Skocz do zawartości
Camis

Internet W Netii Dla Klientów Tp

Rekomendowane odpowiedzi

Ja jestem ze strefy numeracyjnej 025 (woj.mazowieckie) i dzisiaj przy ściąganiu max to jest 75kb/s a upload w normie czyli 32kb/s a przedwczoraj miałem download 120-130kb/s :/ ah posiadam 1Mb/s a pingi w grach są w normie i stronki też spoko chodzą

Niech no szybko to naprawiają :angry:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Netia ADSL - informacje z frontuNetia poinformowała o stanie podłączania nowych klientów uwolnionego dostępu ADSL.Według Pawła Karłowskiego, członka zarządu Netii i dyrektora zarządzającego ds. komercyjnych, do Netii łącznie wpłynęło 38 tysięcy umów. Do wczoraj Telekomunikacja Polska podłączyła 10 tysięcy linii, z czego 5 tysięcy ma już dostęp do Internetu.

onet.pl

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

siema mam pytanie do użytkowników co brali także modem ile mniej wiecej czekaliscie od podpisania umowy bo ja juz chyba 3 tydzien czekam i sie doczkeac na modem nie umię umowę podpisalem wszystko oki a modemu jak nie ma tak nie ma

Edytowane przez Kosiarz_1987

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A może to być wina tego że nie mam Service Paka 2?? wyczytałem w ulotce że zalecany jest.

Skoro dostałes już komunikat, że możesz korzystać z net`a a wyglada na to, że linia nie jest scrossowana, to zgłoś awarie do netii. Zdaża się, że tepsa przekazuje do netii informacje dotyczące danego klienta ze wszystkimi parametrami niezbędnymi do jego odpalenia, a fizycznie nie przygotowuje linii, Netia zgłosi do Tepsy reklamacje.

 

 

siema mam pytanie do użytkowników co brali także modem ile mniej wiecej czekaliscie od podpisania umowy bo ja juz chyba 3 tydzien czekam i sie doczkeac na modem nie umię umowę podpisalem wszystko oki a modemu jak nie ma tak nie ma

modem jest wysyłany dopiero w momencie otrzymania przez netie odpowiedzi z parametrami itd, czyli na ostatnim etapie (pewnie częśc powie, że dostała modem wcześniej, bo tak też bywało, ale większości jest on wysyłany po otrzymaniu odpowiedzi z tpsa)

 

co do pingów, byłem wczoraj u koleżanki która wzieła net24 bsa 1mbps i pingi rzeczywiście ma duzo lepsze niż ja na 6mbps, u niej ping do onetu był w okolicy 17-19ms a ping do pierwszego serwera netii w okolicach 11ms, u mnie to odpowiednio 37/33ms, oczywiście ona ma ustawiony parametr linii na "fast" a nie "interlaced"

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Siemanko.

 

Nie wiem dlaczego u Was necik się ślimaczy ale widać że to nie jest regułą.

Mieszkam na Śląsku i torrencik leci 120-130kB/s a seeduje wysyłając 31kB/s.

Pingi są dość dobre 28ms do 40ms, takie miałem też na neostradzie a że nie gram w CS itd. więc dla mnie żaden problem. Wydaje mi się że sporo zależy od kabli i centralki TP a że neo mi śmigała dobrze to i Net24 śmiga.

 

Po drugie Netia rzeczywiście nie liczyła się za bardzo przed tą nową usługą właśnie ze względów zasięgu, więc nie ma dziwne że sobie "lekko" nie radzi. Radzę troszkę spokoju (ale wiem że to nie łatwe sam byłem bez neta 4 dni).

