Skocz do zawartości
Mardok

Abit - Ab9 Quadgt

Rekomendowane odpowiedzi

Kolejny problem, czy u Was słychać podczas pracy komputera syczenie?, u mnie i jeszcze jednego posiadacza Quada podczas pracy komputera słychać jak cewka strasznie syczy, problem pojawia się również podczas przewijania scroll'em czy klikania myszką, czy to normalne?, niestety nie mogę namierzyć dokładnie, w każdym razie okolice procka.

Jak przewijam scroll'em czy nawet w prostym pańcie przesuwam jakiś większy obrazek, czy też przewijanie większych stron w FF zawsze syczy. Najpierw myślałem że grafa ale po czasie doszedłem do wniosku że to okolice procesora, a jedyne co tam może syczeć to układ zasilający CPU, dziwna sprawa gdyż mówię tu praktycznie o IDLE bo podczas testów np. Othos'a nie słyszałem żadnego takiego syczenia, ale podobnie miałem na DFI NF4 i nic sie nie działo tak więc nie przejmuję się tym ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

[...] podczas ładowania systemu wywalił komunikat o braku pliku NTLDR [...]

U mnie zawsze oznaczalo to przekrecone pamieci/problem z pamieciami. Resetowalem kompa, odkrecalem pamieci / zmienialem timingi i system startowal. Potem reset i znow podkrecalem pamieci i system juz sie odpalal.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

U mnie zawsze oznaczalo to przekrecone pamieci/problem z pamieciami. Resetowalem kompa, odkrecalem pamieci / zmienialem timingi i system startowal. Potem reset i znow podkrecalem pamieci i system juz sie odpalal.

Ja nawet bios zmieniałem wiec powrót do domyślnych ustawień był jedną z pierwszych rzeczy jakie zrobiłem, i jak łatwo się domyśleć w moim przypadku nic to nie dało.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

2,68V na pamieci :?: 1,67 na proca :?: Reszta na full :?: :blink: O qwa... :blink:

 

Nie nazwal bym tego "ogarnieciem" a czyms zupelnie przeciwnym - brutal force ;) Osoboiscie nie wyobrazam sobie uzywania kompa 24/7 z takimi ustawieniami...

Edytowane przez Dimek

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

malo komu potrzebne sa na codzien takie osiagi. na dobra sprawe do normalnego uzywania c2d wystarczy drobne oc i wszystko co sie z tym wiaze po prostu dla lepszego samopoczucia. reszta to juz meskie ego tudziez ja mam wiekszego :wink: :razz: .

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wracając do syczenia, u mnie syczy jak mam procek na defaultowych napięciach, nie mam nic przekręcone, procek chodzi na 3.1, w każdym razie to co pisałem wcześniej o procku który ma temperature poniżej 20 stopni w idle to ma walnięty czujnik bo sprawdzałem na innej płycie i jest to samo, także mam wysłać do serwisu na ich koszt. Nie sądzę żeby to było naprawialne więc może uda sie zamienić na 6420 z minimalną dopłatą, bo pewnie 6400 B2 już nie dostane.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mam jeszcze takie pytanie, może trochę dziwne, czy ten molex ATX 4P1 na płycie służy do podpięcia karty Pci-e czy należy tam podłączyć zasilacz? jako dodatkowe zasilanie w co wątpie, podpiąłem tam póki co wentylator czyli daje jakieś napięcie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Podpiąłeś wentylator :blink: :lol2:

 

To złącze służy do poprawienia stabilności działania kart graficznych, czyli podpinasz tam złącze molex z zasilacza i liczysz na poprawę :D Ja się jakoś poprawy nie doliczyłem :wink: pozdro

Nie widze nic dziwnego w tym, ze podlaczyl tam wentyla.

 

Na XBX jest takie samo zlacze i takze mam tam wpietego molexa z wentyli.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ATX4P1 is to supply additional power to the PCIE-x slots for use with Crossfire and I would highly recommend you use it since your running two video cards. This additional power is to keep the system stable with two video cards.

