Skocz do zawartości
300FraYda

Mercedes Slr Rc 1:4 - Na Obudowe :)

Rekomendowane odpowiedzi

Witam...

 

Dlugo tu nie zagladalem :)

 

Od okolo roku zbieralem czesci na nowy mod... Zamierzam przerobic Mercedesa SLR na jezdzacego kompa :)

 

Przed totalna rozbiorka model wygladal tak... Dołączona grafikaDołączona grafika

 

Obecnie caly model został rozebrany na części pierwsze, zaczałem od modyfikacji karoserii. Jako że nadwozie jest jedną bryłą bez otwieranego bagaznika czy tez podnoszonej maski. Przeróbka obejmie również drzwi,lampy, reflektory, szyby (poniewaz zostaly zbite w trakcie transportu) obecnie oddzieliłem przedni zderzak od maski i maske od karoserii. Dalszy pion prac ma na celu odchudzenie podwozia z zbednych bajerow i wzmocnieniu metalowymi elementami rame samochodu. Karoseria wzbogaci się o nowy znaczek Mercedesa, reflektory z diod led mocy Otwierane drzwi z poziomu pilota, glosniki w drzwiach...

Historia tego moda nie zakonczy się tylko i wylacznie na zmianie i wygladzie nadwozia. Zgromadziłem również elementy do WC jakie się tam znajdzie. Rownież masa przełączników do różnego rodzaju funkcji tego moda takie jak ON/OFF,RESET,ON/OFF lights. itd. Napewno nieraz będę potrzebował pomocy bardziej zaawansowanych elektroników :)

 

Dołączona grafikaDołączona grafikaDołączona grafikaDołączona grafikaDołączona grafika Dołączona grafikaDołączona grafika

 

 

Update będą robione w miare posuwania się prac do przodu. Obecnie mam na niego czas tylko wieczorami ze wzgledu na prace.

Zbiorników do WC będzie około 4, pokrywka toczona na tokarce :) trzeba jeszcze patent wymyślić na pokrywki przez dziur ale to w miedzy czasie sie jakos zorganizuje.

 

Tak dla informacji do wyboru mialem model Ferrari Enzo lub Mercedesa SLR, wygrał mercedes jako że jest wyższy od swojego konkurenta. Dla ciekawych podaje wymiary modelu 101 dł-45 szer.- 40 wys [cm]

 

Pozdrawiam i czekam na sugestie...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zamierzam przerobic Mercedesa SLR na jezdzacego kompa :)

Znaczy włączony będzie jeździł? If so, jak rozwiążesz zasilanie? Są wprawdzie bezwiatrakowe zasilatory, niejaki Tesla wymyślił jak zasilać samochody bez drucika, ale bezprzewodowego zasilatora nawet na allegro nie ma. Tutaj nie mam pomysłu na twój pomysł.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Znaczy włączony będzie jeździł? If so, jak rozwiążesz zasilanie? Są wprawdzie bezwiatrakowe zasilatory, niejaki Tesla wymyślił jak zasilać samochody bez drucika, ale bezprzewodowego zasilatora nawet na allegro nie ma. Tutaj nie mam pomysłu na twój pomysł.

 

W srodku znajdzie sie akumulator 12v ktory bedzie sie ladowal podczas pracy komputera. Owe ładowanie nastepować będzie po naciśnieciu przycisku :) wowczas po okolo 4 godzinach mozna zabrać na spacerek... Na model polowałem w Anglii niestety nie udalo mi się. Wowczas trafiłą się aukcja na Allegro :) więc nie myślałem dlugo i zakupilem :)

Edytowane przez 300FraYda

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Powiedz mi jakie są ogólne rozmiary modelu ?? Bo ciężko mi uwierzyć że wszystko się zmieści :blink:

 

Masz jakieś wykształcenie techniczne że chcesz upchnąć tyle bajerów ?? Nawet dla odpowiedniego wykształciucha to nie lada wyzwanie :unsure:

Mam nadzieje że Ci się uda !! Chociaż opcja z jeżdżeniem kompem mi się nie podoba....

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Hmm patrzac na to ze kolka maja srednice ~120mm to to bydle moze byc nie wiele mniejsze niz standardowy midi tower :blink:

Oby starczylo Ci checi i czasu na ukonczenie zabawki :D

Dla ciekawych podaje wymiary modelu 101 dł-45 szer.- 40 wys [cm]

A więc sporo dłuższy od przeciętnej budy, dwa razy szerszy i o wysokości mini-towera mniej więcej. Przy dobrym rozplanowaniu i możliwościach obróbki, nawet mimo niesprzyjających kształtów, powinno spokojnie wszystko wejść.

