Skocz do zawartości
Twiggy696

Zakup Pendrive'a - Wybór, Zalecenia

Rekomendowane odpowiedzi

Witam.

 

 

Chcę kupić sobie Pendrive 8GB żeby służył mi jako instalka do Windowsów. Zależy mi na szybkim odczycie. Nie mam wymagań co do wyglądu, ma być szybki i mało awaryjny. Cena to myślę, że do 60 zł.

 

Patriot Xpress 8GB USB 3.0 50/20 MB/s - Komputronik RTV AGD Notebooki, komputery i elektronika

Patriot XporterXT Boost 8GB X200 - Komputronik RTV AGD Notebooki, komputery i elektronika

 

Myślałem nad tymi, lecz nie wiem jak one pracują w rzeczywistości.

 

Jesteście w stanie coś zaoferować lepszego ?

 

 

Pozdrawiam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

widział już ktoź nowgo goodarm edge 3.0 w akcji ??:>

 

PD32GH3GREGKR9 = 32GB , cena ok 120-140zł

w podobnej cenie jest jeszcze voyager 3.0.. mam gdzieś jeszcze starego voyagera i nie lubię go ;) bo jest wolny..

 

pen będzie działał głównie na usb 2.0 ;)

 

mam 16 adatę s103 i jest bardzo dobra poza tym, że sią rozkleił i prawie zgubił ;) nie mówię nie ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam :)

 

Możecie mi polecić jakiegoś w miarę szybkiego pena 16GB do przenoszenia plików iso, avi, mp4 do 80 pln ?? (w 95% będzie on działał pod usb 2.0)

 

Sam po przeczytaniu testów (niestety wszystkie zrobione na usb 3.0...) zastawiam się nad dwoma:

 

1. AData Superior S102 Pro 16GB - 60pln

 

albo

 

2. Patriot Xporter XT Rage 16GB - 85pln

 

W chwili obecnej ze względu na cenę prowadzi Adata :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam :)

 

Możecie mi polecić jakiegoś w miarę szybkiego pena 16GB do przenoszenia plików iso, avi, mp4 do 80 pln ?? (w 95% będzie on działał pod usb 2.0)

 

Sam po przeczytaniu testów (niestety wszystkie zrobione na usb 3.0...) zastawiam się nad dwoma:

 

1. AData Superior S102 Pro 16GB - 60pln

 

albo

 

2. Patriot Xporter XT Rage 16GB - 85pln

 

W chwili obecnej ze względu na cenę prowadzi Adata :)

 

Masz kilka stron wcześniej test adaty ode mnie. Ogólnie do puki nie kupiłem tego co powyżej to najfajniejszy pen jakim się bawiłem a mam chyba wszystko z premium penów gdzieś w szufladzie ;) takiego partiota xt nie rage to adata wciąga na śniadanie. odświerzanie katalogów, małe pliki - inna klasa. transfer ciągły w obie strony równeż adata..

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołączona grafika

ematyka przenośnych pamięci typu Flash była wielokrotnie poruszana na łamach naszego serwisu, ale zainteresowanie pendrive'ami z interfejsem USB 3.0 rośnie wręcz lawinowo, dlatego ponownie bierzemy na tapetę owe przydatne urządzenia. Kilka miesięcy temu zaprezentowaliśmy Wam porównanie jedenastu pendrive z USB 3.0 o pojemności 16GB od Kingston, ADATA, Transcend, Mach Xtreme, Corsair oraz Patriot, jakie najczęściej można znaleźć na sklepowych półkach. Jednak temat absolutnie nie został wyczerpany, gdyż w międzyczasie pojawiło się sporo nowości, wśród których najciekawiej wygląda seria Patriot Supersonic Boost XT. Czy następcy bardzo popularnych i docenionych przez użytkowników „gwizdków” z serii Xporter XT Boost, ponownie odniosą rynkowy sukces, przekonamy się niebawem. W naszym laboratorium przetestowaliśmy bowiem Patriot SuperSonic Boost XT we wszystkich dostępnych rozmiarach: 8, 16 i 32 GB.

