Skocz do zawartości
und3r

Wielka Orkiestra Świątecznej Pomocy

Wielka Orkiestra Świątecznej Pomocy  

224 użytkowników zagłosowało

  1. 1. Czy popierasz działanie tej fundacji oraz Jurka Owsiaka?

    • Tak, zawsze staram się wspomóc Orkiestrę podczas Finału.
      119
    • Tak, ale osobiście nie przekazuję datków na WOŚP czy inne organizacje charytatywne.
      46
    • Nie mam nic przeciwko, ale osobiście wolę wspierać inne organizacje, np. Caritas albo PCK.
      19
    • Jestem przeciw - nie ufam Owsiakowi.
      14
    • Jestem przeciw - uważam, że zebrane pieniądze nie są wykorzystywane we właściwy sposób.
      14
    • Nie mam zdania.
      12
  2. 2. Czy zdarzyło Ci się kiedyś kwestować dla WOŚP, liczyć pieniądze?

    • Owszem, kwestuję dla WOŚP co roku.
      2
    • Tak, kwestowałem(am) dla WOŚP kilka razy.
      11
    • Raz kwestowałem(am).
      12
    • Nie kwestowałem(am) dla WOŚP, ale byłem(am)/jestem wolontariuszem innej organizacji charytatywnej.
      6
    • Nie kwestowałem(am), aczkolwiek miałem(am) taki zamiar - brakło mi czasu/zapału.
      43
    • Nie kwestowałem(am) i nie zamierzam.
      150
  3. 3. Czy zetknąłeś/zetknęłaś się kiedyś ze sprzętem zakupionym przez WOŚP?

    • Tak, wielokrotnie.
      46
    • Tak, raz widziałem(am).
      27
    • Nie pamiętam/nic mi o tym nie wiadomo.
      80
    • Nigdy nie zetknąłem(am) się z jakimkolwiek sprzętem zakupionym przez WOŚP.
      71
  4. 4. Jakie jest Twoje zdanie na temat organizowanej co roku przez WOŚP imprezy Woodstock?

    • Popieram, moim zdaniem to świetna inicjatywa.
      89
    • Ogólnie rzecz biorąc popieram, jednak mam pewne zastrzeżenia co do organizacji koncertu, bezpieczeństwa, itp.
      57
    • Są plusy i minusy, jednak jestem przeciwny(a) organizowaniu tej imprezy.
      18
    • Zdecydowanie nie popieram.
      29
    • Nie mam zdania.
      31
  5. 5. Czy byłeś/byłaś kiedyś na w/w imprezie?

    • Tak, wielokrotnie.
      16
    • Tak, raz (ale zamierzam pojechać znowu).
      13
    • Tak, byłem(am) raz i starczy mi - więcej tam nie pojadę.
      4
    • Nie byłem(am), ale chciałbym/chciałabym pojechać.
      64
    • Nie byłem(am) i nie zamierzam.
      127


Rekomendowane odpowiedzi

Zapraszam do udziału w sondzie - ciekawi mnie zdanie społeczeństwa w tej sprawie, a forum PurePC uwazam za dość miarodajną grupę badawczą ;)

 

 

Proszę również o wstrzymanie się od zbędnych kłotni :)

 

Z góry dzięki :)

 

Ps.

Tak, wiem, ze były juz tematy o WOŚP ale zaden nie miał stosownej sondy:>

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jestem przeciw - nie ufam Owsiakowi,

Raz kwestowałem(am),

Nigdy nie zetknąłem(am) się z jakimkolwiek sprzętem zakupionym przez WOŚP,

Zdecydowanie nie popieram,

Tak, byłem(am) raz i starczy mi - więcej tam nie pojade

 

B-) .

Edytowane przez eragonek

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jestem za uwazam że to co robi jes ok, sa tego miarodajne skutki pozytywnie miarodajne, pieniądz roliczane i kontrlowane wiec ja nie widze nic nie pokojącego w jego dzialności. A co Woodstock, cóz nie każdemu odpowiada owy klimat i nie ma przymusu tam być

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jestem za uwazam że to co robi jes ok, sa tego miarodajne skutki pozytywnie miarodajne, pieniądz roliczane i kontrlowane wiec ja nie widze nic nie pokojącego w jego dzialności. A co Woodstock, cóz nie każdemu odpowiada owy klimat i nie ma przymusu tam być

Krótko ode mnei - WOŚP jak najbardziej.

Jak zobaczyłem ostatni Łódstok to stwierdziłem - stanowcze nie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tak dla jasności, to powinno się poprawić podpunkt dotyczący przystanku na:

Jakie jest Twoje zdanie na temat organizowanej i finansowanej co roku przez WOŚP imprezy Woodstock?

