Skocz do zawartości
radeksz

Zbedne Komentarze Na Gieldzie

  

502 użytkowników zagłosowało

  1. 1. Czy w dziale Giełda powinna zostać wyłączona możliwość postowania?

    • Tak
      81
    • Nie, należy zostawić tak jak jest.
      126
    • Nie, ale powinno sie wprowadzic kary za zbedne komentarze w stylu "za drogo" itp.
      295


Rekomendowane odpowiedzi

No wreszcie się ktoś tym zajął.

Moim zdaniem najlepiej zablokować możliwość dopisywania postów przez zwykłych userów, a jeśli znajdzie się oszust (a z tego co pamiętam był już taki przypadek) to można przecież powiadomić admina (jakieś obowiązki względem forum też trzeba spełniać), który dopisze posta z ostrzeżeniem i wywali delikwenta raz na zawsze, oczywiście jeśli taki oszust nic nie będzie miał na swoją obronę i potwierdzi to więcej osób.

A jak ktoś uważa, że za drogo to niech kupuje na allegro i sprawa rozwiązana.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

I to wypowiada sie ktoś, kto ma 60% ..

 

A jezeli juz wyraziles takie zdanie, to przeczytaj jeszcze raz regulamin, bo nie chce, zebys potem płakał na forum, ze ''złe moderatory to som chamy i burole, bo dajom procenty za darmo''...

Ja myślę że bardziej Twoja osoba powinna zapoznać się z owym regulaminem, ponieważ pisząc tego posta złamałeś regulamin.

 

Powstrzymywać się od zamieszczania prywatnej korespondencji (e-maili, logów, PW, etc.) bez zgody rozmówcy.

Więc uroczyście Ci oświadczam: Nigdzie nie wyraziłem chęci zamieszczania informacji o moich ostrzeżeniach dla mas.

 

Dalej będziesz ciągnął swą nadzwyczaj głupią (jak zwykle zresztą) dyskusję? :mur:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dobra, to nie jest czas na kłótnie. Mówimy o Giełdzie - bardzo ważnej sprawie. Ja jestem za % dla osób piszących niepotrzebne odpowiedzi pod ofertami, czyli jestem za odpowiedzią nr 3. PurePC może przecież zatrudnić jakiegoś dodatkowego moda, który wziąłby całą odpowiedzialność na siebie za karanie takich właśnie wybryków.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gość Kaaban

jak dla mnie opcja nr 3 niech ktoś poprostu ogarnia te komentarze i usuwa syf, maSTHa212 tam podajże moderuje a jak dla mnie ludzie przeginają z tym wróżeniem cen albo "dam ci 5 zł" <-- super.... kiedyś wchodziłem na giełde prawie codziennie a teraz tylko jak mam coś zamiar kupić bo coś człowieka bierze jak widzi te komentarze :mur:

 

EDIT

literówki ;)

Edytowane przez Kaaban

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja myślę że bardziej Twoja osoba powinna zapoznać się z owym regulaminem, ponieważ pisząc tego posta złamałeś regulamin.

 

 

 

Więc uroczyście Ci oświadczam: Nigdzie nie wyraziłem chęci zamieszczania informacji o moich ostrzeżeniach dla mas.

 

Dalej będziesz ciągnął swą nadzwyczaj głupią (jak zwykle zresztą) dyskusję? :mur:

W tej kwestii, to mozesz sobie wyrażac zgode lub nie, a ja zrobię co uważam, gdyż log ostrzezen jest specyficznym logiem, stworzonym na potrzeby forum. Ukryty dla userów, aby sami nie wprowadzali zamieszania. Informację podałem celowo, aby wszyscy dyskutanci w tym temacie wiedzieli z kim maja do czynienia. Informacja o tyle istotna, bo oto na temat karania innych użytkowników wypowiada się user karany sześć razy i ani razu nie próbujący odpracowac tej kary!

 

Dyskusje zacząłem nie ja, a Ty - radze zajrzeć kilka postów wstecz. Ciekaw jestem skąd jeszcze wyszarpnąłeś to (jak zwykle zresztą).

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Soker czy Ty aby nie przeginasz ? Chcesz aby stan twoich % się zmienił ? Za nadmierne wyrażanie dezaprobaty ???

Na początku na giełdzie nie było komentarzy to był płacz że nie ma, teraz są i co ? Tak samo jak prawo 1 temat jedna osoba.