 

Swoją drogą, naprawdę fajnie się zapowiada, powodzenia! :-P

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Hm... Co tam zamierzam wstawic :) Intel Core 2 Duo E6400 wykrecony na maxa :) jakas fajna plyte do OC, dobra grafike z mozliwosciami podkrecenia, PSU cos kolo 500 Watt. Ogolnie te 5 czesci wyjda mnie ~2900 wiec sumka nie bagatelna :)

 

Doswiadczenia mam troszke jako ze na codzien naprawiam cyfrowki :)

 

Zastanawiam sie nad kolorem karoserii, kameleon lub czarny :) MUsze duzo plastiku wyciac jako ze nie ma tam zadnych maskownic tylko plastik. Trzeba zrobic calkowicie nowe uchwyty do poskrecania tego wszystkiego, mechanizm otwierania maski, bagaznika i drzwi... Ale jak na razie to sprawa przyszlosciowa. Worklog bedzie trwal jeszcze z 3 miesiace :) zanim efekty beda mnie zadowalac.

 

Co do funkcji jezdnych modelu podczas gdy juz czesci beda w srodku :) mysle ze to i tak bedzie tylko od swieta.

 

No wiec modelowanie czas zaczac :)

 

Pozdrawiam i wieczorem wstawie kilka fotek wiecej.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Hm... Co tam zamierzam wstawic :) Intel Core 2 Duo E6400 wykrecony na maxa :) jakas fajna plyte do OC, dobra grafike z mozliwosciami podkrecenia, PSU cos kolo 500 Watt. Ogolnie te 5 czesci wyjda mnie ~2900 wiec sumka nie bagatelna :)

dzizys...

 

do tego moda będziesz potrzebował niemal zegarmistrzowskiej precyzji i anielskiej cierpliwości

 

bierzesz się za bary z naprawdę trudnym wyzwaniem, nie pozostaje więc nic innego jak tylko życzyć powodzenia (i wytrwałości)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ogolnie te 5 czesci wyjda mnie ~2900 wiec sumka nie bagatelna :)

a ja jeszcze nie tak dawno za 2000zl kupilem p4 ic7 i ddr512mb Geila

 

wow ile taki model kosztuje?

 

btw to już kiedyś był na bit-techu podobny mod na bazie modelu bmw m3 gtr

w ktoryms z marketow widzialem jakiegos peugeota (207 chyba) w podobnych gabarytach. poszukaj pod haslem Nikko. wiem ze a 100% maja w skali 1:6, 1:4 raczej nie

Edytowane przez Gość

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

wow ile taki model kosztuje?

 

btw to już kiedyś był na bit-techu podobny mod na bazie modelu bmw m3 gtr

Jakbys miał linka do tego artykułu byłbym wdzieczny za podanie :)

 

w ktoryms z marketow widzialem jakiegos peugeota (207 chyba) w podobnych gabarytach. poszukaj pod haslem Nikko. wiem ze a 100% maja w skali 1:6, 1:4 raczej nie

Powiem ze sam sie nie spodziewałem ze SLR bedzie taki wielki. Ogranicza mnie wysokość tego auta, chce wykombinowac tak aby wnetrze zostalo oryginalne ale jak to bedzie to nie wiem. Jak na razie nie mam na czym mierzyc jako ze czesci do kompa kupie dopiero na sam koniec. Wowczas napewno ceny beda nizsze niz obecnie :) Myslalem nad BMW X5 w skali 1:5 ale dawno go juz nie ma na Allegro. 1:6 byl za maly no to wybór padl na 1:4 ;)

 

Jakosc wykonania nadwozia jest niebywale niska, masa śrubek, itp :) zrobie lepsze zdjecia i umieszcze wowczas ocenicie co i jak :)

 

Drzwi otwierane z pilota byly fabrycznie. Niestety sam mechanizm jak i sposób ich otwierania byly archaiczne. Zwolni mi sie duzo miejsca po jego usunieciu i przeprojektowaniu na 2 silniczki.

 

Koła maja średnice 140mm :) wiec sa o wiele wieksze niz sie wydaje ze zdjec :)

 

Auto miało mase 25kg przed rozbieraniem, po rozkreceniu juz o wiele mniejsza. Mysle ze po zakonczeniu prac waga się zwiększy jako że trzeba będzie usztywnic cala konstrukcje. Tutaj pytanie do was. Czym usztywnic karoserie by nie była tak podatna na wyginanie, dobrze aby sposob ten wiazał się z jak najniższa wagą.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jakbys miał linka do tego artykułu byłbym wdzieczny za podanie :)

a proszę bardzo:

 

Dołączona grafika

 

http://www.mobilewhack.com/reviews/most_wa...w_case_mod.html

 

http://common.ziffdavisinternet.com/util_g...i=131591,00.jpg

 

było gdzieś tego więcej ale nie mogę się doszukać.

