Skocz do zawartości
Camis

Internet W Netii Dla Klientów Tp

Rekomendowane odpowiedzi

Gość Pioorek

Właśnie wparowała jakaś babka z netii do nas do domu i zaczeła nadawać o ich ofercie.

 

W sumie całkiem dobre ceny ze neta mają, można by się skusić ale jak jest z jakością? Dobrze to śmiga?

 

Mam teraz neostrade 1 mb i naprawdę nie mogę narzekać, wszystko działa w porządku, kiedy chce to zawsze się połącze z netem, jednym słowem nie widzę sensu się przesiadać na netie, jedynie cena kusi. Za neostrade płacę troszkę wiecej ale jakość jest jak trza, nie chcę się wkopać w netie jeżeli są tam jakieś problemy z netem etc. Co myślicie?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

zamawiał może już ktoś tego neta z neti bo chciałbym wiedzieć co jest w zestawie i kiedy się dostaje ten starter PLAY czy zaraz jak kurier przynosi papiery do podpisu czy może później kiedy dostaje się modem i cały zestaw instalacyjny ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mam i ja. Spodziewałem się czegoś więcej chyba. Mam 1Mbps, a pingi są trochę gorsze niż na neo 512kbps. Dziś się to wyrównało w miarę, bo wczoraj różnice były na prawdę spore.

Jak włączyłem CS'a, żeby sprawdzić jak wyglądają pingi na serwerze, to często skakało powyżej 200ms.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Właśnie wparowała jakaś babka z netii do nas do domu i zaczeła nadawać o ich ofercie.

 

W sumie całkiem dobre ceny ze neta mają, można by się skusić ale jak jest z jakością? Dobrze to śmiga?

 

Mam teraz neostrade 1 mb i naprawdę nie mogę narzekać, wszystko działa w porządku, kiedy chce to zawsze się połącze z netem, jednym słowem nie widzę sensu się przesiadać na netie, jedynie cena kusi. Za neostrade płacę troszkę wiecej ale jakość jest jak trza, nie chcę się wkopać w netie jeżeli są tam jakieś problemy z netem etc. Co myślicie?

Ja sobie chwalę, pomijając fakt, że czekałem chyba z miesiąc albo coś koło tego, chodzi dobrze. Ale mnie się opłacało zmieniać, mam teraz i szybciej i taniej. Ale jedynie dla marnych kilku złotych bym nie ryzykował - jak to mówią, lepsze wrogiem dobrego.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Czy to łącze nadaje się dla gracza ?

Kończy mi sie umowa na neo 512 i chciałbym przeskoczyć na cos mocniejszego.

Ale tak poczytałem troche i są problemy z pingami a to sprawa dla mnie, że tak powiem witalna.

Proszę o opinie na ten temat. A jeżeli nie netia to dlaczego i co w zamian ?

Edit: zapomniałem napisać, że biore tylko na rok - bo coś się szykuje na naszym małym podwórku i możliwe że wejdzie jakiś inny operator wiec 2 czy 3 lata odpadają.

Edytowane przez q8ic

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A czy wam tez sie zdarza ze was netia rozlaczy? Mi sie tak ostatnio pare razy zdarzylo. Ogolnie to bardzo rzadko , jakos raz na dzien ale nie codziennie. Pytanie oczywiscie do tych ktorzy maja modem USB (bo z routerami roznie bywa)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A ma ktos programik *.exe ktory by sam restartował polaczenie z netem ? Wiecie, taka przydatna rzecz przy sciaganiu z rapida :) Albo moze ktos sam napisal taki skrypt pod winde?

Windows ma taka funkcje juz wbudowana...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

jako ze od wczoraj mnie co chwile wylacza skompilowalem sobie cos takiego w c++.

