chociaz nie jak to GT to cena prawdopodobna.

 

W emarkecie jest za 490

http://pc.emarket.pl/pricelist/Item.aspx?PID=C9400749

mój błąd to jest GT :damage_wall:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tyle, że to jest 8600GT- błąd na skąpcu.

Chodzi mi po głowie, aby kupić -8600GT i mieć już swięty spokój. Cena naprawdę super- karta lepsza znacznie od serii 7600 i porównywalna z 7900, ale te 32 PS :?

Jedno jest pewne- jak PCI-E 2.0 nie będzie kompatybilne z PCI-E 1.1 i będzie zaimplementowane w RV 630- kupuję Geforce 8600GT.

Najtaniej, jak widziałem to 470 zł za wersję standard i ok. 510 za wykręconego GT@GTS. Ceny są atrakcyjne, bo większość płytki PCB jest identyczna jak w serii 7600 i korzystają z tych samych pamięci, no i pewnie sam GPU w produkcji jest tańszy.

 

Update- właśnie pomyslałem, że wszystkie dotychczasowe testy (mniej lub bardziej wiarygodne) RV630 były robione na płytach z PCI-E 1.1. Innymi słowy- działały. Czekałem 2 miesiace, poczekam jeszcze z miesiąc, aż wszystko się wyjaśni- przynajmnije ceny spadną :)

Edytowane przez Slayer

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zobaczymy co ta wersja Sonic potrafi jak rdzen pojdzie @ gts i pamieci pojda chociaz z 1.6-1.7 to moze byc ciekawa , ale oczywiscie taki produkt oficjalnie w internecie nie istnieje poza tymi kilkoma sklepami :D A na stronie palita zero informacji.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Bardzo bym chciał, aby powtórzyła się sytuacja z przed 13 miesięcy. Wyszedł 128 MB Palit na X1600PRO z wykręconym GPU i pamięciami do poziomu X1600XT- ludzie kupili, a ja poczekałem 2-3 tygodnie i chwyliłem w podobnej cenie znacznie wydajniejszego mimo pamięci DD-R II 256 MB 7600 GS 500/900 - może w tym roku to właśnie AMD/ATI będzie Sprite ;) :D

 

PS- jakby jeszcze wyszła karta ze standardowym chłodzeniem pasywnym. Puki co jedynie Geforce 8500GT i ATI Radeon HD 1400 taki mają, ale ta klasa wydajności mi nie odpowiada.

Edytowane przez Slayer

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

sam bym wymienil swojego 7600GS, ale jedynie na jakiegos 8600GT@GTS w cenie 450-550 zl - wiecej sie dawac nie opyla bo po tyle sa tez x19xxGT i 7900GS

 

btw. stery 158.16 dosc znacznie podnosza wydajnosc graf 8800, wiec pewnie 8500/8600 tez cos dadza :) imo z ta wydajnoscia moze nie byc tak calkiem zle :)

 

jestem ciekawy, czy na necie dzisiaj pojawi sie jakis test 8600 wlasnie na tych sterach :D

 

hehe ja tu pisze o 158.16 a dzisiaj juz wyciekly 165.01 - http://forums.guru3d.com/showthread.php?p=...518#post2224518

Edytowane przez DarkArrow

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Po przejrzeniu testu na guru3d , moge powiedzieć , że coś nie tak z sterami albo z kartami. Oc prawie nic nie daje , jedynie w 1024*768 widać jaką różnice. Albo brakuje karcie pamięci lub zdecydowanie ma za małą przepustowość pamięci.

 

Do tego różnica między GT a GTS jest bardzo mała , na tyle mała , że nie warto kupować GTS. Dobrym wyborem jest GT od Asusa , który jako jedyny ma dodaktowe złącze zasilające.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Testy 8600 GTS na guru3d nie napawaja optymizmem, za to GT chyba niezle sie wykreca na rdzeniu do wartosci GTS po OC :D Oby Palit i Galaxy szybko sie uwinely z wlasnymi wynalazkami.

Ta pisza ze dostali wersji po oc fabrycznym. I ledwo 7900gs i 1950pro doganiaja w wydajnosci. Nawet 1 gry nie ma na dx10. przewiduje powtorke serii fx5xxx. Ale wiadomo dx 10 napisane, na cholere ci dx 10 jak i tak nie bedize miala mocy te efekty wyswietlic. Plus pierwsza gra dx10 to bedzie crysis ktory wyjdzie za pol roku ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Z testow na Pclab wnioskuje:

GTS w 3Dsmarku 2005 w 1024x768 osiaga wynik ~11.500 a takie bidne 7950GT 9.700. Ale juz w 1280x1024 AAx4 AFx16 GTS dostaje lekko w [gluteus maximus]la ... cos duza roznica i radykalny spadek wydajnosci :> W 06 to nawet GTS po OC ledwo podskakuje "staremu" 7950 GT. Słabiutko. FEAR, PREY, COH to totalna porazka cudownych G86, a nowe pozycje takze nie zachwycaja, co najwyzwej GTS zrownuje sie z 7950GT, tylko Stalker lepiej smiga o pare fps. Coraz bardziej przekonuje sie do GT po mocnym OC bo widac ze ta karta ma racje bytu w przeciwienstwie do bardziej "przypakowanego" brata. Ogolnie cos mi sie zdaje ze GTS wyleci z rynku, za duza roznica w cenie, zbyt mala w wydajnosci.

Edytowane przez -Caleb-

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ta pisza ze dostali wersji po oc fabrycznym. I ledwo 7900gs i 1950pro doganiaja w wydajnosci. Nawet 1 gry nie ma na dx10. przewiduje powtorke serii fx5xxx. Ale wiadomo dx 10 napisane, na cholere ci dx 10 jak i tak nie bedize miala mocy te efekty wyswietlic. Plus pierwsza gra dx10 to bedzie crysis ktory wyjdzie za pol roku ?

jasne, patrząc na wydajność 8800 to na pewno jest powtórka z serii FX5xxx :lol2: A pierwszą grą pod DX10 nie będzie Crysis - jest jeszcze Hellgate, Assasins Creed, BioShock, World In Conflict, Conan - i wszystko z terminem krótszym niż 6 m-cy.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

jasne, patrząc na wydajność 8800 to na pewno jest powtórka z serii FX5xxx :lol2: A pierwszą grą pod DX10 nie będzie Crysis - jest jeszcze Hellgate, Assasins Creed, BioShock, World In Conflict, Conan - i wszystko z terminem krótszym niż 6 m-cy.

Hellgate w obecnym stanie wyglada raczej na dx 8.1 a nie 10 :D

Bioshock na Dx10 o_O pierwsze slysze ... ma smigac na UE 3.0 i cisnac 9.0c do oporu

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

imo nie mylilem sie 8600GT jest calkiem dobry... jeszcze pewnie wyjda nowe stery (oficjalne) co poprawia troche wydajnosc :)

 

do tego ta grafa duzo nie ustepuje 8600GTS i calkiem niezle sie kreci

 

gdym mial wybierac miedzy 79GS, a 8600GT to bym wzial 8600GT

 

 

Palita 8600GT mozna juz dostac za 450 zl

Edytowane przez DarkArrow

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Bioshocka ma być pod dx10 , może nie odrazu , ale ma być wsparcie. Do COH miałbyć patch pod dx10 w marcu , kończy się kwiecień - a tu nadal cisza.

 

W grach gdzie "leją" się po ścianach shadery to 8600gt/gts mają dobrą wydajność. Nic trzeba czekać na 8800gs lub 8900gs z 64SP i 256bit :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...