Bo ktoś za to płacić musi.

Edytowane przez ...John

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tak dla jasności, to powinno się poprawić podpunkt dotyczący przystanku na:

Jakie jest Twoje zdanie na temat organizowanej i finansowanej co roku przez WOŚP imprezy Woodstock?

Bo ktoś za to płacić musi.

To jest logiczne, poza tym Woodstock jest finansowany przez sponsorow, a nie stricte przez WOŚP (oczywiście to WOŚP zabiega o sponsorow, wiec posrednio finansuje, ale to jest oczywiste).

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie ktos, tylko WOŚP, zreszta wcale sie z tym nie kryja:

Skąd kasa?

Przystanek Woodstock nie jest finansowany ze środków zebranych podczas Finału Orkiestry. Te pieniądze w całości przekazujemy na zakup sprzętu medycznego. Natomiast dzięki umiejętnemu zarządzaniu tymi środkami oraz dzięki całorocznym darowiznom, a także dzięki wsparciu sponsorów, udaje nam się wygospodarować wystarczającą sumę pieniędzy na utrzymanie funkcjonowania Fundacji oraz działania marketingowe. To właśnie w ich ramach organizujemy koncert - wydał on nam się idealną formą podziękowania i propagowania naszych celów.

http://wosp.org.pl/przystanek/

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nadmienię tylko że pieniądze zdobyte podczas finału wydawane są gdzieś pod koniec grudnia, przez cały rok są one zdeponowane na kontach czyli oprocentowane, stad tez kasa na organizacje przystanku

Aha wiekszośc (jak nie wszyscy) wykonawców gra za 1 zł (symbolicznie)

Edytowane przez EsiuWWW

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nadmienię tylko że pieniądze zdobyte podczas finału wydawane są gdzieś pod koniec grudnia, przez cały rok są one zdeponowane na kontach czyli oprocentowane, stad tez kasa na organizacje przystanku

Aha wiekszośc (jak nie wszyscy) wykonawców gra za 1 zł (symbolicznie)

To ze kasa jest wydawana z koncem roku ma jeszcze jedno uzasadnienie. Przez caly rok, jak juz dojda do ladu i skladu ile maja kasy z ostatniego finalu, moga wybierac w ofertach przetargowych na sprzet i decydowac ile czego i gdzie kupic.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jak najbardziej popieram.

Nie mam nic przeciwko, aby kwota którą wpłacam była jakiś czas w obrocie, a potem całość przeze mnie wpłacona wykorzystana na cel jaki była zbierana.

Przynajmniej grają w otwarte karty.

Jedni wolą wpłacić na radio inni na WOŚP.

W kościele jakoś nigdy do końca się nie dowiedziałem na co idą pieniądze rzucane na tace, natomiast WOŚP z góry ma ustalone i sam mogę przemyśleć, czy chcę pomóc w danej spawie, czy nie.

Tak samo z smsami czy misiami sprzedawanymi przez "domokrążców"- tylko mała część idzie na właściwy cel, więc nie zamierzam się w to bawić. A że jednak coś od siebie dokładać chcę, to może to być właśnie m.in. WOŚP.

Nawet gdyby J. Owsiak miał np. 1% z sumy którą wpłacam, to i tak bym to dalej robił, bo mam szacunek do tego człowieka, że potrafi w jednym dniu przekonać cały naród o tym, ze są ludzie którzy potrzebują pomocy i nie żyją od karty graficznej do karty graficznej.

Edytowane przez narcyz

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

WOŚP jak najbardziej popieram, niestety w tym roku w dniu finału nie wychodziłem z domu, więc nic nie wrzuciłem (podczas następnego finału się poprawie ;))

Osobiście nie jestem pewny, czy chciałbym kwestować - bałbym się, że ktoś mi walnie w szczękę lub 'wsadzi kosę' i zawinie tą puszkę, przy okazji mnie uszkadzając i jeszcze bym dostał opierdziel, poza tym jestem chyba za młody

Co do Przystanku Woodstock - jeszcze tam nie byłem i chyba nie zamierzam pojechać, ponieważ nie kręci mnie taka muzyka i nie lubię, gdy jest dużo ludzi

EDIT: Sprzęt zakupiony przez WOŚP dość często widze (np. ostatnio defibrylator, też jakieś inne maszynki widziałem swego czasu)

EDIT: Grzechu, zobaczy się :)

Edytowane przez AragornPL

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gość Grzechu_1990

Zbierałem dwa razy, 2 lata temu i rok temu. W tym roku niestety nie mogłem ale w przyszłym czemu nie. AragornPL może wspólna zbiórka w przyszłym roku?? :P Ja bardzo popieram WOŚP, tyle ile Owsiak pomaga to politycy nie robią.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nawet gdyby miał w co wątpie bo słysze to co roku i jakoś dowodów do dziś nie ma to i co ??. Znasz ustawe o organizacjach pożytku publicznego ??