Jest przycisk raport. I jak coś jest wchodzi się do tematu następuje czystka.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Przemol^N, ja wiem, że tak jest - dlatego o tym tu wlasnie dyskutujemy, zeby razem ustalić dobre rozwiązanie. Nie zamykamy sie z takimi ustaleniami tylko na moderatorskim, praktycznie zawsze userzy maja mozliwosc wypowiedzenia swojego zdania. Ale jak ktos tu wyskakuje z tekstem, ze ty to tu jestes od sprzatania i musisz to robić to sie troche odechciewa.. - rozumiesz mnie?

 

Wiec proponuje jeszcze inna możliwość. Posty pisać bedzie mozna, ale tylko dotyczace oszustw, przekrętów, legalności (a raczej jej braku) itd.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Skoro karac za glupie odpowiedzi to moze jeszcze przydalyby sie kary za glupie ogloszenia - np. za brak ceny w ogloszeniu

draznią mnie strasznie takie sytuacje: pytasz goscia - ile za to, czy za tamto? i w odpowiedzi otrzymujesz: - a ile dasz??? :lol:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

dla mnie to sobie moga gadac, jak ktos ewidentnie przegina to raporcik i po sprawie. poza tym tematy na gieldzie i tak po tygodniu leca w zaswiaty.

 

Tez tak mysle, pozatym chyba wygodniej jest zapytac o jakis szczegol w topicu bo dzieki temu inni tez moga sie tego dowiedziec zamiast powtarzac pytanie, bo np. komus sie posta nie chcialo edytowac.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gość Kaaban

Tez tak mysle, pozatym chyba wygodniej jest zapytac o jakis szczegol w topicu bo dzieki temu inni tez moga sie tego dowiedziec zamiast powtarzac pytanie, bo np. komus sie posta nie chcialo edytowac.

:lol: :lol: :lol: :lol: :lol: przecież to on sprzedaje i jemu zależy, wiec raczej by się chciało... :mur:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

:lol: :lol: :lol: :lol: :lol: przecież to on sprzedaje i jemu zależy, wiec raczej by się chciało... :mur:

 

 

 

no chyba, ze "zapomnial" napisac o jakiejs "ulomnosci" sprzetu - np. w przypadku kart graficznych magistrala 64 zamiast 128bit lub 4 zamiast 8 potokow itp.

 

w takich przypadkach raczej by sie nie chcialo ;)

 

i wlasnie dla takich i podobnych przypadkow warto by bylo pozostawic mozliwosc komentowania ogloszen

 

tak z ciekawosci - o co ta cala heca? - zapuscilem sie na gielde i jakos nie znalazlem zadnego razacego przegiecia w tym temacie - przynajmniej na pierwszej stronie!

 

warto wiec wprowadzac jakies uciazliwe zmiany tylko dlatego, ze jednemu userowi cos sie nie spodobalo???

Edytowane przez rosolini

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

zdecydowanie nr3, komentarz mogą być pożyteczne i dużo szybsze niż moderacja, po prostu uznać posty typu "za dużo chcesz" za offtopic i kasować posty/punktować notorycznych...

Szybko będzie spokój.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Takie male OT, jednak wokół tematu..

 

Uwielbiam raporty z działu giełda, najczesciej wyglądaja w ten sposób, ze sprzedawca zgłasza niewygodne komentarze jako OT, zbedna dyskusje etc...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A moim zdaniem nie powinno się wyłączać/blokować postowania w dziale, dlatego że nieraz opis jest niepełny lub wprowadzający w błąd (nieświadomie of-coz), blokując możliwość odpowiedzi, tracimy często możliwość sprostowania. Co do komentarzy typu "za drogo", w tym temacie można myślę wprowadzić pewne ostrzeżenia, ale też bez przesady. Jeśli ktoś jest zainteresowany kupieniem czegoś to pewnie sam się orientuje w cenach.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Planowane są spore zmiany w działaniu giełdy, ale spodziewać ich się można w okresie 3-10/2/2007 ;>

 

Moim zdaniem dobrze jest jak jest i jezeli sprzedajacy w ch... nie tnie, to nie ma sie co obawiac krytyki!

 

 

 

 

 

Siuwar - gdybys jasno napisal ile chcesz za tego proca, to pewnie by nie bylo zbednej dyskusji. No bo co to jest za ogloszenie, w ktorym sprzedajacy nie zamiescil ceny? Jawnie szuka jelenia! Zapewne ma nadzieje, ze ktos zaproponuje mu wiecej niz sie sopdziewa za niego dostac :)

 

Zazwyczaj gdy spytasz takiego ile chce? To w odpowiedzi otrzymujesz: - a ile dasz? I nie daj Boze zaproponujesz za malo, to jeszcze sie obrazi, ze masz go za frajera :lol:

Edytowane przez rosolini

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Takie male OT, jednak wokół tematu..