#include <windows.h>using namespace std;int main(int argc, char *argv[]){	while(1)	{		system("rasdial internet mojuser@webnet24.pl mojehaslo");		Sleep(2500);	}	system("PAUSE");	return 0;}
gdzie

internet - nazwa polaczenia

mojuser - uzytkownik z netii

mojehaslo - haslo do loginu z netii

 

 

Symbian do rozlaczania pod winda sluzy:

rasdial /disconnect
a do laczenia tak jak widac powyzej
rasdial internet mojuser@webnet24.pl mojehaslo
Mozesz to sobie wrzucic do pliku .bat . Dobrze byloby tez zrobic przerwe ~1+ sek miedzy wywolaniem tych 2 polecen.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

DO POSIADACZY INTERNETU Z NETI NA LINI TP

chciałbym się dowiedzieć czy jeśli nie dostało się telefonu z netii że usługa jest już aktywna to można z niej korzystać? dostałem wczoraj modem i nie mogę się podłączyć a w mailu dostałem już linka do aktywacji usługi, wszystko jest podłączone prawidłowo(tak jak w instrukcji) a w pasku koło godziny jest taka ikonka przycisku podobnego do play w odtwarzaczach mp3 ale niestety jest czerwona co oznacza że jestem niepodłączony, czy to może być spowodowane tym że nie dostałem jeszcze telefonu z netii? czy może ktoś miał też już taki sam problem ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

DO POSIADACZY INTERNETU Z NETI NA LINI TP

chciałbym się dowiedzieć czy jeśli nie dostało się telefonu z netii że usługa jest już aktywna to można z niej korzystać? dostałem wczoraj modem i nie mogę się podłączyć a w mailu dostałem już linka do aktywacji usługi, wszystko jest podłączone prawidłowo(tak jak w instrukcji) a w pasku koło godziny jest taka ikonka przycisku podobnego do play w odtwarzaczach mp3 ale niestety jest czerwona co oznacza że jestem niepodłączony, czy to może być spowodowane tym że nie dostałem jeszcze telefonu z netii? czy może ktoś miał też już taki sam problem ?

Znaczy to ze na Twojej linii nie plynie jeszcze internet od Netii, a skoro dostales maila ze usluga jest aktywna sam sie pofatyguj i zadzwon i zapytaj ocb.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja zamowilem internet z Netii na Łączach TPSA pod koniec lipca. Papiery z Netii do TPSA zostały wysłane 7.08.2007. Niestety nie ma narazie odpowiedzi z TPSA odnośnie warunków technicznych.

Nie wiem co robic. Juz zlozylem skarge w Tepsie, Netia śle monity i nic.

O dziwo mam juz skrosowana linie ale bez parametrów technicznych Netia nie moze uruchomoc usługi.

 

A ktos tak długo czekał na internet z Netii na łączach Tepsy? Moze macie koncepcje co zrobic? Z kim rozmawiac?

Edytowane przez Lysyn

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

O dziwo mam juz skrosowana linie ale bez parametrów technicznych Netia nie moze uruchomoc usługi.

 

Jeśli masz skrosowaną to masz synchronizacje na jakieś prędkości czyli na takiej jaką pewnie zamawiałeś. Czyżby błąd 721?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

O dziwo mam juz skrosowana linie ale bez parametrów technicznych Netia nie moze uruchomoc usługi.

 

Jeśli masz skrosowaną to masz synchronizacje na jakieś prędkości czyli na takiej jaką pewnie zamawiałeś. Czyżby błąd 721?

Nie. Tzn podlaczylem Router i łapie on synchronizacje. Ale Netia jeszzce nie wie o tym bo Tepsa nie przyslala jej parametrów technicznych łacza.

Pytałem wcześniej: A ktos tak długo czekał na internet z Netii na łączach Tepsy? Moze macie koncepcje co zrobic? Z kim rozmawiac?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mam krótkie pytanko:

zrezygnowałem z neo, zamówiłem net24 i chciałem przejść z abonamentu standard na socjalny. I tepsa zadzwoniła do mnie, że nie mogę tego zrobić bo usługi głosowe mam u innego operatora (NOM) i w takim przypadku mogę mieć tylko abo standard. Czy ktoś się z tym spotkał? Czy to prawda i z pomysłu obniżenia opłat niewiele mi wyjdzie?

Dziękuję

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Bzdury na dzień dobry. TPSA daje podwykonawcy zlecenie skrosowania lini na podstawie danych od neti; TPSA kreuje na danym porcie również usługe z danymi od operatora. Nie ma takiej sytuacji, że tpsa daje polecenie skrosować jakąś usługe o której nic nie wie. Ktoś Cie robi w balona.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Bzdury na dzień dobry. TPSA daje podwykonawcy zlecenie skrosowania lini na podstawie danych od neti; TPSA kreuje na danym porcie również usługe z danymi od operatora. Nie ma takiej sytuacji, że tpsa daje polecenie skrosować jakąś usługe o której nic nie wie. Ktoś Cie robi w balona.