Cześc ze zebranych środków mogą przeznaczać na swe funkcjonowanie chyba nawet do 10% swych przychodów, tak działa PCK, Karitas, Monar, Bractwo św Brata Alberta, wszystkie fundacje telewizyjne itp jakoś nikt im z tego powodu zarzutów nie czyni

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ehh, naprawde dziwie sie ludziom, ktorzy krytykuja Owsiaka, bo ma z tego kase. Niech sobie ma zasluzyl na to, zaopatrzym mnostwo szpitali w sprzet. Chyba lepiej jak szpitale dostaja 90% z 10 milonow zl (suma przykladowa) niz nic, naprawde wquriwa mnie takie jezdzenie po nim, nalepiej jakby Owsiak nic nie mial, orkiestry by nie bylo i juz. Podejsci w stylu: "Albo wszystko albo nic" (dla szpitali).

 

EDIT

 

Tak, zawsze staram się wspomóc Orkiestrę podczas Finału. - lubie atmosfere panujaca tego dnia

Nie kwestowałem(am) i nie zamierzam. - ja sie chyba nie nadaje na takie akcje, a moze jestem zbyt leniwy ;P

Nie pamiętam/nic mi o tym nie wiadomo. - szczerze mowiac to w szpitalu nie bylem chyba z 10 lat

Popieram, moim zdaniem to świetna inicjatywa. - duze fajne koncery to zawsze swietna sprawa

Nie byłem(am), ale chciałbym/chciałabym pojechać. - jeszcze mi nie bylo dane, ale moze w tym roku

Edytowane przez thuGG

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tak tak wszystko ladnie pieknie ale on z tego kase ma i to niezla

skoro to taki dochodowy interes to dziwne, że stacje komercyjne nie wypromowały "swojego" Owsiaka czy też podobnej akcji - na podobną skalę.

W gruncie rzeczy - nawet gdyby mieli racje ci, którzy mówią, że Owsiak "kręci wałki" na tej całej orkiestrze (a tak IMO nie jest) to możnaby z przekąsem odpowiedzieć - i co z tego? Politycy kradną, urzędnicy kradną, księża też i co z tego? Naprawianie państwa zaczynamy od góry czy od "d.upy strony"? Żadnej korzyści na codzień z działań polityków, urzędników, księży nie zauważam w rzeczywistości, w odróżnieniu od WOŚP. Spytaj się osób, które bywały/bywają w szpitalach czy widziały na oczy sprzęt z czerwonym serduchem orkiestry. GWARANTUJE ci, że znacza część z tych osób widziała owe maszynki na oczy i co więcej korzystała z nich gdy tego potrzebowała...

Niech wszyscy krytykanci odpowiedzą mi także na pytanie ile rządowi, ministerstwu zdrowia zajęłoby zgromadzenie środków na sprzęt, który co roku kupuje orkiestra? Chciałbym dożyć w chwili gdy cała akcja WOŚP nie będzie potrzebna - szpitale same będą w stanie kupować sobie niezbędny sprzęt itp itd ale z taką skłonnością (a raczej jej brakiem) ze strony rządzących, do oszczędzania i reformowania państwa w ważnych kwestiach raczej na pewno się owego momentu nie doczekam.

Chyba logiczne jest też, że J.Owsiak nie PRACUJE za darmo? Bo wbrew temu co sądzi wielu ludzi jest to praca, co więcej praca, która nie ogranicza się do skakania w studiu TV jeden raz do roku.

 

Moje odpowiedzi w ankiecie:

Tak, zawsze staram się wspomóc Orkiestrę podczas Finału.

Nie kwestowałem(am) i nie zamierzam.

Tak, wielokrotnie.

Ogólnie rzecz biorąc popieram, jednak mam pewne zastrzeżenia co do organizacji koncertu, bezpieczeństwa, itp.

Nie byłem(am) i nie zamierzam.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

(...)Chciałbym dożyć w chwili gdy cała akcja WOŚP nie będzie potrzebna - szpitale same będą w stanie kupować sobie niezbędny sprzęt itp itd (...)