O wszystko jasne ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeżeli można ok, po prostu zdziwiło mnie to jak można sobie eksperymentować: "o złącze na płycie...ciekawe do czego? A podepnę wentylator..." :D pozdro

wiesz, równie dobrze można w druga stronę, a wtedy skutki mogłyby być trochę gorsze :D

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Bios 11_Final w zasadzie nic większego nie wnosi w porównaniu od biosu 11_B6R a potem 11_B08, po dogadaniu się z moimi OCZ w zasadzie większość problemów z moim Abitem zniknęła jedyne co pozostało to start komputera a w zasadzie jego brak ;) To znaczy nie zawsze PC chce wstać za pierwszym razem lub po restarcie. Miałem podobne atrakcje na DFI NF4 ale tutaj w porównaniu do DFI dzieją się nadzwyczaj często, za bardzo mi to nie przeszkadza gdyż zazwyczaj jak włączę PC to już chodzi do czasu aż mi nie będzie potrzebny co nie zmienia faktu iż tak nie powinno być. Problem objawia się zazwyczaj komunikatami "90" podczas startu lub "F.1." po resecie, czasem pomaga wciśnięcie klawisza reset a czasem trzeba go włączyć i wyłączyć kilka razy, pierwszą logiczną możliwością powinno być stwierdzenie iż coś z O/C nie tak ale cóż na domyślnych ustawieniach historia się powtarza, a co do samego O/C to też nie są też żadne oszałamiające wartości zaledwie 9x356 w końcu BOX ze swoją boxową pastą dalej króluje w mojej obudowie z przyczyn ode mnie nie zależnych. Aby nie było że tylko narzekam ;) Profile O/C z ustawieniami biosu (klawisze F6-Save/F7-Load) sprawdzają się znakomicie i są o wiele mniej problematyczne niż na DFI co cieszy, bios też bardzo fajnie rozplanowany jedyne co mi brakuje to Alphy w nim ale da się to przeżyć, jak się okazało większość moich dotychczasowych problemów nie sprawiała mobo a ram mimo iż był stabilny w GoldMemory coś musiało być nie tak, co dokładnie jeszcze nie wiem ale na pewno postaram się dowiedzieć ;) Problem z bootowaniem o którym wcześniej posiałem powodował mój dysk z systemem uszkodzony prawdopodobnie przez ram (dane uszkodzone nie dysk fizycznie) co powodowało wysypywanie się instalatora Windows. A jak bym miał wybrać najbardziej irytującą rzecz na Abicie było by domyślnie włączone diody po resecie biosu ;) Bootowanie z PenDrive bardzo dobra rzecz i działa na naszej płycie bardzo dobrze wykrywa wszystkie moje napędy bez problemu i z każdego mogę sobie bootować, na DFI NF4 były z tym czasem problemy. Nagrywarka DVD i dysk na SATA nie stwarza mi (już) problemów, zarówno karta graficzna oraz sieciowa. Oprogramowanie Abita hym ten temat przemilczę gdyż programowe uGuru u mnie się w ogóle nie sprawdza, jak to się mówi " Ocer starej daty świata poza biosem nie widzi ;) ". Na uwagę zasługuje jeszcze fakt iż mimo kilku problemów ze startem płyty nigdy nie miałem żadnych już w Windowsie, nie licząc uGuru które po włączeniu czujników wywalało mi BSOD nie miałem żadnych innych zwiech czy też resetów spowodowanych niestabilnym sprzętem a to cieszy ;) I to chyba wszystko co mam do powiedzenia na temat tej mobo, no przynajmniej na razie ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Co do problemow z startem takich nie mam ale miałem po uruchom ponownie komp się wieszał ,cudownym lekarstwem okazało sie zwiększenie Tras z 4 do 8 i problem zniknął. :)

Tzn miałem ustawione 400x9 pamieci 1000 na 4-4-4-4 po zmianie na 4-4-4-8 wstaje zawsze.