 

Moim zdaniem jeśli ktoś jest zapalonym netowcem i przez jeden dzień bez dostępu do niego ma wysypkę, stany wstrząsowe, skurcze i nudności niech sobie odpuści teraz przechodzenie do Netii tylko niech zostają w TP będzie lepiej tak dla każdego :)

 

Natomiast dla tych cierpliwych będzie nagroda :) Szybki necik sporo taniej (jeśli bym nie przeszedł to jeszcze ponad rok bym płacił za Neo 512 - 84zł :D) A tak to pół roku za 1zł 4 miesiące za 84zł a teraz już 55zł)

 

Pozdro.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

U mnie tez nedza. Wczoraj nie dalo sie polaczyc. Dzisiaj rano lacze ozylo i transfery z serwerow byly calkiem przyzwoite, ale teraz znowu sie wszystko zapchalo. Z tych 6Mbitow jest gora 15%.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Za wcześnie się pochwaliłem transferami - chwilowy DL dobija do 700KB/s, ale generalnie nie mogę przekroczyć 500KB/s. Torrent jedzie sobie ~500KB/s, a w momencie buforowania np. czegoś z video.google transfer jest dzielony między jedno i drugie zadanie - ale suma nigdy nie przekroczy ~4Mbit/s.

Sprawdzone na dwóch modemach sagem. Co zrobić?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Za wcześnie się pochwaliłem transferami - chwilowy DL dobija do 700KB/s, ale generalnie nie mogę przekroczyć 500KB/s. Torrent jedzie sobie ~500KB/s, a w momencie buforowania np. czegoś z video.google transfer jest dzielony między jedno i drugie zadanie - ale suma nigdy nie przekroczy ~4Mbit/s.

Sprawdzone na dwóch modemach sagem. Co zrobić?

słuchaj ja od wczoraj mam problemy z netią bo wczoraj w połufnie zamiast mieć 1Mb/s to miałem 500-600kb/s a w nocy znowu chodziło dobrze i dzisiaj to samo wynik ok 500kb/s teraz sie troche polepszyl bo 700kb/s i nie wiem co się dzieje ale mniejmy nadzieję ,że niedługo to naprawią, aha a upload jak byl taki jest czyli 260kb/s

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Za wcześnie się pochwaliłem transferami - chwilowy DL dobija do 700KB/s, ale generalnie nie mogę przekroczyć 500KB/s. Torrent jedzie sobie ~500KB/s, a w momencie buforowania np. czegoś z video.google transfer jest dzielony między jedno i drugie zadanie - ale suma nigdy nie przekroczy ~4Mbit/s.

Sprawdzone na dwóch modemach sagem. Co zrobić?

Sprawdz http://noc.gts.pl/500mb.gts np flashgetem (10 wątków) mi idzie prawie full 720-750.

 

 

uTorrent 720-750 non stop oczywiscie z dobrego trackera PT ;]

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jednak Doktorek nie jest potrzebny.

 

Szukajac go na stronce speedtouch znalazlem: 2529327[/snapback]

Za wcześnie się pochwaliłem transferami - chwilowy DL dobija do 700KB/s, ale generalnie nie mogę przekroczyć 500KB/s. Torrent jedzie sobie ~500KB/s, a w momencie buforowania np. czegoś z video.google transfer jest dzielony między jedno i drugie zadanie - ale suma nigdy nie przekroczy ~4Mbit/s.

Sprawdzone na dwóch modemach sagem. Co zrobić?

Może sagemy mają to samo ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

widac efekty migracji ludzi na net 24 ,sieć juz padła prawie w województwie Śląskim ogromne straty i internet jakby neo 256 działało.

 

Eee tam, u mnie dalej ssie ;).

 

EDIT

 

Poczekajcie kilka dni, sytuacja się na pewno ustabilizuje. Te problemy są przejściowe. Z neo na początku też było mnóstwo problemów.

Edytowane przez Spylon

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A teraz moje odczucia związane z netią. :D

Syf zamówiłem, (neostradę), syf zmieniłem (netie) i w syfie teraz jestem tylko teraz syf kosztuje 20 zł mniej. (2/03mb)

Nie narzekałbym gdyby łącze był stabilne, (czyli mnie nie rozłączało) ale to już nie jest wina netii. :D

Tak więc jest wspaniale :D

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Kurde wywala mi cały czas błąd 680 !!!! O co w tym biega??, cały czas mruga dioda od ADSL. Co z tym zrobić?