Wlasnie podwykonawca zkrosowal linie. Ale Tepsa nie wyslala danych technicznych do Netii.

Netia wysyla do Tepsy umowe z danymi: osobowe + jaki internet i na ile. A Tepsa z tego co wiem ma wyslac Netii doklady namiar na łącze itp.

Mowia ze wyslali a Netia ze nie maja i tak w kolko. Dzwonie codziennie.

 

Mam abonaament socjalny - specjalnie w tym celu zalozylem telefon w TPSA.

 

Nie wiem co mam robic? Z kim gadac?

Moze ktos z forumowiczow jest z TPSA i moze mi pomoc?

Edytowane przez Lysyn

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wlasnie podwykonawca zkrosowal linie. Ale Tepsa nie wyslala danych technicznych do Netii.

Netia wysyla do Tepsy umowe z danymi: osobowe + jaki internet i na ile. A Tepsa z tego co wiem ma wyslac Netii doklady namiar na łącze itp.

Mowia ze wyslali a Netia ze nie maja i tak w kolko. Dzwonie codziennie.

 

Mam abonaament socjalny - specjalnie w tym celu zalozylem telefon w TPSA.

 

Nie wiem co mam robic? Z kim gadac?

Moze ktos z forumowiczow jest z TPSA i moze mi pomoc?

mam ten sam problem co kolega

TPSA sie wypiera, netia Wysyła kolejne monity. Jeżeli ktoś byłby w stanie udzielić pomocy byłbym bardzo wdzięczny.

ps

Lysyn - rozwiązała ci sie już ta sprawa??

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam,

 

wypowiadałem się wyżej będąc przed procesem "przejścia".

 

Zamówienie do netii wysłane 27 sierpnia. Zaraz przyjechał kurier i podpisałem papierki. Dopiero 11 września wysłali zamówienie do tepsy. Wyjaśnili to tym, że nie chcą bym płacił ewentualnie kary za zerwanie umowy na neo. Wczoraj tj. 19/09 tepsa mi wyłączyła neo(na infolini gadka, że niby jakaś awaria i w 24h usuną). Dziś wracam do domu i już inny błąd w połączeniu, mianowice zły użytkownik i hasło. Znów tel na infolinie, tam powiedzieli że już neo jest u mnie deaktywowane. Na niebieskiej lini chciałem zgłosić zażalenie, że mi wyłączyli neo, a oni we mnie pogróżkami że w związku z tym że kolaboruję z netią to jeszcze karę zapłacę!:). Ostatecznie złożyłem prosbę o zwrot kasy za tą dobę bez neo i dzwonie do netii pytać WTF. A tam babeczka zupełnie spokojnie, że już usługa jest aktywna!!! Szlag z nimi. Więc po tym całym procesie aktywacji net chodzi, wg testów download 1056/UP 249. Wygląda to nieźle. Pingi polskie w okolicach 30ms. Także póki co chodzi.

 

w sumie neta nie miałem 24h.

 

i to tyle. zatem jeśli można taniej to po co przepłacać? niech żyją niezależni operatorzy!

 

pozdrawiam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

OT

 

Jak bym sie przesiadl na netie to wszystkie problemy zwiazane z jakoscia linii tel a co za tym idzie jakoscia netu musze zglaszac do TP czy do Netii ? Bo mam takie akcje z netem, ze jak jesc lato/wiosna to mnie co chwile rozlacza, natomiast w zimie gdy sa niskie temperatury to net chodzi stabilnie bez niespodziewanych rozlaczen. Pisalem pismo do T(ych)P(sow) o modernizacje linii, ale odmowili. A niemam innej alternatywy u siebie :/

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

jestem z Gdanska i mam net24 1mbit BSA i od ok. miesiaca mam znacznie pogorszony ping do wszystkich pl serverow (srednio 2x wiekszy) , w ostatnich dniach jeszcze gorzej jest (+pare ms.)

Czy ktos z 3miasta mzoe zpingowac wp.pl i onet.pl dla przykladu, bo bym chcial sie dowiedziec czy tak jest w calym miescie czy moze tylko w mojej centrali

Edytowane przez Lizardus

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...