Najlepsze ,że przy dużych ustawieniach 460 x9 pamięci 1150 mniej wiecej i na 4-4-4-4 wstaje zawsze. :blink:

Generalnie fajna płyta ale zaczyna romawiać ze mną przy dużych napięcich sięgających w np. Super PI 80-90% ,nie wiem czy tylko u mnie tak jest E6600 pracował stabilnie na 1.18 V na 3.2 GHz teraz potrzebuje 1 36 V - miernik w obu przypadkach.

 

W zasadzie niczym nie różni się od pierwszej wersji Commando tej chińskiej ,oczywiście poza rewelacyjnym dzielnikiem 4:5 ,płyty są na takim samym poziomie wykonania , obie plyty zapewniają Fsb powyżej 500 i to bez problemów , z tym że w Commando łatwiej schłodzić regulatory napięć ,choć w moim przypadku z domowej roboty chłodzeniem przy napięciu na proca 1.65 V i 90% max napięć na płycie udaje mi się utrzymać 80-85 *C.

Podsumowuąc Abita 520 FSB , 5.37 min. w Super Pi 16 M

 

ps. system postawiony przy pierwszym uruchomieniu na dvd bez najmniejszych problemów.

Edytowane przez marcin255A

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Co do problemow z startem takich nie mam ale miałem po uruchom ponownie komp się wieszał ,cudownym lekarstwem okazało sie zwiększenie Tras z 4 do 8 i problem zniknął. :)

Tzn miałem ustawione 400x9 pamieci 1000 na 4-4-4-4 po zmianie na 4-4-4-8 wstaje zawsze.

Najlepsze ,że przy dużych ustawieniach 460 x9 pamięci 1150 mniej wiecej i na 4-4-4-4 wstaje zawsze. :blink:

Generalnie fajna płyta ale zaczyna romawiać ze mną przy dużych napięcich sięgających w np. Super PI 80-90% ,nie wiem czy tylko u mnie tak jest E6600 pracował stabilnie na 1.18 V na 3.2 GHz teraz potrzebuje 1 36 V - miernik w obu przypadkach.

 

W zasadzie niczym nie różni się od pierwszej wersji Commando tej chińskiej ,oczywiście poza rewelacyjnym dzielnikiem 4:5 ,płyty są na takim samym poziomie wykonania , obie plyty zapewniają Fsb powyżej 500 i to bez problemów , z tym że w Commando łatwiej schłodzić regulatory napięć ,choć w moim przypadku z domowej roboty chłodzeniem przy napięciu na proca 1.65 V i 90% max napięć na płycie udaje mi się utrzymać 80-85 *C.

Podsumowuąc Abita 520 FSB , 5.37 min. w Super Pi 16 M

 

ps. system postawiony przy pierwszym uruchomieniu na dvd bez najmniejszych problemów.

 

no tak obie plyty na podobnym poziomie a jednak Abit tanszy . Ja jak narazie nie narzekam

 

Ja mam mala prosbe do osob troche nudzacych sie :) Czy ktos moze wytlumaczyc po kolei do zcego sluza opcje w Bisoie dotyczace procesora ( tam gdzie jest opcja EIST). Ktore nalezy zostawic enabled a ktore disabled oraz do czego tak na chlopski rozum sluza ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Na 3.8 jedziesz na codzień ?

Nic sie nie stanie skracasz tylko troszkę okres życia proca i podzespołów ,ale zanim cokolwiek zacznie się sypać dawno zapomnisz o tym ,że coś takiego miałeś.

 

Tak na codzien , normalnie idzie i na 4.0 ale pod dluzszym wygrzewaniu GRHOST wywala na czerwono blad :(

Czy te wartosci w BIOS jak sie wylaczy to daja np wieksze mozliwosci OC ?, bardziej stabilne ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie



×
×
  • Dodaj nową pozycję...