Test pendrive Patriot SuperSonic Boost XT USB 3.0 - 8/16/32 GB

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Niedawno zakupiłem pendrive ADATA S102PRO 32GB. Ładnie śmiga, szkoda tylko że USB 3.0 jest z tyłu . Porównanie z moim starym wysłużonym Kingstonem DT100 4GB.

post-111507-0-22773000-1335523657_thumb.jpg

Edytowane przez ::snoopy::

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jako, że stałem się szczęśliwym posiadaczem ADdaty s 102 mam pytanie - na jaki system plików z fat32 zmienić tego pena tak aby można było nagrywać na niego pliki .iso o wielkości ponad 6gb ? NTFS będzie dobry i czy można to zrobić poprzez normalne formatowanie w w7 ? pytam bo dawno temu zepsułem tak swojego corsaira voyagera zmieniając mu fat16 na ntfs...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam.

Proszę o pomoc odnośnie pendrivea do szkoły. Wybieramy pomiędzy:

Sandisk Cruzer Blade oraz DataTraveler SE9.

Zastanawiałem się jeszcze nad GoodDrive Cube (ale wersja 4/8GB), ale nie będzie on zbyt delikatny do noszenia(patrz niżej)?

Który z nich wytrzyma "najdłużej", chociaż to bardzie kwestia losowa przy takim budżecie?

 

Sposób noszenia: w portfelu albo przypięty do kluczy.

 

Pozdrawiam,

v.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gość zefirek83

Panowie proszę o pomoc w wyborze pendrive 32 GB.. Nie chce drogiego, po prostu taki z którego postawie system i będę przechowywał dane.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

wayne: Wygląda jak podręczna fiolka z opium. Nie chcę takiego pendriva, miałem takiego z promocji Tigera, niby fajne, ale jednak nie.

 

Może jednak warto się skusić na tego Kingstona? Wygląda trochę jak otwieracz do piwa, ale wygląda na solidny.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Może jednak warto się skusić na tego Kingstona? Wygląda trochę jak otwieracz do piwa, ale wygląda na solidny.

 

Jest b. malutki, 39mm długości. Metalowa obudowa powinna się sprawdzić przy kluczach. Pewnie z czasem się obdrapie.

Ma jedną wadę, jest masakrycznie wooolllnnyyy. Mniejsze pliki, np zdjęcia lecą jeszcze z zadowalającą szybkością kilku MB/s, wielkie pliki, po chwili zwalniają i lecą w zapisie z szybkością ok 2MB/s. Mam wersję 16GB, kosztowała 35zł. Jeśli chcesz go używać do przenoszenia małych, pojedynczych plików, nada się. Jak masz zamiar przewalać przez niego większą ilość MB, GB, odradzam.

 

GoodRAM EDGE 32GB na USB 2.0

 

lekka nędza Dołączona grafika

test z zapisanymi 8GB

chyba nie byl to najlepszy zakup

 

A miałem zamiar go kupić...

Jak nie położy się większej kasy, za budżetową cenę są niestety budżetowe transfery.

Edytowane przez Klaus

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jest b. malutki, 39mm długości. Metalowa obudowa powinna się sprawdzić przy kluczach. Pewnie z czasem się obdrapie.

Ma jedną wadę, jest masakrycznie wooolllnnyyy. Mniejsze pliki, np zdjęcia lecą jeszcze z zadowalającą szybkością kilku MB/s, wielkie pliki, po chwili zwalniają i lecą w zapisie z szybkością ok 2MB/s. Mam wersję 16GB, kosztowała 35zł. Jeśli chcesz go używać do przenoszenia małych, pojedynczych plików, nada się. Jak masz zamiar przewalać przez niego większą ilość MB, GB, odradzam.

 

Dorzucam wyniki

Dołączona grafika

 

+ mały bonus.

 

Dołączona grafika

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Właśnie stoję przed zakupem jakiegoś pena 16/32GB

Zastanawiam się czy lepiej wziąć mega szybkie 16GB czy powiedzmy średnie 32GB (cena ta sama).

Co można wycisnąć maksymalnie z USB 2.0 i jaki pendrive ew. polecacie ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Weź wersje 32GB bo ma znacznie lepszy zapis.

Sam właśnie dokupiłem do 8GB pena S102 także 32GB S102Pro. Jest ogromna różnica w czasie zapisu. Sprzęt jest dobry szczególnie w takiej niskiej cenie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...