Tylko, ze netia juz mu zostawiala wiadomosc na skrzynce, ze linia jest gotowa :>

U mnie jest to samo (dostałem info, że można z Netii korzystać a ADSL miga). W końcu w sobotę udało mi się dodzwonić na infolinię techniczną. Złożyłem reklamację. TePsa prawdopodobnie przekazała błędne dane Netii albo nie skrosowała linii.

 

TelePsy robią wszystko by obrzydzić Netii sytuację. A że ludzie dostają po doopie :mur: :mur:

 

Ryperos dzwoń na infolinię Netii i składaj reklamację

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A ja jestem zadowolony z swoich 6MBit, szybko sie laczy, nie rozlaczylo mnie ani razu od 28 Lutego.

 

Transfery mam bardzo dobre, zwlaszcza na revDC++ gdy znajde duzo zrodel to leci na max.

Na Azerusie przez ~5minut pomuli zanim sie polaczy, a pozniej tez rozkreca sie do max transferu :)

 

Stronki tez chodza ladnie, bez problemu, czasem nawet lepiej niz na Neo :)

 

Niby Netie mam od 28lutego a na serwer www, ktory dostalem od neo moge nadal sie wbic.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja dzwoniłem dzisiaj do NETII i powiedzieli mi żę uruchomili mi net w piątek. Jak sprawdzałem przez weekend to niedziałał i wyskakiwał błąd 0721 :mur: . Co to może być ??

To, ze jeszcze wszystko nie jest gotowe i uruchomione.

Musisz czekac.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Chciałem sobie wziąć neta z netii bo mam abonament socjalny ale jest problem ponieważ gdy na stronce netii wpisuje mój nr telefonu to pokazuje mi sie nastepujacy tekst :

Przykro nam, ale numer nie znajduje sie w bazie danych, co może oznaczać:

a) Numer nie należy do Telekomunikacji Polskiej S.A.

b) Numer został wpisany niepoprawnie.

c) Brak możliwości świadczenia na tym numerze usługi szerokopasmowego dostępu do Internetu.

 

Pomyślałem, ze jednak nie mogę mieć neta na mojej linii.

Jednak ciekawość niedawna mi spokoju wiec wpisałem nr kumpla z tej samej miejscowości, który ma nr zaczynający sie dokładnie tak samo.

I nagle ujrzałem dokładnie ten sam komunikat, a to dziwne skoro u niego neo działa bardzo sprawnie.

Dodam, ze moj nr kierunkowy to 061.

Czy pod nr 9393 udzielą mi informacji czy jest możliwość zainstalowania szerokopasmowego dostępu do Internetu ?

Pownawiam pytanie :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gość seraf

Ne... laduje was w 4 litery i to ladnie zwalajac wszystko na tp.

Sprawa na dzisiaj wyglada tak, ze strony tp jest ponad 10000 linii

skrosowanych pod n... z tego n zdarzylo podlaczyc do siebie tylko niewiele ponad 5000

Dajcie wiec sobie siana z wieszaniem spow na tp skoro nic nie wiece a tylko sie domyslacie.

Pzdr

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A może to być wina tego że nie mam Service Paka 2?? wyczytałem w ulotce że zalecany jest.

Mnie nadal szlag strzela,mam netei już z tydzień,i na początku w oole nie działał praktycznie ciałge rozłączenia,jak już się dodzownoiłem i besztalem,to niby działał ale znowu mnie wyłącza,mam 6 mb i chodzi mi jak bym miał 640 :/ nawet mi tak pokazuje w programach i max co ściągałęm to było 88 kb/s a tak to wczesniej jak juz działal chwilami po jakies 450-500 do 670 kb/s

Co to za kpina :mur: est

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Sprawdz 2529551[/snapback]

Może sagemy mają to samo ?
Może, ale nie mam takiego (ani podobego) wpisu w rejestrze.

Sprawidziłem na różnych modemach i w stacjonarnym i w lapie - i sytuacja jest identyczna.