Stanie sie tak pod warunkiem, ze ta - pozal sie Boze - sluzba zdrowia zostanie sprywatyzowana i zniesiony zostanie obowiazek ubezpieczen tzn. bedziesz mogl sie ubezpieczyc w dowolnej prywatnej firmie! Jezeli w szpitalu/przychodni pacjent przestanie byc zlem konieczynym a zacznie byc klientem, o ktorego szpital zabiega i dba, to sprzetu bedzie pod dostatkiem i bez orkiestry! W przciwnym przypadku nawet 10 podobnych orkiestr nie naprawi sytuacji.

 

 

 

A co do samego Owsiaka, to ani mi on nie przeszkadza, ani jakiegos szczegolnego entuzjazmu nie wzbudza ;) Dopuki datki sa dobrowolne, to wisi mi jego dzialalnocs.

Edytowane przez rosolini

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Stanie sie tak pod warunkiem, ze ta - pozal sie Boze - sluzba zdrowia zostanie sprywatyzowana i zniesiony zostanie obowiazek ubezpieczen tzn. bedziesz mogl sie ubezpieczyc w dowolnej prywatnej firmie! Jezeli w szpitalu/przychodni pacjent przestanie byc zlem konieczynym a zacznie byc klientem, o ktorego szpital zabiega i dba, to sprzetu bedzie pod dostatkiem i bez orkiestry! W przciwnym przypadku nawet 10 podobnych orkiestr nie naprawi sytuacji.

 

 

 

A co do samego Owsiaka, to ani mi on nie przeszkadza, ani jakiegos szczegolnego entuzjazmu nie wzbudza ;) Dopuki datki sa dobrowolne, to wisi mi jego dzialalnocs.

Bym sie kłocił czy aby napewno nie bedzie to potrzebne, patrzać na warant USA okoła 40 milonów osób nie ubezopieczonych, wdg Wskaźnika Ubóstwa Ludzkiego (Human Poverty Index - HPI) który szereguje 17 najbardziej rozwiniętych państw świata stosownie do panującego w nich poziomu ubóstwa, analfabetyzmu, trwałego bezrobocia i średniej długości życia. Wyniki badań, obrazujące sytuację społeczno-ekonomiczną krajów rozwiniętych pod koniec lat dziewięćdziesiątych, pokazują jednoznacznie, że Stany Zjednoczone miały najgorsze wskaźniki ze wszystkich krajów rozwiniętych. Prawdopodobieństwo dożycia 60 lat było w USA najmniejsze z badanych państw, ponad 20 proc. społeczeństwa okazało się funkcjonalnymi analfabetami, a 17 proc. obywateli żyło poniżej połowy średnich dochodów. Najnowsze dane wskazują na to, że negatywne trendy raczej pogłębiają się, gdyż po przejściowej poprawie niektórych wskaźników za rządów Clintona, następuje szybki regres jakości życia Amerykanów. Zgodnie z niedawno przedstawionym raportem Census Bureau liczba osób żyjących w nędzy, mimo ożywienia gospodarczego, wzrosła w roku minionym w USA o ponad milion i wynosi już 12,6 proc. społeczeństwa (35 milionów ludzi, z czego 13 milionów stanowią dzieci!)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tak tak wszystko ladnie pieknie ale on z tego kase ma i to niezla

I co z tego? Charowałbyś jak on za darmo?

Ehh to dlaczego jest obecnie milionerem? :wink:

To nie jest ważne - popatrz ilu polityków jest milionerami...

Przynajmniej zasłużył, w przeciwieństwie od wielu innych.

Człowiek, który myśli... :)

Może jakiś link odnoiśnie tego ??

Poszukaj se na forum - w zeszłym roku stworzyliśmy dyskusję, która przez to co wyżej ejst w temacie( kasa dla samego Jurka), który teraz jest zamknięty z w/w powodu - > WIĘC OSZCZĘDŹCIE SOBIE TEGO OFTOPA O KASIE DLA JURKA OWSIAKA I SKUPCIE SIĘ NA SAMEJ AKCJI WOŚP.

 

Betewu [; ->

<- nieźle się przy tym wybaunsowałem ;]

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Poszukaj se na forum - w zeszłym roku stworzyliśmy dyskusję, która przez to co wyżej ejst w temacie( kasa dla samego Jurka), który teraz jest zamknięty z w/w powodu - > WIĘC OSZCZĘDŹCIE SOBIE TEGO OFTOPA O KASIE DLA JURKA OWSIAKA I SKUPCIE SIĘ NA SAMEJ AKCJI WOŚP.