 

aha no i w końcu nie otrzymałem konkretnej odp. na moje wcześniejsze pytanie

Edytowane przez msn

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Doswiadczenia mam troszke jako ze na codzien naprawiam cyfrowki icon_smile3.gif

Czyli mamy dobry początek :lol2:

 

 

Zastanawiam sie nad kolorem karoserii, kameleon lub czarny icon_smile3.gif

Może to:

 

Dołączona grafika

Dołączona grafika

 

Moje dzieło z nfs...bo moim zdaniem czarny i kameleon to już lekko oklepane koncepcje :?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zastanawiam sie nad kolorem karoserii, kameleon lub czarny icon_smile3.gif

 

Czyli mamy dobry początek :lol2:

Może to:

 

[..]

 

Moje dzieło z nfs...bo moim zdaniem czarny i kameleon to już lekko oklepane koncepcje :?

wybaczcie, ale ten samochód jest dziełem sztuki samym w sobie, imo należy zostawić oryginalny lakier, lub ew. czarny

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Kolorystyka daje duzo do myslenia :) ale takich uzdolnien plastycznych nie mam aby takie side skirty zrobic ;)

 

Tutaj dokladniejsze fotki.

 

Dołączona grafikaDołączona grafikaDołączona grafikaDołączona grafikaDołączona grafika

 

Samochodzik kosztowal 400zl :) byl to najdrozszy element tego moda :)

 

Jutro zaczynam wycinke bagaznika :)

 

Pozdrawiam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wow stary, jeśli zrobisz to wszystko co napisałeś to będzie to najlepszy mod w Polsce o którym będzie głośno na całym świecie. Bit-tech i inne fora, już to widzę :D Trzymam kciuki i z zapartym tchem będę śledził worklog.

Edytowane przez -GIZIU-

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie jestem zwolennikiem żadnej ciemnej mocy, ale ja bym na twoim miejscu dał mu czarny lakier. Nie wiem czemu ale podobają mi się fury z czarnym lakierem :-P

 

Ale to bydle jest wielkie, co za autko do RC można by było z tego zrobić :lol2:

 

300FraYda będę kibicował, aby plan wypalił do końca :D

Edytowane przez Maxen

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie jestem zwolennikiem żadnej ciemnej mocy, ale ja bym na twoim miejscu dał mu czarny lakier. Nie wiem czemu ale podobają mi się fury z czarnym lakierem icon_razz2.gif

Tez uwazam, ze czarny powinien byc, o taki:

Brabus SLR

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Moje dzieło z nfs...bo moim zdaniem czarny i kameleon to już lekko oklepane koncepcje :?

Nie obraź się, ale zepsułeś piękną linię auta.

 

Kolor tylko czarny i polecam lakiernika by ci zrobił to:

Tez uwazam, ze czarny powinien byc, o taki:

Brabus SLR

bo aby zawalczyć na jakiś konkursach, pierwsza rzecz to lakier musi powalać na kolana. Drugie to wyświetlacz w przedniej szybie i audio z tyłu. Ja tak to widze. Edytowane przez ...John

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witajcie :)

 

 

Cieszy mnie wasze zainteresowanie i to ze dodajecie sil :) no i checi przedewszystkim. Nie jestem typem czlowieka co pokazuje sie na wystawach ze swoimi dzielami :)

 

Czarny lakier bedzie na karoserii a felgi zrobie czerwone. Musze tylko jeszcze jakas forme wymyslic na zaciski hamulców i tarcze ale na to czas.

 

Ostatnio widzialem mini wytwornice dymu w takiej fontannie :) wygladalo to calkiem calkiem. Mysle ze zakupie taki wodotrysk, rozkrece i zobacze czy sie nada :) wowczas dym bedzie wychodził z podwozia...

 

Nigdzie nie moge znalesc wolnoobrotowych silniczków :/...

 

Wczoraj wycialem maskownice w przednim zderzaku, i rozkrecilem podwozie wyciągajac cala elektronike. Przerabiając przednią oś wraz ze sterowaniem. Efekt zyskałem sporo miejsca.

 

Fotki będą pod wieczór.

 

Pozdrawiam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie



×
×
  • Dodaj nową pozycję...