Jutro pożyczę z pracy router więc sytuacja się trochę wyklaruje - ale nie obiecuję sobie za wiele :lol2:

Może instalacja w mieszkaniu , a może jakość linii jest słaba - nie wiem, więc wklejam screena:

Dołączona grafika

Edytowane przez Paszczu

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

To może teraz wypowiem się na temat Netii.

 

Bez neta byłem ponad 2 tygodnie :/

Ale warto było czekać.

 

Przesiadłem się z neo 256.

 

Jak na razie wszystko chodzi bardzo sprawnie.

Nie rozłącza mnie, transfer 120 - 128 czyli max. zarówno torrent, emule czy http/ftp

 

Pingi w grach również porównywalne do neo.

Może trochę wyższe na polskich serwerach jednak na zagranicznych już mniejsze o ok. 20 - 40 !

 

 

Jestem ze Śląska jakby kogoś to interesowało :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ne... laduje was w 4 litery i to ladnie zwalajac wszystko na tp.

Sprawa na dzisiaj wyglada tak, ze strony tp jest ponad 10000 linii

skrosowanych pod n... z tego n zdarzylo podlaczyc do siebie tylko niewiele ponad 5000

Dajcie wiec sobie siana z wieszaniem spow na tp skoro nic nie wiece a tylko sie domyslacie.

Pzdr

 

wielki obrońca tpsa :lol: przez, którą internet w Polsce jest z [gluteus maximus].

Edytowane przez Nierealny

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

niech to szlag dali chyba ogranicznenia czy co połowa ludzi ma 90KB/s max nie wiem co jest jestem z województwa Śląskiego i dalej nie działa tak jak powinno.3 maile wyslane na adres info@swiat.pl i na żaden nie dostałem odpowiedzi jak tak dalej bedzie to zgłosze to do uke niech się tym zajmną .Netia nie wywiązuje się z umowy

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

mnie dzisiaj normalnie działa, tzn max transery, z np. PT normalnie ponad 700kilo, strony smigaja, ale rozmawiałem na gg z kumplem z Zabrza i też narzekał dzisiaj na mega problemy, transfer przy 6mbps nie przekracza mu 60-80kilo, może coś dziecioły grzebią?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

wydaje mi się że jeszcze takie problemy z tymi prędkościami itd potrwają przez marzec i później będzie ok :) muszą wszystko podłączyć wyregulować i będzie dobrze :)

Edytowane przez wlacha

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

U mnie sprawa wygląda tak mam neta od ok 23lutego 1Mb/s i net ładnie śmigał (dzień, noc) ale od 3 dni chodzi w ten sposób. W dzień chodzi jak bym miał 512kb/s a od godziny ok 00.00 -1.00 w nocy zapitala :) , i tak od 3 dni :/ od godziny ok 23.00 zwiększa się potroszku i po północy mam już taki net jak powinien byc

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

U mnie sprawa wygląda tak mam neta od ok 23lutego 1Mb/s i net ładnie śmigał (dzień, noc) ale od 3 dni chodzi w ten sposób. W dzień chodzi jak bym miał 512kb/s a od godziny ok 00.00 -1.00 w nocy zapitala :) , i tak od 3 dni :/ od godziny ok 23.00 zwiększa się potroszku i po północy mam już taki net jak powinien byc

Ja mam to samo ostatnio tylko ze na neozdradzie. Tylko z tą różnicą, że mam łącze 256, tak wiec jak przymuli to strony się potrafią ładować jak na modemie 56k. Mam nadzieje, że po pewnym czasie sytuacja się uspokoi i wszystko wróci do normy zarówno u tepsy jak i w netii.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A ja mam pytanie z innej beczki,chce kupić router bo mam dwa kompy i przy okazji moze by mi net lepiej działał,co myslicie o tym ?

 

http://allegro.pl/item169441887_netia_neos...ysylka_24h.html

 

Proszę o opinie,ewentulanie jakis moze inny model max do 140 zł,nie znam się na tych sprzętach :-)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...