Gwoli scisłości, sam zabierałem głos w tamtej dyskusji, odpierając te zarzuty, natomiast nie pamiętam by ktoś z jego oponentów uraczył nas jakimś wairygodnym linkiem, wieć myslałem że coś sie może w tej materii zmieniło

koniec OT

Edytowane przez EsiuWWW

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Bym sie kłocił czy aby napewno nie bedzie to potrzebne, patrzać na warant USA okoła 40 milonów osób nie ubezopieczonych, wdg Wskaźnika Ubóstwa Ludzkiego (Human Poverty Index - HPI) który szereguje 17 najbardziej rozwiniętych państw świata stosownie do panującego w nich poziomu ubóstwa, analfabetyzmu, trwałego bezrobocia i średniej długości życia. Wyniki badań, obrazujące sytuację społeczno-ekonomiczną krajów rozwiniętych pod koniec lat dziewięćdziesiątych, pokazują jednoznacznie, że Stany Zjednoczone miały najgorsze wskaźniki ze wszystkich krajów rozwiniętych. Prawdopodobieństwo dożycia 60 lat było w USA najmniejsze z badanych państw, ponad 20 proc. społeczeństwa okazało się funkcjonalnymi analfabetami, a 17 proc. obywateli żyło poniżej połowy średnich dochodów. Najnowsze dane wskazują na to, że negatywne trendy raczej pogłębiają się, gdyż po przejściowej poprawie niektórych wskaźników za rządów Clintona, następuje szybki regres jakości życia Amerykanów. Zgodnie z niedawno przedstawionym raportem Census Bureau liczba osób żyjących w nędzy, mimo ożywienia gospodarczego, wzrosła w roku minionym w USA o ponad milion i wynosi już 12,6 proc. społeczeństwa (35 milionów ludzi, z czego 13 milionów stanowią dzieci!)

 

I twoim zdaniem wszystkich nalezaloby opodatkowac, aby te 40 milionow wyciagnac z biedy? A nie wydaje ci sie, ze w tej biedzie znalezli sie w wiekszosci na wlasne zyczenie? Toz nawet w Polsce trzeba sie niezle starac na ta biede i miec ogromna awersje do pracy aby owej biedy zakosztowac! A co dopiero w Stanach! Toz do dzisiaj ludzie wyjezdzaja tam "za chlebem"! Jak wiec w takim kraju mozna biede klepac?

 

Jezeli natomiast znajda sie prywatne organizacje, ktore za prywatne pieniadze owym biednym zechca pomagac, to ich sprawa i nic mi do tego. Dlatego nie żywię zadnych negatywnych uczuc wobec WOŚP-u - kto chce ten daje. I zapewniam cie, ze gdyby nie zbujecka polityka fiskalna naszego panstwa, to WOŚP zebralaby znacznie wiecej kasy, bo ludzi stac by bylo na filantropie. Osobiscie wolalbym jednak aby zarowno wyposazenie szpitala (czy tez przychodni), w ktorym sie lecze jak i jego kondycja finansowa nie byly zalezne od akcji humanitarnych ale od moich pieniedzy, ktore jako klient tam zostawiam.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie wiem co tak sie czepiacie tego czlowieka skad on ma te kase. Procz fundacji zapewne ma jakas prace, bo raczej WOSP i przystanku nie organizuje 24h/dobe 365 dni w roku. BTW. kiedys widzialem program o calej funcji Jurka i tam sie wypowiadali na temat utrzymania ludzi, ktorzy pracuja w fundacji i z tego co pamietam to na to kase maja z odsetek z kasy zebranej przez WOSP, darowizn na utrzymanie fundacji.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Sorrry za OT, ale...

Obecność EsiuWWW i rosolini'ego w tym temacie nie rokuje nic dobrego... Za chwilę może tu rozgorzeć dyskusja na temat Balcerowicza, polityki socjalnej, wolnego rynku, podatków, itp.

 

Na siłę można dopatrzeć się jakiś związków tego z WOŚP, ale chyba nie o to chodzi...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

misico

W opcjach profilu jest taki magiczny przycisk: - ignoruj uzytkownika - wystarczy nacisnac i... np. ja juz nie widze twoich postow ;) Polecam ta metode - bedziesz mogl spac spokojnie :)

 

 

 

racja costi - obydwaj z EsiemWWW zgadzamy sie co do zasadnosci istnienia akcji dobroczynnych a jedynie roznimy sie co do udzialu panstwa w owej dobroczynnosci. Dalsza dyskusja jest wiec zbedna choc moim zdaniem o temat zachacza ;)

 

 

 

edit:

 

cos mi sie wszesniej cytaty pomieszaly - wybacz ryba, to nie bylo do ciebie ;)

Edytowane przez rosolini

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie



×
×
  • Dodaj nową pozycję...