 

Uwielbiam raporty z działu giełda, najczesciej wyglądaja w ten sposób, ze sprzedawca zgłasza niewygodne komentarze jako OT, zbedna dyskusje etc...

"Bana mu dajcie! Zarzuca mi, że sprzedaję za drogo i szukam frajerów!".

 

;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@rosolini

 

Dlaczego mam napisać ile za niego chcę :blink:

 

To ja daje ogłoszenie i mam prawo o tym zadecydować...

 

Nie był to zwykły procek tylko jeden z najszybszych A64, nie wiem na ile można go wycenić, jedynym wskaźnikiem mogą być oferty które dostanę

 

Oczywiście sam wolał bym je dostawać na PW, ale gdy ktoś ma jakieś ważne pytanie, to chyba warto żeby mógł je zadać publicznie. PW mogę zignorować albo napisać wprost żeby spadał, ale gdy pytanie padnie na forum to jestem w jakiś sposób zobowiązany do odpowiedzi, gdyż w przeciwnym razie stracę potencjalnych kupców...

 

Uważam że jedyne co potrzebne to sprecyzowanie zasad co do odpowiadania w giełdzie, żeby posiadały jakąś merytoryczną wartość, pytały o szczegóły ( przesyłkę, możliwość wystawienia na allegro, sposób finalizacji transakcji, itp.) lub wyrażały wątpliwość w uczciwość sprzedawcy,czy też korygowały błędy... bo teksty w stylu "za dużo" to po prostu porażka.... <_<

 

//to tak mniej więcej moja opinia co do komentarzy ;)

 

edit: scusa za pomyłkę w ksywce

Edytowane przez Siuwar

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@rosolini

 

Dlaczego mam napisać ile za niego chcę :blink:

 

To ja daje ogłoszenie i mam prawo o tym zadecydować...

 

Nie był to zwykły procek tylko jeden z najszybszych A64, nie wiem na ile można go wycenić, jedynym wskaźnikiem mogą być oferty które dostanę

 

Oczywiście sam wolał bym je dostawać na PW, ale gdy ktoś ma jakieś ważne pytanie, to chyba warto żeby mógł je zadać publicznie. PW mogę zignorować albo napisać wprost żeby spadał, ale gdy pytanie padnie na forum to jestem w jakiś sposób zobowiązany do odpowiedzi, gdyż w przeciwnym razie stracę potencjalnych kupców...

 

Uważam że jedyne co potrzebne to sprecyzowanie zasad co do odpowiadania w giełdzie, żeby posiadały jakąś merytoryczną wartość, pytały o szczegóły ( przesyłkę, możliwość wystawienia na allegro, sposób finalizacji transakcji, itp.) lub wyrażały wątpliwość w uczciwość sprzedawcy,czy też korygowały błędy... bo teksty w stylu "za dużo" to po prostu porażka.... <_<

 

//to tak mniej więcej moja opinia co do komentarzy ;)

W sumie to twoj procek i twoja sprawa ale w handlu tak sie przyjelo, ze to sprzedawca podaje cene wyjsciowa lub w przypadku licytacji wywolawcza! No i jezeli juz o licytacji mowa, to aby byla ona uczciwa oferty musza byc skladane jawnie - tak jak na allegro. Edytowane przez rosolini

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

To nie była licytacja, tylko OGŁOSZENIE o sprzedaży procesora, a że sam nie ustaliłem ceny miało dać mi możliwość zorientowania się w cenie a innym zaproponowania swoich ofert

 

Jak rozróżnisz cenę wyjściową i wywoławczą ?? Jak dla mnie to to samo z tym że ceną wywoławczą przyjęło się nazywać cenę wyjściową na aukcji

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jak rozróżnisz cenę wyjściową i wywoławczą ?? Jak dla mnie to to samo z tym że ceną wywoławczą przyjęło się nazywać cenę wyjściową na aukcji

Posluze sie przykladem z mojej aukcji: http://www.allegro.pl/item155042248_nokia_...orange_6zl.html - 189zl w tym przypadku to jest cena "wyjsciowa" (do negocjacji - innaczej mowiac) i jezeli ktos zagada, zaproponuje swoja cene w granicach zdrowego rozsadku, to na pewno sie dogadamy. Natomiast gdybym nie wiedzial jaka jest tego wartosc, to bym wystawil na licytacje od - dajmy na to - 90zl. I to by byla cena wywolawcza.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie



×
×
  • Dodaj nową pozycję...