Skocz do zawartości
ZiMatik

Mleko

Rekomendowane odpowiedzi

Ja piłem wiadrami. Przestałem. Krowie mleko nie jest zbyt dobre dla organizmu. Z wiekime jego przyswajalność spada. Dużo lepsze sojowe lub kozie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Sojowe o.O ?? Fuuu ! przeciez soja jest modyfikowana genetycznie , Kozie ? - leee ono ma smak starego kozla :/:\:/ nie przejdzie mi przez gardlo :(

Mam pytanie - czemu uwazasz ze mleko krowie nie jest zbyt zdrowe?

 

Ja piłem wiadrami. Przestałem. Krowie mleko nie jest zbyt dobre dla organizmu. Z wiekime jego przyswajalność spada. Dużo lepsze sojowe lub kozie.

Edytowane przez ZiMatik

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

-bo mleko krowie wyplukuje wapn z organizmu

-bo mleko krowie jest dla krow jak sama nazwa wskazuje

-bo zadne inne zwierze nie pije mleka gdy jest juz dorosle itd.

Czytalem kiedys ksiazke na temat zdrowego odzywiania, bylo tam wiecej powodow na nie jednak tylko te najbardziej utkwily mi w pamieci.

Zamiast mleka lepiej pic kefiry lub maslanki ewentualnie jogurty.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dzieci wytwarzaja specjalna (bakterie - niewiem jak to sie nazywalo), ktora trawila laktoze. w trakcie dorastania czlowiek przestaje produkowac ta bakterie przez co ludzki organizm bardzo ciezko trawi mleko.

Ja gdzy wypije mleko, czuje sie chodzbym zjadl ogromne ilosci jedzenia tak jakby moj zoladek byl wypelniony po same brzegi wiec jak dlamnie to jest wlasnie oznaka ciezkostrawnosci mleka.

 

 

Pozdrawiam

Edytowane przez Imex

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Panowie, panowie jakie wyplukiwanie wapnia po mleku. Cos czytalismy ale niedokladnie [;

Za duza zawartosc bialka moze spowodowac zwiekszenie kwasowosci moczu co moze prowadzic do wyplukiwania sie wapnia. Ale zjawisko to jest bardziej zwiazane z twarogami niz z mlekiem. Samo mleko spaniale ten niedobor uzupelnia ;]

 

Ssaki trawia mleko nawet dorosle, zanika to jezeli przez jakis czas organizm takowego nie otrzymuje.

 

Jakbys nie trawil mleka sralbys serem (za przeproszeniem), powodowaloby to biegunke i inne powiklania z zoladkiem

Co do poczucia sytosci po wypiciu mleka to proponuje zerknac na tabelke z zawartoscia kalorii i zwiazkow.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zacząłem sobie dzisiaj przeglądać kącik kulinarny :)

Mleko piję codziennie od małego rodzice mnie tym faszerowali a że ja zawsze lubiłem więc tak pozostało do tej pory. Zauważyłem że czasami jak powiedzmy nie wypije przez 1-2 dni nie napije się mleka to dziwnie mi żołądek trawi pozostałe potrawy. Tak jakby organizm został uzależniony od mleka. W każdym razie mleko u mnie w moim jadłospisie znajduje się w śniadaniu i szklanka (czasami dwie) na kolację.

Spożywam mleko pod każdą płynną postacią.

Kakao

gorąca i zimna czekolada

z płatkami, musli, nesquickami etc. (w zależności od chęci)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gość Kaaban

Ja codziennie rano jem mleko+płatki ew wieczorem, jeżeli nie ma płatek to muszę dzienną porcję mleka wypić, chyba jestem uzależniony :D Robię tak od 7 lat i jak na razie mi się nie znudziło ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ciekawe ile osób nie potrafi żyć bez mleka

Jak tukamon też jestem uczulony więc nie pije wcale.

 

Pij mleko, będziesz kaleką [;

 

Pijam chętnie, choć nie codziennie

:lol2:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

samo mleko nie zabardzo mi smakuje, ale kakao, albo z płatkami to owszem, ostatnio odkryłem na nowo płatki owsiane, bo ostatnio chyba z dobre 10 lat temu je jadłem :D, teraz jem codziennie - klasyczne płatki - najlepsze B-)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...